günlük planlarım

bugünden itibaren başlıyorum.
Kararlarım:
-Namazlar: her gün yatmadan önce o günün tüm namazları kılınmış olacak, kılınamayanlar kaza edilecek.
-Kitap: Zero Limit kitabına başlamak.Elimde 30 civarı kitap ve pdf kitaplar mevcut. bu yılı kitap almadan elimdekilerle geçiririm sanıyorum.
-Paketli gıda yememek: Normalde haftada 1 yiyi diğer günler dikkat etmeyi planlıyorum ama bu sıralar çok yediğim için mümkün olduğu kadar yemeyerek tamamlamaya çalışacağım. un şeker vs serbest evde tatlı yapabilirim. Amacım katkı maddelerinden arınmak. Aynı zamanda unu şekeri bırakmak gibi radikal bir karara hazır değilim şimdilik, hedefimi büyük tutmuyorum yapabileceğim aralıkta tutup yavaş yavaş arttırmayı düşünüyorum.
-Tel süresi: Haftanın 6 günü tel süremi 3 saatin altında tutup 1 gün serbest gün yapmayı düşünüyorum ama tel süremi takip etmedim daha önce bir hafta takip edip akışa göre düzenleme yapıcam. Hatta bazı günler eve gidince telefonu bir kenara koyup detoks gibi de yapabilirim. Telefon detoksu yapmak başka alışkanlıklarımı tamamlamanın önünü açacağını düşünüyrum. Telefona giden sürede kitap okuyabilirim mesela :). youtube üzerinden takip ettiğim bir sürü yerli dizi var, onlar da epey zamanımı alıyor aslında aşama aşama o kısmı da biraz azaltabilir, dizilerimi eleyebilirim :)
-Mutfak Düzen: 2020 yılında kazandığım bir alışkanlık genel olarak mutfağı toplamadan yatmamaya dikkat ediyorum. süpürme olmasa da etrafta bulaşık kalmıyor en azından. Ocak ayında da bu alışkanlığı devam etmeyi düşünüyorum.
-Yatak Odası düzen: Öncelikle ilk haftada diğer alışkanlıklarımı oturtup sonra bu odaya da ağırlık vermeyi düşünüyorum. Genel olarak kıyafet toplamak benim için zor gelen bir alışkanlık olmuştur. lise döneminde evde, üniversitede yurtta da hep eşyalarım dağınım sandalyenin üstünde olurdu bu zmana kadar hiç düzenli biri olamadım, bu sene aşama aşama düzenli olmayı öğrenicem:)işten gelince genel olarak eşyalarımı orda burda bırakırım, evde çocuk da olunca evin en dağınık yerlerinden biri olabiliyor yatak odası.
Düzen
Aylar sonra ilk defa temizlikçi almaya başladım, ayda 3-4 kere yarım gün kadın alıp evi temizletmeyi düşünüyorum ev çok pis çünkü temizliğin altından kalkamadık, dün evi topladım kadın gelecek diye ama çekmece dolap içleri dağınım biraz, haftaya yatılı misafirim gelecek hem onlara hazırlık olsun diye bu hafta sonuna kadar parça parça dolap çekmece içlerine girmeyi düşünüyorum.
Halledilmesi gerekenler:
-vestiyer
-mutfak dolapları
-mutfak balkonundaki dolaplar
-kitaplık
-salondaki büfe
-çocuk odası dolapları
-yatak odası çekmeceler
-yatak odası gardolap
-banyo dolapları

Halledilmesi gerekenler:
-vestiyer
-mutfak dolapları
-mutfak balkonundaki dolaplar
-kitaplık
-salondaki büfe
-çocuk odası dolapları
-yatak odası çekmeceler
-yatak odası gardolap
-banyo dolapları

pazartesi kitaplığı gözden geçirdim, dün işten geç çıktım yapamadım bugün yapınca yine işaretlerim:)

*Ocak ayı hedeflerim*
Dini hayat:
-Namazlar tam kılınacak(Bunun için muslimwalk takip çizelgesini indirdim, her vakit tik atıcam)
-4 tane oruç tutulacak

Sağlıklı Yaşam:
-Yogaya başlanacak
-Paketli gıda detoksu
-Hedef 2 kilo vermek

Bakım:
-Lazere başlamayı planlıyorum
Film,kitap
-3film izlemek
-3kitap okumak(biri Martin Eden, diğerlerini henüz planlamadım)

