Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
GERÇEKTEN ÇOK ZOR BİR SÜREÇ...
RABBİM HEPİMİZİN YARIMCISI OLSUN.

bende bugün aceba erkenmi? diye düşünürken buldum kendimi. sonra dedim napıyorum ben?
üstüne gitmeden hemen pes edersem zaten öğrenemez ki?
bugün 2 defa mutfagın kapısının önüne,1 defa da kiloduna yaptı çişini.
kakasını da yaparken hemen tuvalete tuttum,vazgeçti yapmaktan :)
3.gün eğitimini akşam ayrıntılı şekilde yazıcam.
ama bugün de çok ilerlemiş oldugumuz söylenemez.
birde 10 dk da bir wc ye tutmayı deniim bakim :)

allah razı olsun canım... evet hiç kolay bir gün değildi...
inşallah alışır kısa zamanda. siz de ara veriyorsunuz sanırım?
minik cadı bezdirmiş seni okudugum kadarıyla :)
4-5 gün sonra inşallah çok daha kolay bir şekilde başlarsınız wc eğitimine.
Rabbim hepimizin Yavrularını korusun inşallah...

gelelim bizim eğitimimize...

2.GÜN

ilk bezsiz gecemizi geçirdik.
çok şükür altına yapmamış.sabah saat 7.30 gibi kaldırdım tuvaletini yapsın diye ama 1 saat oyun oynadı.
8.30 da yaptı çişini.o da lazımlıgın yanına.olsun o da bişey :KK70:
aslında kaldırmama da gerek yoktu diye düşünüyorum.
bazen saat 10 da bile baktıgımda altı kuru oluyordu.
ardından geri yattı saat 12 de kalktı ve yine banyoya lazımlıgına oturttum.oynadı yine sonra ''oğlum pipi su yapsın mı?'' dedim hemen çişini yaptı ama yine banyoya yere.lazımlıgın iç kısmını tuttum hemen.sonra aldık o çişi tuvalete döktük beraber.
birde öğlen sonu lazımlıgına götürdüm ama yapmadı, sonra yatak odasına gitti,komidinin yanına yapmış. istemeden kızdım az :KK43:
allahtan halıya felan gelmemişti.
saat da ortalama 16 felandı o saatten beri daha yapmadı çişini.
bezini taktım kayınvalidelere gittik geldik. altını açtım yapmamış birşey.
şu an halen bekliyorum yapmasını :)
bugünün tek artısı kilot yıkamamış olmam bence :) ama düne göre daha kolaydı diyebilirim...
demekki benim oğlum günde 3-4 defa çiş yapıyor.
şu an çok çişi var ama bakalım daha nekadar tutucak.
lazımlıgı yanımızda bekliyoruz....
hadi bakalim iyi gidiyosunuz:nazar:
ya benim kiz baya cis yapiyomus o zaman benim kiz da 22 aylik en az saatde 1 kez bazen 1 saatde 3 kez cis yapiyo:KK1:
merhaba.. benim oğlumda 34 aylık 2 haftadır uğraşıyorum bende...bi kaç gün önce pes ettiğimi ve bez bağladığımı yazmıştım ama..sinirim geçince yine çıkardım bezi...ilk günler beze yapıyomuş gibi sürekli yerlere yaptı çişini..hatta ilk yaptığında üzerine basıp kaydı:))yoksa anlamıcaktım yaptığını allahtan halıların hepsini kaldırdım..:)bi kaç gün bu şekilde devam etti ama bunun yanında kabız oldu ama 5 günün sonunda zeytinyağı takviyesiyle hallettik ilk kakasını bulunduğu yerde donuna ikinci kakasını sinir harbiyle takılmış bezine 3. kakasınıda babasının sabrı ile klozete yaptı...ve şimdi 4. bekliyoruz..ama çişini sadece banyoda duşakabine girip çeşmeyle oynarken yapıyo bazen gerek bile kalmıyo..gece çişi zaten yok..ben sorduğum sürece yapıyo onun haricinde bi belirti yok..eğitimi erteleme gibi bi şansımda yok..devlet kreşine başlıcak ve bezli almıyorlar..ayrıca oğlum otizmli yani durumumuz biraz daha güç..
ay Allah yardimcin olsun canim
devlet kresi bezli almiyo mu?

