Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
Canim benimkide cok duskundu ama calistigim icin otomatikman azaltmistim bide asamali kestim gece sut verdim oyle bitirdik sonra 23 aylikken tamamen kestim 1 ay daha bekliycektim ama zor oldu hamileyken yoksa doktor 6 aylik olana kadar emzirebilirsin demisti.
Kenan cisini ayakta mi yapiyor hep bizimki lazimliga yapiyo sadece sonra dokuyoruz onu ama kendi ne zaman soyluycek merak ediyorum.
Dun kreste yapmamis sonra 2 defa altina yapmis kakayi tutuyo yapmiyo napcaz yaa bende adaptor mu alsam denesem esim diyor pipi disrda kalmasin iserken diye iyice arkaya oturuyo ondan kakayi yapmiyo diyo arkada kalinca ama zannetmiyorum:26:

hmm...
o zaman bende öyle yapayım.geceleri yatmadan önce biberonla vereim süt.veya pirinç unu.
korkulu rüya olarak gördüğüm 2 şey vardı.
wc egitimi ve sütten kesmek.1 çok kolay geçti şükür.inşallah sütten kesmek de kolay olur.

canım erkeklerin ayakta yapması çok günah oldugundan bacaklarını alttan tutup klasik çişe tutma şeklinde tutuyorum,ilerde de oturarak yapsın diye.ayakta alışmasını istemiyorum.

kenan da ilk zamanlar tuttu kakayı.ama yapmak zorunda oldugunu anlayınca tutmayı bıraktı.şükür şu an problem yok.
merak etme yakın zamanda söylemeye başlayacaktır...

Sorma canim bi yere sigdiramioruz:KK1:
Senin kiz keyfi davraniyor bence eger oyle olmasa hep altina yapardi sen mi takip ediyorsun o kendi mi soyluyor cisim geldi diye :26:
Az daha sabir canim ins zafer bizim olacak benim yol daha uzun gecesi var bu isin bide :18:

simdiye kadar cisini 3 kez kendi soyledi
2 kez kendi bana soylemeden yapti
kakayi baya soyluyo ama

hmm...
o zaman bende öyle yapayım.geceleri yatmadan önce biberonla vereim süt.veya pirinç unu.
korkulu rüya olarak gördüğüm 2 şey vardı.
wc egitimi ve sütten kesmek.1 çok kolay geçti şükür.inşallah sütten kesmek de kolay olur.

canım erkeklerin ayakta yapması çok günah oldugundan bacaklarını alttan tutup klasik çişe tutma şeklinde tutuyorum,ilerde de oturarak yapsın diye.ayakta alışmasını istemiyorum.

kenan da ilk zamanlar tuttu kakayı.ama yapmak zorunda oldugunu anlayınca tutmayı bıraktı.şükür şu an problem yok.
merak etme yakın zamanda söylemeye başlayacaktır...

Anladim canim bende disarda oyle tuttumda yapmadi lazimliga yapiyo iste
Ay ins dedigin gibi olur soyler yakinda bizde kolay atlatiriz benimde korkulu ruyam cunku sutten kesmek umdugumdan kolay oldu biberonla sut verince gece senimaramiycak benimki oyle oldu uykumuz duzene girdi sukur:nazar:

Anladim canim bende disarda oyle tuttumda yapmadi lazimliga yapiyo iste
Ay ins dedigin gibi olur soyler yakinda bizde kolay atlatiriz benimde korkulu ruyam cunku sutten kesmek umdugumdan kolay oldu biberonla sut verince gece senimaramiycak benimki oyle oldu uykumuz duzene girdi sukur:nazar:

çok şükür..darısı bize inşallah.
gece 1 veya 2 defa kalkıyor emmeye.
inşallah bizim de kolay olur..

şimdilerde kenan çişi geldiğinde eger tuvalette biri varsa kapıya vurup 'HADİ ÇIIIK' diye bagırıyor :KK1:

ilk zamanlar başka yerleri yadırgadı bizimki de. dışarda veya başka evde yapmadı.ertesi gün sabaha kadar tuttugu oldu.inanabiliyormusun akşam saat 20.00 den diğer akşam 20.00 ye kadar yapmadıgı oldu.ama anladım ki bunlar hep bir sürecin parçaları.hepsi zmanla aşılıyor.çocuk artık ne yapması gerektiğini anladıgı an sana yardımcı olmaya çalışıyor inan.yeterki onu sıkma.üstüne çok düştüğünde sıkılıp öğrenmek istemiyor.
ben stüne çok düşmüştüm heryeri suladı,vazgeçtim.ama bıraktıktan birkaç gün sonra kendisi söylemeye başladı. tabii altına yapıp söylüyordu..anladım ki sıkmamak gerekiyor.
rabbim bu süreci çabucak atlatmanızı nasip etsin inşallah.

