Gorumcenin oğlunun sünnetine takı ne verdiniz?

Ay okudum okudum. Bu kadarı kendisine bile zarar ya. İnsan kafayı yer

Sizin kardesinizle aranızdaki bag farklıdır herkesin bir olacak diye birşey yok. Konuma odaklanıp cevap yazmanızı isterdim. Eşim trafik kazası geçirdi beyin kanaması ve birsuru sağlık problemi ile hastaneden çıktık gorumcem evime 10dk uzaklıkta oturuyor bir hafta gelmedi kardeşini görmeye. Neden? Çünkü ondan borç alarak aldığımız araba pert olmuş araba satılacakti bak bak paraya geldi demesinlermis ona. Benim kardeşim beyin kanaması geçirse benden aldığı borcmu gelir aklıma. Sizin gelirmiydi? Siz kardeşinizin evine gidip dolabindaki yiyecekleri babanız getirdi diye ev sahibinden habersiz almaya calisiyormusunuz? Eşiniz dururken düğüne cemiyete beni götür diye kardeşinizi ariyormusunuz? Kardeşinizin bütçesini bildiğiniz halde bir hayvanat bahçesine gidip kişi başı 90tl giriş çocuk olarak 60. TL giriş bilet sırasında elinizi cebinize atmamazlik yapiyormusunuz? Mahalle bakkalindan 27 liralık dondurmaya iki lira indirim yapılmadi diye saydiriyormusunuz. Yeğenleri izle çocuklarınız aynı ortamda iken kendi çocuklarınızı ayırıp sadece kenarda fısır fısır konuşup dışarda çocuğunuzla esinizle yemek yiyip tekrar 1 saat içinde aynı ortama geri donuyormusunuz yegenleriniz halacim nereye gittin diye sorduğunda benim gorumcem utanmıyor mesela. 20liralik menüyü benim çocuğundan kıskanan insana gram bile fazla senin buzluguna kadar göz diken insanada sırf kardeş diye elinden geleni yaparsın ozaman. O abla eşimin diye o çocuklar sadece eşimin çocukları olmuyor. Hiç birşeyden mahrum asla bırakmam ama çocuk istee soruyor nereye gittin ne yaptın yemegemi gittiniz diye. Ben bunları unutupta eşimin kardeşi diye kesemin ağzını olsada açmam çünkü bana hiç bir değeri hakkı geçtiğini düşünmüyorum

Bizde gereken kişilere gereken hediyeleri veriyoruz 7 yıldır sen kardeşime bunu taktın kuzenime bunu taktın senin kuzenine kardesinede fazlasını yapmak yok diye bir cümle geçmedi agzimizdan birbirimize karşı. O kadar insan arasında böyle absürt kendi yasamini ortaya sokan biri illa olacaktı. Ben yasantimi anlatmisim siz ne takardiniz demişim hanım efendi kendi kardeşine kendi hisleri ile düşünüp ona göre cevap veriyor. Bizde ip baglamadik adamın boynuna fikir sunduk dedim maddi gidişata göre.

Ben maddiyat konusunda bu kadar ince düşünüp sizin kadar irdeleyemiyorum. Borç veren insanin da anlattığınız gibi cimri olacağına pek ihtimal vermedim ama öyle diyorsanız öyledir.

Ben maddiyat konusunda bu kadar ince düşünüp sizin kadar irdeleyemiyorum. Borç veren insanin da anlattığınız gibi cimri olacağına pek ihtimal vermedim ama öyle diyorsanız öyledir.
Sen beni tanimazsin ben seniii. Burda yalan söyleyip olmayan şeyleri hayalî yaşamıyorum. Sen beni haklı bulsan ne olur bulmasan ne olur neden olmayan şeyleri yazayım. Hi hi evet maddi konuda ben ince düşünüyorum oyuzden gorumcem benim evimden yiyecekleri tasimiyorda ben onun evinden alıyorum ince hesaplıyorum çünkü

Tabii ki tanımıyorum ama başlık açacak kadar taktığıniza göre düşünceleriniz az çok belli oluyordu. Ben de bırakın eşiniz ne takarsa taksim yeğenine dedim. Siz ne dediniz seni yeğenin, benim yeğenim yok bizde. Sonra o cümle tam da beklediğim gibi o bana ne taktıysa ben de ona takarima döndü. Sonra başka şeylere. Ben de bir şey demedim, siz bir şeyler yazıp madem siz takar miydiniz, yapar miydiniz vs deyince ben ince ince görüp hesaplamıyorum bile dedim. Hatta ben sizin saydıklarinizin yarısını aklıma bile getiremem çünkü unutuyorum ya takmıyorum yeterince, ya kindar değilim ya da unutkanım bilmiyorum. Tamam istediğinizi takın madem o ne verdiyse aynısı olacak kim ne takmış boşverin bana gereksiz geldi zaten sorunuz ondan cevap vermiştim. Artık susuyorum. Umarım eğlenceli bir düğün olur.