Düzen
-Mutfak toplu bırak
-Yatak od toplu bırak

Beceri
-1farklı çeşit yemek dene
Dini hayat:
-Namazlar: tamamen yoluna koyamasam da önceye göre daha bilinçliyim
-Oruç: maalesef hiç tutamadım, hafta içi yoğun çalışıyorum tempodan kopmadan korktum başlayamadım
Sağlıklı yaşam:
-yogaya başlayamadım ama zaman zaman lesie yaptım hedefime leslie ile ulaştım
-paketli gıda epey yedim, bu nedenle kilo da veremedim
-kilom 59,3 (200gram almışım bu ay) (60,8'e kadar çıktım ay içinde)

Bakım:
-lazere başladım sonunda, gittiği yerde yer yer sarı tüylerimin olduğu söylendi, lazere nasıl cevap verecek tüylerim takip edicez, lazer tecrübesi olan arkadaşlar tüyler bitiyor mu gerçekten, ne kadar beklentiye girmeliyim sizce?
Film-kitap
-Film: joy, sosyal ikilem
-kitap: martin eden, gözlerinin ardında

Düzen
-mutfağı toplu bıraktım genel olarak, şubatta yatak odası challenge yapmayı düşünüyorum
Beceri
-elmalı kereviz salatası, karnabahar kavurma, lutenitsa yaptım
-İngilizce kursuna başladım, hedefim sonbaharda yds'e girmek, bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum :)

Dini hayat:
-Namazlar: tamamen yoluna koyamasam da önceye göre daha bilinçliyim
-Oruç: maalesef hiç tutamadım, hafta içi yoğun çalışıyorum tempodan kopmadan korktum başlayamadım
Sağlıklı yaşam:
-yogaya başlayamadım ama zaman zaman lesie yaptım hedefime leslie ile ulaştım
-paketli gıda epey yedim, bu nedenle kilo da veremedim
-kilom 59,3 (200gram almışım bu ay) (60,8'e kadar çıktım ay içinde)

Bakım:
-lazere başladım sonunda, gittiği yerde yer yer sarı tüylerimin olduğu söylendi, lazere nasıl cevap verecek tüylerim takip edicez, lazer tecrübesi olan arkadaşlar tüyler bitiyor mu gerçekten, ne kadar beklentiye girmeliyim sizce?
Film-kitap
-Film: joy, sosyal ikilem
-kitap: martin eden, gözlerinin ardında

Düzen
-mutfağı toplu bıraktım genel olarak, şubatta yatak odası challenge yapmayı düşünüyorum
Beceri
-elmalı kereviz salatası, karnabahar kavurma, lutenitsa yaptım
-İngilizce kursuna başladım, hedefim sonbaharda yds'e girmek, bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum :)

Merhaba, hangi İngilizce Kursuna başladınız? Online mı eğitim? Ben de arayış içerisindeyim. Modadil'e baktım, hoşuma gitti fakat henüz net bir karar vermedim.

Merhaba, hangi İngilizce Kursuna başladınız? Online mı eğitim? Ben de arayış içerisindeyim. Modadil'e baktım, hoşuma gitti fakat henüz net bir karar vermedim.
arkadaşımın arkadaşı küçük bir gruba online eğitim veriyor 3 aylık, cesur öztürkün kitabını önerdi onu aldım ayrıca daha bakmaya başlamasam da, kendimi de çok kasmamak yayarak çalışmak için eylülüü hedef koydum kendime. sen ne için öğrenmek istiyorsun? nasıl bir çalışma programı düşündün?

arkadaşımın arkadaşı küçük bir gruba online eğitim veriyor 3 aylık, cesur öztürkün kitabını önerdi onu aldım ayrıca daha bakmaya başlamasam da, kendimi de çok kasmamak yayarak çalışmak için eylülüü hedef koydum kendime. sen ne için öğrenmek istiyorsun? nasıl bir çalışma programı düşündün?

Ben işyerinde İngilizce'yi kullanıyorum, aslında genel olarak hem burası hem de ilerisi için İngilizcemi geliştirmek istiyorum fakat daha çok sınav odaklı çalışıyorum. Yks'ye girmeyi düşünüyorum (sadece kafamda bir plan) yeni bir bölüm okumak istiyorum fakat bu bölüm olmasa bile çalıştıklarımın bana yine bir katkısı olur diye düşünüyorum. Yds daha zor olduğu için yds'ye yönelik kursları araştırıyorum. Temelim olmasına rağmen daha sağlam temel oluşturmak için yds publishing'ten online eğitim aldım. Oradaki videoları izleyip, sonrasında soruları çözüp kelime listesi çıkarıyorum. Videolar bittikten sonra sanırım modadilden eğitim alacağım.

