Gorumcenin oğlunun sünnetine takı ne verdiniz?

Benim gorumcemin cocugu olmustu, taki toreninde! Pardon cocuk gormeye kaynanam oglundan 1 cumhuriyet altini, 1 kunye ve kupe takmasini istemisti. Sasirdim tabi dogulu da degiller adetleri boyle desem. Sevgiliydik ozamnlar gelin alir gibi set mi yapiyosunuz siz demistim. sonradan anladim kaynanacik sevgilimi soyuyomus kizi calismiyo damadi issiz diye. Gerci gorumcenin dugununde de 2 bilezik taktirmis duzenli soygun ritueli var kadinin
Evlenince hepsinin hesabini sordum cok sukur, mesele hak adaletse kimsenin 1 kurusu kalmaz bende, ee tabi hakkimi da alirim.
Size tavsiyem asla yuz goz olmayin takilan kadar takin. Size geri odemez gibi gelene bisey takmayin. Evinizdeki sarilmis sarmayi da kimseye gostermeden ailecek yeyin sardk kenara koyduk demeyin. Millet hep otlakci

Ben sizin gibi düşünmüyorum. Yanlış anlamayın görümcenizin iyi bir tarafı yok yaptıkları çok ayıp. Ancak ne takılacaksa siz değil eşiniz yiğenine yapacak. İlişkileri ayırmak gerekiyor diye düşünüyorum. Görümce gelin değil dayı yiğen ilişkisine odaklanmalı bu durumda. Maddi durumunuza göre iyi bir takı uygun olanı.

10 yaşında bana cumhuriyet takin diyen çocuğa da walla ifrtit olurdum ya.Boyle gorumceyle de muhabbeti minimuma indiririm.Oyle bı minimum yapardım ki arayamazdi bile beni.Altini bilmem de sarmaları lütfen vermeyin o yuzsuze

Kendisi öyle malesef. Eşinin arabaya ne zamandan ne zamana ne kadarlık benzin aldığını sorup yazar market fişlerini Tutarını yazar mahalle bakkalindan dondurma alsın iki lirası cikismasin onu bile istedi diye söylenir okudunuz mu bilmiyorum kızımin elinden 10tlyi çekip aldığı var veremem diye

10 yaşında bana cumhuriyet takin diyen çocuğa da walla ifrtit olurdum ya.Boyle gorumceyle de muhabbeti minimuma indiririm.Oyle bı minimum yapardım ki arayamazdi bile beni.Altini bilmem de sarmaları lütfen vermeyin o yuzsuze
Kesinlikle vermeyi düşünmüyorum zaten

Tabii canım çok mantıklı ortak karar verenlerin amacını biliyoruz. Sanki evlilikte eşit söz hakkını gerektiren bir durummuş gibi lanse etmeye gerek yok.
Siz öyle yapmazsınız ben kardeşime çeyrek takarken eşimin kendi akrabasina cumhuriyet takmasini doğru bulmam örnek vererek konuşuyorum. Aramızda yıllardır bu konu hakkında hiç sorun yaşamadık sizin dogrunuza bakipta kendi bildigimizden sasacak halimizde yok. Ayrıca hicbirsey lanse ettiğim yok herkes istediği gibi davranır ben ortak karar alıyoruz dedim diye burada herkeste aynı düşünsün demedim aksine sizin bukadar sert tepki vermenizin altında sorun yaşıyorsunuz gibi hissettim

Sarmaları vermem ben olsam
Ama görümcenin oğlana da gram az bnce.
Ceyreği onlara takıp,gramı arkadasa taksanız?
Valla bu görümce size ceyreği de alıp bu ne bunu mu layık gördünüz diye kavgaya gelir
Arkadaşına çeyrek takar büyük ihtimal ama sünnet günü eşim fikrini değiştirip mahçup olurum derse karşı çıkmam çeyreğe benim içimden gelmiyor diye öyle fikir sundum hemde maddi anlamda zorlanacagim diye kurbanda var çünkü ama eşim denklestirirz hal çare buluruz derse bunun kavgasını asla yapmam

gram az geldi bana ya. durumunuz ona elveriyorsa tamam da sırf inat olsun diye de gram takmayın, eşiniz dayı sonuçta. onun dışında görümceniz eşi benzeri görülmemiş bir cimri ve bencil.
Ya dayı olarak bakınca banada az gözüküyor tabiki. Ama kurban olsun arkadaşına çeyrek takması falan gramda evde bı tane var diye ben onu takarız dedim eşimde tamam dedi ama Ogün mahçup olurum ne yapıp edip üstüne katıp çeyrek alalım dersede karşı çıkmam yani