ayy ne güzel yaaa bir oğlun var ve kızına hamilesin sanırım değilmi?
darısı bana inşallahhhhhhhhh :)
:21:

Günaydın....Azerincim sen benim mesajımı kaçırmışsın sanırım..Sayfalar önce yazdım durumumuzu :)) Tatilden döneli 15 gün oldu..Şükür sorunsuz geçirdik...Artık tuvalet eğitimi yok hayatımızda...Sizlere adım adım yazdığım ilk haftada halletmişiz biz bu işi..Tatilde hiç kazamız olmadı..Yaklaşık 10 gündür de adaptör ile bizim tuvalete yapıyor..Dışarı çıkınca da çişi gelince söylüyor nereyi uygun bulursak artık :)) Tatilde geceleri de normal kilotla yatmaya geçtik sıcaktan dolayı ama iyi de oldu..

Böyle işte...Darısı tüm arkadaşların başına inşallah :))

Bu arada senin kızda iyi yolda maşallah diyorum miniğime:nazar:

Günaydın....Azerincim sen benim mesajımı kaçırmışsın sanırım..Sayfalar önce yazdım durumumuzu :)) Tatilden döneli 15 gün oldu..Şükür sorunsuz geçirdik...Artık tuvalet eğitimi yok hayatımızda...Sizlere adım adım yazdığım ilk haftada halletmişiz biz bu işi..Tatilde hiç kazamız olmadı..Yaklaşık 10 gündür de adaptör ile bizim tuvalete yapıyor..Dışarı çıkınca da çişi gelince söylüyor nereyi uygun bulursak artık :)) Tatilde geceleri de normal kilotla yatmaya geçtik sıcaktan dolayı ama iyi de oldu..

Böyle işte...Darısı tüm arkadaşların başına inşallah :))

Bu arada senin kızda iyi yolda maşallah diyorum miniğime:nazar:

anaaaaaaam:KK30:valla gormediydim mesajini bacim
hosgelmishsin:KK16::KK16::KK16:mesajini gorunce acaba erdim falan mi diye dusundum:KK9::KK9:
masallah deniz hanima :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:sag eli bizim kizin basina:KK53:bakalim ne zaman soyleyecek
eylul sonuna kadar egitime devam edicem
insallah soyler ya
nasil gecti tatil?

Güzel geçti canım daha doğrusu güzel ve yorucu..İşte çocukla tatil ne kadar olursa..Ama Deniz çok eğlendi e temel amacımızda onun eğlenmesiydi ... Kumsal da falan komikti halimiz yanımızda lazımlıkla...Site ahalisi kızım ve lazımlığına "plajın ikoncanları" diye isim taktı :))

Ama şükür tatil de eğitimi bölmedik hatta gece kilodu diye ilk hafta giydirdiğim bezlerden de kurtulduk :))

Senin minik kuşuna da maşallah diyorum eminim ki o da çözecek bu işi..Senin gibi tatlı sabırlı bi anneye sahip o öğrenmeyecek de kim öğrenecek di mi ama :)

Güzel geçti canım daha doğrusu güzel ve yorucu..İşte çocukla tatil ne kadar olursa..Ama Deniz çok eğlendi e temel amacımızda onun eğlenmesiydi ... Kumsal da falan komikti halimiz yanımızda lazımlıkla...Site ahalisi kızım ve lazımlığına "plajın ikoncanları" diye isim taktı :))

Ama şükür tatil de eğitimi bölmedik hatta gece kilodu diye ilk hafta giydirdiğim bezlerden de kurtulduk :))

Senin minik kuşuna da maşallah diyorum eminim ki o da çözecek bu işi..Senin gibi tatlı sabırlı bi anneye sahip o öğrenmeyecek de kim öğrenecek di mi ama :)

ay cok tesekkur ederim canim utandirdin beni:KK17::KK17:

çok şükür..darısı bize inşallah.
gece 1 veya 2 defa kalkıyor emmeye.
inşallah bizim de kolay olur..