Haftasonu gardolaba giriştim, nevresimlerim dağılmıştı onları düzene soktum, eşimle toplamda 4 poşet verilecek kıyafetimişz çıktı. Daha da yazlıklardan 4 senedir hiç giymediğim kıyafetler var ama hiç kıyamıyorum da bir gün giyersem diye, son bir şans verdim bu yaz da giymezsem eylül ayında hepsi yolcu:)) kışlıkları da mart sonu bir daha gözden geçiririm, hafiflemiş hissettim kendimi:)

*Şubat ayı hedeflerim*
Dini hayat:

-Namazlar tam kılınacak
-4 tane oruç tutulacak
Sağlıklı Yaşam:
-leslie
-Paketli gıda detoksu
-Hedef 2 kilo vermek (başlangıç kilom 59,3; geçen hafta yatılı misafirim vardı bugün 59,5 çıktım bu hafta fazla kaçırmışım)
Bakım:
-saç bakımı araştırılacak
Film,kitap
-3film izlemek veya dizi de olabilir (line of dutye başlayabilirim)
-3 kitap okumak(dramsız disiplin, iki şehrin hikayesi, bir nefes gibi)
Düzen
-Mutfak toplu bırak challenge
-Yatak od toplu bırak challenge
Beceri
-İngilizce çalış haftada 2, 1er saat

yoğun bir hafta geçirdim ancak şubat değerlendirmesi yapıp mart için planlarımı paylaşıcam. Genel olarak şubat ayı verimsiz geçti, çok fazla diziyi takip ettiğimi fark ettim, her akşam kızım uyuduktan sonra açtım bir dizi izledim, bir sürü vakit boşa gitti. Sözde youtubedan izliyorum hızlı geçiyorum diye kendimi rahatlatmaya çalışmıştım ama o kadar çok dizim var ki totalde çok vakişt oluyor :/

*Şubat ayı hedeflerim*
Dini hayat:

-Namazlar tam kılınacak
-4 tane oruç tutulacak
Sağlıklı Yaşam:
-leslie
-Paketli gıda detoksu
-Hedef 2 kilo vermek (başlangıç kilom 59,3; geçen hafta yatılı misafirim vardı bugün 59,5 çıktım bu hafta fazla kaçırmışım)
Bakım:
-saç bakımı araştırılacak
Film,kitap
-3film izlemek veya dizi de olabilir (line of dutye başlayabilirim)
-3 kitap okumak(dramsız disiplin, iki şehrin hikayesi, bir nefes gibi)
Düzen
-Mutfak toplu bırak challenge
-Yatak od toplu bırak challenge
Beceri
-İngilizce çalış haftada 2, 1er saat
ŞUBAT AYI DEĞERLENDİRMESİ
Dini Hayat:
-Namazlar: bir kere ipin ucu kaçınca toplayamadım bir dahaki reglime kadar, yeni regl bitimi ile yeni bir sayfa açıyorum
-2 oruç tuttum, oruç tuttuğum günler gün içi performansım azaldı biraz kafeinsizlik ve susuzluğa bağlı, yine de mart ayında da devam etmeliyim
Sağlıklı yaşam:
-haftada 2 gün leslie yaptım
-haftada 2 gün tıkınırcasına paketli gıda yemişim :KK43:( yediğim günlerde nasılsa bugün paketli gıda orucumu bozdum diye çok fazla yedim:KK43:
-paketli gıdanın üstüne haftasonu kahvaltıları da eklenince 1,5 kilo aldım bu ay:KK43: son 4 aya baktığımda istikrarlı bir şekilde kilo alıyorum toplamda 4 ayda 3 kilo almışım

Film,kitap
-2 bölüm gözlerinin ardında dizisi ve toctoc diye film izledim
-bir nefes gibi, bizim büyük çaresizliğimiz, iki şehrin hikayesini okudum.

Düzen
-eve haftalık kadın almaya başladım buna bağlı ev biraz düzene girdi, her akşam ev toplama düzenine henüz geçemedim
Beceri
-yeni bir tarif deneyemedim
-İngilizce çalışmaya devam ediyorum, yavaş da olsa gidiyor.

X