emzırmeyı bırakmak cok zor gelırken (hatta ımkansız):)kolay atlattık ama bu wc olayı gercekten zor galıba kızım hazır degıl deyıp vazgectım 3 yasına kadar yolu var deyıp bıraktım bosuna kızımıda kendımıde yıpratmaktansa 1 sene daha babamız yorulur:KK9:(prıma sagolsun:KK9:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
benim cadi gece su icmiyo ama davul gibi oluyo bezi sabah kalkinca:KK9::KK9:

bizim bebişlerin arasında 1-2 hafta oldugu görünüyor alttaki çizelgelerde canım
kız çocukları daha çabuk öğrenirlermiş sence dogrumu?
ben benimkinin zeka yaşının düşük oldugunu düşünüyorum ama ne istesem yapıyor,herşeyi anlıyor,dedesi akşamdan desin seni yarın parka götürcem diye,sabah kalkar kalkmaz park diyor.bi gördüğü şeyi unutmuyor başka bir zaman yapıyor.geçenlerde kimsenin olmadıgı bir odada namaz kıldıgını gördüm :KK70:
biz varken yapmıyor ama.
bence tuvalet olayı işine gelmiyor.yoksa zeki değil de diyemiyorum ki :44:

olayım dabi bidenem sürekli çiş var mı diye sorun akşamları belli bir saatten sonra birşey yedirip içirmeyin geceleri çiş yapmaması için sürekli sormak zorundasınız :KK31::KK31:

canım bende sık sık soruyorum ama sanırım artık sıkıldı :S
az önce dedim oğlum bak birdaha yere yapma aglarım tamam mı dedim yüzüme bakıyor mahsum mahsum,
çişin geldiğinde söyle tamam mı annecim dicekken çişin dediğim anda arkasını dönüp hıh dedi :KK37:
lazımlıga hevesle oturan çocuk oturmak istemiyor :S çok da üstüne gidince sıkılmazmı sence?
gitmeyince de koyuveriyor yere tabi :KK1:

olayım dabi bidenem sürekli çiş var mı diye sorun akşamları belli bir saatten sonra birşey yedirip içirmeyin geceleri çiş yapmaması için sürekli sormak zorundasınız :KK31::KK31:
soruyorum da yalandan her seferinde evet diyo:KK1::KK1::KK1::KK1:
emzırmeyı bırakmak cok zor gelırken (hatta ımkansız):)kolay atlattık ama bu wc olayı gercekten zor galıba kızım hazır degıl deyıp vazgectım 3 yasına kadar yolu var deyıp bıraktım bosuna kızımıda kendımıde yıpratmaktansa 1 sene daha babamız yorulur:KK9:(prıma sagolsun:KK9:
en guzeli:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
ben benimkinin zeka yaşının düşük oldugunu düşünüyorum ama ne istesem yapıyor,herşeyi anlıyor,dedesi akşamdan desin seni yarın parka götürcem diye,sabah kalkar kalkmaz park diyor.bi gördüğü şeyi unutmuyor başka bir zaman yapıyor.geçenlerde kimsenin olmadıgı bir odada namaz kıldıgını gördüm :KK70:
biz varken yapmıyor ama.
1 haftayla bu kadar fark olur mu ki canim:44:
benim kiz kakayi da baya cok yapar ne yese cikarir:KK1:
azerıncım naptın senın kız ne alemde:KK1:
benim kiz bezli bezli dolaniyo iste canim nasil olsun:KK1::KK1::KK1:

biz varken yapmıyor ama.