şimdilerde kenan çişi geldiğinde eger tuvalette biri varsa kapıya vurup 'HADİ ÇIIIK' diye bagırıyor :KK1:

ilk zamanlar başka yerleri yadırgadı bizimki de. dışarda veya başka evde yapmadı.ertesi gün sabaha kadar tuttugu oldu.inanabiliyormusun akşam saat 20.00 den diğer akşam 20.00 ye kadar yapmadıgı oldu.ama anladım ki bunlar hep bir sürecin parçaları.hepsi zmanla aşılıyor.çocuk artık ne yapması gerektiğini anladıgı an sana yardımcı olmaya çalışıyor inan.yeterki onu sıkma.üstüne çok düştüğünde sıkılıp öğrenmek istemiyor.
ben stüne çok düşmüştüm heryeri suladı,vazgeçtim.ama bıraktıktan birkaç gün sonra kendisi söylemeye başladı. tabii altına yapıp söylüyordu..anladım ki sıkmamak gerekiyor.
rabbim bu süreci çabucak atlatmanızı nasip etsin inşallah.

ayy ne güzel yaaa bir oğlun var ve kızına hamilesin sanırım değilmi?
darısı bana inşallahhhhhhhhh :)
:21:
Evet canim ins bi de kizim olacak allahim seninde gonlune gore versin:KK16:
Bizde bugun ilk kez kakamizi lazimliga yaptik superdi ama sonra babanneye gittik orda kakalari altina apti ama:KK1:
Kreste yapmiyorda soylemiyorda bizimki bikac gun siz devam edin dediler bizde oyle yapcaz artik
Oglun altina yapinca gelip soyluyo bu iyi demek yani oyle mi ben direk tuvaleti gelince soylesin istiyorum sanirim:KK1:
Cisi takip edip kacirmazsak gidince yapiyor lazimliga tabi her zaman deil bazen bos donuyoruz ama buna sukur dedigi. Gibi ilk denememizde hic haberi yoktu altina yapiyodu ve umursamiyodu ben sadece dahayeni yeni konusuyo acaba tuavaet egitimi icin yeterli mi bu deyip duruyorum ne dersiniz :26:nasil sizce biz gelecek vaadediyomuyuz bu iste :KK1:

Bizde bugun ilk kez kakamizi lazimliga yaptik superdi ama sonra babanneye gittik orda kakalari altina apti ama:KK1:
Kreste yapmiyorda soylemiyorda bizimki bikac gun siz devam edin dediler bizde oyle yapcaz artik
Oglun altina yapinca gelip soyluyo bu iyi demek yani oyle mi ben direk tuvaleti gelince soylesin istiyorum sanirim:KK1:
Cisi takip edip kacirmazsak gidince yapiyor lazimliga tabi her zaman deil bazen bos donuyoruz ama buna sukur dedigi. Gibi ilk denememizde hic haberi yoktu altina yapiyodu ve umursamiyodu ben sadece dahayeni yeni konusuyo acaba tuavaet egitimi icin yeterli mi bu deyip duruyorum ne dersiniz :26:nasil sizce biz gelecek vaadediyomuyuz bu iste :KK1:

yok yok masallah iyisiniz bacim:nazar::nazar::nazar:
biz ne kuzular gorduk boyle baslayip 1 haftada mutlu sonu yakalayan:KK1:insallah sizde de oyle olur:KK16:
benim kiz da altina yapinca gelip bana "oldu" diyo:KK9:

slm kızlar bizim durum karışık bazen bütün gün çiş kaka kazasız gidiyoruz bazen de salıyor hep.ilgisiz kalınca bilerek bırakıyor sanırım:KK43:gece sorunumuz yok elinden geldigince tutuyor ama gündüz sorunlu bugün hep altına yaptı kakasını birazda ishal gibiydi baya zorlandık:KK43:

selam canlar:KK54:
ben geldım tatılımız yorucu gectı hala kendıme gelemedım:KK50:nerdeyse bır ay olucak egıtımı tamamlayalı ama benım cımcıme 3 kere yaptı tatılde cısını altına dunden berı evdeyız korktum basa doncek dıye ama neysekı sorun yok:KK14:ama sanırım tatıl dıye kendını kaptırdı unuttu yoksa boyle yapmazdı sızler nasılsınız kızlar :KK34:

canım çok normal paşanın yaptıkları.
benimki de önce altına yapıp sonra söylyordu.daha önce de dediğim gibi,bunların hepsi bir süreç.
yakın zamanda dahada ilerlemiş olucaksınız Rabbimin izniyle.
Kenan'da konuşamıyordu hatta dedim zeka yaşı küçükmü aceba.
ama maşallah söylemek isteyince buldu bir yolunu.şimdi ise dır dır dır kafamın etini yiyor :KK53:

allah razı olsun canımcım inşallah rabbim hepimizin gönlüne göre verir.
bakalım ayın 9 u günüm.gelecek aya mı transfer olucam yoksa hamiş olurmuyum...Hayırlısı Allah'tan...

