günlük planlarım

*Mart ayı hedeflerim*
Dini hayat:
-Namazlar tam kılınacak
-5 tane oruç tutulacak
Sağlıklı Yaşam:
-leslie
-Paketli gıda detoksu
-Hedef 3 kilo vermek (başlangıç kilom 60,7)
Film,kitap
-3film izlemek
-3 kitap okumak(fahreneheit 451, dramsız disiplin, var olmanın dayanılmaz hafifliği)
Düzen
-Mutfak toplu bırak challenge
-Yatak od toplu bırak challenge
-ev ve iş bilgisayarımdaki klasörler düzenlenecek
Beceri
-1farklı çeşit yemek dene
-İngilizce çalış haftada 2, 1er saat
-Araba sürme çalışmalarına başla
-telefon süresi 3 saatin altında tutulacak, haftasonu bir gün 1saati geçmeyecek
Alınacaklar
-Kendime bot
-eşime mont ve bot
-kızımı spor ayakkabısı, indirimli olursa kıyafet

Kilo almaya başlamam ile öğlearaları eve gitmemeye başlamam aynı zamana geliyor, öncesinde 57 kg sabittim,öğlearaları eve gidip bir şeyler yiyordum ev yemeği veya kahvaltı tarzı oluyordu karnım çok dolu olarak geliyordum, sonrasında canım bir şey istemiyordu hem de markete gidecek falan vakit kalmıyordu. son4 aydır işe yeni bir arkadaş geldi birlikte takılıyoruz öğle araları ya yemekhanede yiyoruz ordaki yemek kalorili olsa da doyurmuyor veya dışardan söylüyoruz o zaten kalori bombası. arkadaşımı bırakıp evden yemek getirmek veya eve gitmek de ayıp geliyor açıkçası, buna çözüm bulmalıyım.

2021 hedeflerimi tekrar gözden geçirdim.. 15 gün sonra 2021 değerlendirmesi ve 2022 hedefleri ile kaldığım yerden devam edicem, bakalım 1 senede neler olup bitmiş:)

Yüzde 40 oranında uymusum
0DAN İYİDİR ÖYLE DÜŞÜN, HATALARINDAN DERS AL, NEDEN BU KADAR AZINI UYGULAYABİLDİN? SENİ ENGELLEYEN ŞEYLER NELERDİ? ONLARI AZALTMAK ELİNDE MİYDİ? BU SENE AZALTMAK İÇİN NELERE DİKKAT ETMELİSİN?
KONULARINI SORGULAMANI TAVSİYE EDERİM.
NEDENİNİ BULUP ONA YOĞUNLAŞMAK LAZIM

Kesinlikle canım. Yeni bir döngu lazim bana

bu hafta düzene oturtmak istediğim davranış günde 30 sayfa kitap okumak. bunun önündeki en büyük engel de telefon youtube vs yani sosyal medya fazla kullanımı,bunu yapmak bana birşey katmamakla beraber kitap okumamı da engelliyor. bu hafta telefon kullanımını 2saatle sınırlandırıp akşam da 30sy kitap okumadan uyumamayı hedefliyorum. 3 tane yarım kitabım var uzun zamandır elimde, 20 aralıka kadar onları bitirmeyi planlıyorum:
-bülbülü öldürmek
-terapi odası konuları
-narsistle ateşkes
fazla hedef koyunca hiçbir şeyi yapmayıp tamamen saldığım için bu haftalık bu kadar yeter:)

"Günde 5 dakikanızı planlarınıza, hedeflerinize, ayırırsanız bütün gününüzü kurtarmış olursunuz. Haftada 1 saatinizi de o haftanın ve önceki haftanın değerlendirmesine ve planlarına, hedeflerine ayırırsanız bütün haftanızı kurtarmış olursunuz. Tüm bunları da düzenli hale getirirseniz bir ömrü kurtarmış olursunuz."

sürekli benzer yazarlar, türler okuduğumu fark ettim. çeşitlendirmek adına biraz buralarda, biraz kitap sayfalarında gezinerek kendime 2022 için okuma listesi hazırladım:

1-3 tane ebeveyn kitabı oku
2-2 tane dünya klasiği oku (1-insan ne ile yaşar-tolstoy, 2. daha belli değil)
3-2 tane türk klasiği oku (1-eylül-mehmet rauf, 2. belli değil)
4-2 tane yeni türk yazarla tanış (1-kün-sezgin kaymaz)
5-1 tane ayn rayn kitabı oku (hayatın kaynağı)
6
-kurtlarla koşan kadınlar oku
7- 3 tane distopya/ütopya ile ilgili kitap oku (1984, cesur yeni dünya, damızlık kızın öyküsü)
8- 2 tane şiir kitabı oku

bunun dışında da o an canım ne isterse başka kitaplar serpiştirebilirim kalan zamana göre. bu kategorilerle ilgili veya daha başka kitap tavsiyeniz olursa alırım :)

Son düzenleme:
Kendime Not: geçmişte yaşadığın üzücü şeyleri sürekli zihninde döndürüp durma, gerekmedikçe başkalarına anlatma, o konularla ilgili konuşma-anlatmak da zihinsel geviş getirmeyi tetikliyor.

