Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
günaydın kızlar dün gece yine kuru kalktı oğlum :nazar: 4 gecedir kuru çok şükür.hemen sabah çiş yaptı ama 4 saat oldu varmı diyorum yok diyor götürdüm wc istemiyorum dedi.acaba yok olunca mı böyle yapıyor çünkü sabah vardı hiç ağlamadan oturdu yaptı.ne yapsam ki off bizimde 10.günümüz acele mi ediyorum acaba.birde dışarıda pet şişeye alıştırayım diyorum tabi bunun için evde alıştırma yapmam lazım nasıl cazip hale getirebilirim acaba:KK53:

günaydın kızlar dün gece yine kuru kalktı oğlum :nazar: 4 gecedir kuru çok şükür.hemen sabah çiş yaptı ama 4 saat oldu varmı diyorum yok diyor götürdüm wc istemiyorum dedi.acaba yok olunca mı böyle yapıyor çünkü sabah vardı hiç ağlamadan oturdu yaptı.ne yapsam ki off bizimde 10.günümüz acele mi ediyorum acaba.birde dışarıda pet şişeye alıştırayım diyorum tabi bunun için evde alıştırma yapmam lazım nasıl cazip hale getirebilirim acaba:KK53:

ben elbiseyi çok beğendim bence sen önce dene onu sonra aynı bedeni al netten yada standartsada olup olmayacağını görmüş olursun aklında kalmaz.bolero ve şalda çok güzel olur yakışır bence inş boyuda olur :KK16:

teşekkürler candancım güzel cevabın için :KK16:
benim de çok hoşuma gitti inşallah boyu da sıkıntı olmaz.
aliym,olmadı ya iade ederim yada başka bişeyle değiştiririm artık :21:

valla bilmiyorum tubi
demin uff dedi baktim kakasini yapiyo goturdum wcye ama kucucuk bi sey yapti o kadar
hep oyle yapiyo:KK50:

canim elbise cok guzel:KK16::KK16:
bence beden buyudukce boyu uzamaz sadece elbise genisler
sen elbiseyi giyen modelin bedenine ve boyunun olcusune bi bak
ayni boydaysaniz problem olmaz bence
olmazsa iade edersin en kotu ihtimal

zuzum prensesin hazır olmadııgını mı düşünüyorsun?
1 saatte 2 çiş çok sanki yaa :44:
bizimki dün 2 yada 3 kez yaptı okadar.
kalkıgından beri de daha yapmadı.
2 defa anne kaka dedi gittik yapmadı.sanırım gelio gibi hissedio
neyse geldiğinde tekrar gideriz.
derken söyledi ve gittik yaptık geldik.süper bişi bu yaa darısı başına tez zamandaaa :13:
inşallah senin kız da kısa zamanda söyler.
eger bebiş ddüşünüyorsan hamilelikte zor olur yaa.keşke hemen öğrense kuzular.

bu arada elbiseyi begenmene sevindim.sizin görüşleriniz çok önemli benim için.
beden büyüyünce boyun uzadıgını düşünmüyorum demişsin.aslında haklısın.standarttır bence de.
ama mankenin boyunu nasıl tahmin edebilirim ki :44:

tubi elbise cok guzel canim.:KK34::KK34:masallah oglusun baya ilerlemis.:KK9::KK9::KK9:kizim her zaman oldugu gibi goturunce yapiyor.bazen gun icinde altina bile kacirmiyor.ama malesef soylemiyor daha:KK50::KK50:ne yapmam gerek soylemesi icin acaba:44::44::44::44:

teşekkürler tatlım, evet baya ilerledik inşallah geriye gitmeyiz.
bizimki de söylemiyordu. geçen ayın 10 unda başlamıştım 4 gün dayanabilmiştim.söylemeden fışşş yapıyordu sağa sola.ne tuvalet ne lazımlık oturmuyordu.en son bezini taktım sabrım kalmamıştı.
ardından birkaç gün içinde anne kaka diyerek haber vermeye başladı kendiliğinden.
ama der demez bezine yapıyordu.bezini çıkartmadım.bezle oturttum lazımlıgına.
en son geçtiğimiz gün alıştırma kilodu aldım ilk gün yarısı kiloda yarısı tuvalete idare ettik.
hatta oyun gibi yaptık,
tuvalette suyu açık bıraktık,hadi oğlum sende suya çiş yap da beraber gitsinler,bizde bay bay yapalım dedim yaptı :) çok sevinmiştim.şimdi ise rahatsız oluyor altına kaçırırsa.panikle zıplıyor.
inşallah sizinki de kısa zamanda haber verir kakasını çişini

