Güneş Kremleri Güneş Kremi önerileriniz

Güneş kremleri, bronzlaşma
kızlar roaccutane kullanıyordum biteli2 hafta oluyor. doktorum bioderma photoderm spray spf30 verdi akneye meyilli ciltler için olanından ama 30 bana az gibi geldi. hangi eczaneye gidip sorsam da daylong actinica yı öneriyorlar. sanırım onu alıcam.
bi de 2 hafta sonra tatile gidicez vücuduma ne kullanıyım bilmiyorum. doktorum bunlar pahalı vücuduna daha uygun bişide kullanabilirsin dedi. (gerçi başından savmanın bahanesi aradıgı bir günüydü pek ilgilenmedi ama!)
sordugum bi eczanede de bioderma vichy falan önermem . bunlarıda satıyorum ama geri dönüşü en iyi olan daylong bu etkide baska yok vücuduna da bunu kullan dedi.
siz ne diyosunuz kızlar ne kullanıyım vücuduma?

Ben NUXE kullanyorum 30 faktor ama.cok beyaxzım ve cillerim var..once breoderma kullanyodum ama o cok yaglı ve hemn emilmiyor.Bu nuxe cok sıvı ve hemen emilyor..kalıntı barkmiyo.yaglı hic dil.deneyin isterseniz.Buarada ORGAN YAGI var fasta yetisen bir agactaki meyveden uretilyomus.CİLLERİ ACTIGINI SOYLUYO Bİ BAKIN KIZLARhttp://arganyag.gen.tr/argan-yagi-faydalari.html

Birkaç yıldır daylong kullanıyorum ama lekelerımı kremlerle yok etsem de yıne cıkıyorlar yeniden koruyucumu degıstırıp deneyeyım dıyorum, yorumları okudum biotherm ve Coppertone arasında kararsız kaldım, bugun bir bir eczacı Coppertone önerdı ama biothermin de koruma özellıgı oldugu gıbı lekelerı gıderme özellıgı de varmış ne yapmalı hangısını almalı acaba.. :44:

Son düzenleme:
Birkaç yıldır daylong kullanıyorum ama lekelerımı kremlerle yok etsem de yıne cıkıyorlar yeniden koruyucumu degıstırıp deneyeyım dıyorum, yorumları okudum biotherm ve Coppertone arasında kararsız kaldım, bugun bir bir eczacı Coppertone önerdı ama biothermin de koruma özellıgı oldugu gıbı lekelerı gıderme özellıgı de varmış ne yapmalı hangısını almalı acaba.. :44:

cnm biotherm mi bioderma mı? bende buara bioderma yı arastırıyorum da oysa hangi ürünü ismini sölieblcekmsn?

merhabalar eğer lekeler çıkmaya devam ediyorsa koruyor sayılmamalı tam bence leke hastalığı olanların.spf yüksek ,ppd yüksek olmalı birlikte.bunu,coppertone,hamilton veya la roche anthelios,skinceuticals,shiesido(ppa 3 ve olanlar bu markanın en yükseği)kullandıklarını biliyorum ama avrupanın keşfi mexoryxl benim tercihim tek sorun la roche un mexorxyl taşıyan ürünleri hep alkol içeriyor kurutucu bana.eğer bu madde tercih edilmiyorsa veya hassasiyet varsa kesinlikle çinko ve titanyum u birlikte olanlar.titanyum beyaz görüntü verse bile.spf gibi "ppd" oranı önemli.ppd 20 30 veya fazlası ararım ben.benim sorunumsa maalesef minerallerin veya alkol içerenlerin kurutması.yoksa çözüm kolay olur.size ne söylerlerse söylesinler güneşe yarım saat bile maruz kalacaksanız ülke sıcak 50 aşağısı ve ppd 20 aşağısı tercih etmeyin yazın.kışın 30.güneşe mazruz kalmayacaksanız süre olarak değil yoğunluk olarak o zaman 30.cilt yağlıysa nemlendirci hafif veya nemlendirci özlellikli güneş kremini tek kullanın

La Roche Posay Anthelios Spf 50+ Creme Fondante
La Roche Posay Anthelios SPF 50+ Fluide Extreme

ikisi arasında kaldım ya cildim beyaz hassas ve biraz yağlı çillerim var yazın iyice çoğalır yağsız olan fluid yazanmıs ama birincide kapatıcı etkiside varmış sizce hangisi

krem daha az ama yine alkol sebebiyle kurutmaya meyilli diğeri alkol oranı sebebiyle kurutabilir cildin sorun yaratmıyorsa normal veya yağlı ise extreme harika.bilinen en güçlü korumalardan kabul ediliyor.hafif ötekine nazaran.ama türkiyede olan olmayan anthelios ürünleri var onlarda mexoryxl olmasına,ppd oranının 20 aşağısı olmamasına dikkat etmeni öneririm.kimyasala alerjin olursa etkinliğini mexoryxl e göre az bulsam bile ondan sonraki en etkin olan mutlaka çinko ve mümkünse titanyumla.yüksek.50 kurutma riski hariç çok gelmez bazılarına ise yağlanma oluşturur.ama çok çok az süre bile yoğun güneşe maruz kalacaksan(ki türkiye sıcak) 50ler ve yükseği söylediğim noktalarda sorun yaşamıyorsan ideal.ben yaşasam bile yazın 50 aşağısı spf,mutlaka 20 aşağısı ppd tercih etmem.sevgiler

