Güzelliğinizle ilgili sorularınız

mrb malum yaz geldi bana şöle uygun fiyatlı iyi bi güneş kremi önerir misin

Güneş kreminin fiyatından çok ihtiyacınızı karşılamasına dikkar edin.Uygun fiyat herkese göre değişir ama güneş kreminde bulunması gereken özellikler bellidir.Sizde bunlara bakarak karar vermelisiniz:

Güneş koruyucular hakkında bilgi:

SPF Sun Protection Factor yani güneşten koruma faktörü UV ışınlarını filtre eden ve zararlarını en aza indirecek son yüz yılın en önemli buluşudur. Her cilt tipinin güneşte yanmayarak ve etkilenmeyerek kalabileceği süre farklıdır. Kimileri çok kısa bir sürede güneşe karşı hassasiyet gösterirken, kimisi ise çok uzun süre güneşe karşı dayanaklı olabiliyor. SPF adı verilen ürünler ise güneşe karşı dayanıklılık süresini uzatır. Örneğin SPF koruyucu olmadan güneşte 15 dakikada pembeleşip kızarıyorsanız bu süre SPF 6 ile (6 faktör içeren güneş koruyucu) 90 dakikaya uzayacaktır. SPF 10 ile (10 faktor içeren güneş koruyucu) 150 dakikaya kadar uzayacaktır. Daha doğrusu ne kadar yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanırsanız zararlı etkilere karşı koruma da o kadar uzayacaktır. En doğrusu bu ürünleri seçerken doğru bir politika izlemeniz.

- Bileşiminde hem UVA hem UVB koruma içeren ürünleri seçin. UVA cildin derinliğini, UVB cildin yüzeysel tabakasını etkilediğinden, UVA ciltteki tahribatını uzun sürede kırışıklık ve elastikiye kaybı şeklinde, UVB ışınları ise tahribatını kısa sürede güneş yanığı şeklinde gösterir.

- Seçiminizi çinko oksit ve titan dioksit içeren ürünlerden yana kullanın. Birleşiminde bu maddeleri içeren ürünler size daha uzun süreli ve kaliteli koruma sağlayacaktır.

- Günlük bakımda en az 15 faktörlü SPF kremler kullanın. Bu sayede UVB ışınlarını yaklaşık %90 oranında engellenmiş olur. Hassas, allerjik ve açık ten rengine sahip iseniz daha yüksek faktörleri tercih edin.

- İçeriğinde etkili maddeler bulunduktan sonra pahalı güneş koruyucu ile ucuz güneş koruyucu arasında büyük fark yoktur. Cebinize uygun olanı seçin ve cildinize bu sihirli kremden bol bol sürün. Unutmayın yetersiz kullanmak veya etki süresi geçtikten sonra yeniden krem sürmemek size gereken yararı gösteremez.

- Makyaj yapıyorsanız sıra ile nemlendirici, güneş koruyucu ve fondöteninizi uygulayın. Bazı SPF ürünler nemlendirici özelliği taşıdığı gibi bazı nemlendiriciler de güneş koruma faktörü içerebilir. Birçok zaman hem nemlendirici hem de güneş koruyucu kullanmanız gerekirken zor durumda kaldığınızda her 2 özelliği taşıyan tek ürün de kullanabilirsiniz.

- Su, deniz, kar UV ışınlarını şiddetli yansıtırlar. Kayak yaparken veya plajda uzun süre kaldığınızda daha fazla koruyucu kullanın. Sakın gölgede oturduğundan dolayı koruyucu sürmeyi imal etmeyin.

- Ürün seçerken üzerine “water proof” veya ”water resistant” yazanları tercih edin. Uzun süre suda kaldığınızda, terlediğinizde, güneş koruyucu etkisini kaybedebilir. "Water proof" yani suda çıkmama özelliği olanlar terleme ve su ile akmazlar ve etkilerini sürdürürler.

- Güneş koruyucu kullanmanın yaş sınırı yok. Bebek, yaşlı, genç, herkes güneşin risklerinden etkilenir. Bebeklere 6-8 aylıktan itibaren koruyucu sürmeli. 16 yaşın altındaki çocuklarda deri ince ve hassas olduğundan uzun süre dışarda oynamak ve gezmek ciltlerini tahrip edebilir. Ve kanser riskini artırabilir, ileri yaşlarda ise güneş koruyucu en iyi antiaging kreminiz ve yaşla birlikte artan birçok güneş hasarının engelleyicisi olacaktır.

