Güzellik rutinleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu SAC isi de büyük dert.

Normalde hemen kepeklenir sacim. Vichy dercos hep derdime care olmustur. Bir sure sonrs kokusu agir geldi bana. Ise yarasada biraktim.
Snp prep in cafferonic isimli sampuanina gectim. Cokda bereketli. Bitmiyor hemen.

Sacim dalgali benim. Banyo sonrasi cok kabariyor. Ve sacima bakmayi bilmiyorum.

Altda biraz kurumus ile tam kurumus hali

Eklentiler

• IMG-20220517-WA0022.jpeg
    81,5 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_20220526_203158.jpg
    82,5 KB · Görüntüleme: 56
yanlış ürün kullanımı yanlış yıkama ve yanlış tarama yapıldı bana imdat diyor...

neden hemen kepeklenir önce onun nedenini bulmak lazım saç derileri için arındırıcı tonikler serumlarda var hem deri yenileniyor hemde kepek oluşumunu engelliyor onun dışında seboroid mi var neden kepek var...

kızlar saç maskeleri aslında çok da iyi birşey değil içindeki dimeticon uzun vadede saçlarınızın incelip matlaşmasına hassaslaşmasına neden olur ilk kullandığınızda harika kısa vadeli harika ama sonrası fiyasko o yüzden serum daha çok işe yarar

Yanlis yikama derken sadece sampuan kullanimi var.
Yatmaya gelince,dus da tariyorum
Kepek sorunu ise 3aydir yok sampuan degisimi sonrasi.
Fakat sacim cok nemsiz. Halinden belli zaten

Yanlis yikama derken sadece sampuan kullanimi var.
Yatmaya gelince,dus da tariyorum
Kepek sorunu ise 3aydir yok sampuan degisimi sonrasi.
Fakat sacim cok nemsiz. Halinden belli zaten
normalde kullanman gereken ürünler sırayla şunlar

banyoda saçını nasıl yıkıyorsun
şampuan sadece saç diplerine sürülür uçlar şampuanlanmaz
ılık suyla yıkanılır yıkandıktan sonra soğuya yakın suyla saç şoklanır
uyumadan önce saçını taraman yağlanmasına sebep olabilir ve fazladan taramak her zaman kırılma ihtimalini arttırır günde 1 kere sabah saçımızı taramak yeterli
haftada 2 kere saç yıkanmalı hergün yıkanırım ama haftada 2 kere saçımı yıkarım diğer günler su geçirmez bone takar veya bandana gibi birşey takar saça getirmeden vücudumu yıkarım ,saçın ürettiği yağ çok değerli onla da beslenir ph bozmamak gerek maksimum 3 kere yıkanmalı saç
banyoya girmeden önce tararsak saç diplerini uyarmış oluruz duştayken taranmış saçı karıştırmadan yıkarsak çıktığımızda da saçımızı bir tshirt başımıza sarar kendi kendisini kurumaya bırakırsak hem karışmaz dolaşmaz hem kopmaz hemde en sağlıklı yöntem budur ve uyarılan saç derisi normalde yağlanır ya taradıktan sonra duşa girdiğin için yağlanma süresi de uzar
neden tshirt dedim aradaki farkın anlaşılması için birgün duştan sonra havlu sarıp bekleyin birgün de tshirt... gözle görülür fark oluyor havlu elektriklendiriyor kırıyor koparıyor tshirt daha hızlı nemini alıyor ve havlu kadar tülertmiyor o yüzden
tarak ne kullanıyorsun ? demin önerdiğim bir tarak vardı ondan kulllanılmalı

duş başlıklarıda önemli sularımız çok kireçli malum
arıtmalı vs duş başlıkları var ben onlardan kullanıyorum

Eline saglik.

Sac uclarinada suruyorum sampuan
Su sampuani kullaniyorum

Sonra birkac urun aldim.
Daha 1 defa denedim bu sabah

Sac maskesi aldim

Ve su sac yagi var uclari icin

Olaplex urununu alabilirim. Sampuan isini cozdugum icin Vichy dercos a donmeyeyim. Onu biraktgim an yine basliyorsun kepek derdi.

