Güzelliğinizle ilgili sorularınız

Sevgili Cüvcüv yanıtın için çok çok teşekkür ederim hemen bi göz altı kremi edinicem yağı sürmeyi bırakıyorum a.s.

benim sorunumda cildimin mat vepürüzlü oluşu..şöyle ışıl ışıl,canlı ciltlere hayranım.birde sivilcelerimi zamanında sıktığım için yüzümde tırnak lekeleri var.tırnak lekelerini lazer ile yoketmek gerekiyor?

Cildin ışıl ışıl pürüzsüz olması için günlük gabkım, peeling maske uygulamaları ve beslenmede özen yeterlidir ancak sizin önceden kalan izler ve daha etkili çözümlere ihtiyacınız varsa size bir dermatolog doktor yardımcı olabilecektir.Lazer ile tedavi kryo terapi gibi tedaviler lekeler için uygulanabiliyor ama bunu burdan söylemek mümkün değil.Siz bütçenize uygun ve güven duyabileceğiniz uzman bir hekimden yardım almalısınız.Size ilaç tedavisi de verebilirler leke için medical kremler var.Lekeler ne kadar eskiyse tedavisi o kadar zordur.Ancak yazın güneşe çıkıyorsanız bu tedaviyi kışa ertelemelisiniz.

Selamlar ciltteki kahverengi lekelerden nasil kurtulabilirim..Elma sirkesi yöntemini denedim ise yaramadi..(yalniz taze elma suyu cildi acayip geriyo ve gözenekleri yokediyo bu iyi) ama bana daha etkili yöntem gerekiyor..

Yukarı da da yazdım lekeler ne kadar eskiyse ve cildin derinlerindeyse kurtulmak o kadar zordur.Ama artık herşeyin çözecek kadar iyi teknolojiler var.Elma sirkesi vs. bunlar hafif sorunlar için çözüm olabilir.Ama siz etkili çözüm arıyorsanız dermatolog doktora danışmalısınız ve size vereceği kremleri uygulamalısınız.Ancak yazın güneşe çıkıyorsanız bu tedaviyi kışa ertelemelisiniz.

benim göz altlarımda morluklar ve yağ bezeleri var onlar için ne yapabilirim

Göz altı morlukları genetik yapıya bağlı olarak bazı kişilerde daha belirgin oluyor bazı kişiler ise uyku ve beslenme düzensizliği sonucu oluşuyor.Siz uykunuza dinlenmenize yeterince özen gösteriyorsanız geriye kalan morluklar için gece gözaltı bakım kremi kullanmalısınız.Bu kremi seçerken cilt tipinize ve yaşınıza dikkat edin.Hem kırışıklık hem de morluklar için bir çözümü olmalı.Eğer yağ bezeleri varsa bunların adı mila dır ve dengesiz beslenmeler ile ortaya çıkar genelde.Yok olması ancak bir uzman tarafından alınarak olabilir.Herhangi bir kremle geçmez.Siz bir doktora ya da güzellik uzmanına bunları aldırabilirsiniz.sıkarsanız iz kalır enjektör ile alınınca iz kalmaz aldıracağınız kişiye güvenin yalnız.
Göz çevresi bakım kremi mutlaka kullanın ve arada bir rendelenmiş patates ile gözlerinize maske yapın gazlı beze patatesleri koyun ve gözlerinize yerleştirin patates gözleri rahatlatır ferahlatır morlukları azaltır.

