Anket Günümüz evliliklerinde maddiyat mı? Maneviyat mı önemli?

sizce günümüz evliliklerinde maddiyatmı?maneviyatmı?birinci planda

• maddiyat

OY: 25 34,2%
  • maneviyat

OY: 4 5,5%
  • her ikiside

OY: 44 60,3%

• Ankete Katılan
    73
günümüzde
maddiyat ön planda
ama maddiyatta bu şartlarda olması lazım be canım

Her ikiside olmalı bence fakat dün gördüm daha tvde 21 yaşındaki genç bir kız 70yaşındaki dedeyle evleniyordu
yani dedesi yaşındaki bi adamla evlenen bir kızın amacı ne olabilir ki CADIARZU

ben daha cok maneviyata onem veririm.
insan maddiyatla mutlu olamaz

ikiside olmadan olmuyor kendimizi kandırmayalım hiç. aç karnına aşk olmaz derler büyükler

günümüzde maddiyat önemli. önce maaş banka hesabı vs. araştırılıyor
tasvip etmiyorum ama gerçek bu

Her ıkısıde bence..
Ama on planda oldugundan degıl.. olması gerektıgınden..
Tabı bugun 0 ın ustunde baslandıysa hayatada yarın 0 ın altına gırmeyecegıızın bır garantısı yok o ayrı..
Sadece guzel ve rahat bır yasam ıcın olması gerekenler hem maddı hem manevı.. malesef..

maddiyat ön planda ama bunu suçlamak için söylemiyorum ...çevremde gözlemlediğim bu....

standartlar ona endeksli olduğu için mutsuzluklar artıyor belki de...

ay inanmıyorum maneviyatı seçtim çoğunlukta ondadır diye tahmin ettim ama şok oldum:1shok:
maddiyat değişken bi kavramdır.evlendiğinizde çoooook iyidir durumunuz ama iki yıl sonra herşey tepetaklak olabilir.maniviyatsa ebedidir ölene kadar her şartta mutlu olmayı öğretir.

Sadece bayanlar değil artık erkeklerde evleneceği kızın maddi durumuyla ilgileniyor malesef. Para olmazsa olmaz bir kavram ama mutluluk parayla sağlanamaz ki. Maneviyat yoksa, uyum, sevgi yoksa ayrı ayrı hayatlar yaşayan insanlardan olur çıkarsınız, ki benim etrafımda bunlardan dolu. Hafta içini bırakın hafta sonları boş vakitlerini bile ayrı geçiriyorlar.

bence maneviyat sevginin sayginin olmadigi yerde maddiyatin pek hükmü olmaz.
ama malesef günümüzde maddiyat icin evlenen örnekleri var:çok üzgünüm:

X