Güneş koruyucularda yüksek faktör kullanmamalıyız hepsi aynı etkiyi sağlıyo zaten aralarındaki fark yüksek faktörlü olanların etki süresi fazla yani çok sık yenilemek gerektirmiyor.Etki süresini uzatmak için çok fazla kimyasallar konuluyor buda zaralı oluyor tabi cildimiz için uzun vadede.En iyisi 28,30 faktörlü alıp sık sık yenilemek oluyor

spf yüksekliği,ppd yüksekliği şarttır ancak cilt hiç kaldıramıyorsa söylediğin geçerli olabilir.az fark demek o aradaki %10lara varan hasarı çekmektir bu yol açacağı radikal madde hasarıyla birlikte sebep olduğu %10u geçer.süreden önce sıcaklığın yoğunluğu çok önemli yazlar sıcak türkiye için.sık sık tekrarlamak kremin spfsine bile bakmadan hemen hemen gerekli.ancak içlerine katılanlar konusuna katılıyorum.çok zararlı var.kimyasalların korurken avabenzone gibi zarara yola açabileceği malum.hatırlatmak isterim bazıları stabil değil.mesela mineralli fondoten tarzı ürünler kullananlar güneş kremindeki maddeleri tekrar gözden geçirmeliler stabilliklerine etki edebilir.

meraba arkadaşlar, ben esmer tenliyim ve yazları çilleniyorum özellikle boynumda ve omuzlarımda çiller çıkıyo ve ben yazın çok kararıyorum acaba bana beni bronzlaşmadan koruyacak bi krem önerir misiniz?
çok çaresizim doktora da gittim ve bana çok güzel bronzlaşmışsın ne kullanmıştın dedi. ve bronzlaşmanın nedeni krem değil, krem seni korumuş dedi. :KK53:

50 faktör krem kullanmıştım. (sebamedin) eczacıya gittiğimde bana yağsız güneş koruma kremi ne tavsiye edebilirsiniz dedim o da sebamed kullan dedi iyidir dedi bende evde 50 faktörlü var zaten dedim ama o çok yağlı dedim. eczacıda az kullan o zaman dedi. :KK53: kafamı attırdı bende yüzüme boca ettim kremi ve akşama kıpkırmızı hafif kararmış yüzle geri döndüm! sebamed beni kararttı. tamam korumuş olabilir ama ben kararmak istemiyorum. ayrıca hemen ertesi gün de boynumda çiller çıktı. kafayı yiycem ne olur yardım edin :KK50: :KK59:

canım spf yüksek ama ppd yüksek al.mexoryxl olsun.cildin kaldırıyorsa la roche anthelios fluid extreme ama alkol var pekçoğu gibi aşırı kuruysa alkolsüz bul.ben arıyorum:)mexoryxl veya kimyasal alerjin varsa yüksek oran çinko ama yüksekçe oranla titanyumla.la roche anthelios hariç,mexoryxl kullanan ama iyi olanları,skinceuticals,skinmedica nın çinkolu veya mexoryxl li ürünleri,hamilton ve coppertone u salt söylediklerinden dolayı öneririm.sakın güneşin altında 100 faktör kullansan kalma lütfen.

canım spf yüksek ama ppd yüksek al.mexoryxl olsun.cildin kaldırıyorsa la roche anthelios fluid extreme ama alkol var pekçoğu gibi aşırı kuruysa alkolsüz bul.ben arıyorum:)mexoryxl veya kimyasal alerjin varsa yüksek oran çinko ama yüksekçe oranla titanyumla.la roche anthelios hariç,mexoryxl kullanan ama iyi olanları,skinceuticals,skinmedica nın çinkolu veya mexoryxl li ürünleri,hamilton ve coppertone u salt söylediklerinden dolayı öneririm.sakın güneşin altında 100 faktör kullansan kalma lütfen.