Bize yardım ettiğin için teşekkürler belkide benim sorunumun çaresini yazdın ama forum çok uzun yeni olduğum için takip edemedim.Benim elmacık kemiklerimin üzerinde kızarıklıklar var bazı zamanlar küçük sivilceler gibi şişiyor uzun zamandır böle sayılır hiç geçmiyor günlük yaşamımda makyajda yapmıyorum çok özel günlerde fondeten kullanmam gerçi hiç çarede aramadım sana bir sorayım dedim aslında bölede dert etmiyorum ama geçersede sevinirim şimdiden teşekkürler:1rolleyes:

Bize yardım ettiğin için teşekkürler belkide benim sorunumun çaresini yazdın ama forum çok uzun yeni olduğum için takip edemedim.Benim elmacık kemiklerimin üzerinde kızarıklıklar var bazı zamanlar küçük sivilceler gibi şişiyor uzun zamandır böle sayılır hiç geçmiyor günlük yaşamımda makyajda yapmıyorum çok özel günlerde fondeten kullanmam gerçi hiç çarede aramadım sana bir sorayım dedim aslında bölede dert etmiyorum ama geçersede sevinirim şimdiden teşekkürler:1rolleyes:

ben anlayamadım canım sorunu alerji falan olabilir mi acaba bir doktora danışsan yani görmem lazım birşey demem için ne desem yanlış olur şimdi fisfisfis

merhaba benim yanaklarımda sivilceler oluşuyo fakat olduğu gbi içindekiler dışarı da çıkmıyo biraz şişiyo acıyo sonra biraz sönüpöylece kalıyo leke olarak sıkmıyorum daha da kötü olmasın die ama napıcamı da bilmiyorum:uhm: değişik bişey

Çok zahmet veriyoruz cüvcüv sana ama napalım işte güzellik uğruna yapamayacağımız bişi yok:)
Benim de bi sorum var tabi:)Gözaltlarımda yarım halka şeklinde çukur var ve devamlı mor:KK43:Anaokulu resimlerimde bile var yani genetik sanırsam bunun medikal bi çözüm var mı yoksam yağ enjeksiyonu fln mı yaptırmam gerek kesin çözüm olarak?Şimdiden çok saol canım:)

merhaba benim yanaklarımda sivilceler oluşuyo fakat olduğu gbi içindekiler dışarı da çıkmıyo biraz şişiyo acıyo sonra biraz sönüpöylece kalıyo leke olarak sıkmıyorum daha da kötü olmasın die ama napıcamı da bilmiyorum:uhm: değişik bişey

benneyaptımki bunu da anlayamadım görmek lazım

Çok zahmet veriyoruz cüvcüv sana ama napalım işte güzellik uğruna yapamayacağımız bişi yok:)
Benim de bi sorum var tabi:)Gözaltlarımda yarım halka şeklinde çukur var ve devamlı mor:KK43:Anaokulu resimlerimde bile var yani genetik sanırsam bunun medikal bi çözüm var mı yoksam yağ enjeksiyonu fln mı yaptırmam gerek kesin çözüm olarak?Şimdiden çok saol canım:)

canım gözaltı kapatıcısı geçici çözüm olabilir aydınlık olur gözaltların
kalıcı çözümse estetik müdahele onu da doktor bilgilenirebilir

cnm senin bahsettiğini anladım.kistik aknelerin çıkıyor ve bunlar uzun süre leke olarak da kalıyor.bunun için dermatolaga gitmek çünkü tedavisi antibiyotik kullanıp cilt altındaki iltihabı atmak.ama her antibiyotik olmaz öyle.dermatolog sen,in cildine göre olanını vermelia.s.

slm;dudakların biraz daha dolgun durmasını sağlamak için ne önerirsiniz acaba bırazda uzun süreli olursa iyi olur şimdiden teşekkürler

siyah noktalardan kurtulmanın en ucuz yolu, bir kaç ayva çekirdeği 2 bardak suda kaynatıp sabaha kadar bekleyecek. ertesi gün bebek pudrasıyla karıştırılıp yüze maske yapılacak. siyah noktanın yoğun olduğu bölgeye daha yoğun sürüp 20 dk sonra ılık suyla yıkanacak.

Mrb cüvcüv
ben sana bir şey danışmak istiyorum.Yardımların için sağol.
Ya benim yüzüm pütür pütür sivilceler siyah lekeler kırmızılıklar
Bi güzellik yok yani kapatıcı sürünce sivilceler çoğalıo. Özellikle regl döneminde de sivilceler artıo.
Bazen pürüzsüz ciltleri olanları görünce içim cız edio.
Bi fikir verirsen sevinirim..
Sevgiler..

