Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
Stellamaris vallahi bir nebze olsun umut verdin...Hani iki gün suladı üçüncü gün söyledi demişsin ya böyle bir mucize biz de yaşasak keşke, yarın 3. günümüz olacak...Tamam bu kadarını beklemiyorum ama arada olsa söylese bari..

Bu arada kızlar benim kuzum aylardır (yaklaşık18-19 aylıktan beri) öğlen ve gece uykularından yüzden doksan kuru kalkıyor..Hani kuru kalkan çocuk hazırdır derler ama bilemiyorum bu da tutmadı biz de...İki gündür öğlen bezlemeden yatıyor, altına da yapmıyor..Gece de yapmıyor...Gece için gece bezlerinden aldım, drynight diye bişi, kilot şeklinde kızım bu gece kilodumuz dedim, onu giyip yatıyoruz çünkü bizim cadı hiç beşikte yatmadı...Halen de bizle yatıyor :)

off bu arada 3 yaşını beklesem diyor bir yanım ama biz Şubatta 3 yaşında olacağız bu sefer de kış ortası yazı bekleyelim dersek abartmış olmaz mıyız??

Ama yok yok biraz daha sabretmeli sanırım çünkü öğretenler de genelde 10-15 günü gözden çıkarın diyorlar..En azından bi o kadar sabretmeli..

ben önceleri hiç wc eğitimi vermemiştim ama ben tuvaletteyken yanıma geldiğinde hadi sende yap dediğimde korkup kaçıyordu.. bende hazır değil demekki deyip hiç üstüne gitmemiştim. çünkü yapı itibariylede pek sabırlı biri değilimdir... şimdi dedim sağa sola çiş,kaka yapacak ne kendimi üzeyim nede çocuğumu deyip erteliyordum.. nettede wc eğitimiyle ilgili konuları araştırdığımda genelde 3 yaş civarı öğrenenlerin sayısı daha fazlaydı zaten bizimkide öyle oldu şükürki.. bence sizlerde kuzuları zorlamayın .. zamanı gelince kuzular söylüyormuş zaten:)

aaa cok garip nasil yapmaz:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:su falan az icmistir belki

aslında çok da az içmemişti de akşam 20 civarında yaptı sonunda :KK53:

hosgeldin canim aramiza:KK3:
Bilgilerini yazarsan seni de listeye alirim

bu arada demin benim kiz lazimliga cisini yapti cok sukur
hadi yap baba da baksin dedim yapti alkisladik falan:KK1:

oh maşallahhhhhhhhhh darısı bize inşallahhh
demin kaka dedi ama namazdaydım yine denk gelmedi :KK53:

galiba biz de 2 yas sendromuna giriyoruz:KK50:cok inatci kucuk hanim
evet bizimki de yaparsa tuvalete beraber goturuyoruz

ayynen bizdede var 2 yaş sendromu
çok cabuk sinirleniyor ve çıldırırcasına ağlıyor çok sinirlendiğinde.
çözümü basit,ağladıgı odadan çıkıp hiç tepki vermeden diğer odaya geçiyoruz babasıyla.
Ağlaması bitince bitti deyip geliyor yanımıza.böyle böyle öğrenicek kendini kontrol etmeyi...

herkese merhabalar;

33 aylık oğlum 2 günde öğrendi tuvaletini çoooook şükürrr... gerçi bugüne kadar hiç uğraşmamıştım wc eğitimi vermek için.. annem başla artık diye diye başladım.. oğlumu karşıma alıp artık bezlerimizi çöpe atacağız sende bizim gibi külot giyeceksin ve çişin geldiğinde sende bizim gibi tuvalete yapacaksın tamammı oğlum dedim, o da kocaman bir HAYIIIIIRRRRR!!! BEN ÇİŞİMİ BEZİME YAPACAM DEDİ :) tabi onu dinlemedim külot giydirdim 2 gün evin heryerini suladı... 3. gün anne çiş dedi sıpam :) önceden sabah yarım kilo çişli bezle uyanıyordu 3. günden itibaren kupkuru uyanıyor maşallah.. sadece gece dışında hiç bez bağlamıyoruz artık.. 1 hafta oldu öğreneli. ne büyük rahatlıkmış yarabbim hamdolsun... darısı tüm çişli kuzulara...
aslinda ben de simdiden ogretmek istemem ama hem ikinci bebegi istiyorum hamile hamile zor olucaktir hem de benim cadi bezle dolasmak istemiyo cikarip cikarip atiyo:KK1:

Hani çocuklara tuvalet eğitimi 3 yaşında verilmeli deniyor ya senin çocuğunun 2 günde öğrenmesi bu denileni teyit ediyor, çünkü benim ve diğer arkadaşların çocukları 20' li aylarda ve öğrenmeleri uzadıkça uzuyor ve şimdi benim yaptığım gibi ara veriliyor. Temennilerin için teşekkürler evet hayırlısıyla bizim kuzularda bir an önce öğrenirler inşallah...Çünkü zorlamakla hem kendimizi hem de çocuklarımızı bunaltıyoruz.