selam canlar:KK54:
ben geldım tatılımız yorucu gectı hala kendıme gelemedım:KK50:nerdeyse bır ay olucak egıtımı tamamlayalı ama benım cımcıme 3 kere yaptı tatılde cısını altına dunden berı evdeyız korktum basa doncek dıye ama neysekı sorun yok:KK14:ama sanırım tatıl dıye kendını kaptırdı unuttu yoksa boyle yapmazdı sızler nasılsınız kızlar :KK34:

canım hoşgeldin :)
ooo o kaçırmalar olur yaa
benimki de oyuna dalınca kaçırabiliyor.ama hemen zıplaya zıplaya geliyor. çok komik bu sıpalar yaa :KK1:

kızlar benimde 2,5 yaşında bi kızım var gündüzü sorunsuz ögrendi çok şşükür ama sorun gecede gece 3 defa çişe kaldırdıgım halde yinede yapıyor yatagına ıslak kaldıgından dolayı biraz üşütmede başladı ne yapsam tekrar bezlesemmi diyorum hasta olcak bu gidişle siz geceyi nasıl ögrettiniz ?

canım çok normal paşanın yaptıkları.
benimki de önce altına yapıp sonra söylyordu.daha önce de dediğim gibi,bunların hepsi bir süreç.
yakın zamanda dahada ilerlemiş olucaksınız Rabbimin izniyle.
Kenan'da konuşamıyordu hatta dedim zeka yaşı küçükmü aceba.
ama maşallah söylemek isteyince buldu bir yolunu.şimdi ise dır dır dır kafamın etini yiyor :KK53:

allah razı olsun canımcım inşallah rabbim hepimizin gönlüne göre verir.
bakalım ayın 9 u günüm.gelecek aya mı transfer olucam yoksa hamiş olurmuyum...Hayırlısı Allah'tan...

canım hoşgeldin :)
ooo o kaçırmalar olur yaa
benimki de oyuna dalınca kaçırabiliyor.ama hemen zıplaya zıplaya geliyor. çok komik bu sıpalar yaa :KK1:

hosbulduk cnm hadı senınde guzel haberleını beklıyoruz bebıs ıcın:)

kızlar benimde 2,5 yaşında bi kızım var gündüzü sorunsuz ögrendi çok şşükür ama sorun gecede gece 3 defa çişe kaldırdıgım halde yinede yapıyor yatagına ıslak kaldıgından dolayı biraz üşütmede başladı ne yapsam tekrar bezlesemmi diyorum hasta olcak bu gidişle siz geceyi nasıl ögrettiniz ?

canim oncelikle ben daha geceye ogretmedigim icin bu konuyla ilgili pek bi sey diyemicem egitimi tamamlayan arkadaslar umarim sana yardimci olur
acaba cok mu su iciyo siviyi azaltsan biraz
uyumaya yakin hic sivi vermesen

selam kızlar oncelıkle guzel olmus boyle bır topık ınanın bebek bakımında en cok korktugum ve kendıme guvenmedıgım bır konu bu tuvalet egıtımı kızım 20 aylık ve altını bezletmek ıstemıyor yavastan baslamak ıstıyorum ama ya olmassa dıyede tedırgınım....yazılarınızı okudum umutlandım baslamak ıstıyorum ama eylule de gırdık kuzey cephe evımız ve serın bıraz yanı bu ıs cabuk olursa kış gırmeden bıter egıtımımız ama seneye yaza beklesemmı dıyorum hanı üşüme ihtımalını dusunerek!
kafam karısık neyapacagımı bılemedım doktorumuz nezaman ıkınızde hazır olursanız baslayın demıstı yanı bu ıs cocuk hastalanmadan bu aylardada ogretılebılırmı ne dersınız?denemekte fayda var dıyor musunuz?fıkırlerınızı beklıyorum

Canım benimki birkaç aydır zaten gecelerı yapmıyordu.
kendisi bırakmıştı,bana sadece gündüzü öğretmek kalmıştı.
belki diğer arkadaşlar yardımcı olabilirler
sevgiler :KK16:

hosbulduk cnm hadı senınde guzel haberleını beklıyoruz bebıs ıcın:)

ayyy :KK17: bende bekliyorum ama bu ay pek umut yok sankim.
biliyormusun düşününce bile heyecan sarıyor.meğerse ne çok istiyormuşuz 2. bebişi...

X