Başlık aktif olacak sanırım bundan sonra. Bildirimlerde bulunmayı isterim. Teşekkür ederim çağrınız için. :))
Başlık ne kadar aktif olursa hayta o kadar verimli oluyor net.
Uzun zamandır bıraya yazmıyordum sanki çok yoğunum gibi elle tutulur çok bir şey d etaptasın dizi sosyal medya vs geçiyor zaman ama bir planım olunca tamamen olmasa bile birazını yapmak bile artıda yapıyor insanı

Hoşgeldin
Birilerinin daha olması motive ediyor insanı
Birazdan hedeflerimi yazacağım
Hoşbuldum, teşekkür ederim
Sene başında ben de ufak tefek hedefler belirlemiştim. Yaklaşık 8 aylık bir bebeğim var. O yüzden küçük tuttum her şeyi. Tabii daha fazlasını yapabilirsem çok daha mutlu olurum.

Konu aktif olacaksa devam edelim bende nezamandir girmedim konuya.

Bu iki ay icinde daha yogun calismaya basladim is yerinde.
Bi kitabimi bitirdim digerini okumaya basladim yariladim sayilir.
Iki hafta önce yeme aliskanliklarimi düzenledim ve 2 kilo verdim.
Spora yazildim ve Koc ile bir spor plani hazirladik bana özel. Haftada 2-3 kez gidecegim insallah. Evde de yapabilecegim seyler yazdi. Ayriyetten yoga yapmayi düsünüyorum evde ve kursada katilma ihtimalim yüksek.

Bugün sabahtan calistim geldim demin. Evi aksamdan topladim. Misafirim gelecek aksama. Kolay menü hazirladim.

Birazdan az dinlenip namaz kilip aksama hazirlanacagim.
Simdilik bukadar

Yeni yılda bullet journal değil ama ajanda tutmak istemiştim. Şu an çalışmadığım için günlük rutinleri yazmak dışında bir ekleme yapamadım ajandaya. Kağıt israfı diye düşünüp bıraktım. Ulaşılması kolay ama benim için istikrar isteyen hedefler belirledim.
Günlük olarak diş ipi ve gargara kullanımını çok aksatıyorum. Bu yüzden gece dişlerimi fırçaladıktan sonra diş ipi ve gargara kullanımını hedeflerime koydum.
Günlük en az iki litre su içmem gerekli. Günlük meyve tüketimini de ekleyebiliriz.
Cilt bakımını bir düzene oturtmalıyım. (Maske, peeling, gece ve gündüz temizleyip, tonikleyip, nemlendirmek)
Haftada en az üç gün süresi farketmeksizin yürüyüş yapmalıyım. Bunu en çok kızım için istiyorum. Üşengeçliğimden kızımı düzenli olarak dışarı çıkaramıyorum. Son zamanlarda hasta da olunca iyice eve tıkılıp kaldık.
Yıllık 25 kitap hedefi koydum şimdilik. Çocuktan sonra okuyamaz oldum. Kitap konusunda ayrıca bir konuyu takip ediyorum.
Ev düzeni, temizlik, yemek konusunda da takip ettiğim bir konu var. Orada da aktif olmaya çalışıyorum. Bu sayede evin düzenini daha kolay sağlıyorum.
Instagram sayfamda ve web sitemde yazmaya geri dönmek istiyorum. Neredeyse bir buçuk yıldır uzak kaldım.
Eşimle veya tek ayda en azından bir film izlemek, dizi izlemek gibi aktivitelere zaman ayırmak istiyorum.
Şu an çalışmadığım için nasıl olacak pek bilmiyorum ama biraz birikim yapmalıyım.
Denk geldikçe seminer ve sertifika programlarına katılmayı düşünüyorum.

Belirlediklerim çok yüzeysel hedefler ve birçoğu da alışkanlık kazanmak üzerine. Daha planlı programlı ilerlersem kendimi daha huzurlu, sakin ve mutlu hissedecekmişim gibi geliyor. Konu aktifleşirse bunlar da bir kenarda dursun istedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…