hadi yarışarak zayıflayalım her pazar en çok zayıflayan 1. olsun

Günaydın kızlar dün akşam 60 dakika yürüyüşümü yaptım( ceza sporum)
Bu hafta daha iyi olucak inşallah lıght kahvaltı mı yaptım yeşil çayımı içicem
Herkese az kalorili günler diliyorum :)

EKSİK OLANLAR ADINI, VE KUTUCUKLARA GELECEK ŞEKİLDE BİLGİLERİNİ BANA VERİRLERSE SEVİNİRİM

ÇITIR HATUNLARYAŞ BOYBAŞ. KİLOŞUANKİ KİLO16 MART HEDEFVERİLEN CEZAGİDEN KİLO----------
sesili20103216884.0075.8075,530 dakika8,200......
melike06
jemi
krep77
ilkay80
burcubilen
bersemi5333
snfgretmeni27
zilola
missgamzeli
derindrn
edaaslan
.........
..........
.........
[/QUOTE]

Zilola 25 162 92 90.8 89.5 30 dakika 1.2

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:
[/QUOTE]

Çok güzel olmuş....

EKSİK OLANLAR ADINI, VE KUTUCUKLARA GELECEK ŞEKİLDE BİLGİLERİNİ BANA VERİRLERSE SEVİNİRİM

ÇITIR HATUNLARYAŞ BOYBAŞ. KİLOŞUANKİ KİLO16 MART HEDEFVERİLEN CEZAGİDEN TOPLAM KİLO----------
sesili201032168cm84.0075.8075,530 dakika8,2......
melike06
jemi
krep77
ilkay8033174cm9386857
burcubilen23164cm6860,1598
bersemi533331165cm7872,271,25,8
snfgretmeni27
zilola25162cm9290,889,5030 dakika1,2
missgamzeli
derindrn
edaaslan
fatmaaskın1
..........
.........
[/QUOTE][/QUOTE]

Son düzenleme:
[/quote][/quote]

Evlendiği günden itibaren hızla zayıflayarak bir senede yaklaşık 70 kilo veren genç kadın, bu serüvenini telefonuyla soyunma kabinlerinde çektiği fotoğraflarla kanıtladı. Düğünü için gelinlik denerken 28 yaşındaki Julia Kozersky böyle görünüyordu.

Bir sene sonra ise genç kadının görüntüsüyle doğrultulu olarak duyguları da değişmişti. Bir sene içerisinde elbise, bikini, topuklu ayakkabı gibi 200′den fazla kıyafet deneyerek fotoğrafını çeken Julia kıyafet bedenleri düştükçe kendine olan güvenini yeniden kazanıyordu.
“Yaşam tarzımı değiştirmek istedim, abur cubur yemeyi bıraktım, daha çok hareket ettim, kalorileri saydım – kilo vermek için gerektiği söylenen her şeyi yaptım, ve işe de yaradı.”
Julia’nın fotoğraf günlüğünü soyunma odalarında yapmasının sebebi ise kıyafet bedenlerinin küçülmesi, aynadaki görüntünün değişmesinin verdiği heyecan ve artan kendine güven duygusu.
“İlk olarak fotoğrafları önce kendim için çektim. İnsanlar merak ettiler ve yaptığım şeyi takdir ettiler, bende paylaşmayı düşündüm. Eski özgüvensizliğimle bu fotoğrafları paylaşacağım aklıma bile gelmezdi. Tabii ki benim de kötü günlerim oldu. Bazı günler koca bir pizzayı yedim, sonra fotoğraflara baktıkça devam etmem gerektiğini ve bunu başarabileceğimi anladım.”
Her 5 kiloda bir fotoğraf çeken Julia şu an hayatının en mutlu anlarını yaşadığını belirtiyor.
“Bu fotoğraflar sayesinde ilerleme kaydettiğimi görebiliyordum. Belki bu fotoğrafları çekmeseydim bu kadar zayıflayamazdım. Büyük değişimler imkansız değildir, küçük başlangıçlarla olsa bile.” diyerek kilolarına karşı kazandığı zaferi taçlandırıyor Julia.
Her 5 kilo kaybında bir Julia kendini ödüllendirmek ve duygusal olarak daha iyi hissederek motive olmak amaçlı kendine ufak tefek hediyeler almış.

Buse Güner

Zayıflamadan
Önceki boy: 162
Önceki kilo: 86
Önceki Yaş: 16

Zayıfladıktan
Sonraki boy: 167
Sonraki kilo: 58
Sonraki yaş: 18

Öncelikle merhabalar küçüklükten beri hep kilolarımla başım dertteydi, 13 yaşımda 76 kiloya kadar ulaşdım ailemin baskıları beni öldürüyordu adeta karar verdim diyet yaptım ve 5 ayda tam 12 kilo verdim ve 64 kiloya ulaştım ama sonra bu diyeti bıraktım normal yemek yedim, akşamları 2 dilim ekmek falan yiyodum sonra kilom 10 günde 68 kiloya çıktı kendi kendime söz verdim bugün çok tatlı yiyim yarın diyete başlarım diye fakat 3 ay boyunca hep bu kelimeyi kendime söyledim. Bugün çikolata cips çok yiyim yarın diyete başlarım diye bu kelime beni tam 3 ayda 17 kilo aldım ve 86 kiloya ulaştım.