Alıntı: Dermatolog Melisa Eczacıbaşı

Cüv cüv abla yazdiklarnizizn hepsini okyuyaamdim 115 sayfa o yuzden.bu guzllik merzklerinde gerceketn siyah noktalar tertemiz oluyorumu..bide maliyeti ne kadr..ayrica en az kac yasinda olmamiz gerkioo..16yasinda olanbirine yapilablirmii

Cüv cüv abla yazdiklarnizizn hepsini okyuyaamdim 115 sayfa o yuzden.bu guzllik merzklerinde gerceketn siyah noktalar tertemiz oluyorumu..bide maliyeti ne kadr..ayrica en az kac yasinda olmamiz gerkioo..16yasinda olanbirine yapilablirmii

16 yaşında yapılabilir.Çok lüks yerlerde 100ytl olabilirken kuaför tipi yerlerde 20-25 ytl olabiliyor.Ama şu var ki cilt bakımını cilde buhar verip siyah noktaları sıkmak diye düşünenlere yaptırmamalısın.Kuaförlerde yetişmiş ve bu eğitimi almamış kişiler de cilt bakımı yapıyor kötü sonuçlar olabilir.

Cİlt bakımı yapacak kişinin güzellik uzmanlığı, estetisyenlik eğitimi almış olması gerekir.
Cihazları olmalı ve bu işi el ile yapmamalı.Hijyen ise çok çok önemli.Kullanılan ürünleri mutlaka sor markasını nedir diye.
Siyah noktalar temizlenir, cilt yenilenir daha güzel ve hoş bir görünüm kazanır eğer iyi bir şekilde yapılabilirse. yerimseniben

cüvcüvcüm benim dudak üstümde ve alnımda güneş lekesi var
bunlara bir çare varmıdır
yoksa ebediyyen bu lekeler benlemi olucak (((
geçen yıl yoktu bu bahar oluştu ve ben alışamadım yüzümün bu haline (

Çare vardır tabiki lekeler yeni olduğuna göre daha kolay tedavi edilebilir bunlar için medical kremler var bir cilt hekimine giderseniz size uygun kremleri tavsiye edecektir.Doğal yöntemler de var tabi ama ben doktorun önereceği kremlerle daha kısa sürede sonuç alınacağını düşünüyorum.Bu arada yüzünüzü güneşten mutlaka korumalısınız.

Slm cüvcüvciğim vücudum için sıkılaştırıcıya ihtiyacım var bana doğal bi sıkılaştırıcı tavsiye edebilirmisin özellikle kol altlarım ve üst bacak içlerim için cildim yağlı bi yapıya sahip bana bu konuda yardımcı olursan cok memnun olacağım :)

merhaba benim gözeneklerim çok açık ne yapsam fayd vermedi.bi ara geçmişti ama yine başladı ve çok yağlanıyor. BIOTHERM BIOPUR diye birşey duydum anında gözenek sıkılaştırır diyor.kullanan var mı yada duyan..gözenekler için başka ne yapabilirim.teşekküler şimdiden.

http://www.kadinlarkulubu.com/vucut-sikilastirmak-icin-gerekli-bitkiler-t82293/index.html
canım şu linke bir bak bakalım paylaşımlar var bu konuda

kaya tuzu ile bebeyağı ya da bebe yağına istediğin aromatik bitki yağlarından karıştır bunu duşta bacaklarına istersen tüm vücuduna sür ovala sonra durulan bebek gibi olur cildin.

burun kenarlarındaki kırmızılık kılcal damar mı acaba bilemiyorum bunu bir doktora gösterirsen daha ayrıntılı bilgi alabilirsin.

lazerle tüy yok etmek ortalama fiyatları nekadardır zararı varmıdır.yaptıran varmı.

Ortalama fiyatları bilemiyorum lazer epilasyon bölümündeki konulardan faydalanabilirsin.

benim kolarimda bundan 5 yil once likel penus adinda tam adinida yazamadim ama okunusu boyle lekeler cikti doktor sitresden gecer dedi ama 5yil oldu hala gecmedi kahverengi lekeler 5 yildir bu sicaklarda hep uzun kolu giyiyorum ve cok rahatsiz edici bir gorunumu var acaba bu konudabir bilginiz varmi yardim ederseniz sevinirim

Canım açtığın konuyu da okudum ve sağlık bölümüne taşıdım.Bu bir hastalık ve bunun için yine doktordan yardım alman gerekir.Eğer stres kaynaklı ise stresi geçirecek çözümler gerekir.Doktorundan tam yardım alamadığını düşünüyorsan başka bir doktora görünmeni tavsiye ederim.