Haftada 2defa yikarim sacimi. Uzata bildirim kadar uzatirim hatta yikama olayini. Sadece sabah tararim,yinede taranmamis gibi durur,kabariyor.
Evet t-shirt ile kurulamanin daha iyi oldugunu daha onceleride okumustum. Veya curly girl e uygun sac havlusu oluyor. Gerci ben t-shirt kullanmayi tercih ediyorum.
Tak 2 tane yeni aldim.
Su tarz

Ve Birde su

Ilkini dusta kullaniyorum.

Oburunu ise banyo yapmadigim günler

Yasadigim ulkenin sulari cok kirecli
Türkiye de sacim kendine geliyor benim.

Yasadigim ulkenin sulari cok kirecli
Türkiye de sacim kendine geliyor benim.
yanlış hemde olağanüstü yanlış tarak kullanıyorsun görünce aaahhh dedim resmen benim saçımın canı acıdı Denman D3 Classic Hair Brush - Black - Se her - Nicehair.dk bu tarağı kov evden, yok et, uzaklaştırma cezası falan ver... resmen saç katili bu abartmıyorum az bile söylüyorum
bak dediğim tarağı gerçekten bir dene inanki aradaki farkı anlayacaksın

şampuanını biliyorum oda fena değil
ama diğer ürünler saçının ihtiyacına yönelik değil maalesef birkere içeriklerini okudum basmışlar içine alkolü gliserini hani orta sıralarda veya son sıralarda olsa diyeceğim bir nebze içten nemlendirici nem çekici şeylerde yok saç telini dıştan saran geçici etkiler var... olaplex alabiliyorsan ondan al bari ama o da maksimum haftada 2 kere yapılmalı
saç serumu da çok önemli ...yalnız o tarak varya o tarak o tarakla iyi saça sahipsin

taraklarda en iyiler
bende ikiside var

Icim acidi simdi
Tarak isin kolay. Ikisinden birini alayim.
Maksimum iki uygun zaten . Sac serumuna gelince. O marka burda yok maalesef. Baska onerdigin var mi ? Ve SAC yagida oyle.

Icim acidi simdi
Tarak isin kolay. Ikisinden birini alayim.
Maksimum iki uygun zaten . Sac serumuna gelince. O marka burda yok maalesef. Baska onerdigin var mi ? Ve SAC yagida oyle.
maalesef bildiğim başka yok hangi ülkedesin almanya gibi biryerdeysen rossman vardır onun ürünleri de güzel

Aaaa ben de gece yatmadan saçımı tarayınca deride kan dolaşımını hızlandırdığımı , iyi bir şey yaptığımı düşünüyordum. Bu mantıklı değil mi yani??

N nscckts şimdi marc antony yorumlarina baktım olumsuz yorumlar görünce etkilendim ama swissoderm cok güzel yorumlari önce onu ve dökülme karşıtı serumu alayım sonra bitince davines curl me ile önce onarım sonra bukleyi geri getirmeye çalışayım ne dersin?

Xpecia yi da alicam tabiki bu arada

xpecia içinde olumsuz yorumlar var ben içeriğe bakarım her ürün herkese çok iyi gelecek diye birşey yok tabii... belkide saçı yıkamayı bilmiyorlardır saç öldüren tarak kullanıyorlardır ısıya maruz bırakıyorlardır yanlış destek ürünü kullanıyorlardır ondan işe yaramıyordur ... ama tabiiki senin içine hangisi siniyorsa onu al sen benim önce marc önermemin nedeni acil gözle görülür hızlı toparlama olsun ki diğer ürünlerini kullanırken daha rahat zamana yay diyeydi ama dediğim gibi şart değil diğer önerdiğim şampuanda çok iyi bu arada dökülme karşıtıyla dökülme karşıtı serumu birlikte kullanınca daha iyi iş görür içerik dolayısıyla birbirini destekler o yüzden serum olarak dökülme karşıtını al derim şampuanla birlikte bukle belirginleştirici serumu da alabiliyorsan ek olarak al ki dönüşümlü birlikte kullanırsın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…