hadi yarışarak zayıflayalım her pazar en çok zayıflayan 1. olsun

selam kızlar

dün yediklerimi yazamadım

sabah: 1 yumurta, 1 kk peynir, 1 girisini

öğlen: 1 elma, 1 mandalina, 3 girisini

saat 5 gibi sebze yemeğim ve 2 çatal makarna

akşam: yarım muz + ayran ( ayrıca yarım güveç yedim kaynanamların zoruyla, çok üzgünüm.

gece yatmadan 1 bardak süt

2,5 litre su
90 dk yürüyüş
10 dk zumba

AldığınızKalori Miktarı
1.00 x 1 Adet Yumurta (Haşlanmış) (80 kcal)80 kcal Sil
1.00 x 1 Kibrit Kutusu Kaşar Peynir (121 kcal)121 kcal Sil
5.00 x 1 Adet (10gr) Galeta (Kepekli) (20 kcal)100 kcal Sil
1.00 x 1 Porsiyon Sebze Çorbası (Kış) (89 kcal)89 kcal Sil
1.00 x 1 Su Bardağı Ayran (90 kcal)90 kcal Sil
1.00 x 1 Bardak (200ml) Yörsan Süt (118 kcal)118 kcal Sil
0.25 x 1 Porsiyon Kıymalı Soslu Makarna (Spagetti Bolonez) (550 kcal)138 kcal Sil
Alınan Kalori Toplamı736 kcal

YaktığınızKalori Miktarı
1.00 x 1 Saat Yürümek / Yürüyüş (Hafif Tempo) (200 kcal)200 kcal Sil
0.50 x 1 Saat Yürümek / Yürüyüş (Hafif Tempo) (200 kcal)100 kcal Sil
0.25 x 1 Saat Zumba Dansı Yapmak (530 kcal)133 kcal Sil
Yakılan Kalori Toplamı 433 kcal

yinede iyi gibi gözüküyor ne dersiniz

KALORİ DÜNYASINDAKİ EN ÖNEMLİ İPUCU ‘MİKTAR’DIR
- Küçük dilim bir kek ortalama 210 kalori,
- Büyük bir dilim kek ise 500 kalori içerir.
Aradaki 290 kalorilik farkı yakmak için yaklaşık bir saat 30 dakika kadar ev süpürmeniz gerekir.
- Üç ufak köfte kadar kıyma ilave edilmiş 1 su bardağı domatesli makarna 500 kalori,
- Üç büyük köfte ile yapılan büyümüş porsiyon yani 2 su bardağı makarna ise 1025 kaloridir.
Aradaki 525 kalorilik farkı ortadan kaldırabilmeniz için yaklaşık iki saat 35 dakika ev temizlemeye ihtiyacınız var.
- Küçük boy patates kızartması yaklaşık 210 kalori içerir,
- Extra büyük boy patates kızartması ise yaklaşık 610 kaloridir.
Aradaki 400 kaloriyi yakmak için için bir saat 10 dakika orta tem-polu yürüyüş yapmalısınız.

YARIM SAATTE
Yoga
135 Kalori
Bir kumpir
Bir tuzlu krep
27 Küçük kraker

Tempolu yürüyüş
143 Kalori
30 gram patates cipsi
Yarım kase dondurma
450 gram cappuccino

Basket atma
184 Kalori
85 gram jambon
2 fındıklı büyük kurabiye

Kayak
245 Kalori
10 soğan halkası
Bir kase noodle
1 kızarmış tavuk butu

Yüzme
286 Kalori
1 sosisli sandviç
Bir vanilyalı içecek
1 küçük simit

Bisiklete binme
327 Kalori
Bir kase etli bezelye
Bir büyük dilim pizza

Koşu
367 Kalori
Bir bardak milkshake
Küçük boy patates kızartması

Ağırlık kaldırma
477 Kalori
2 tatlı krep
Bir dilim soslu et

Son düzenleyen: Moderatör:

Çok teşekkür ederim canım,asıl dönünce birlikte annemlere gideceğiz,orada diyete dikkat etmem lazım.Diyet yaptığımı Anneme söylemedim,beni7 kilo(inşallah bu hafta verdiğimle daha fazla)görücek.Zayıflamamı o da kardeşimde çok istiyordu.Yani diyeti bozmayayım diye ellerinden geleni yapacaklardır.Bu arada kardeşimle beni yanyana görsen inanmazsın,hiç benzemiyoruz.Kilolarımız da öyle,ben 90 ,O 50.Canımdır kendisi.Sırf onları ,mutlu etmek için bile zayıflamak isterim.

Evet,öğleden sonra arkadaşıma gittim.Yakın arkadaşım,diyet yaptığımı biliyor,ısrar etmedi.Küçük bir dilim börek yedim.1 çatal pasta,yarım paket eti form.Bunlar öğle yemeğim oldu.Akşam 1 tabak mantar,oğluma yaptığım mantıdan az 3 kaşık yedim.Bugünü kapattım.Akşam yarım saat spor yapacağım.Bugünlük yeter.Sizler neler yaptınız?

Bugün mutfağı kaldırdım temizledim.zumba yerine 2 saat mutfakta takıldım.yoruldum.sabah hazır yufkadan gözleme yaptım.yarım yufkadan az yağlı bir tane yedim şekersiz çay içtim
öğlen.4 kaşık karnabahar yedim.bir kaşık haşlanmış tevuk 3 dilim ekmek.
öğle yemeğini geç yediğim için akşam yemeği yemem artık
akşam için sadece 1 bardak taze sıkılmış portakal suyu içtim.

Ev işi bazen spordan fazla zayıflatıyor Melikecim,geçen sene temizliği bıraktım,temizlikçi alıyordum hafta da bir.Kiloma kilo ekledim.Bel fıtığım var eşya çekmekten korkuyordum.Diyete başladığımdan beri gözümü kararttım temizliği kendim yapıyorum.Arada bir camlar için çağırıyorum o kadar.Ne kadar hareket o kadar kalori:))

Hadi inşallah annenlere gidene kadar 3 kilo daha versen 10 kilo bayağı fark ettiri bu da seni mutlu eder benim kızkardeşîmin bi tanesi 56 kilo okadar olsam keşke bakalım biz niye ki gen olarak kilolu tarafa çekiyoruz ki :))

Hadi inşallah annenlere gidene kadar 3 kilo daha versen 10 kilo bayağı fark ettiri bu da seni mutlu eder benim kızkardeşîmin bi tanesi 56 kilo okadar olsam keşke bakalım biz niye ki gen olarak kilolu tarafa çekiyoruz ki :))
Cumartesi gideceğiz inşallah,o zamana kadar ne kadar versem kardır canım.Genetiğe gelince,hakikaten çok acımasız.Kardeşim iştah şuruplarıyla büyüdü,ben zayıfla kızımlarla:))

Menüm
Kahvaltı yarım kk peynir 2 zeytin bir dilim ekmek şekersiz ıhlamur
Öğle yemeği bir kepçe etli kuru fasulye 4 yk pilav ayran
Ara iki avuç leblebi ıhlamur
Akşam 3 yk mantı 1 portakal
2.5 litre su Spor yok

Sabah bi lor peynirle yağsız omlet bir fincan steal tea 5-6 zeytin
öğle bir kase yayla çorbası
ara türk kahvesi ve bir elma
akşam bir tabak kuru fasulye 2 yemek kaşığı pilav bir dilim ekmek 2 kupa ayran

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…