86 kiloya ulaştıktan sonra kendimi çok kötü hissediyodum. insanlar ben yürürken bana bakıp gülüyorlardı, öğretmenlerim beni kilom için uyarıyorlardı, ailem beni uyarıyordu, dışarıya çıkmaya utanıyordum, çok çabuk yoruluyordum, kıyafetlerim olmuyordu bir gün babamın sözü çok ağrıma gitti. İyice şiştin abinin düğününe 2 ay var ne giyceksin senle yolda karşılaşcam utanıcam o derece dedi normalde babam benle asla bu şekilde konuşmazdı ama adam beni o şekil görünce ciddi ciddi canı sıkılıyorudu, işte o gün karar verdim ve 2 ay boyunca ağzıma çikolata sokmadım. 2 ayın sonunda azar azar haftada 1 veya 1.5 çikolata yiyordum. 2 ayda 8 kilo verdim abimin düğününde 78 kiloya inmiştim fakat hala kıyafetler bana olmuyordum biraz daha diyet yaptım ve tabiki sporda 9 ayda 86 kilodan 58 kiloya kadar düştüm şimdi herşeyi rahatlıkla giyebiliyorum.

Rahat rahat yürüyebiliyorum. Sizi en iyi ben anlarım iş işten geçmeden acil bi diyete başlayın diyet dediğim sadece salata değil normal yemek yiyin ama az yiyin ekmek günde sadece 1 dilim yiyin ben böyle yaptım ve şuanda inanılmaz mutluyuyum…:)

İddiaya Girdi, 30 Kilo Verdi

Yakup Sezici 18 yaşında ve Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde son derece mütevazı bir yaşam sürüyor ve 2 buçuk yıldır da bir tüp firmasında çalışıyor.

Henüz 18 yaşında ama, gösterdiği büyük azim ve sabırla çevresindekilerin takdirini kazandı. Onun bu büyük azmi ve sabrı zayıflama konusunda ortaya çıktı.

Yakup Sezici bu genç yaşına rağmen 115 kiloya kadar çıkmıştı. Ama bu fazla kiloları hiçbir şekilde onun yaşam sevincine engel olamamıştı. Aşırı kilolu olsa da son derece mutlu ve neşeliydi. Yaşının gereği gibi içi enerji doluydu, geleceğe dair kendisiyle ilgili pek çok umut besliyordu.

Onun zayıflama kararı alması iş arkadaşı ve patronu ile iddiaya girmesi sonucu oldu. Girdiği iddia sonucu 2 ay gibi son derece kısa olan bir sürede tam 30 kilo vererek 85 kiloya kadar düştü.

Elbette, Yakup Sezici zayıflamayı çok istiyordu, zaman zaman da bu konuda girişimlerde bulunmuştu. Ama zayıflama konusundaki çabaları pek olumlu sonuç vermemişti. Yakın çevresi de ona bu konuda en büyük destekti. Ancak herkesin ortak kanısı bu isteğe rağmen Yakup Sezici kilo vermeyi başaramıyordu. Patronu Ömer Tuncel ve iş arkadaşı Turgay Karaduman onun 2 ay gibi kısa bir sürede zayıflayabileceğine inanmıyordu. Yakup Sezici ise bu sefer kesin kararlıydı. İş arkadaşlarıyla girdiği iddia da onu hedefine ulaşma konusunda fazlasıyla kamçıladı.

İddianın tam bittiği gün tartının üzerine çıktı. Hem kendisi hem de arkadaşları şaşkındı. Elbette, zayıfladığını hem kendisi, hem de arkadaşları net bir şekilde görüyordu ama bu kadar kısa bir sürede de 30 kilo verdiğini hiçbiri tahmin dahi etmemişti. Arkadaşıyla girdiği iddia sonucu bir maaşı kadar para, patronuyla girdiği iddia sonucu ise bir takım elbise sahibi oldu.

Yakup Sezici’nin zayıflama sırrı sadece kendi içindeki takdir edilesi azmi ve sabrıyla alakalı. Çünkü kilo vermek için profesyonel anlamda bir uzman desteğine bile başvurmadı. Sadece yediği ve içtiğine kendine göre dikkat ederek kilo vermeyi başardı.

Beslenme şeklini değiştirdi. Her sabah kalktığında mutlaka birkaç damla elma sirkesi damlattığı bir bardak ılık su içti. Öğle yemeklerinde ise ekmek yemeyi tamamen hayatından çıkardı. Öyle ki, öğlen yemeklerini sadece çorba içerek geçirdi. Akşam yemeği konusunda da son derece dikkatli davranan Yakup Sezici, akşamları sadece yoğurt ve iki elma yedi. Çünkü akşam aldığı kalorilerin ona kilo olarak döneceğini biliyordu.

Günler geçtikçe zayıflamaya başlamıştı. Başlarda zayıfladığını fark edememişti ama zaman hızla ilerledikçe o da kilo vermeye başladığını anladı.

Girdiği bir iddia sonucu aldığı zayıflama kararı ve hızla kilo vermesi onun hayatında en doğru ifadeyle bir dönüm noktası oldu. Yakup Sezici, zaten kendine güveni olan mutlu ve neşeli bir insandı. Ama zayıflama sonrası hayatı tamamen değişti.

Yakup Sezici, girdiği iddiayı kazanmış olmanın verdiği keyif bir yana, artık yaşamdan daha fazla keyif alıyor. Kıyafet konusunda önündeki seçenekler de çoğalmış durumda… İstediği her kıyafeti rahatlıkla giyebiliyor. Daha rahat yürüyor ve daha rahat hareket ediyor.

Özellikle de bu zayıflama sürecinin azmiyle ve kararlığı nedeniyle toplumda da kendisine olan saygı daha çok arttı, bu süreç sonrasında Yakup Sezici herkesin takdirini kazandı. Bu konuda da pek çok kişiye güzel bir örnek teşkil etti.

İş arkadaşı ve patronu Yakup Sezici ile girdikleri iddiayı kaybetmiş olsalar da mutlu, çünkü iddia aracılığıyla arkadaşları Yakup Sezici kilo verdi ve sonuç olarak sağlığına kavuştu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…