Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
merhaba kızlar
sinir sistemlerim gerilmiş durumda
çok çabuk öğrenip sorun çıkarmayan çocugum
2 gündür bulduğu yere koyuveriyor
koltuk kilim felan bişe kalmadı heryere çişini yaptıı
çok geriledik sanki yeni başlamış gibiyiz:KK14::KK14::KK14::KK14:

merhaba kızlar

merhaba gerileme dönemi oluyormuş bi google arat istersen biraz moral bulmuş olursun hem.niye bilmiyorum ama eski rahatlıklarını aradıkları için bebekler öyle yapıyormuş.sıkma canını buda geçici bi dönem allah hepimize sabır versin.kaç aylıktı bebeğin

selam kızlar uzun zamandır giremedim valla bizim tuvalet eğitimimiz tamamdır ben hiç sormuyorum o kendi söylüyo çiş kaka hep tuvalete yalnız kakayada çiş diyo ama yapınca kaka diyo öyle bakalım sizde durumlar nasıl bi geçmiş yapıp geleyim

merhaba kızlar
aynısı oldu bizim çişini yapıyordu bilerek ve keyif alarak çok çabuk öğrendi dediğin gibi şimdi çişte sorun yaşamıyoruz kakasını dün tuttu bugünde altına yaptı.önce kaçırdı anne kaka kaka diye ağladı baktım korkuyor yap kızım korkma yaparsan seni alkışlıyacaz dedim.yaptı ama lazımlığa oturmak istemedi sanki ilk defa oturuyormuş gibi davrandı:KK43:

AZERİNNN nerdesin eğitimden vazmı geçtin ?:26:
evet ortalarda yok:)

selam kızlar nasılsınız?
birkaç gündür full iftar ile geçiyor ve ben pek fazla gelemiyorum
siz de pek yazmamışsınız
ne var ne yok nasıl gidiyor bebişlerin wc öğrenme durumları?
biz aynen devam ama bugün babasına bıraktım ve pazara gittim. eve bi geldimki böle oldum :KK53:
babası girmiş wc ye,o anda da kenan kapıda bagırmaya başlamasınmı? BABA KAKAAA BABA KAKAA tabi altında kilot,(çişe halen kaka diyoruz)
babası çıkana kadar koyvermiş kapının önüne. yani halıya :KK5:
çocugum dayanamamış yapmış.
bir geldim ki babası yolugu topluyor yerler sırılsıklam,
bi dünya çiş yapmış,yollugun altına geçmiş ona da kenan basmış yerlerde çişler oyhhhhhh :KK37:
yollugu yıkadım yerleri sildim üstünü değiştirdim.
böyle kazalar artık olabiliyor :)
ama bundan çıkarılacak sonuç nedir?
wc ye girmeden önce çocuga çişin varmı diye bir sormak lazım :KK1:
ya kızlar iş babalara kalınca kesinlikle altına yapıyorlar benim kızım 1 hafta falan altına yapmamışken babasına ilgileniver biraz dediğimde benim işim varken yani o zaman altına yapmıştı ve çok üzülmüştüm

yaziniza goz gezdirdim,arkadaslar aslinda brz erken aylarda sirf alissin diye keske lazimliga oturtsaydiniz,bnm kizim henuz 7 aylik ama biz arada oturtuyoruz alissin snra bu ne demesin zorluk cekmesin diye.insallah seneye yazin kurtulurum ben de bezden

AZERİNNN nerdesin eğitimden vazmı geçtin ?:26:

geldim kizlar:KK3::KK3::KK3::KK3:
kusura bakmayin bayadir giremedim
aramizda bizim kiz gibi gerileyenler olmus
valla zor is bu egitim
ben de artik karar verdim oglen uykusuna kadar kulot giydiricem sonra bezini takicam
napiyim artik saatde 3 kez cis yapiyo yetisdiremiyorum
demek ki hazir degil daha
eger bi gelisme olursa tamamen cikaricam bezi
ama simdilik yarim gun bezsiz dolasdiricam

tubi bu arada senin oglana cok guldum ya:KK1::KK1::KK1:

hatice tebrikler canim

arkadaşlar biz de 22 aylık kızımın eğitimine başladık 1 haftadır, saat başı bazen daha da erken wcye götürüyoruz genelde çişini yapıyor, arada kaza da oluyor tabi ama hiç çiş geldi diye söylemeye niyeti yok gibi..onu nasıl ögrettiniz? aslında herseyi anlıyor ama çiş geldi diye haber vermek niyetinde değil..

arkadaşlar biz de 22 aylık kızımın eğitimine başladık 1 haftadır, saat başı bazen daha da erken wcye götürüyoruz genelde çişini yapıyor, arada kaza da oluyor tabi ama hiç çiş geldi diye söylemeye niyeti yok gibi..onu nasıl ögrettiniz? aslında herseyi anlıyor ama çiş geldi diye haber vermek niyetinde değil..