elbıse cok hos cnm:KK9:lcw den kzıma hep alrım ama kendıme hıc almadıgımdan bılmıyorum ama bazen kataloglarda mankenın boyu olculerı yaza kenarda ama bu elbısenın boyu uzun geldı bana gıyen manken 1,80 vardır baksana bıleklerıne gelıyor ben gıysem yerlerı supururum :KK1:sana olur gıbı geldı :nazar:

cidden ya sence varmıdır o manken okadar. ben tahminde bulunamadım maalesef :KK43:
inşallah uzundur da içime sinen elbiseyi giyerim.
güzel cevabın için çok teşekkür ederim canımcım...

canım gitmek istemiyorsa yoktur belki? :44:
ben benimkini götürmüyorum sıkılmasın diye.
zaten o zamanı gelince söylüyor bende götürüyorum yapıyor.
benimki de sık yapmıyor zaten kakayı 2-3 günde, çişi de 3-4 saatte veya daha uzun zamanda yaptıgı da oluyor.
bence püf noktası ne biliyormusun?
çocugun lazımlıga,tuvalete veya pet ş,işeye alışması değil,
çişi gelince rahatsız olup yapmak istemesi ve sen hadi oğlum yap dediğinde sana güvenip yapması.
inatlaşmaması yani.
inşallah kısa zamanda rahatlarsın canım.kolay bir süreç değil.
bizde de çiş problem değil de,kaka daha yapmadık wc ye :26:

canım gitmek istemiyorsa yoktur belki? :44:
ben benimkini götürmüyorum sıkılmasın diye.
zaten o zamanı gelince söylüyor bende götürüyorum yapıyor.
benimki de sık yapmıyor zaten kakayı 2-3 günde, çişi de 3-4 saatte veya daha uzun zamanda yaptıgı da oluyor.
bence püf noktası ne biliyormusun?
çocugun lazımlıga,tuvalete veya pet ş,işeye alışması değil,
çişi gelince rahatsız olup yapmak istemesi ve sen hadi oğlum yap dediğinde sana güvenip yapması.
inatlaşmaması yani.
inşallah kısa zamanda rahatlarsın canım.kolay bir süreç değil.
bizde de çiş problem değil de,kaka daha yapmadık wc ye :26:

evt haklısın kesinlikle inatlaşıyor az önce yine wc zorla çiş yaptık ama neredyse 5 saat oldu ve kaç bardak su içti.halılarımı yaydım aslında beklesemmi sormadan bakalım ne kadar tutacak yada zannetmiyorum ama söyleyecekmi.ayy ya aslında biz anneler stres yapıyoruz hep.bizde kaka 1 kere yaptık denk geldi sonraları yine kiloda.aslında diyorum bu kadar uzun saatler çişini tutan bi çocuk hem gece hem gündüz niye söylemiyor yada belli etmiyor öğrenmeyecek olsa tutmazdı demi ilk 3 gün hep yapmıştı mesela geceleride yarım kilo ağırlıkta olurdu bezi şimdi hiç yapmıyor inşallah en kısa zamanda hepimiz bitiririz bu işi :KK55:

merhaba kızlar
dün akşam koltuğun üstüne çişini yaptı oğlum neyse temizledik
bugünde 2 defa kilodunu ıslattı
kilodunu çıkarınca yapıyor kilodlu olunca kiloduna yapıyor anlamadım gitti
bide bu alıştırma kilotlarını nerden bulabilirim