az kullan ne demek ya en az yarım çay kaşığı bir miydi ben de unuttum yüze.vücuda nereye sürüyorsan oraya en az tam çay kaşığı.eczacının çözümüne bak sakın

msoyle yağsız istemiyorsan heliocare kullan inanılmaz yağsız ki ben kremini kullanıyorum.Bir de jeli var eminim o daha yağsızdır.Deneyebilirisn istersen kokusu falan da çok güzel sanki deodorant kullanmış gibisin üzerine.Aslında bronzlaştırmaması gerekiyor acaba tarihi falan mı geçmiş dicem ama eminim dikkat etmişsindir alırken.Başka marka dene istersen.Çok Yağlı olduğu için de kararma yapabilir.Daha yağsız bir güneş koruyucu dene.Aslında leke olmadığı takdir de kararman güzeldir.Yüzünün kararmasını istemiyorsan şapka kullan çok fazla etkisi var.Bir de çok gerekmedikçe güneş ışınlarına maruz kalma ve de rahatsız etmicekse seni tenini kapatan kıyafetler giyin.Yani uzun kollu yazlık kıyafetler var onları tercih et.Çok klasik öneriler oldu ama.Ama bence kararmayı kafaya takma önemli olan leke çıkmaması çünkü bu hem sağlık açısından hemde estetik görünüm açısından hiç hoş değil.Gerçi çil yapıyomuş sende Ama çillerin kalıcı tedavisi yok sanırım

harika öneriler heliocra ben istiyordum şüphelendim ama süreceğim bir ara.şapka evet hep unuyorum önemlisi o

Kızlarcım, şimdi ben garnier çocuk için olan yüksek koruma nemlendirici sprey aldımda bunu yüzümede kullanabilir miyim bir de hergün daha fazla bozulduğunu hissettiren göz çevreme de sürsem nasıl olur acaba ?j A kızlar nemlendiricili diyor ya şimdi nemlendirici sürmemede gerek var mı peki?j çok soru oldu :KK43: Şimdiden teşekkürler fıstıklar .

göz çevresi hassastır en fazla 30 ki ben 20 üstü kullanmıyorum gözlük mantıklı.lütfen gözaltına onları kullanma.alkol var gözaltına göre olmayan içerik olabilir.gözaltı için gözlük kullanıyorsan dior hydra 20 gözlük kullanmıyorsan nemlendiricin üzerine shiesido 25 (32 yok türkiye),clarins veya clinique.pahalı gelirlerse nem ve spf 15 veya 20lik gözaltı kremleri ama lütfen gözlük takın güneşi gerçekten önleyen

güneş bende de leke yapıyor vichy güneş kremleri nasıl acaba

güneş bende de leke yapıyor vichy güneş kremleri nasıl acaba

vichy soleil eski versiyonunu kullandım estetik açıdan bende kızarıklar olduğundan çok mat güzel görünüm verdi.koruması ne çok iyi ne çok kötüydü ama yabancılardan korumasından hiç memnun olmayanlar biliyorum.gerçi vichy soleil e mexoryl katıldı belki koruma güçlenmiştir bu katma işi eski değilse.vichy uv kurutmayabilecek ve mexoryl içeren ama türkiyede sadece spf 15 var(25 olan aynı içerik değil) 15 olan iyi gibi ama kış olabilir.la roche benim cildim alkol sebebiyle kaldırmadı.vichyde de vardı ama diğeri kadar sorun yaratmamıştı.alkol özellikle denat,ispropyl ve çoğu susuz ve nemsiz cildi mahveder.ama az alkol olan da sadece avene ve roc ta var iyi güneş korumalılar arasında.tavsiyem spf yüksek özellikle yazın ama uva yüksek bile yazsa "ppd" oranını öğrenmeniz .bioderma alkole rağmen photoderm serisinde başarılı.avene trait galive "very high protection yazan seri(ultra değil) de idare eder ama beyazlık sorunu varmış çok.bu arada mexoryl,avabenzone,tinosorb,çinko(titanyumla birlikte olmalı) iyi.mexoryl,avabenzone kimyasal ve alerji yapabilir,mineral olan çinko ve titanyumdioksit ise kuru ciltleri kurutabilir.alkolün oran ve cinsine dikkat edin.en az kurutan cetary ve cethl alcohol ki onlar bile kurutucu mümkünse oranı az,sıralaması sonlarda olsun.cildi kuru olmayan ve beyazlığı sorun etmeyenler kesinlikle la roche anthelios ama mexoryl serisi,spf ve ppd yüksek diğerleri bioderma photoderm,avene very high (treit) protection serisi.bu arada blue lizard ve hamilton veya helioacreyi de araştırıyorum ama bilgim sınırlı.ppd oranını bilemiyorum ama yakmama anlamında internetten sanırım ocion potion veya ismi her neyse inceleyebilirsin.sevgiler.

benimde cildim çok hassas aman güneş görmesin kızarıyorum hemen :KK43: solantine kullanıyorum 1 aydır cokda memnun kaldım kızarıklıktan eser yok şuan

Arkadaşlar bende uzun yıllardır clinique kullanıyorum, çok memnunum fakat biraz yağlı geliyor belki bu yıl yorumlarınıza göre değiştirebilirim. Ama en çok sewdiğim özelliği beyaz olan cildimi hiçbirşekild eyakmamamsı ve karartmamamsı.

yüksek farktörlü olanların bazıları sahte olabiliyor dikkat edin kızlar :)
ben geçen yıl garnier kullandım gayet memnundum arkadaşım tavsiyesi ile suya duyarlı clinique sun body aldım bakalım umarım işe yarar kullananız varmı ?

X