Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
Denemekle bir kaybımız olmaz , ben yoruldum kendimi hazır hissetmeye çalışıyorum tekrar eğitime başlamak için
Bir dahakine yapalım bakalım sömürüyü

aslında bilmiyorum ama 4. gün olmasına ragmen çok ilerleme kaydetmiş sayılmayız...
geceleri bezsiz yatırıyorum,bugün kaldırmadım,kendisi saat 12 de uyandı ama saat 13.30 a kadar yapmadı çişini.
inadına tuttu. artık ben sıkıldım tuvalete götürüp getirmekten.
lazımlıga oturtuyorum oyun oynatıyorum 5 dk oturup kalkıyor,yine yapmamış yine.
en son o da sıkıldı ağlamaya başladı.
bıraktım içeriye,mutfaga girdim.
döndüğümde oturma odasının ortasına yapmıştı çişini ve yaptıgını belli eden hiçbirşey yapmıyordu.
yani rahatsız olmadı
zamana mı bıraksam :44:

Bence zamana bırakmak daha iyi çünkü ben unutmaması için yine de tuvalete götüreyim diyorum,ağlıyor,istemiyorum diyor.Memeyi bırakırken daha önce denemiştim çok ağlamıştı, amacım tepkisini ölçmekti, 2 ay sonra denedim 1. günde bıraktı hemen.Tuvalet alışkanlıkları için henüz demek zamanları gelmemiş diye düşünüyorum.Bir gece bezlemedim her yer çiş oldu üstelik uykusu da bölündüğü için çok hırçınlaştı gece...Sabır ...İnşallah çok fazla geçmeden öğretiriz bu işi...

bende artık çok sıkıldım o da sıkıldı gitmiyo artık inada bindi is on ikiden dörte kadar tuttu yapmıyo tuvaletede altınada altına yapıyodu o işide bıraktı bende artık bu işi bırakıyorum vallahi bunaldım

aynı sıkıntı bendede war kızım 2 bucuk yasında ve tuvaletı ogretemedım henuz korkuyo tuvaletten kabızlık gıbı bır sıkıntımızda war cış yapıyorum dıo hadı tuvalete gotureyım senı dedıgımde aglıyo gıtmıcem dıe allahım ne zormus ya rabbım bı an once ogrenmelerını nasıp etsın

Buyur burdan yak 4 saattir çişini tutuyo şimdi uyutacam bez bağlayım diyorum kesin yapacak ya nasılsa e bağlatmiyo ya sabır ya selamet

Buyur burdan yak 4 saattir çişini tutuyo şimdi uyutacam bez bağlayım diyorum kesin yapacak ya nasılsa e bağlatmiyo ya sabır ya selamet

ayyyy canım sen birde hamilesiin
tam son zamanların ve en sıcak günler. Rabbim yardımcın olsun inşallah...
benimki de inadına tutuyor.kalktıgından beri sadece 1 defa yaptı o da orta yere, şimdi uyyor. uyanınca kabus yeniden başlayacak

Sağol canim ya vallahi biz annelere rabbim öyle sabır veriyorki genede çok şükür yani oraya buraya yapıyorlar gene devam etmeye çalışıyoruz ama dogrumu yapıyoruz yanlışmi kesmelimi devam mi etmeliyiz bilmiyorum ya

yazılanları okuyarak teselli veriyorum kendime sanırım benim kız sizinkilere göre biraz daha iyi.sakın umudunuzu kırmayın bizde ilk başlarda aynıydık aradan 2 ay geçti tamda öğrenmiş değil

Selam arkadaslar beni de araniza kabul ederseniz sevinirim. Benim oglum da 24aylik. Birkac gundur denememe ragmen cisini yaptiramiyorum. Kaka nin saati belli o yuzden yaptiriyorum. Bir de oglum cisini soyleyemiyor. Sordugumda oyle bakiyor yuzume. 40dk kadar lazimlikta oturuyoruz, kalktiktan 40sn sonra ayni yere sirrrr. Tutuyor galiba. İste bugun ara verdik. İkimiz de stres olduk cunku.

merhaba kızlar

benim kızım 27 aylık bizim sorunumuz kesinlikle tuvaete ya da lazımlığa oturmamak kakası geldiğinde söylüyor ama olduğu yerden kımıldatamıyorum napmalıyım bilmiyorum zorla götürmek istemiyorum ne zaman reddetmeyi bırakır acaba

yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz...

ben bugün ara verme kararı aldım. bez aldım taktım.
bezi taktıktan bikaç saat sonra elimi çekiyor,ağlıyor saçma sapan şeyler yapıyordu.anlayamamıştım. bir de baktım altına yapmış :S
yha alışıyormu alışmıyormu anlayamıyorum.
bir süre kendimize gelelim bari.
çok stres olduk hakkaten...
çocuklar da haklı.hayatlarında hiç yapmadıkları şeyi 3-4 günde öğrenmelerini de beklemek hata tabi.
neyse,birkaç gün sonra devam ederim inşallah...