anlattıklarına gore senın kız masallah cok akıllı zeka yası dusuk degıl bence:44:

hadi bakalim iyi gidiyosunuz:nazar:
ya benim kiz baya cis yapiyomus o zaman benim kiz da 22 aylik en az saatde 1 kez bazen 1 saatde 3 kez cis yapiyo:KK1:

bugün pek iyi gittigimiz söylenemez canım. ama pes etmicem rabbimin izniyle.
inanırmısın akşam yapmadı çişini.
sabah 10 da kaldırdım öyle yaptı.
görüyormusun nekadar inatçıymış, tutuyor çişini :44:
bunlarla işimiz zor yaa...
ama inanıyorum ki 1 en fazla 2 hafta yeter öğrenmeleri için..

az önce dedim oğlum bak birdaha yere yapma aglarım tamam mı dedim yüzüme bakıyor mahsum mahsum,
çişin geldiğinde söyle tamam mı annecim dicekken çişin dediğim anda arkasını dönüp hıh dedi :KK37:
lazımlıga hevesle oturan çocuk oturmak istemiyor :S çok da üstüne gidince sıkılmazmı sence?
http://www.kadinlarkulubu.com/images/smilies/crazy.gif
terlik alın baba ve ben gibi oğlum tuvalete gidip çiş yapacak kocaman oldu bebekler beze yapar falan deyin
ödül vadedin çişimizi hadi gidip yapalım deyin :KK1:
gerekirse beraber yapın :KK53:

bizimkinin cis zamanini biliyorum 20 ve ya 30 dakikadan bir cis yapiyo
zamani geldiginde tuvalete goturuyorum hemen kalkiyo oturmuyo gecip kenara yapiyo:KK1:

soruyorum da yalandan her seferinde evet diyo:KK1::KK1::KK1::KK1:

en guzeli:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

1 haftayla bu kadar fark olur mu ki canim:44:
benim kiz kakayi da baya cok yapar ne yese cikarir:KK1:

benim kiz bezli bezli dolaniyo iste canim nasil olsun:KK1::KK1::KK1:

benım cımcımede cıbıldak dolasıyor:KK52:ne kıyafet ne bez:KK53:akıllı tuvaletı gelınce cekmeceden bez alıp tak dıyor:KK53:ama tuvalete yapmıyor

bugün pek iyi gittigimiz söylenemez canım. ama pes etmicem rabbimin izniyle.
inanırmısın akşam yapmadı çişini.
sabah 10 da kaldırdım öyle yaptı.
görüyormusun nekadar inatçıymış, tutuyor çişini :44:
bunlarla işimiz zor yaa...
ama inanıyorum ki 1 en fazla 2 hafta yeter öğrenmeleri için..

insallah ya pazartesi baslicaz yine bakalim nasil olucak:KK31:

http://www.kadinlarkulubu.com/images/smilies/crazy.gif
terlik alın baba ve ben gibi oğlum tuvalete gidip çiş yapacak kocaman oldu bebekler beze yapar falan deyin
ödül vadedin çişimizi hadi gidip yapalım deyin :KK1:
gerekirse beraber yapın :KK53:

bizimki daha kucuk inci anlamiyo ki o kadar:KK1:
ama mesela diyorum cisini yaptiktan sonra tuvalet kagidi kullansak acaba merak uyanirmi mesela cis yap hadi tuvalet kagidiyla silelim gibisinden
tuvalet kagidi zararli olurmu acaba cocuklara:26:

bizimki daha kucuk inci anlamiyo ki o kadar:KK1:
ama mesela diyorum cisini yaptiktan sonra tuvalet kagidi kullansak acaba merak uyanirmi mesela cis yap hadi tuvalet kagidiyla silelim gibisinden
tuvalet kagidi zararli olurmu acaba cocuklara:26:

ne zararı kız olmaz :KK1:
sana bebek alırım gezmeye gideriz falan dersin onu anlar :KK31:
ayıptır söylemesi seni tuvalet yaptığını görse belki görsel olarak anlar :KK34:

X