Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
bu arada Kenan akşam ben bulaşık yıkarken yine anne kakaa dedi ve bezi çıkartmamı istedi.
hem bulaşık yıkadıgım için hemde yine suyla oynucaktır kaka bahanedir diye düşündüğümden sonra oğlum dedim işime devam ettim.
arkamı döndüğümde çömelmiş bezine kakasını yapıyordu
ben neden inanmadım çocuguma yaaa
egitime tekrar başlayayım diyorum.
ilerleme var gibi.
zaten gündüz birçok kez bezini çıkarıp tuvalete götürüyorum da komple çıkarmak daha farklı oluyor...

hahaha cocuk ilk defa dogruyu soylemis bu sefer de sen inanmamisin
anlasilan ilerleme var bence devam et

bizim kizda bezi cikarip duruyo bi bakiyorum cibildak dolaniyo evde

Harika bir fikir: Beni de yazın lütfen.

TaDuKHePa nickim
Oğlumın adı; Murat
24 aylık
seviyemiz 1
durumumuz da berbat.

haydi hayırlı olsun... Allah hepimize kolaylık versin...

tesekkur ederim canim
kenanimizin da isminin onune wc egitimi basariyla tamamlanmistir yazisi yazicagimiz gun yakindir

ayyy inşallah canım yaa

hahaha cocuk ilk defa dogruyu soylemis bu sefer de sen inanmamisin
anlasilan ilerleme var bence devam et

bizim kizda bezi cikarip duruyo bi bakiyorum cibildak dolaniyo evde

evet ilerleme var gibi ama bakalım inşallah yakın zamanda öğrenir.
ehehehheee bezini çıkarıyor ha? bak şu cimcimeye
inşallah hepimizin kuzusu bizi yormadan çabucak öğreniverir

Durumum çok fena; yarım saatten fazla oturduğu halde bana mısın demiyor. Lazımlıktan sonra sağda solda yapıyor. Sıkıntıdan kurdeşen dökmeye de başladım sonunda . korkutacak bir şey de gelmedi başına. Neden böyle davranıyor anlamıyorum.

kızlar ya oğlum dün akşamdan beri hiç çiş yapmadı :S
aceba neden olabilir ya?
bezi takılı ve hiç kaka da demedi :44:

allah hepimizin yardımcısı olsun haydi bismillah
Adımız EBRAR kadememiz 1 bu hafta sonu artık 25 aylık oluyoruz ya :-( ve ben çok utanıyorum öğretemedigim için

Merhaba kızlar...
Ben de sizdenim, sadece iki gün oldu ama bu iş ne zormuş anladım
Benim kızım Deniz de 29 aylık, bugün ikinci günümüz, arada lazımlığa denk getirsek de tamamen tesadüf...Bilinçli olarak hiç çişim ya da kakam demedi henüz..İki gündür yapa yapa geziyoruz...

Daha önce (2 ay önce) bi deneme de bulunup aynı gün vazgeçmiştik..Çünkü kızım yaptığı zaman çok ağlamış utanmış bezimi bağla demişti..Ben de üzüldüğünü görünce dayanamayıp bağlamıştım...Ama bu sefer bu ağlama olayı olmadı şükür...Dün sabah başladık bezi tamamen attık..Durumumuz şu ki 2,5-3 saatte bir çiş yapıyor..Bu zamanı ben genelde tahmin ediyorum, eğer oturtmayı başarırsam yaptığı oluyor lazımlığa..Ama bazen de çişim yok diyor ve oturmuyor sonra durduğu yerde yapıveriyor..

İnşallah çok uzamadan bu işi hallederiz hepimiz...Şimdiden bunaldım meğer ne rahatmış bezi takıvermek...Ki çoğu zaman taktırmamak için kırk takla atardı tatlı cadım ama o bile daha kolaydı vallahi...

hosgeldin canim aramiza
bilgilerini yazarsan seni de listeye alirim

bu arada demin benim kiz lazimliga cisini yapti cok sukur
hadi yap baba da baksin dedim yapti alkisladik falan

Tebrikler Azerinn..İnşallah bundan sonra hep lazımlığa yapar...

Çok ilginç bizim dün daha iyiydi, lazımlığa oturmaya hevesliydi..Bugün ikinci günümüz ama daha zor geçiyor..Şimdi yatmadan bir aha yapar kesin onu lazımlığa denk getirsek bari..Yaptığı zaman bizde o döküypr tuvalete, sifonu çekiyor vs..Ama tüm bunlar dün çok hoşuna gitmişken bugün ilgilenmiyor gibi hanımefendi..Dün akşam gittik oyuncak aldık falan..Bugün gene yap gene gidelim diyorum ama beni tınlamıyor...Açıkçası 2 yaş sendromunun da tam ortasındayız bu inatla bakalım bu işi nasıl halledeceğiz...

Nick: Dinamiss
Kızım: Deniz
Ay: 29
Aşama: 1

galiba biz de 2 yas sendromuna giriyoruzcok inatci kucuk hanim
evet bizimki de yaparsa tuvalete beraber goturuyoruz

herkese merhabalar;

33 aylık oğlum 2 günde öğrendi tuvaletini çoooook şükürrr... gerçi bugüne kadar hiç uğraşmamıştım wc eğitimi vermek için.. annem başla artık diye diye başladım.. oğlumu karşıma alıp artık bezlerimizi çöpe atacağız sende bizim gibi külot giyeceksin ve çişin geldiğinde sende bizim gibi tuvalete yapacaksın tamammı oğlum dedim, o da kocaman bir HAYIIIIIRRRRR!!! BEN ÇİŞİMİ BEZİME YAPACAM DEDİ :) tabi onu dinlemedim külot giydirdim 2 gün evin heryerini suladı... 3. gün anne çiş dedi sıpam :) önceden sabah yarım kilo çişli bezle uyanıyordu 3. günden itibaren kupkuru uyanıyor maşallah.. sadece gece dışında hiç bez bağlamıyoruz artık.. 1 hafta oldu öğreneli. ne büyük rahatlıkmış yarabbim hamdolsun... darısı tüm çişli kuzulara...

Hani çocuklara tuvalet eğitimi 3 yaşında verilmeli deniyor ya senin çocuğunun 2 günde öğrenmesi bu denileni teyit ediyor, çünkü benim ve diğer arkadaşların çocukları 20' li aylarda ve öğrenmeleri uzadıkça uzuyor ve şimdi benim yaptığım gibi ara veriliyor. Temennilerin için teşekkürler evet hayırlısıyla bizim kuzularda bir an önce öğrenirler inşallah...Çünkü zorlamakla hem kendimizi hem de çocuklarımızı bunaltıyoruz.

Azerincim bizi ekle bakalım listene...
Nickim: Hatres
Kızım:Rana, 23 aylık
Eğitimin 2 .aşamasındayız çünkü Rana çişi de kakayı da çok iyi biliyor bilmesine de tuvalete yapmaya gelince yok...Hadi hepimize kolay gelsin, bazen hiç başlamamış gibi ara vereyim diyorum buraya gelince neyse yine hadi devam diyorum

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…