Canım tek bir ürün ya da uygulama yoktur ki cildi mükemmel ışıltılı hale getirsin, cilt güzelliği doğru bakımla sağlanabilecek birşey bazı kişiler doğuştan şanslı olarak fazla özen istmeyen cilde sahiptirler ama bazı kişilerin de cildi sürekli bakım ister.
Beslenmeniz, su içiyor olmanız, sigara alışkanlığı, cildinizle ilgilenip ilgilenmediğiniz önemlidir.
Cildinizi düzenli olarak temizlemeli, gerekli maske ve besleyici arındırıcı peelingleri yapmalısınız.Ve en önemlisi beslenmenizi yaşam biçiminizi gözden geçirmelisiniz.
Peki hangi ürün hangi maske? bunlar doğal olanlar da olabilir mesela ayva çekirdeği maskesi, maya, yoğurtlu maskeler vs (bunlar forumda yazıyor çok çeşitli), ürün olarak da bütçenize uyan güvenilir markaların cildinize uygun olanları seçmeli ve mutlaka düzenli olarak uygulamalısınız.

slm;dudakların biraz daha dolgun durmasını sağlamak için ne önerirsiniz acaba bırazda uzun süreli olursa iyi olur şimdiden teşekkürler

Bunun için tarçın yağıyla ilgili bir konu var ama denemedim doğrusu.Dudakları estetik müdahele olmadan dolgunlaşabilir mi bilemiyorum yüz yogasında da dolgunlaştırıcı birkaç hareket var ama bana göre geçici çözümler.

bende derdime care istiyorum =(
bacaklarımda pütürlükler var hiç almadım bacagımı 20 yasındayım alıcam artık cıkmaya basladı ama benek benek kırmızı böle sıktıgım zaman tüy cıkıyo anlatabildim mi bilmem ama yardımcı olunursa :uhm senağlama

Merhaba; bana yardımcı olursanız çok sevineceğim. (Yaş;20)

İlk sorunum şu; yüzümü hiç almadım ve aldırmadım (kaş ve dudak üstü hariç), ama artık rahatsız olmaya başladım özellikle güneşe çıktığım vakitlerde yanağımda olan tüyler çok fazla belli oluyor. Lazer ya da iğneli epilasyon yaptırmak istemiyorum, bu yüzden soğuk ağda bantlarını kullanmak istiyorum sizce uygun olur mu? Epilasyonlardan çekiniyorum çünkü leke kalmaması için güneşte falan çok iyi korunmak gerekiyor.

İkinci sorunum ise, bacağımda ki batıklardan nasıl kurtulabilirim, bacaklarımı makineyle alıyorum ama kıl dönmelerini bir türlü çözemiyorum.Sadece bileğimin orda oluyor ama bu beni rahatsız ediyor.

