günlük planlarım

Vayyy buradasın demek
Selammm, planlı yaşamaya başlamak çok iyi bir şey
pazar günü yökdil sınavına gireceğim, o yüzden 2 gün biraz konu-kelime bakmayı düşünüyorum onun dışındaki şeyleri yapmaya pazartesi gününden itibaren başlayacağım
İnşaallah iyi çalışırsın

Yazalı çok olmuş ama sen yemeğini getirmek istiyorsan getir. Arkadaşına ayıp olmaz.ben de böyle şeyleri takardim. Evin yakınsa da git,hiç çekinme.

Hepimiz ara ara böyle hissederiz:) burada aktif olmayinca düzenli yasamiyoruz anlamina gelmiyor , ama sizi baya olumsuz düsünürken görüyorum su an. Hayatinizda bisey mi oldu? Iyimisiniz?

Hakkinizdaki olumsuz semalardan vazgecin Niye yoluna girmesin ki? Siz basarirsiniz. Tabiki her gün 100% omali degil ama kücük adimlarla birde bakmissiniz ki cok yol katedilmis:)
Zihninizi olumlu yönde kotlayin. Yoksa beyniniz semalarinizq göre hareket eder ve sizi hakli cikarmak icin calisir.
Bilinc altimiz cok muazzam biseyy. Deneyin ve görün

merhaba kızlar,
öncelikle hepiniz çok geldiniz,
kısaca kendimi tanıtmak isterim: 32 yaşındayım, 5 yaşında bir kızım var, memurum ve küçük bir anadolu şehrinde çalışıyorum.
Özellikle anne olduktan sonra işşlerin yoğunlaşması ve örnek bir anne olma düşüncesiyle kendime gelmeye ve kendime hedefler koymaya karar verdim.
Zaman zaman hatta bazen çoğu zaman uygulayamadığım şeyler olsa da şunu fark ettim ki; en kötü plan bile plansızlıktan iyidir. Ayrıca buraya yazdıkça farkındalığım arttı ve hesap verme düşüncesi kendime çeki düzen vermeme sebep oldu. Ayrıca geriye dönüp eski yazdıklarımı okudukça bazı konulardaki ilerlemelerimi veya yerimde saymalarımı gördüm, bunlar da kendimle ilgili farkındalıklarımı arttı.
İnşallah hepimizin gönlünden geçenlerin gerçekleştiği maksimum verimde rutinler elde ederiz :))

Beni faydalı işlerden alıkoyan en büyük iki düşmanım telefonum ve youtube. gereksiz bir sürü diziye sarıp fazla vakit harcıyorum, telefona da tamamen alışkanlıktan sürekli elim gidiyor. Bununla instagramda da bazı paylaşımlar gördüm, mesela bir gün gündüz telefonu kısıtla, bir gün akşam kısıtla veya belli saatten sonra bakmamak olabilir, çeşitli stratejiler geliştirerek minumumda tutmak istiyorum. Zira son günlerde telefon kullanımımım artmasıyla ters orantılı olarak kitap okumam yerler seviyesine indi. Bu başlığın başından beri yazdıklarımı da okudum, genelde aşırı hedefler koyup sonra salma eğilimindeyim, bunu da düşünerek basamaklı bir şekilde ilerlemek istiyorum. Bir alışkanlık iyice oturduktan sonra öbürlerine geçmek istiyorum: az hiçten büyüktür

Kendime Not: geçmişte yaşadığın üzücü şeyleri sürekli zihninde döndürüp durma, gerekmedikçe başkalarına anlatma, o konularla ilgili konuşma-anlatmak da zihinsel geviş getirmeyi tetikliyor.
bugün bu konuda bir dikkatsizlik yaptım yine geçirdiğim zor bir dönemi anblattım bir süre birine, sonra saatlerce zihinsel geviş getirmelerle uğraştım, bu konularda daha dikkatli olmalıyım

Mart 2022
Önceliklerim:
1-Saçlarımla oynamamak:
saçlarımla çok oynuyorum elim sürekli saçımda, bir ör bir topla falan filan, ama saçlarım çok yağlanıyor ve her yere dökülüyor. Ayrıca kitap vs okurken oynadığımda dikkatimi kitaba veremiyorum. YETER ARTIK!! Bu kadar da idaresiz biri olamam, bırakıcam o kadar!!
2-Namazları düzene koymak: Bu konuda da istikrarım yok, o yüzden yökdil geçtikten sonra biraz Kuran okuması yapmalı ve dini video izlemeliyim ki bu konudaki hasssasiyetim artsın. HADİ BİSMİLLAH
3-Günde 30 sayfa kitap: 1984, insan olmak, gece yarısı kütüphanesi
4-Telefon süresini 2 saatin altında tutmak, günlük telefonsuz bloklar oluşturmak

Şimdilik bunlar çok bile, bir süre devam etmeliyim ki sonra başka şeylere geçerim

Çok teşekkürler, biraz olumsuz şeyler oldu ama anlatsam sonu gelmez ve kimseyi derdimle boğmak istemem. Mesajınız çok iyi geldi . Şükür iyiyim

Telefon süresi için baktım uyanıyor akşam 8den sonra interneti kapatacağım dedim onu Bile başaramadım ya napcaz biz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…