Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
ben onuda denedım benı gorurse oda ozenır yapr tuvaletını dıye bak ben yapıyorum dıyorum napsa begenırsınız hanımefendı bı tane deyıp tuvalet kagıdı koparıp verıyor bana(bızde herseyden bı tane al dıye ogrettık ondan herseye bı tane dıyor

soruyorum da yalandan her seferinde evet diyo

en guzeli

1 haftayla bu kadar fark olur mu ki canim:44:
benim kiz kakayi da baya cok yapar ne yese cikarir

benim kiz bezli bezli dolaniyo iste canim nasil olsun

benimki çok yapmıyor kakayı ya 2 günde 1 felan.
benimkinde evet hayır yok daha
baya kelime söylüyor da baba ditti, kedi geldi,anne otuu mama aç gibi

anlattıklarına gore senın kız masallah cok akıllı zeka yası dusuk degıl bence:44:

benimki erkek canım yaw

ah anlasa ah anlasaaaa
babasıyla gittiler wc ye yok anacım yok.ama ben ondan daha inatçıyım. öğrenicek inşallah...
sadece sinir oldugum beni dinlememesi.normalde yapma dediğimi yapmaz yap dediğimi yapar. çişte öyle değil

bizimkinin cis zamanini biliyorum 20 ve ya 30 dakikadan bir cis yapiyo
zamani geldiginde tuvalete goturuyorum hemen kalkiyo oturmuyo gecip kenara yapiyo

maşallah baya bir aktifmiş tuvalet işiniz
benimki de dün öyle yapıyordu. bugün o da yok

insallah ya pazartesi baslicaz yine bakalim nasil olucak

inşallah pazartesi büyük bir hevesle başlayarak hemen öğrenir minik prenses :)

bizimki daha kucuk inci anlamiyo ki o kadar
ama mesela diyorum cisini yaptiktan sonra tuvalet kagidi kullansak acaba merak uyanirmi mesela cis yap hadi tuvalet kagidiyla silelim gibisinden
tuvalet kagidi zararli olurmu acaba cocuklara:26:

geçen gün burada bir konuda okumuştum.kadın oğluna al bu peçeteyi ıslat demiş o da çişini yapmış beraber gülerek öğrenmişler.
ama 3 yaşındaymış bebişi.
bende denedim.tuvalet kagıdı verdim al bunu ıslat oğlum dedim aldı muslukta ıslatıp kapıları silmeye başladı
temizlik hastası... ben sana öylemi ıslat dedim yaaaaaaa

süpermiş
bende iğne batırırım bak popona diyorum iğneliği getiriyor
çocuuum blöf yapıyorum ben yaa anlasana :44:

2 yaşında falandı 1 veya 2 ay sürdü geceli gündüzlü öğretmem ve ayrıca ilk çişim geldi diyen oğlum oldu ben öğretmeden

oh maşallah :)
peki yere felan yaptımı ilk zamanlar?
birde lazımlıga hemen oturdumu veya tuvalete?
bizim gece sorunumuz yok da çok şükür,gündüz zor.
normal bir süreç içersindeyiz dimi?
yani çocukların verdikleri tepkileri sende yaşadınmı?
çokmu sordum

tubişş oppssss erkekmıydı pardon yya

sorun deel kuzu,kız erkek ne farkeder hepsi bizim yarularımız deilmi :) sen istiyosan kız da diyebiilirsin ama Kenan'ın hoşuna gidermi bilmem

oğlum lazımlık istemedi zaten yapması zor oluyor erkek çocuğunun lazımlığa yapması dışına taşıyor çişi
normal bir süreç tabi
birde benim oğlum ıslaklıgı sevmez abartmıyorum su içerken 1 damla üstüne dökülsün çıkarır onunda etkisi var çişe alışmada

bizimki daha kucuk inci anlamiyo ki o kadar
ama mesela diyorum cisini yaptiktan sonra tuvalet kagidi kullansak acaba merak uyanirmi mesela cis yap hadi tuvalet kagidiyla silelim gibisinden
tuvalet kagidi zararli olurmu acaba cocuklara:26:
Arkadaşım bu seferde tuvalete oturur oturmaz istiyo benimki peçete diyo ışte oturunca direk peçete ver diyo siliyo kendi kendine bide bizim çocuk gelişim uzmanımız sunu demişti 2.3 saat bezi kuru kalıyorsa eğitime başlayabilirsin hazir demek demişti hani senin ki o kadar kuru kalmıyorsa erken olabilir mi acaba eğitimi

aaa bak bunu duymamistim ola bilir hani:26:

hepinize kolay gelsin benim kız kadar inatçı var mı ki mayıs ayındandır poposu açık daha kendiliğinden çişim geldi demedi mayıs ayında olmayınca bezledim haziranda açtım üç gün tekrar bağladım çünkü çok sinirlii olmuştu neyse unutunca açtım bu gün bir hafta olacak tekraradan halen oyunla wc gidiyoruz bazen ben wc götürmekte geçikince çişini bırakıyor ama götürüncede oyun oynayarak dikaktini dağıtarak yapıyor bakalaım ne zaman kendi isteğiyle yapacak

birde kızlar psikiyatr dok görüşmüştüm üstüne fazla gitmeyin inatlaşmayın diyordu yani bizim zorlamamızla olmuyor kendi hazır olduğu zaman söylermiş

ooooooo o zaman benim işim çok zor
benimki suya ve ıslanmaya bayılır.
banyoda muslukla oynar üstü sırılsıklam olana kadar
off desene zor olucak :44:

TUVALET EĞİTİMİMİZDE 3. GÜN

bugün çok bir fark yoktu...
gece yine kuru kalktı,sabah saat 10 gibi kaldırıp tuvalete tuttum yapmadı,lazımlıga koydum oturmadı mutfagın kapısının önüne yaptı.
tekrar yattı kalkınca yine tuvaleti istemedi,yine mutfaga yaptı.
sinir olmuştum artık.
tuvalet öğreticem diye bez almamıştım.
içimden'bez alıp da egitimi ertelesemmi 'diye geçirdim,ama sonra bukadar kolay vazgeçmemem gerektiğini düşündüm.
neyi kolay öğreniyorlarki?
oturmaları zaman alıyor,
yürümeleri zaman alıyor,
konuşmaları zaman alıyor.....
bu da haliyle kolay olmucak.
zamanla biz de alışıcaz inşallahhh

akşam yine dışarı çıkmam gerekti. bez taktım daha yeni geldik,bezine yapmıştı...
bakalım yarın nasıl geçicek...

bu arada akşam kakasını da çişini de balkonda oldugum bir zamanda yine mutfak kapısının önüne fayansa yapmıştı :S
ama panikle sesleniyordu anne anne anne diye.
sonra bende aglıyor gibi yaptım.oğlum böyle yapma ben çok üzülüyorum,kakanı tuvalete yap dedim.çok etkilendi.sarıldı öptü.
birde böyle mi denesem duygu sömürüsüyle
hiç kıyamıyor bana,nezaman numara yapsam hemen gelip öper sarılır babasını bile yaklaştırmaz yanıma.belki bu duygu sömürü olayı oğluşumun inadını kırar ne dersiniz?

Denemekle bir kaybımız olmaz , ben yoruldum kendimi hazır hissetmeye çalışıyorum tekrar eğitime başlamak için
Bir dahakine yapalım bakalım sömürüyü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…