Azerincim bizi ekle bakalım listene...
Nickim: Hatres
Kızım:Rana, 23 aylık
Eğitimin 2 .aşamasındayız çünkü Rana çişi de kakayı da çok iyi biliyor bilmesine de tuvalete yapmaya gelince yok...Hadi hepimize kolay gelsin, bazen hiç başlamamış gibi ara vereyim diyorum buraya gelince neyse yine hadi devam diyorum:KK9::KK9::KK9:
tamam canim hayirli olsun:KK9::KK9::KK9:

aslında çok da az içmemişti de akşam 20 civarında yaptı sonunda :KK53:

oh maşallahhhhhhhhhh darısı bize inşallahhh
demin kaka dedi ama namazdaydım yine denk gelmedi :KK53:

ayynen bizdede var 2 yaş sendromu
çok cabuk sinirleniyor ve çıldırırcasına ağlıyor çok sinirlendiğinde.
çözümü basit,ağladıgı odadan çıkıp hiç tepki vermeden diğer odaya geçiyoruz babasıyla.
Ağlaması bitince bitti deyip geliyor yanımıza.böyle böyle öğrenicek kendini kontrol etmeyi...

ne diyosuuuuuuuuuuuuuuun saat 20 de mi:KK53::KK53::KK53:
evet agladigi zaman biz de cozumu tek basina birakmamkta goruyoruz

arkadaşlar oğlum 36 aylık yani 3 yaşını bu ay bitirecek ama ne çişini nede kakasını söylüyor ne yapacağımı çok şaşırmış bir durumdayım çalışıyorum ve eve ancak aksam gidiyorum ve oğlumun sanki bana ceza verdiğini düşünüyorum 1 ay içerisinde ortam değişikliği çok yaşadık tayin meseleleri malum oyüzden ola bilirmi ve beni görmediği için ola bilirmi çok sinirli çok asabi d.r. götürdüm psikolojik diyor ve yüzüme baka baka altına işiyor

evet cadi sabah uyandi altini actim yikadim kilotunu giydirdim
demin de cisin var mi diye sordum evet dedi lazimliga oturmadi tuvalete goturdum yapti
simdilik alti kuru geziyo bizde saat 12.21
bakalim aksama kadar nasil olucak​

Günaydnlarrr...
Kızlar biz de bu sabah kızımla 8 ibi kalktık, kahvaltı yapmadan parka gittik..Ve günün ilk çişini az önce eve döner dönmez yatık :)) Allahım ne olur inatlaşmasa da böyle böyle öğrense...Tabii kendisi söylemedi ama ben adi tuvalete deyince itiraz etmedi ve yaptı...
Şimdi ödül olarak dondurma kaşıklıyor hanımefendi..

Şu işi işe dönmeden, izindeyken bitiririm inşallah..

Azerincim size tebrikler...Bugün başlangıcı güzel yaptı kuzular inşallah devamı gelir.

arkadaşlar oğlum 36 aylık yani 3 yaşını bu ay bitirecek ama ne çişini nede kakasını söylüyor ne yapacağımı çok şaşırmış bir durumdayım çalışıyorum ve eve ancak aksam gidiyorum ve oğlumun sanki bana ceza verdiğini düşünüyorum 1 ay içerisinde ortam değişikliği çok yaşadık tayin meseleleri malum oyüzden ola bilirmi ve beni görmediği için ola bilirmi çok sinirli çok asabi d.r. götürdüm psikolojik diyor ve yüzüme baka baka altına işiyor

Canım üzme kendini...Ama benim okuduğum kadarı ile çocuğun düzeninin değişmesi bu tuvalet olayını çok etkilermiş..Bu nedenle biraz ara ver sonra yeni düzene yeni yerinize iyice alışınca devam edersin...

Günaydnlarrr...
Kızlar biz de bu sabah kızımla 8 ibi kalktık, kahvaltı yapmadan parka gittik..Ve günün ilk çişini az önce eve döner dönmez yatık :)) Allahım ne olur inatlaşmasa da böyle böyle öğrense...Tabii kendisi söylemedi ama ben adi tuvalete deyince itiraz etmedi ve yaptı...
Şimdi ödül olarak dondurma kaşıklıyor hanımefendi..

Şu işi işe dönmeden, izindeyken bitiririm inşallah..