evt haklısın kesinlikle inatlaşıyor az önce yine wc zorla çiş yaptık ama neredyse 5 saat oldu ve kaç bardak su içti.halılarımı yaydım aslında beklesemmi sormadan bakalım ne kadar tutacak yada zannetmiyorum ama söyleyecekmi.ayy ya aslında biz anneler stres yapıyoruz hep.bizde kaka 1 kere yaptık denk geldi sonraları yine kiloda.aslında diyorum bu kadar uzun saatler çişini tutan bi çocuk hem gece hem gündüz niye söylemiyor yada belli etmiyor öğrenmeyecek olsa tutmazdı demi ilk 3 gün hep yapmıştı mesela geceleride yarım kilo ağırlıkta olurdu bezi şimdi hiç yapmıyor inşallah en kısa zamanda hepimiz bitiririz bu işi :KK55:

okadar tutabiliyor ve gece de kuru kalkıyorsa herşeyin bilincinde ama işine gelmiyor demek :KK70:
bekle bakalım belki söyler canım he?
inşallah ilerleme kaydedersiniz

merhaba kızlar
dün akşam koltuğun üstüne çişini yaptı oğlum neyse temizledik
bugünde 2 defa kilodunu ıslattı
kilodunu çıkarınca yapıyor kilodlu olunca kiloduna yapıyor anlamadım gitti
bide bu alıştırma kilotlarını nerden bulabilirim

:44: ilginç,kilot giyince kiloda yapıyor ,olmayınca wc ye öylemi.
bez mi sanıyor aceba?
madem öyle bir süre alışana kadar giydirme o zaman? öğrenene kadar?
alıştırma kilodunu ben çok aradım tuhafiyede buldum.
bir de onu dene bakalım.inşallah faydasını görürsün.ben çok gördüm.

panık yok anneler bende ogrenemeycek sanıyordum ama merak etmeyın zamanla ogrenıyorlar:KK19:

ayyyynen öyle :13:
en umutsuz annelerdendim bende. ama öğreniyorlar :KK9:
sabahtan beri 3 defa kazasız ve haber vererek tuvalete yaptık.kakayı da yapsa biter bu iş :21:

hep gün ortalama bir kazayla kapatıyoruz .arkadaşım gelmişti uzun süre söyleme di.biz muhabbete daldığımız anda çişini yaptı ve anne bak kaka dedi:)herhalde dikkat çekmek için dün de yine dışarıda dolaştık ısrarla çiş yaptırmaxa çalıştım yapmadı.eşim arabanın bagajındaki raf gibi yere oturtmuştu oraya yaptı:)kakasını sabah uyandığında yaparsa süper oluyor değilse gün içinde on kere boş alarm geliyor en son kiloda biraz yapinca anlıyor kalanı tuvalete yetiştiriyoruz:KK43:kaka geliyor sanırım ama yapmak yerine tutuyor o yüzden böyle oluyor.

bu akşam iftar vakti nasıl mutlu oldum anlatamam :21: ilk önce öğleden sonra halinden kakayı anladım yakaladığım gibi yetiştirdim vee kakayı yaptı gerçi bu 3.kakaydı ama yine haber vermedi diye üzüldüm ama ağlamadan hatta gülerek yaptığı için sevinmiştim.neyse akşam üstü gezmeye gittik geldik kazamız olmadı iftar vakti yemek hazırlıyorum içeriden bağırdı yine canı yanar gibi anladım tabi koştum ne oldu diye kaka kaka dedi oda yetmedi koş koş koş dedi ve hemen oturttum ve hiç ağlamadı ben çıktım mutfağa gittim geldiğimde o güzel kakayı gördüm :KK1::KK9: çok sevindim zıpladım babayı aradık falan ayy gerçekten ilk defa söyledi inşallah devamı gelir bu günden itibaren inşallah çişide söyler darısı sizlerin bebişlerininde başına :KK16:

bu akşam iftar vakti nasıl mutlu oldum anlatamam :21: ilk önce öğleden sonra halinden kakayı anladım yakaladığım gibi yetiştirdim vee kakayı yaptı gerçi bu 3.kakaydı ama yine haber vermedi diye üzüldüm ama ağlamadan hatta gülerek yaptığı için sevinmiştim.neyse akşam üstü gezmeye gittik geldik kazamız olmadı iftar vakti yemek hazırlıyorum içeriden bağırdı yine canı yanar gibi anladım tabi koştum ne oldu diye kaka kaka dedi oda yetmedi koş koş koş dedi ve hemen oturttum ve hiç ağlamadı ben çıktım mutfağa gittim geldiğimde o güzel kakayı gördüm :KK1::KK9: çok sevindim zıpladım babayı aradık falan ayy gerçekten ilk defa söyledi inşallah devamı gelir bu günden itibaren inşallah çişide söyler darısı sizlerin bebişlerininde başına :KK16:

:nazar:kuzuya tamam ıste ogrenmeye baslamıs bır kac gune cok goruceksın o meshur kakayı :KK9::KK17:

:44: ilginç,kilot giyince kiloda yapıyor ,olmayınca wc ye öylemi.
bez mi sanıyor aceba?
madem öyle bir süre alışana kadar giydirme o zaman? öğrenene kadar?
alıştırma kilodunu ben çok aradım tuhafiyede buldum.
bir de onu dene bakalım.inşallah faydasını görürsün.ben çok gördüm.
evet kilodu olunca kiloduna yapıyor
evin içinde ve bahçemizde altı tamamen açık geziyor
açıkken bana hiç söylemeden koşarak gidip çişini ve kakasını yapıyor
alıştırma kiloduna yarın bakacağım
görüşbebeye felan bakarım

bebek mağazalarında .büyük mağazaların bebek reyonlarında var alıştırma kilodu.
tşkler canım dediğim gibi yarın görüşbebeye felan bakarım

selam kızlar nasılsınız?
birkaç gündür full iftar ile geçiyor ve ben pek fazla gelemiyorum
siz de pek yazmamışsınız
ne var ne yok nasıl gidiyor bebişlerin wc öğrenme durumları?
biz aynen devam ama bugün babasına bıraktım ve pazara gittim. eve bi geldimki böle oldum :KK53:
babası girmiş wc ye,o anda da kenan kapıda bagırmaya başlamasınmı? BABA KAKAAA BABA KAKAA tabi altında kilot,(çişe halen kaka diyoruz)
babası çıkana kadar koyvermiş kapının önüne. yani halıya :KK5:
çocugum dayanamamış yapmış.
bir geldim ki babası yolugu topluyor yerler sırılsıklam,
bi dünya çiş yapmış,yollugun altına geçmiş ona da kenan basmış yerlerde çişler oyhhhhhh :KK37:
yollugu yıkadım yerleri sildim üstünü değiştirdim.
böyle kazalar artık olabiliyor :)
ama bundan çıkarılacak sonuç nedir?
wc ye girmeden önce çocuga çişin varmı diye bir sormak lazım :KK1:

selam kızlar nasılsınız?
siz de pek yazmamışsınız
biz aynen devam ama bugün babasına bıraktım ve pazara gittim. eve bi geldimki böle oldum :KK53:
babası girmiş wc ye,o anda da kenan kapıda bagırmaya başlamasınmı? BABA KAKAAA BABA KAKAA tabi altında kilot,(çişe halen kaka diyoruz)
bi dünya çiş yapmış,yollugun altına geçmiş ona da kenan basmış yerlerde çişler oyhhhhhh :KK37:
ama bundan çıkarılacak sonuç nedir

keşke içeri alsaymış hemen ama olur böyle vakalar:)

selam kızlar nasılsınız?
siz de pek yazmamışsınız
ama bundan çıkarılacak sonuç nedir?

kıyamam geçmiş olsun :KK1: evt oluyor böyle kazalar.bizde iyi durumdayız oğlum 2 gündür kaka diyor bugünde aldı beni wc götürdü ve çiş yaptı.tabi artık orayı sevimli hale getirdim ben bebeği wc gitmek istemeyen annelerde okursa eğer tavsiyemdir fıss fıss.oğlum suyu çok seviyor bende boş camsilin içine su dolduruyorum banyoda onunla oynuyor fıss fıss diyor.zaten hep isterdi ben kullanırken ama evde tabiki izin vermezdim banyoda iyi oldu.onun sayesinde baya vakit geçiriyor.:KK16:

X