İlginiz için,şimdiden teşekkür ederim.
iyi akşamlar

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba sayın güzellik uzmanı ben sorunlarım sivilcelerim lekelerim izlerim .Kalçamda özellikle altında özellikle alt kısmında ve kıvrımlı orta kısmında son senelerde fazla keselemekten çarpmaktan sivilcelerden bir sürü leke oluştu gölgeli lekeler bunlar kalçamı koyu ve kötü gösteriyor bide tüm vücuduma laser epilasyon yaptırıyorum şu an yaz arası verdim ama vücudumda çok olmasada özelikle genital bölgemde lekeler gölgelenmeler oluştu birkaç kez genital bölgemi yaktılar dolayısıyla oralar koyulaştı gölgelendi, bu arada geçen kız sivilce lekeleri ve lekelenmeler , gölgelelenmeler için özellikle yüzüme ve daha azda vücuduma yaklaşık altı ay expiğment krem kullandım sonuç özellikle yüzümde fena değildi hatta benden gören arkadaşlarım lekeleri için çilleri için onu kullandılar., yalnız bende şu olumsuz özelliği oldudaha önce olmayan kılcal damar çıktı bende sol burun kenarımda bu da çok moralimi bozdu şu an aktardan sarı kantaron yağı aldım onu sürüyorum şimdi ben cuma günü yumurta akı maskesi yaptım beş dakika gündüz akşamda domatesve un maskesini yaptım ardından 15 dk yoğurt maskesi ardından da tüm vücuduma limon sürüp yattım domates un maskesini haftada üç yapacağım bu arada on gün boyunca 15 dk lık yoğurt maskesi ve limon sürüp yatmayı düşünüyorum bunu cuma cumartesi ve pazar yaptım üç gün oldu daha 7 gün kaldı şimdi benim sorum benim lekeler gögeler ve cilt beyazlaması için yaptığım bu maskeler aynı gün üst üste ve 10 gün boyunca yararlı mı yoksa herhangi bir sakıncası varmı bide en son limonu tüm cildime vücuduma sürüp yıkamadan öyle yatıyorum bu da doğru mu yararlı mı cevabınızı çok acil bekliyorum şimdiden teşekürler

cilt elastikiyetine yarım çay fincanı elma sirkesi ve yarım çay fincanı damıtılmış su içine bir tutam taze nane yaprağı atıp 5 dakika kaynatıyoruz. bu karışımı bir hafta buzdolabında cam kavanozda beklettikten sonra tonik olarak kullandığımızda cildi inanılmaz şekilde geriyor ve parlaklık veriyor..

bende derdime care istiyorum =(
bacaklarımda pütürlükler var hiç almadım bacagımı 20 yasındayım alıcam artık cıkmaya basladı ama benek benek kırmızı böle sıktıgım zaman tüy cıkıyo anlatabildim mi bilmem ama yardımcı olunursa :uhm senağlama

kese yaparsanız ya da vücut peelingi işe yarayacaktır.
Bebeyağının içine ya da herhangi bir aromatik yağa kaya tuzu koyup bununla banyoda vücudunuzu ovun çok yumuşak ve pürüzsüz bir cildiniz olur.

Merhaba; bana yardımcı olursanız çok sevineceğim. (Yaş;20)

İlk sorunum şu; yüzümü hiç almadım ve aldırmadım (kaş ve dudak üstü hariç), ama artık rahatsız olmaya başladım özellikle güneşe çıktığım vakitlerde yanağımda olan tüyler çok fazla belli oluyor. Lazer ya da iğneli epilasyon yaptırmak istemiyorum, bu yüzden soğuk ağda bantlarını kullanmak istiyorum sizce uygun olur mu? Epilasyonlardan çekiniyorum çünkü leke kalmaması için güneşte falan çok iyi korunmak gerekiyor.

İkinci sorunum ise, bacağımda ki batıklardan nasıl kurtulabilirim, bacaklarımı makineyle alıyorum ama kıl dönmelerini bir türlü çözemiyorum.Sadece bileğimin orda oluyor ama bu beni rahatsız ediyor.

İlginiz için,şimdiden teşekkür ederim.
iyi akşamlar

Ağda bantları da leke yapabilir yüzde yüzü aldıktan sonra güneşe kesinlikle çıkılmamalıdır.
Yüzünüzü ağda bandı, sir ağda ya da iple alabilirsiniz bu yöntemler herkeste farklı sonuç verir hangisini yapacağınıza siz deneyerek karar vermelisiniz.Ama yüzdeki ince tüyler alınınca o tüylerin daha sonra daha kalın çıkma ihtimali var ve sürekli almak zorunda kalabilirsiniz.Çok belirgin değilse almayın.
Bacaklardaki batıklar makinayla aldığınız için oluyordur.Ağda yaptırın yapan kişi sizin yapmanızdan daha kolay yapacağı için çıkış yönlerine doğru alacaktır batık oluşmaz ayrıca ağda üst deriyi de aldığı için tüyler dha kolay çıkarken.

