Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
evet elos biz sozlestik tubiyle bebeleri ayni zamana denk getiricez:KK9:

dimi zuzummmm :KK19:
sende durumlar nasiii :KK23:
biz aynen devam.8 günüm kaldı ama pek hamişlik hissiyatım yok.
hayırlısı Allah'tan.bu ay olmazsa birdahaki ay öyle değilmi :)

selam kızlar oncelıkle guzel olmus boyle bır topık ınanın bebek bakımında en cok korktugum ve kendıme guvenmedıgım bır konu bu tuvalet egıtımı kızım 20 aylık ve altını bezletmek ıstemıyor yavastan baslamak ıstıyorum ama ya olmassa dıyede tedırgınım....yazılarınızı okudum umutlandım baslamak ıstıyorum ama eylule de gırdık kuzey cephe evımız ve serın bıraz yanı bu ıs cabuk olursa kış gırmeden bıter egıtımımız ama seneye yaza beklesemmı dıyorum hanı üşüme ihtımalını dusunerek!
kafam karısık neyapacagımı bılemedım doktorumuz nezaman ıkınızde hazır olursanız baslayın demıstı yanı bu ıs cocuk hastalanmadan bu aylardada ogretılebılırmı ne dersınız?denemekte fayda var dıyor musunuz?fıkırlerınızı beklıyorum

canım öncelikle hoşgeldin topiğimize :KK16:
gelelim hepimizin korkulu rüyası olan, kimimizin çok kolay geçip, kimimizin de halen azimle devam ettiği tuvalet eğitimine...
tabiiki de denemende fayda var.kimileri çok erken öğrenebiliyorken kimileri 2-3 yaşı bulabiliyor.doktorunuzun da dediği gibi, önemli olan senin ve bebişin istemesi.bebiş istemezse hayatta söylemiyor :) ama zorlamadan,anlayışla karşılayarak ve kızmadan devam etmelisin.ayrıca 4-5 gün etrafın çiş,kaka olmasını göze alman lazım :KK53:
nekadar erken başlarsan okadar iyi bence.tabii çocuga da baglı.istemezse ara verip daha sonra devam edersin.
ben başlamıştım ama 4.gün pes etmiştim.heryere çiş yapmıştı.tutuyordu,arkamı döndüğüm an yapıyordu oldugu yere.
daha sonra bez taktım yeteeeeer dedim :KK19:
ardından 10 gün kadar geçti çişini ve kakasını yaptıktan sonra yanıma gelip anne kaka diyordu tabii bezine.
alıştırma kilodu aldım ve tekrar denemeye karar verdim.
bezi çıkarttım ve 4 günde öğrendi maşallah :)
okadar da kötü geçmedi yani.
darısı başına inşallah :KK54:

slm kızlar uzun süredir bakamıyordum benim kızın bezini tekrardan açtım bu gün 3 gün şimdilik çişini wc yapıyor bir hafta böyle devam eder sonra tekrardan ınatlaşma dönemine girer

Selam kizlar nasilsiniz biz devam ediyoruz egitime 10 gun oldu cok sukur cisini 2 gundur kendi soylemeye basladi artik:nazar:
Bide disarda yapmiyordu dun babasi parka goturdu hem kendi soylemis ci var diye hemde babasi tutunca yapmis cok sevindik ama kakada ilerleme yok malesef:KK50:Bi kere tam kalkarken lazimliga yapmisti farketmeden o oldu bdiaha hep altina ypiyor yapar yapmaz spyluyor tabi ama ne yapabilirim acaba tuvalete yapmasi icin bide adaptor alip onu mu denesek ne dersiniz:26:

kizlar merhaba
arcak canim iyi gidiyosunuz masallah:nazar:adaptor de ala bilirsin belki hosuna gide bilir kuzunun
benim kiz cok kotu ya habire altina yapiyo 1 aydir hic mi ilerlemez cocuk cok uzuluyorum

merhaba kızlar
oğlum tamamen öğrendi çişini hatta bahçede oynatırken pipisini çıkarıp kendi bile yapıyor
kaka çiş hepsi tamamdır gecede bağlamıyorum maşşallah hiç yatağını ıslatmıyor
gecede çiş için kalkmıyor:nazar::nazar::nazar::nazar:
sizlerde durum nedir

merhaba kızlar
oğlum tamamen öğrendi çişini hatta bahçede oynatırken pipisini çıkarıp kendi bile yapıyor
kaka çiş hepsi tamamdır gecede bağlamıyorum maşşallah hiç yatağını ıslatmıyor
gecede çiş için kalkmıyor:nazar::nazar::nazar::nazar:
sizlerde durum nedir

Oğlunuz kaç yaşında ?