daha çok erken bizim bugün 12.günümüz dünden beri söylemeye başladı benim paşam.sen 2 saatte bir götür eğer tutuyorsa çişini yada 1 saatte ama çok sık boğaz etme.birazda tutmayı öğrensin.sonra sonra belli etmeye hatta ilerleyen günlerde de söylemeye başlayacak.hatta bugün benimki benimle kandırmaca oynuyor kaka diyor bende paniklediğim için annecim koşş çabuk yapma diye :KK1: hoşuna gidiyor gülüyor şaka olduğu anlaşılıyor :KK1: ama tabi gerçekleride oluyor arada :KK34:

selam kızlar...
biz bu aralar full dışarda açıyoruz iftarı.
akrabalar hep parkta yapıyorlar,bizde oraya gitmek durumundayız.
Kenan'a kilot giydiriyorum giderken ama kaç defa kaka demesine ragmen yapmayıp,eve gelene kadar tutuyordu.
parkta ağaç kenarına tuttugum için yapmak istemedi. e wc olmayınca napim :S
sabah ben uyurken oğlum uyandırdı
anne kaka diye. götürdüm yaptı.sonra da kakasını ama onda tam başarılı değiliz.
beklio beklio,sonra kalkıyor kiloduna yapıyor...
ama sonra yaptıgını anladıgında hemen tuvalete gidiyor.
bunu da öğrenicez inşallah da evde kalamıyorum ki :S
nereye gidersek kilotla gidiyoruz.
bu da güzel bir gelişme :)

hatice [/COLOR][/B]tebrikler canim[/QUOTE]
Sağol züleyhacim herşey senin başlangıcınla oldu ve inşallah azerinde bu işi hemen kapar en doğrusunu düşünmüşsün senin prensesin biraz zamana ihtiyacı var bide hani iki saat altı kuru kalıyorsa başlayın eğitime hikayesi var ya biliyorsun aramızda en isteksiz benim kızdı ama birden çark etti zamanı geldi demekki şu anki asamamız uykusundan uyanıyo kendisi cisi geldiğinde ınanki boşuna uğraşmışım çiş kaka temizlemekle herşeyin vakti varmis allah herkese kolaylık versin

merhabalar arkadaşlar benim kızım 24 aylık aslında ben tuvalet eğitimine yaklaşık 2 ay önce başlamıştım.ilkönce lazımlıka yapmaya başladı ama ben götürünca götürmazsem yok .söylemiyor sabah tuvaletini mutlaka yapıyordu hemde koşarak sonra tek bir gün lazımlıga degil normal tuvalete yapmak istedi ve akşama kadar kendi koşarak gitti tabi ben çok sevindim. ertesi gün dışarı çıkmak zorunda idim altını bezledim arda sordum ama söylemedi yani kızım bir günde çişini söyledi ve unuttu.şuan hiç gelişme yok çiş varmı dediğimde hayır diyor .bende bu yaz tuvalet eğitimini tamamlamak istiyorum .banada yardımcı olurmusunuz kızlar neler yapmalıyım sizce .

Son düzenleme:
selam kızlar...
biz bu aralar full dışarda açıyoruz iftarı.
akrabalar hep parkta yapıyorlar,bizde oraya gitmek durumundayız.
Kenan'a kilot giydiriyorum giderken ama kaç defa kaka demesine ragmen yapmayıp,eve gelene kadar tutuyordu.
parkta ağaç kenarına tuttugum için yapmak istemedi. e wc olmayınca napim :S
sabah ben uyurken oğlum uyandırdı
anne kaka diye. götürdüm yaptı.sonra da kakasını ama onda tam başarılı değiliz.
beklio beklio,sonra kalkıyor kiloduna yapıyor...
ama sonra yaptıgını anladıgında hemen tuvalete gidiyor.
bunu da öğrenicez inşallah da evde kalamıyorum ki :S
nereye gidersek kilotla gidiyoruz.
bu da güzel bir gelişme :)

kesinlikle zamanla dahada güzel olacak :emir_bebek:

merhaba kızlar ben bugün çok büyük bi şok yaşadım.odada pc başındaydım oğlumda ara ara kendi odasına gidip gelip oynuyordu.sonra 2 dk falan gelmedi yanıma geldiğinde el el dedi göstererek beni kaldırdı wc el yıkatmak için.bende çiş varmı diyorum giderken neyse girdik wc birde ne göreyim klozette kaka şok oldum.biri anlatsa inanmazdım.o klozete nasıl çıktı üstelik kilot ve çıtçıtlısı vardı üstünde kenarına mı çektirttide yaptı yoksa bilinmez bi varlık yardım mı etti :KK31: inanın çok şaşırdım en ufak bulaştırmamış hiç biyere beni el yıkatmaya çağırmış.çok sevindim biz bu işi kavradık galiba 13.günde inş hep böyle gider.ama hala aklım almıyor :18:

selam anneler bizim durumlar iyi artık biz sormadan çişini söylüyor .. gece bağlıyoruz süt içtiği için gece bezine yapıyor kaldırsam uykusu açılacak bi dönem böyle idare etcez .. çiş kazamız art yok ama kakayı tuttuğu için ya sabah beze yapıyor yada koşturarak son anda lazımlığa .. öptüm bebişleri kolay gelsin hepimize :KK3:

merhaba gerileme dönemi oluyormuş bi google arat istersen biraz moral bulmuş olursun hem.niye bilmiyorum ama eski rahatlıklarını aradıkları için bebekler öyle yapıyormuş.sıkma canını buda geçici bi dönem allah hepimize sabır versin.kaç aylıktı bebeğin
29 aylık tatlım
araştırcam şimdi
aynısı oldu bizim çişini yapıyordu bilerek ve keyif alarak çok çabuk öğrendi dediğin gibi şimdi çişte sorun yaşamıyoruz kakasını dün tuttu bugünde altına yaptı.önce kaçırdı anne kaka kaka diye ağladı baktım korkuyor yap kızım korkma yaparsan seni alkışlıyacaz dedim.yaptı ama lazımlığa oturmak istemedi sanki ilk defa oturuyormuş gibi davrandı:KK43:

evet ortalarda yok:)

demekki bu bir süreç bizde bu süreci atlatcaz artık napalım:KK1:

merhaba kızlar ben bugün çok büyük bi şok yaşadım.odada pc başındaydım oğlumda ara ara kendi odasına gidip gelip oynuyordu.sonra 2 dk falan gelmedi yanıma geldiğinde el el dedi göstererek beni kaldırdı wc el yıkatmak için.bende çiş varmı diyorum giderken neyse girdik wc birde ne göreyim klozette kaka şok oldum.biri anlatsa inanmazdım.o klozete nasıl çıktı üstelik kilot ve çıtçıtlısı vardı üstünde kenarına mı çektirttide yaptı yoksa bilinmez bi varlık yardım mı etti :KK31: inanın çok şaşırdım en ufak bulaştırmamış hiç biyere beni el yıkatmaya çağırmış.çok sevindim biz bu işi kavradık galiba 13.günde inş hep böyle gider.ama hala aklım almıyor :18:

AAA ne güzel yaa
peki kilodu çıkmış ve çıtçıtları açılmışmıydı?
nasıl yaptı ki maşallah ya :)

hayır çıkmamış kenara çektirdi herhalde hep bunu merak etcem :KK1: o anda onu görmeyi çok isterdim ama bundan sonra hep gözüm üstünde olacak :KK53:

canım o eski kaka olmasın? daha önceden yaptıgı? belki sifona felan basmamışsındır
o yaştaki bir çocuk hem bulaştırmıcak hemde çıtçıtlar ve kilot varken kaka yapıcak :44:
çok zor bir ihtimal yaa ama yaptıysa helal olsun sizin iş tamam demek yani.hatta öyle görünüyor ki senin götürmene bile gerek yok artık :KK1:
çok ilginç :26:
birde yardımsız klozete çıkıcak? klozetteyken yana çekicek donunu da kaka edicek waşş ben bile yapamam heralde :KK1:
süper çocuk :KK9:

canım o eski kaka olmasın? daha önceden yaptıgı? belki sifona felan basmamışsındır
o yaştaki bir çocuk hem bulaştırmıcak hemde çıtçıtlar ve kilot varken kaka yapıcak :44:
çok zor bir ihtimal yaa ama yaptıysa helal olsun sizin iş tamam demek yani.hatta öyle görünüyor ki senin götürmene bile gerek yok artık :KK1:
çok ilginç :26:
birde yardımsız klozete çıkıcak? klozetteyken yana çekicek donunu da kaka edicek waşş ben bile yapamam heralde :KK1:
süper çocuk :KK9:

yokk eski kaka deil o kaka olana kadar zaten 1 kez kalkınca çiş yapmıştı o gün o kadar.bende tuvaletten gerimi geldi dedim ama o gün hiç kaka yapılmadı :26: hatta poposuna baktım yapmış.bilmiyorum valla bunu yapan illa 2.yide yapar diye düşünüyorum yazarım yine :KK16:ayrıca azıcık çişte bile bayy bayy dediğimiz için hemen sifon çekiliyor :KK9: ama doruk söylemeyimi bilmiyor yada söylemek mi istemiyor bilmiyorum kendi halletmeye çalışıyor.dün gece parka gittik o zeki çocuk oynarken çişi salmış :KK1:

X