Hosgorduk... :)
E tabi rahat rahat gezmeye alisti, yapinca da kurtuluyordu mis gibi rahati kacti minisin biz de bu sabah yine actik altimizi sabah biraz kaka yapti. Simdi parkta salliyorum. Eve gidince cis denemesi yapacagiz. Hep ayni yere cis yapiyor diye lazimligini oraya goturmeye karar verdim. Sair zamanda tuvaletteydi. Sabah aksam orada yapar aralarda salona korum artik. Bu arada herkese gunaydin.

mutluuu son:))az önce itibariyle pissss deyip çişinin geldiğini belirtti oğlum:))ilkinde anlamadım aradan 10 dakka geçti yine aynı şeyi söyledi banyoya götürdüm ve yaptı:)hatta aradan yarım saat geçtikten sonra sıkınmaya başladı ki 3 gündür yapmıyodu ve kabızlık vardı zeytinyağı ve kayısı suyu takviyesiyle kakasını klozete yaptı hiç itiraz etmeden :)))farkına bile varmadım oynatmaya çalışıyodum:)çok çok mutlu oldum... tam 2 haftamı aldı ama belki iki hafta daha gerekiyor sanırım....umarım en kısa sürede kazanan taraf siz olursunuz:)

MaşaAllah diyeyim de nazarım değmesin . Benim oğlanda çiş yok hala. Şimdi uyuyor kesin bezine yapar. Bir daha da artık ne zaman Allah bilir. Amma kıymetli çişi varmış.

MaşaAllah diyeyim de nazarım değmesin . Benim oğlanda çiş yok hala. Şimdi uyuyor kesin bezine yapar. Bir daha da artık ne zaman Allah bilir. Amma kıymetli çişi varmış.
Bende bıraktım kızlar küçük hanım ne zaman kendisi derse o zamana kadar bugün bütün gün bezliydi gayet rahat rahat dışardaydik bide hiç söylemeye yeltenmedi bile evde bezliyken yaptığını söylüyordu bezine bugün hiç oralı olmadı valla bende sıkılmıştım sürekli çıkar yıka çıkar yıka ya herseyi anlıyo biliyo kesinlikle çok üst zekâ bi çocuk ama bu işi beceremedik yaa bilmiyorum allah sonumuzu hayir eylesin

Ay evet ya, herseye akillari yetiyor, bir cis kaka demiyorlar. Aglanacak halime guluyorum. Allah yardimcimiz olsun gercekten. Benimki bayagi oturdu oturakta, ama tik yok. Utanmasam aglardim

meraba arkadaşlar.herkese kolay gelsin zira çok zor bi meseleymiş bu tuvalet eğitimi.oğlum 30 aylık.ben de yazla beraber heveslendim tuvaleti öğretmeye.ama oğlum lazımlıktan da tuvaletten de korkuyor.hele tuvalete hiç girmek istemiyor.açıyorum altını gönlü olursa anne çiş diyor ve yapıyor altına.gönlü olmazsa zaten hiç bişey demeden yapıveriyo.kakasını yapınca da ağlıyo.ne yapıcamı şaşırdım.bez bağlayalım mı oğlum dedim evet dedi ve bağladım.ısrar etmek istemedim.
bir de oğlum 1.5 yaşındyaken sünnet ettirmek istedik.doktor idrar deliği kapalı dedi ve açtı.oğlum da bundan çoketkilendi.bezini değiştirirken bile sorun çıkarıyo korkuyo.sünnetden de vazgeçtik zaten.acaba bu korku öğrenmesini engelliyor olabilir mi?
ne yapacağımı şaşırdım kızlar.bi akıl lütfen...

merhaba arkadaşlar,
birkaç gün ara vereyim demiştim ya?
bezi taktıgım günden beri çişi veya kakası geldiğinde anne kaka diyor ve bezini gösteriyor.
bezini çıkarayımmı oğlum dediğimde başını sallıyor.çıkarıyorum ve hemen tuvalete koşuyor.
ama suyla oynayıp oynayıp çıkıyor.
ardından bezini bagladıgımda bezine yapıyor.
şaştım kaldım :44:
hatta sabah anne kaka dedi bezini çıkarttım,2 defa pırt yaptı sonra bitti dedi geri bağladık.
öğrenicek de nezaman

merhaba arkadaslar
yeni gelenler hosgeldiniz aramiza
benim kizin butun kilotlari kirlio yuzden simdi yikaniyo ve yarindan itibaren basliyorum
bu arada bir liste yapmak istiyorum

annenin nicki
cocugun ismi
kac aylik oldugu
egitimin asamasi(3 asamali yani yeni baslayanlar 1 asamada biraz iyi olanlar 2,daha da iyi olanlar 3 asamada)
ve egitimin simdilik nasil gittigi ile bilgilerimizi paylasicaz

boylece daha motive ola bilecegimizi dusunuyorum
isteyenler
burdan bilgilerini yollaya bilir ya da ozelden de yaza bilirsiniz

süper fikir canım...
motivasyon açısından faydalı olacagına inanıyorum.

bilgilerimi vereyim;(nick,çocugun ismi,yaşı,)
Tubiloshh Kenan 22 aylık :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…