Sizinkide tam soyguncu gerçekten

En fazla çeyrek gözden çıkardım artık. O konuda haklısınız bı taraftan çocuğa haksızlık gibi ama çocuğun üzerine harcayacagini düşünmüyorum bu kadar cimri olan insan sünneti salonlarda yapıp kıyafete kuaföre abuk subuk bir sürü yere para dokmezdi son bir aydır inşallah goturduklerimi getirirler yaptığım masrafa değer diyor ne düşündüğü beni çokta ilgilendirmez aslında burdan biri çocuğa Özel hediye alın dedi oda aklıma yattı mesela bir bisiklet parası çeyrek kadar akülü araba çeyrektende fazla bunları para olarak düşünmeden alırım ama görümcem dahada bozulur ne gerek var öle şeye diyip altın ister

Tabii canım çok mantıklı ortak karar verenlerin amacını biliyoruz. Sanki evlilikte eşit söz hakkını gerektiren bir durummuş gibi lanse etmeye gerek yok.
Neymiş amaçları çok merak ettim. Benim amacım öncelikle kimseye bana getirdiğinden az takı yapmamak, sonra da enayi yerine konulmamak. Evimden çıkacak her kuruş parada eşimle eşit söz hakkına sahibim, ister takı olsun ister ayakkabı.
Altın dediğiniz şeyi kimse sokakta bulmuyor, fiyatlar da malum, bana 1000tl ile gelene 3000tl ile gitmem. Kaldı ki konu sahibi gr diye konuştuk bütçemiz ona uygun ama eşim fikir değiştirirse bilemem diyor. Kaldı ki görümce hanım şimdiye kadar abisinin kendisine taktığı hiçbir takıya hakkıyla karşılık vermemiş olduğu gibi üzerine ne beklediğini söyleyecek kadar da cesur. Kimse kusura bakmasın evet altın hediyedir gönülden ne koparsa kısmı baz alınabilir ama ama gr ve küçük altın için yapılabilir bu, kelepçeye küçük altın yapana aynı eli açıklıkla devam edilmez

Şimdi güç bütçe falan diyeceksiniz ama görümcenin bütçesinden haberdar konu sahibi, yıllardır hakim konuya, kendi bütçesini de gayet iyi biliyor.

Son düzenleme:
Zırta pırta her şeye takı mı takılır ya? Aman ben bi 200 lira verir geçerim çocuk işte kumbarasına atsın gelen paraları harcasın. Oğlum olursa doğduğunda birkaç ay sonra hemen yaptıracam kimsenin ruhu da duymasın para pul takı falan da istemem bunun da düğününü yapıyorlar acayip kıl oluyorum.

Evet canım sorun yaşıyorum hahaha:) işte amacınızi yazmışsınız zaten senin yeğenin benim yeğenim yok demiştiniz ya işte ordaki yok benim yeğene, kardeşe ne takıldiysa o olacak demekmiş. Ben de şimdi ayrım yok ondan böyle demeyin anlaşılıyor dedim diye sorun yaşıyor oldum. Çok şükür sorun yaşamıyorum yeğenime ne almak ne takmak istersem kimseye hesap vermeden yapabilirim bunu. Ne ki yani evin yarısını bağışlayacak halim yok ya zaten

Ya insanin kardeşiyle belli anıları vardır belli minnet borcu vardır belki bilemezsin ki. Para ikinizin diye insan kardeşine bin lira fazla takamayacak mı?işte düğünlerdeki bilmem nelerdeki altını kurusu kuruşuna borç sayan,videoya alan, belki de tek tek not alan zihniyet bu sanırım. Kardeşle de Böyle olmamalı. Olacaksa da aman kardeş çok güzel bir şey aman çocuğumun kardeşi olsun zihniyeti olmasın demek ki kardeşlik aman bin liram geçmesin demekmiş. Ben genel konuştum hem görümce ne yapmış konu değil. Bence herkes kardeşine, yeğenine ne takacagina bir zahmet kendi karar verebilsin ya. Keşke eşitlikçi hareketleri gereken yerlerde gösterebilseniz.

Siz konunun özünden uzak yorum yapıyorsunuz. Normal koşullarda birbirine destek kimsenin evindekinde cebindekinde gözü olmayan kardeşler için geçerli bu söyledikleriniz ama konu sahibinin görümcesi buzdolabındakinde bile gözü kalan bir insan, bu durumda bu hesaplar gayet de yapılır. Benim kardeşim de sünnet yapacak ağustos ayında biz kardeşinim de yeğenlerimin de gönlünü hoş edecek hediyeler takılar hazırladık, eşimin kardeşlerine de aynısını yapıyoruz, çünkü bizde kimsenin gözü kimsenin kesesinde değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…