Tanimadiginiz insana sen diye hitap etmeniz de ilginç sanırım foruma özgü yaptığınız bir şey.

Bu kadar detay kısa hayatımızı çok zorlaştırır ya. Kendinizi zora sokmadan ne takabiliyorsanız onu takın. Böyle görümce hakkımda ne düşünürse düşünsün umrumda olmaz. Evden evine taşıdığı meyvelere saysın.

Bu yaşanılan şeyler ayda yılda bir olan şeyler olsaydı bende hatirlamazdim kindarlik falan değil kin tutsam gerekeni yapar müsade etmem. Her zaman yaptığı şeyler. Yaşantısını gelirini düşüncesini fikirlerini biliyorum. Yaptığım şeyin o benim yeğenime bunu taktı bende onun yeğenine aynısını takılmasını istiyorum değil işte. Benim sorunum eşimin ablasının yuzsuzlugu. Maddi açıdan sürekli aklınıza gelebilecek herşeyde kısmaya kirpmaya çalışması. Bunuda çekinme gereği duymadan bizim uzerimizden yapması. Çoğu akrabalarla aynı muhabbet içinde herkes dönüp bana ihtiyacımı var okadarda geçen bana olan 97liranin 85ini uzattı bişey diyemedim diye bana gelmeleri. Bunu gorumceme sorduğumda hep bı geçerli sebebi var kendince. En basit saçını boyatir biyattigi kişiye parayı eksik verir beğenmedim zaten bu kadar hakediyorsun der gibi gibi.. anneme biseyler diktirir 45 borcun var dedim 20sini verir gerisini vermez. Hangi yaptığını unutayım. Malesef hayatımdan da çıkarma şansım yok. Kendisi bildiğiniz gibi biri değil. Herkes kendini bilir ben sizin görüşlerinize de saygı duyuyorum. Keşke eşimin ablası böyle olmasaydida benimde gönlümden güzel şeyler gecseydi

Sinirlerim zıpladı vallahi sağ gözüm seyiriyor nasıl bi kadın bu yaa allah selamet versin.yemeğe gidiyorum belki cebimde kendimize kadar para vardır ama ben kendim yemem yinede yeğenime yediririm yaa cocuktur illaki birbirlerine söylerler duyulur yani bu bırak hala olmayı insan olamamış.ama hata bence büyüklerde yani kv kp de ben bu hareketleri yapsam anne babam canıma okurlar en başta

Görümcemin oglunun sünnetinde nasipse tam altin takmaya planliyorum. Takiyi cocuga verdiginizi düsünün ona göre birseyler belirleyin. Geri kalan kisimda ondan ne kadar uzak durabiliyorsaniz durun.

Benim eşim dışarda yemek yemeyi seven insan biz çocuklarıyla aynı ortamda değilken bile çocukları hazırla almaya geliyoruz diyoruz seviniyorlar yani. Onun cebinde parası olduğu halde yapıyor bunu. Geçen eşime anlattım bu olay yeni yaşandı eşimde değişik o doyumsuz dedi. Hadi gidiyorsun yemeğe bari ordan evine git yani tekrar yanımıza dönüyor kızımda haliyle meraktan soruyor nereye gittiniz geldiniz diye kizmaktan çok kırılmaya döndü artık çok soğudum kırıldım nebilim ya

Çocuk sevindirmek o kadar güzel bişeyki yıllar geçsene o yapılanlar hep hatırlanıyor. Ama allah her kuluna cocuk sevindirmeyi nasip etmiyor demekki.yarın ölüp gidicez arkamızdan iyiliklerle anılmak varken bu yapılanlar aslında cok acı

Ne yaşıosunuz siz ya ????Ben olsam hiç gorusmem

Aynen öyle gerçekten onun çocukları yenge yenge diye ölüp biterler çok seviyorlar beni çok şükür.

Ne yaşıosunuz siz ya ????Ben olsam hiç gorusmem
Olabildiğince minimum görüşüyorum hiç gorusmeme şansım yok malesef bir kere denedim kvdem gorumcemi baya azarlamis gorumcem arayı düzelteyim diye kırk takla attı eşimde ayaklarına kapanmasını kaldı hergun arıyor dedi birazda eşim için işte. Kvdemde denk geldikmi görüşüyoruz benim evime yılda 3 kez anca davet ediyorumdur oda doğum günü falan

Sarma ıstemek ne ?Kınamıorum.Benımkıde gunes keemı ıstemıstı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…