Çocuklarınızın yaşlarını da yazarsanız memnun olurum...

arkadaşlar oğlum 18 aylık, kakasını yaptıktan sonra çiş diyor bezini çekiştirerek ,çiş yaptığındada aklına eserse haber veriyor, tuvalet eğitimine başlamak için doğru vakitmidir acaba ?

canım öncelikle hoşgeldin topiğimize :KK16:
gelelim hepimizin korkulu rüyası olan, kimimizin çok kolay geçip, kimimizin de halen azimle devam ettiği tuvalet eğitimine...
tabiiki de denemende fayda var.kimileri çok erken öğrenebiliyorken kimileri 2-3 yaşı bulabiliyor.doktorunuzun da dediği gibi, önemli olan senin ve bebişin istemesi.bebiş istemezse hayatta söylemiyor :) ama zorlamadan,anlayışla karşılayarak ve kızmadan devam etmelisin.ayrıca 4-5 gün etrafın çiş,kaka olmasını göze alman lazım :KK53:
nekadar erken başlarsan okadar iyi bence.tabii çocuga da baglı.istemezse ara verip daha sonra devam edersin.
ben başlamıştım ama 4.gün pes etmiştim.heryere çiş yapmıştı.tutuyordu,arkamı döndüğüm an yapıyordu oldugu yere.
daha sonra bez taktım yeteeeeer dedim :KK19:
ardından 10 gün kadar geçti çişini ve kakasını yaptıktan sonra yanıma gelip anne kaka diyordu tabii bezine.
alıştırma kilodu aldım ve tekrar denemeye karar verdim.
bezi çıkarttım ve 4 günde öğrendi maşallah :)
okadar da kötü geçmedi yani.
darısı başına inşallah :KK54:
sagol ınsallah sabır işi bu egıtım zaten allah kolaylık versın hepımıze sızın adınızada sevındım ınsallah bızımkılerde bu kadar kolay olur tesekkur ederım cevabın ıcın canım

arkadaşlar oğlum 18 aylık, kakasını yaptıktan sonra çiş diyor bezini çekiştirerek ,çiş yaptığındada aklına eserse haber veriyor, tuvalet eğitimine başlamak için doğru vakitmidir acaba ?

Bana kalsa erken bir vakit ama farklı düşünenler olabilir. Erkek çocuklarında genelde 2 yaşından itibaren öğretiliyor.

Arkadaşlar oglum 5 gün sonra 18 ayına girecek.2 hafta önce çiş deyip bezini göstermeye başladı.Kimse ögretmeden kendi kendine çiş dedi.Bi kere bezini açtım ve gidip halıya degil de parkeye çişini yptı:KK53:Sizce oturak alıp tualet egitimine başlamalı mıyım yoksa erken mi:44:

Arkadaşlar oglum 5 gün sonra 18 ayına girecek.2 hafta önce çiş deyip bezini göstermeye başladı.Kimse ögretmeden kendi kendine çiş dedi.Bi kere bezini açtım ve gidip halıya degil de parkeye çişini yptı:KK53:Sizce oturak alıp tualet egitimine başlamalı mıyım yoksa erken mi:44:

hosgeldiniz kizlar:KK3::KK3:
ya ben su erken olayini anlayamiyorum ne var cocuk 18 ayliksa demek ki zeki anlamaya baslamis tuvalet olayini
bence deneyin 2 ay once basladi diye cocugunuza egitimi ertelemeyin
belki de gelecek yaz unutucak cok gec ogrete biliceksiniz:KK34:

:KK3: selam zuzum nassın?
pek gelen giden yok şu aralar yaa...
nirelerdesiniz :44:
ben sık sık girip bakıyorum ama yazan olmayınca da yazmadan çıkıyorum.uğramıyorum sanmayın heee :)
selam tubicim:KK3:
ya bizim kiz bi turlu ogrenmeyince artik hevesim gitti valla
havalar da soguyo nasil olcak bu is:2:
bu arada daha hamislik hissiyatim falan yok:KK1::KK1:sende de yok galiba

sagol ınsallah sabır işi bu egıtım zaten allah kolaylık versın hepımıze sızın adınızada sevındım ınsallah bızımkılerde bu kadar kolay olur tesekkur ederım cevabın ıcın canım

ben teşekkür ederim canım...
inşallah kısa zamanda öğrenir seninki de.

selam tubicim:KK3:
ya bizim kiz bi turlu ogrenmeyince artik hevesim gitti valla
havalar da soguyo nasil olcak bu is:2:
bu arada daha hamislik hissiyatim falan yok:KK1::KK1:sende de yok galiba

allah allah yaaa neden bu kız böle yaptı :44:
güzel gidiyordu halbuki.
az daha zamanı var heralde.
öğrenmek istemiyor baksana :26:

bende de o hissiyattan yok canım :KK1:
kasık ağrılarım felan oluyor ara ara ama ona bağlamıyorum.zaten kaldı 5 gün.
hayırlısı bakalım.

ben teşekkür ederim canım...
inşallah kısa zamanda öğrenir seninki de.

allah allah yaaa neden bu kız böle yaptı :44:
güzel gidiyordu halbuki.
az daha zamanı var heralde.
öğrenmek istemiyor baksana :26:

bende de o hissiyattan yok canım :KK1:
kasık ağrılarım felan oluyor ara ara ama ona bağlamıyorum.zaten kaldı 5 gün.
hayırlısı bakalım.
oyle valla tubi artik yapacak bi sey yok soylemiyo iste cadi
bizim reglimiz ayni zamana denk geliyo sanirim
benimki pek duzenli olmasa da gecen ay 9da adet olmustum

oyle valla tubi artik yapacak bi sey yok soylemiyo iste cadi
bizim reglimiz ayni zamana denk geliyo sanirim
benimki pek duzenli olmasa da gecen ay 9da adet olmustum

ooo harbiden aynıymış.
benimki de belki 1 yada 2 gün sekiyordu ama bu birkaç aydır çok sekme kalmadı.
28 de bir oluyordum şimdi 30 da bir oluyorum.
günüm de 9 u.
seninki kaçı?

hosgeldiniz kizlar:KK3::KK3:
ya ben su erken olayini anlayamiyorum ne var cocuk 18 ayliksa demek ki zeki anlamaya baslamis tuvalet olayini
bence deneyin 2 ay once basladi diye cocugunuza egitimi ertelemeyin
belki de gelecek yaz unutucak cok gec ogrete biliceksiniz:KK34:

Hoşbulduk canım.Haklısın aslında denemeye başlayayım.Szler oturak mı aldınız yokda tualete mi otutturdunuz?Önce çişi ögreticez dimi:44:Hiç altıını baglanmayacak mı?Ayrıntılı biri bana nasıl yapacaıgımı özetlerse çok sevirim

diyorum ya tubicim benim pek duzenli degil 5-6 gun bazen 10 gun sekiyo:KK1:

oyyy,
10 gün sektiğinde düşünsene hamilemiyim aceba diyorsun sonra bakıyorsun yok,çok üzücü olur yaa :KK50:
Rabbim inşallah göndermiştir bebişlerimizi.
merakla bekliyorum :)
ama yumurtlama günümden sonra başladık.bu ay olmaya da bilir.
gerçi yumurtlama takibi yapmadım.öle netten baktım tarihine.hayırlısı Allah'tan
senden bekliyorum güzel haberler ona göreee :KK23:

neyse kuzu ben çıkıyorum Kenan daha yatıyor onu kaldırayım.
sıpanın kalkmaya niyeti yok.geceden beri uyyor.

inşallah senin kız da bugün seni üzmeden tuvaletini söylemeye başlar. :KK16:

X