merhaba sayın güzellik uzmanı ben sorunlarım sivilcelerim lekelerim izlerim .Kalçamda özellikle altında özellikle alt kısmında ve kıvrımlı orta kısmında son senelerde fazla keselemekten çarpmaktan sivilcelerden bir sürü leke oluştu gölgeli lekeler bunlar kalçamı koyu ve kötü gösteriyor bide tüm vücuduma laser epilasyon yaptırıyorum şu an yaz arası verdim ama vücudumda çok olmasada özelikle genital bölgemde lekeler gölgelenmeler oluştu birkaç kez genital bölgemi yaktılar dolayısıyla oralar koyulaştı gölgelendi, bu arada geçen kız sivilce lekeleri ve lekelenmeler , gölgelelenmeler için özellikle yüzüme ve daha azda vücuduma yaklaşık altı ay expiğment krem kullandım sonuç özellikle yüzümde fena değildi hatta benden gören arkadaşlarım lekeleri için çilleri için onu kullandılar., yalnız bende şu olumsuz özelliği oldudaha önce olmayan kılcal damar çıktı bende sol burun kenarımda bu da çok moralimi bozdu şu an aktardan sarı kantaron yağı aldım onu sürüyorum şimdi ben cuma günü yumurta akı maskesi yaptım beş dakika gündüz akşamda domatesve un maskesini yaptım ardından 15 dk yoğurt maskesi ardından da tüm vücuduma limon sürüp yattım domates un maskesini haftada üç yapacağım bu arada on gün boyunca 15 dk lık yoğurt maskesi ve limon sürüp yatmayı düşünüyorum bunu cuma cumartesi ve pazar yaptım üç gün oldu daha 7 gün kaldı şimdi benim sorum benim lekeler gögeler ve cilt beyazlaması için yaptığım bu maskeler aynı gün üst üste ve 10 gün boyunca yararlı mı yoksa herhangi bir sakıncası varmı bide en son limonu tüm cildime vücuduma sürüp yıkamadan öyle yatıyorum bu da doğru mu yararlı mı cevabınızı çok acil bekliyorum şimdiden teşekürler

Bence siz cildinizi bu şekilde çok fazla yoruyorsunuz.Bir uygulamayı çok fazla yapmak hemen sonuç almanın yolu değildir.Lekeler ciltte uzun zamanda giderilebilecek çözümlerdir.Limon cildinizi kurutur.Lekeleri çözecekse bile sabretmeniz gerekir.Expigment soyucu krem olduğu için lekeleri giderir ancak cildi de hırpalayabilir bunu kullanırken onarıcı kremler de kullanılmalı.
Sarı kantoronun yaraları yanıkları iyileştirme özelliği vardır kılcal damarlara iyi geleceğini sanmıyorum.Kılcal damarlar da lazer ile tedavi edilebiliyo.
Siz madem ki lazer epilasyona gidiyorsunuz size epilasyon yapan cilt doktorundan daha iyi ayrıntılı bilgi ver yardım almanızı öneririm.Yoğurt, domates, limon cildi kurutur yıpratabilir hepsini bir arada kullanmayın.Bu tür evde yapılan bitkisel çözümler haftada bir hem cildi rahatlatmak hem de eğlenceli olduğu için önerilir mucize yaratmasını beklemeyin.

selam cilt beyazlatıcı kremler zararlı mı ???????
kullansam ne olur ki acaba

Ben cilt beyazlatmayı önermiyorum beyazlatalım derken ciddi leke sorunlarıyla karşılıaşılıyor.Cilde rengini veren hücrelerin yapısıyla uğraşmak ne kadar doğrudur siz bir düşünün herşeyde kanserden ve sağlıktan bahsederken cildinizle ve renginizle barışın artık ne bronzlaşmak ne de beyazlamak sağlıklı değil bence.Ama belli bölgelerde belli lekeler varsa bunlar için doktora gidin ve medikal kremlerden faydalanın ve mutlaka yaz bitiminde kış başında bu uygulamalar yapılmalıdır.

X