hadi yarışarak zayıflayalım her pazar en çok zayıflayan 1. olsun

Kızlar bir süre yazmaya ara veriyorum.Ama sizi okumaya devam edeceğim.Diyete devam ediyorum.Ama kendi yöntemlerimle.Hayat tempolarımız,yaşlarımız,yaşam biçimlerimiz aynı değil.O yüzden aynı şeyleri yapmamız beklenemez.Beraber koyduğumuz kurallara uymadıktan sonra yazmamım anlamlı olduğunu düşünmüyorum.Melikecim ayrılmıycam söz demiştim beni affet.Hakkını da helal et.Kızlar hepinize de teşekkür ediyorum,yazdıklarınızla bana destek oldunuz,motivasyon sağladınız.Hepinize başarılar,sevgilerimle.

evet canım.benim eşimde öğretmen branşın ne?

Canım arkadaşım,yazdığın mesajlar için sana ayrıca teşekkür ederim.Allah orucunu kabul etsin.Herşey gönlünce olsun.

ben guya diyet yapiyorim ama fazla kismiyorum tabi. az once yirmi dk dans ettim feci terledim ustuune kirk dk bisiket surdum ama gel gelelimki bes tane sarma ve iki koca dilim tavukgogusu yedm misafir getirmis :-( dayanamdm ben.bu gidisle. nasil kilo vercm ya simdi kendime ceza vericem yarn

Hoşgeldiniz bende biraz karışmış olucam ama ayça kaya 2 kasik gevrek 1 dilim ekmeğe eşit demişti ...

Canımmmm nereye gidiyorsun diyet arkadasimdin benim hedeflerimiz kilolarımiz aynıydı nolduda vazgectin zayiflamak icin yaptığımız şeyler çokta farklı değil belki biraz az veriyoruz ama veriyoruz sonuçta bırakma eğer bırakırsak kilolu olmayi kabul Etmişiz demektir ben kabul etmiyorum eski kiloma dönene kadar. ..

Son düzenleme:
Renklerin Beslenmemize Etkileri

Kırmızı: İştahı açar
Kahve: Hızlı yemek yedirir
Turuncu: Dikkat algısını arttırarak iştahı da açar
Pembe: Tatlı yeme isteğini arttırır
Sarı: Ekşi, acı ve tatlı yeme isteğini arttırır
Mavi: Huzur verir ve iştahı kapatır
Mor: Gıdalar ile ilgili olumsuz duyguları hatırlatarak iştahı kesebilir
Yeşil: Sağlık hissini arttırır ve iştahı baskılar
Beyaz: Çevredeki renkleri yansıtması nötr bir etkidir. Ancak, aşırı yeme ve bilinçdışı yeme davranışını tetikleyebilir.
Siyah: Lüks etkisi risk aldırabilir ve aşırı yemek yedirebilir. Bir diğer yandan olumsuz renklerin etkisini yok edebilir.

Masmavi ve yeşil günler dilerim

DUYGUSAL AÇLIK ve ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Son yıllarda kilo alma ve kilo verememe nedenleri arasında duygusal açlık önemli bir unsur olarak gösterilmektedir. Genel olarak, duygu durum değişikliği ile bağlantılı yemek yeme davranışında oluşan farklılık olarak tanımlanmaktadır.

Duygusal Açlık Yaşayıp Yaşamağınızı Test Edin;
1- Stres altıda yemek yiyorsanız
2- Duygu durumunuz değiştiğinde yiyorsanız (mutluluk, mutsuzluk vb)
3- Teselli bulmak için yemek yiyorsanız (örneğin aşk acısını dindirmek için)
4- Belirli bir diyet programıyla, kilo vermeye çalışırken sorun yaşıyorsanız, ufak bir duraksama ile karşılaşınca hemen eski alışkanlıklarınıza geri dönüş yapıyorsanız
5- Kontrol dışı, gözü dönmüşçesine, farkında olmadan yemek yiyorsanız ve ancak bu eylem bitince "ben ne yaptım" diye düşünüyorsanız
6- Kendinizi mutlu etmek için, mutlu olmak için yemek yiyorsanız
7- Mutlu olduğunuz için, kendinizi ödüllendirmek için yiyorsanız
8- Yemek sizin için bir şölense ve bu şöleni gerçekleştirmek için yiyorsanız
9- Gereksiz yere yemek yediğiniz durumları ya da yiyecekleri duygu durumunuzla bağdaştırıcı düşünceler oluşturuyorsanız. Örneğin mutsuz hissetiğimde pasta yerim, pasta benim mutsuzluğuma iyi gelir vb
10- Tıka basa yemek yenmiş olsa da yemek yeniyorsa
11-Tok olduğun halde, istediğini yemiş olsan bile beyninden yemek yeme düşüncesi çıkmıyorsa
12- Ani ve şiddetli açlık krizleri oluşuyorsa

Yukarıdaki maddelerden herhangi birine veya birkaçına "evet bende var" ya da "beni tarif ediyor" diyorsanız sizde duygusal açlık var demektir.

Duygusal Açlık Krizinde Yemek Yerine Ne Yapılmalı?
1- Bir arkadaşınızla ya da diyetisyeninizle konuşun
2- Duygularınızdan bahsedin
3- Eylenceli bir iş yapın veya arkadaşlarınızla birşeyler planlayın. Örneğin konsere gidin, sinemaya gidin vb.
4- Kitap okuyun
5- Komik bir film izleyin, hatta çizgi film
6- Duş alın
7- Biraz şekerleme yapın (yeterince uyumak duyguları yönetmeye yardımcı olacaktır)
8- Derin nefes alın
9- Dart atın, bulmaca çözün, sudoku çözün ya da kağıt oynayın
10- Temizlik yapın
11- Uzun zamandır yapmıyorsanız dua edin ya da maneviyatla ilgili işleri yapın. Yoga, meditasyon yapın
12- Yürüyüş yapın
13- Masaj yaptırın
14- Manikür, pedikür vb kişisel bakım ile ilgli işlerle uğraşın
15- Şarkı söyleyin, dans edin
16- Müzik dinleyin
17- Çocuklarla oyun oynayın
18- Evcil hayvanınız ile oynayın
19- Egzersiz yapın
20- Görsel bir sanat dalı ile ya da sevdiğiniz bir hobi ile uğraşın
21- Sosyal bir grubun parçası olun
22- Yardım kuruluşlarında etkin görev alın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…