Azerincim size tebrikler...Bugün başlangıcı güzel yaptı kuzular inşallah devamı gelir.

gunaydin canim
evet guzel basladi kuzular masallah:nazar:
demin bi baktim lazimliga oturmus cis diyo hemen cikardim kilotu ama yapmadi simdi oynuyo

evet ikinci cisimiz yine tuvalete yapdik:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
hadi kizim kos pepenin cisi geldi dedim kostuk tuvalete pepeyi oturttum aa pepeye alkis cisini yapti dedim alkisladik sonra cadiyi oturttum hadi sen de yap diye yapti:KK9::KK9::KK9::KK9:

selam guzel anneler hepinize kolay gelsin.:KK3::KK3::KK3:gercekden zor bir surec sabir isteyen surec:KK14::KK14::KK14:bende bu konuyu takip ediyordum.kaza geldim veeeeee kizimla tuvalet egitimine baslamaya karar verdik:KK9::KK9::KK9:bugun ilk gunumuz.kulotunu giydirdim.kizimi zaten 1 yasindan beri tuvalete giderken yanimda goturuyordum.az cok biliyor.:KK1::KK1::KK1:az once kizim cisin varmi dedim cissss dedi.goturdum oturdum tuvalete.ama yapmadi.sadece tuvaletden zor kaldirdim.cok sevdi oturmayi.:KK52::KK52::KK52:kizim tamam kalk diyorum.no no cisss diyor bucur:KK1::KK1:yalancilik yapiyor.bu arada kizim 19 aylik adida Nazli.listeye yapicaksin qaliba AZERINCIM.bu arada canim tebrikler size baya ilerlemissin.umarim bizde bir gun tuvalete yapariz:KK1::KK1::KK1:

sağolasin amin canim inşallah haziran 20 den beri ara ara başlamıştım kızınca beze döndüm arada attık bezi bir ay olacak dönem dönem denedik ama daha ınanki tuvalete siftah yok :p yapmıyo gitmiyo şimdi kalktı gitmeyecekmis hanfendi ya çocukla zor oluyo her halt geldi başıma onu al koy hâlâ kucağımda yani ileri derecede varisim cikti şu an plasenta kireçlenmesi yaşıyorum erken doğum tehditim var öyle pek bi karamsar oldum dimi ama bunlar başımda herkes aynı olmaz ama

sağolasin amin canim inşallah haziran 20 den beri ara ara başlamıştım kızınca beze döndüm arada attık bezi bir ay olacak dönem dönem denedik ama daha ınanki tuvalete siftah yok :p yapmıyo gitmiyo şimdi kalktı gitmeyecekmis hanfendi ya çocukla zor oluyo her halt geldi başıma onu al koy hâlâ kucağımda yani ileri derecede varisim cikti şu an plasenta kireçlenmesi yaşıyorum erken doğum tehditim var öyle pek bi karamsar oldum dimi ama bunlar başımda herkes aynı olmaz ama

canim ya eger cok zorlaniyorsan onumuzdeki yaz ogrenir.:KK34::KK34:eger kizim ogrenmek istemezse ve hamile kalirsam onumuzdeki yaza erteliyecem insallah:KK34::KK34::KK34::KK34:bu arada benim kizin bazen kabizlik sorunu oluyor.kac gundur bogazi agriyordu.atesi cikti.normal yiyemedi kabiz oldu yine.offffff.insallah bu durumu hemen atlatirlar kuzucuklar.:KK16::KK16::KK16::KK16:

Selam kızlar...
Vallahi kaç gündür canımdan bezdim. Oğlum inat etti lazımlığa yapmıyor çişini. Hadi kakasının zamanını biliyorum ordan yırttık ama çiş sıfır.
Dün gece yatırmadan kakasını yaptırdım; o kadar pırtlamasına rağmen 40dk sonra yaptı. "haydi az daha bekleyeyim belki çişini de yapar" dedim. Yok anam; kaldırdım kakamıza bay bay dedik evine dönsün diye klozete döktük. Oğlum asıldı sifona; bir yandan basıyor bir yandan "çişşşşşş" demesiyleeee bacaklarının arası ıslandı. Ben o sifon meselesini de denedim. Taharret musluğunu da açtım. Sabah yine kaka yaptı, çiş yok. Şunları yazarken sırıtıyorum. Anlatırken komik oluyor, ama sadece anlatırken...

Not: Benim nikimin söylenmesi zor. KK'da bulunduğum arkadaşlarım bana ismimle hitab eder; siz de adımı kullanırsanız daha kolay olur sizin için.
Çiğdem ben... :KK3:

evet ikinci cisimiz yine tuvalete yapdik:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
hadi kizim kos pepenin cisi geldi dedim kostuk tuvalete pepeyi oturttum aa pepeye alkis cisini yapti dedim alkisladik sonra cadiyi oturttum hadi sen de yap diye yapti:KK9::KK9::KK9::KK9:

Ben de Ediyle Büdüyü oturttum ama kıskandı kaldırdı onları. Kendi de oturmadı. off yaaa.

X