Merhaba benim sorunum kıl dönmesi. O derece ki ağda, siri ne yaparsam yapayı düzelmedi. Aldıktan sonra bile varmış gibi siyah duruyor haliyle. Bir ara epilasyon yaptırcaktım güvenilir yer bulamamıştım esmer tenli olduğumdan lazer iz bırakır demişlerdi. şu aralar iğneli düşünüyorum roaccutan tedavim biter bitmez güvenli bir yer bulup yaptırmak niyetindeyim ama sizin de fikrinizi almak istedim.

Hangi bölgeye yaptıracaksın canım iğneli epilasyonu? Lazerle daha iyi sonuç alırsın ama leke kalmaz her kafadan bir ses çıkıyor lazer epilasyon uzman doktor tarafından uygulandığında yapılması gerekenlere uyulduğunda cilt avuç içi gibi pürüzsüz olmasa da tüyler bir daha çıkmıyor.Özellikle Kalın siyah tüyler için daha kesin sonuçlar alınıyor.
İğneli epilasyonda da uygulayan kişi çok önemli iğne tek tek kıl köklerine batırıldığı için iz kalma olasılığı olabiliyor.İğneli daha zahmetli fakat yüzdeki birkaç tüy için lazere göre daha mantıklı bence ama bir bacak yapılacaksa lazer tercih etmek daha eziyetsiz.

Siz çok çok iyi araştırın yaptıracağınız yeri burada merkezler paylaşılmıyor zaten internetten de verilen tavsiyeyle gitmeyin bire bir tanıdığınız kişilerden yardım alın, gidin ön görüşme yapın doktor ile konuşun roaccutane kullanıyorsanız cilt doktorunuz mutlaka vardır onunla da konuşun.Burada da lazer epilasyon bölümünde arkadaşların paylaşımlarını tecrübelerini okursanız ön fikriniz olabilir.Ama dediğim gibi herkes kendi tecrübesine göre yorum yapar iz kaldı leke kaldı diyen de olur çok memnunum kurtuldum diyen de olur bu da uygulayan uzmanlar sayesinede mümkün.

koltuk altı ve bikini bölgesi için düşünüyorum. dediğim gibi ten rengim koyu olduğu için şimdiye kadar lazerin en fazla yan etkisinin koyu tenlerde olduğunu duydum. zaten roaccutane tedavisinin bitiminden sonra yaptırmayı düşünüyorum. iğneliyi tercih etmemin nedeni buydu. açıkçası en çok korktuğum her iki yöntemde de leke kalması..teşekkürler ilgilendiğiniz için.

slm benim cildim kuru sizce cilt bakım yağları yada sabun kullanmalımıyım cildime yada ne kullanmalıyım?
genelde yüzüme sürdüğüm vazelim, nemlendirici krem ve gülsuyudur , gülsuyu değilde diğerleri yaşlanmayı sağlarmı yada cildime (yüzüme) herhengi bir zararı varmıdır?
ben rimel sürdüğümde temizlemek için sıvı sabun kullanıyorum göz altıma bunun herhengi bir zararı varmı?
şimdiden teşekürler..

cnm öncelikle kesinlikle sabun kullanmamalısın sabunun içerisindeki maddeler zaten kuru olan cildini daha da kurutur
sıvı veya normal sabun farketmez cildin ph dengesini tamamen bozar bunun yerine temizleme sütü kullanmanı öneririm ki bunu doğal olarak kendin de hazırlayabilirsin ben cilt için doğal yöntemlerin uygulanmasının daha etkili kanısındayım
örneğin bir bardak süte bir salatalığı rendeleyip bunu güzelce kaynat daha sonra tel süzgeçten geçir ve içerisine 1 çay kaşığı badem yağı ilave et
bu karışımı cam bir şişeye koyup buzdolabında 1 hafta muhafaza edebilirsin cildin için şahane bir temizleme sütüdür
ayrıca gülsuyuda tonik işlemini görür ciltte kullanamaya devam edebilirsin
sayfamda daha bir çok doğal yöntemi bulabilirsin cnm sevgiler
http://nancy1.blogcu.com/

bende kocaman BEN var ve onun üzerinde istemediğim bir sürü kıl almak istiyorum ama zararlı olduğunu duydum. BENim büyük ve kahverengi makina ile alsam sonra karınca yumurtası yağını sürsem bir zararı olurmu acaba?
ayak baş parmakdaki tüylerin alınmasının zaralı olduğunu duymuştum felce neden oluyormuş bu doğrumudur?
güneşe çıkarken göz kalemi sürmek zaralımı yada günlük makyajlar özellikle yaz aylarında yaşlanmaya neden oluyormu?
şimdiden teşekkürler..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…