Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
kızla rnasıl gıdıyor egıtımler bazıalrınız baya yol katettı bakıyorudma masallah:nazar:
bende ıns bayramdan sonrakı haftasonu aranıza katılıyorum tuavlet maceramızla:KK1:

hosgeldın cnm:KK16:tatıl gercekten cok hos gecmıs bızde tamamladık egııtmı :KK19:bunu soyledıgın ıyı oldu bızde 10 gun sonra taıle gıdıcez ben sadece otel ıcın adaptor almayı dusunuyordum ya napsam bende mı gotursem ama tek bavul alıcaz nasıl sıgar bılmıyorum bızımde denızcıgım gıbı senlık olacak sanırım:KK1:bende hıjyen acısından dısarda wc olayını sevmıyorum napıcaz bılmıyorum bızımde kızımla ılk uzun yolculugumuz olucak:18:eek:ncekı gıbı yogun degıl topıgımız ya..:KK30:

canım kızın lazımlıkla mı adaptörle mi alıştı hangısı daha rahat oldu benımkı oglan oldugu ıcın lazımlıktan pipisi dısard akalıyo adaptoru de bılmıyorum oturabılır mı:26:acaba dıyorum normal tuavalete mı alıstrısam

selam herkese.nasilsiniz anneler ve bebisleri.tamamlayanlar olmus masalllah.darisi bizlere.:KK16::KK16:Zuleyha nerdesin canim sen ya cok merak ettim.bir heber ver be guzelim.boyle yapma:KK20::KK20::KK20::KK20:

canım kızın lazımlıkla mı adaptörle mi alıştı hangısı daha rahat oldu benımkı oglan oldugu ıcın lazımlıktan pipisi dısard akalıyo adaptoru de bılmıyorum oturabılır mı:26:acaba dıyorum normal tuavalete mı alıstrısam

merhaba cnm bnım kızım once lazımlıga alıstırmaya calıssamda adaptorle klozete oturmak daha hosuna gitti bır daha evde oturmadı:KK1:bende lazımlıgı k.valıdemlere goturdum orda bırtek oturuyor hatta ınanırmısın gecende mısafırlıge gıttık alaturka tuvalet vardı tutarak yapmak ıstemedi:KK50:buyuk bır yogurt kabından lazımlık yaptık ona:KK9::KK52:ama enınde sonunda klozete yapıcagından adaptor alıp klozete alıstır derım soyle ılgısını cekıcek cıcılı bırsey al ben o uyurken taktım adaptoru uyanınca sana bırsey gosterıcem suprızz:KK9:dedım hosuna gıttı oturdu sana bırkac onerım olucak tum arkadalsara 1.bezı cıkarınca tekrar takma bırak yapsın heryere daha kolay alısacak gorursun:KK51:2,eger oturmak ıstemesse asla zorlama tamam pekı sonra yapalım drsın 3.klozet olayını eglencelı hale getir hadı yaap bay bay yapalım ona gıbı:KK1:ınan boyle seyler cok ıse yarıyor suan tam anlamıyla ogrendı bır damla dahı kacırmıyor dısarda bıle olsak bellı bır sure tutuyor:nazar:hadı guzel haberlerını beklıyoruz cnm:KK16:

merhaba cnm bnım kızım once lazımlıga alıstırmaya calıssamda adaptorle klozete oturmak daha hosuna gitti bır daha evde oturmadı:KK1:bende lazımlıgı k.valıdemlere goturdum orda bırtek oturuyor hatta ınanırmısın gecende mısafırlıge gıttık alaturka tuvalet vardı tutarak yapmak ıstemedi:KK50:buyuk bır yogurt kabından lazımlık yaptık ona:KK9::KK52:ama enınde sonunda klozete yapıcagından adaptor alıp klozete alıstır derım soyle ılgısını cekıcek cıcılı bırsey al ben o uyurken taktım adaptoru uyanınca sana bırsey gosterıcem suprızz:KK9:dedım hosuna gıttı oturdu sana bırkac onerım olucak tum arkadalsara 1.bezı cıkarınca tekrar takma bırak yapsın heryere daha kolay alısacak gorursun:KK51:2,eger oturmak ıstemesse asla zorlama tamam pekı sonra yapalım drsın 3.klozet olayını eglencelı hale getir hadı yaap bay bay yapalım ona gıbı:KK1:ınan boyle seyler cok ıse yarıyor suan tam anlamıyla ogrendı bır damla dahı kacırmıyor dısarda bıle olsak bellı bır sure tutuyor:nazar:hadı guzel haberlerını beklıyoruz cnm:KK16:

:nazar:size kurtulmuşsunuz siz artık.ya bizimde evde hiç kazamız yok artık çişede kakaya da kaka diyor götürüyorum yapıyor ama dışarıda halledemedik.bende ne yapacağmı bilemiyorum aslında kaka diyor ama ben wc bulana yada ayarlayana kadar yapıyor.lazımlık alayım taşıyayım diyorum ilk lazımlık almıştım eğitime başlarken onu istemedi daha basit bişey alayım diyorum ama otururmu ?ne yapacağımı bilemiyorum valla bide galiba dışarıda nereye yapıldığını bilmediği için oda tedirgin oluyor.sizler ne yapıyorsunuz dışarıya çıktığınızda :?

bızımkı:nazar: dısarda tutuyor cısını mısafırlıkte gelırse klozete oturtuyorum zamanla alısır cnm dısarda yapmaya dısarı cıkınca o soylemedn sen gotur bakalım napıcak bırde dısarsı ıcın pratık bı lazımlık var katlanıyor ufacık oluyor cantaya bıle sıgar adaptor olarak ta kullanıyor 30tl:KK25:bır dene ıstersen alısırsa almssın cnm:nazar: netten arattır ıstersen adını bılmıyorum ama..:44:

bızımkı:nazar: dısarda tutuyor cısını mısafırlıkte gelırse klozete oturtuyorum zamanla alısır cnm dısarda yapmaya dısarı cıkınca o soylemedn sen gotur bakalım napıcak bırde dısarsı ıcın pratık bı lazımlık var katlanıyor ufacık oluyor cantaya bıle sıgar adaptor olarak ta kullanıyor 30tl:KK25:bır dene ıstersen alısırsa almssın cnm:nazar: netten arattır ıstersen adını bılmıyorum ama..:44:

Doruk'da dışarıda baya tutuyor 3-4 saat çişte sorun yok yinede ben arada çişe tutuyorum yapıyorda ama kaka oturunca gelmiyorki geldiği zamanda ben yetiştiremiyorum birden wc bulamıyorum.tamam ben onu bi araştırayım saol :KK16:

selam fıstıklaar
biz bugün kakamızı wc ye yaptık kazasız hemde :)
geldiğinde söyledi.
çişte problem yok şükür.
evde dursam tam öğrenicek de,hep davetteyiz.
buna da çok şükür...

selam fıstıklaar
biz bugün kakamızı wc ye yaptık kazasız hemde :)
geldiğinde söyledi.
çişte problem yok şükür.
evde dursam tam öğrenicek de,hep davetteyiz.
buna da çok şükür...

masallah tubi oglusuna.az kaldi sizdede:KK16::KK16:Zuleyha nerdesin kizim sen merakdan olduk burda.gel seni dovucem.boyle yapdigin icin:KK4::KK4::KK4::KK4::KK4::KK1::KK1:

iyiyiz cnm sen nasılsın bebısler nasıl:KK49:evet zuleyha yok ortada bnde merak ettim:26:

cok sagol canim iyiyim.14 kontrele gidiyorum insallah:KK16::KK16:sizdede bitmis masallah.:KK16::KK16::KK16:bizim egitim ara ara devam ediyor.kendimi cok yormuyorum.:KK9::KK9::KK9:dun ayicigini oturtdum lazimliga baksin nasil cis yapiyor.firlatdi ayicigi kendi oturdu yapdi cisini:KK9::KK9:bu gun de ilk kez kakasini yapti.:KK9::KK9::KK9:hic yapmamisdi.digeri dogana kadar alissa iyi olur:KK34::KK34:

sızdede ıyı durumlar:KK9:kardesını dogana kadar elbet ogrenır bızımkı oyle ayıcık bebek falan oyle blörfleri yemezdi:KK1: nasıl bırsey cnm 2,anne olmaya hazırlanmak :21:

canim cok qarib bir duygu 4 kisilik bir aileyi dusunmek.:KK1::KK1:tam varligina inanamadik daha.ilk cocugun heyecani bam baska.kizimi bir bebekle oynarken dusunmek cok heyecan veriyor bana.:KK9::KK9:ama tabii yine yasanilmaya doyulamayan bir duygu muhtesem yani.:KK16::KK16:isteyen her kese nasib olsun insallah:KK16::KK16:

bnde onceden cok cocuk ısterdım sımdı korkuyorum aslında bır yanım ıstıyor ama bır yanım cok zorrrr bu ısler dıyor:KK4:saglıcakla al kucagına ınsallah cnm hadı buda oglan olsun:KK17:

ınsallah canım saglıklı olsun.ben cınsıyyetını ogrenmıcem ınsallah.kısmet olursa dogumda o heyecanı yasarım:KK1::KK1:canım nıye korkuyorsun korkma bence.ben bunu dogurdukdan 5 6 sene sonrasına kadar dogurmam ınsallah.bunlar beraber buyurler ınsallah.yalnız kalmasın.annem derkı bır cocuk buyutmek daha zordur.ıkı cocuk beraber kafa kafaya takılıyorlar.ama tek cocugun kampırslerı cok oluyor.eltımden goruyorumkı dogru.onun ıkı cocugu o kadar rahatkı her ıse yetııyor.ama ben kızımın kaprıslerıylerıyle bogusuyorum.onun cocuklarının arasında 17 ayfark var.:KK34::KK34:

ınsallah canım saglıklı olsun.ben cınsıyyetını ogrenmıcem ınsallah.kısmet olursa dogumda o heyecanı yasarım:KK1::KK1:canım nıye korkuyorsun korkma bence.ben bunu dogurdukdan 5 6 sene sonrasına kadar dogurmam ınsallah.bunlar beraber buyurler ınsallah.yalnız kalmasın.annem derkı bır cocuk buyutmek daha zordur.ıkı cocuk beraber kafa kafaya takılıyorlar.ama tek cocugun kampırslerı cok oluyor.eltımden goruyorumkı dogru.onun ıkı cocugu o kadar rahatkı her ıse yetııyor.ama ben kızımın kaprıslerıylerıyle bogusuyorum.onun cocuklarının arasında 17 ayfark var.:KK34::KK34:

cnm nasıl sabretcen catlarım ben:KK9:saka bır yana evet o an ogrenmek heyecanlı onceden ultrosonmu varmıs varmıs bıcak maksala anlarlarmıs saglık dogsun bebısn cnm:KK16:

çişimiz tuvaletteeee kakamız tuvaletteeee artık kimse yapmıcak altındaki bezeeeeeeee :KK1:
kaka ve çişleri tuvalete yapmaya devam ediyoruz.
yha tek problem,dışarı biyere çıkınca yada misafirliğe gidince tutuyor yapmıyor :S
gece kayınvalidemlerde kaldık,şimdi de görümcemlerdeyim.
bugün ne çiş ne kaka yapmadı. uyudu şimdi de.
sabah yapar artık...

merhaba kızlar
birsüredir evde yoktum yaylaya annemlere gittim 2 gün oldu gelelii
giderken çok korktum oğlum öğrendiklerinide unutup gerileyeceğiz diyee
ama düşündüğüm gibi olmadı aksine daha iyi olduu
biz hem gündüz hem gece altımıza kaçırmıyoruzz:KK1:
oğlum gece bezlediğimde çişini beze yapmıyor gece çok ağlıyor
bende 2 gecedir bezi tamamen bıraktım şimdi mışıl mışıl uyuyoruz
gece yatmadan çişe çıkarıyorum
sabaha kadar hiç kalkmıyor sabah kalktığındada gidiyor
kilot olayınıda çözdüm kilodunada yapmıyor artıkk
sizler neyaptınız bizim gibi sonuca ulaşan varmı

merhaba kizlar
uzun zamandir netde sorun vardi o yuzden giremedim
nasil gidiyo egitim
asama atlayanlar egitim tamamlayanlar falan var mi??
gecmisi okuyamadim

benim kizda super ilerlemeler var
oncelikle artik cisini 1 1.5 saat tutuyo:KK9::KK9:
eskiden saatde 2-3 kez cis yapardi
sonra artik oglenleri kilotla uyutuyorum ve kup kuru kalkiyo hem de 2 2.5 saat uykunun ardindan:KK9::KK9::KK9:
egitimi yarim birakmadim devam ediyorum ama hala cisini kendisi soylemiyo

X