Gorumcemin oğlu surekli bizde akil verin lutfen bana ???

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ben böyle yüzlerine konuşamayıp buraya gelip rahatsız oluyorum diyenlerden aşırı sinir oluyorum. Siz hayır diyememenizin sınır ve mesafe çizememenizin cezasını çekiyorsunuz , müsait değiliz , ben gerek olursa çağırırım ya da biz hallediyoruz yardıma gerek duymuyoruz gibi gibi net cümleler kurup sınır çizerseniz bi süreden sonra vazgeçer , ben kimseyi böyle çekemem mesela buna izin vermem alınan alınsın küsen küssün kafam rahat eder

10 yaşında bir çocuk için söyledikleriniz çok çirkin.

Türkçe de hayır diye bir kelime var. yapmak istediğimiz bir durum olunca bu kelimeyi kullanıyoruz.

Cocugun gozu onunde hem kremlenip hem niye cocuga bagiriyorsunuz ki

Cocugun gozu onunde hem kremlenip hem niye cocuga bagiriyorsunuz ki
Konu kremlenmek degil ben sasirdim gizli gizli yorgani kaldirip bize baktiginda seslendim niye bakiyon diye hemen arkasina dondu gecmis zamanda da bana karsi saygisiz bi tavri olmustu herkezin icin de yenge bugun size gelim mi dedi bnde yok gelme demistim baktim. Herkezin icinde niye dayim seni kucagina kaldiryor diyemi birakmiyon ama yemin ederim esim onun yaninda asla oyle bisy yapmadi ki haytta bn izin vermem ama nasil boyle bi yalani bi anda atti bnde sok olmustum o gunden sonra annesine de soyledim kizdim tabi bu olaydan 2 sene gectigi icin untulduldu

Hayir guzel kelime. Kullanin.

İşte küçük yaşta evlenmenin zararları zaten çocuk olduğunuzdan ne kendinizi savunabiliyorsunn nede doğruyu yanlışı ayırt edebiliyorsun ama artik gözünü de aç sende canım kimse babamın oğlu değil vala kimseyi çekmek zorunda değiliz herkes yerini sınırı bilmeli kesinlikle

Konunuzu okuyunca aklıma maalesef şu olay geldi .. benim.midemi kaldıran bir olaydı..kayinvalidem o sıra 30 lu yaşlarda 15 yaşında eşinin yeğeni yani gorumcesinin oglu aynı şekilde her gün ben bi yengeme ineyim diye aşağı iniyor altlı üstlü oturuyorlar. Yıllardır altlı üstlü oturdukları için bu durum olağan halde kimse birsey demiyor
Sonra evde bir kıyamet kopmuş kaynanam bana saldırdı demiş ama şahidi yok sonra gorumceleri üstüne cullaniyor kayinpeder eşine arka çıktığı için kardeşleri küsüyor..yani demem o ki mesafe her açıdan iyidir hele de huyu pis diyorsanız eve hiç almayin

görümcenin oğlu neden sürekli sizde
çünkü her gelmek istediğinde siz reddetmiyorsunuz
sizin evde ne var da sürekli size gelmek istiyor
kendi evindeki bi durumdan mı kaçıyor mesela
10 yaşındaki çocuk için söyledikleriniz korkunç
çocuk yani bu çocuk düşünemez hayatı olduğu gibi yaşar
çocuğun yerine ebeveynler büyükler falan düşünür
çocuk kendi kendine ayak kesemez o mümkün değil
çocuğun anlamasını da beklemeyin
annesiyle konuşun ve gelmek istediğinde müsait değiliz diyerek reddedin

ayrıca neden yok tedavi yok ilişki günü vs diye açıklama yapıyorsunuz ki
insanlar neden sizin ne zaman seviştiğinizi bilsin
açıklama yaptığınızda kadın tabi ki ayy onu unuttum ben der
sizin seks takviminizi mi tutuyor tabi unutur
müsait değiliz deyip geçeceksiniz bitti

Aynen bacim simdi kiradayiz ikimizin evide ayri ama biraz onlarin da birikimi var bizimde var tuturmuslar iki katli ev alalim oturalim diye bakalim hayirlisi rabbim bana sabir versin

Sadece bana degil bacim herkeze de kalmak istiyor nenesine gidince orda da kalmak ister akrabaya gitse orda da kalmak ister yani annesi basi bos birakmis ayrica bugune kadar hic gorumceme iliski vs fln bahsetmedim artik ogun cok sinirlendiğim icin goturdugumde ustu kapali dedim abla biliyorsun tedavi görüyorum odalarimiz ic ice sobali anladin yani sen beni dedim ondan sonra goruncem unuttum vs dedi

Allah razi olsun tavisyeleriniz icin. Mesela ben yemeklerimiz birken evde yemk yaptigimda kayinvalidem surat asardi hep gelin olmami isterdi yuzume karsi bak sunun gelin nakdr iyi cok seviyorum o kizi der masallah hep kayannasiyka geziyor kayanansiyla oturup kalkiyor diyordu heo yuzume.bnde artik 6 ay once falandi doldum kavga ettim ytr derdim 4 sene butun bo..nuzu cektim agzimi acmadim her temizlgine kostum sizin yuzunden arkds bile agiramiyordum evime bile dedim. Aksam oldu kocama soyledim oda gitti annesine kizdi 3 ay fln konusmadik evi tasidnktan sonra konusmaya basladik

Vallahi de billahide soyluyorum annesinin yaninda gelcm dediginde bnde yok gelme diyorum annesi sadece der oglum bak yenginin isi var der oglu kendini yerde yere atiyor gorumcemde tm tm hadi bi gun kal gel diyor

Rahatsız olduğunuz konularda rahatsızlığınızı belirtmezseniz dozajı artarak devam eder.lafi dolandırmaya gerek yok.gelme ,müsait değiliz diyeceksiniz. Kırılan kırılsın yapacak birsey yok.

10 yaşında çocuğu bu kadar gömmenize gerek yoktu. Kimse kimsenin çocuğuna bakıcılık yapmak zorunda değil, herkes doğurduğuna sahip çıksın.
Görümcenizle konuşun, benim kafam kaldırmıyor kusura bakma deyin. Bu yüzden küsecekse küssün.

Vallahi de billahide soyluyorum annesinin yaninda gelcm dediginde bnde yok gelme diyorum annesi sadece der oglum bak yenginin isi var der oglu kendini yerde yere atiyor gorumcemde tm tm hadi bi gun kal gel diyor
Ben istemiyorum diyemiyor musunuz o anda? Tepkinizi gerektigi zamanda aninda gosterirseniz ne kadar israrda etse anlar sonucun degismiyecegini. Kimse kirilmasin diye ugrasmayin gerektigi yerde kirin dokun ne olacaksa olsun herkes sınırını bilsin.

Bundan sonra oyle yapmayi dusunuyorum artik. Cunku onceden dediginde hep agzimda gevelerdim hi hi tm bakariz vs gibisidnden diyordum ama artik direk gelme dicem

Evet gorumcem o kinuda biraz sorumsuz oglu simarik durmuyor diye mesela dese hadi anne anne lutfen bugun burda kalim der anneside taamm der hic demez bunlar musaitmi degil.i
E desenize öyle bir durumda" bize de sorsaydın" diye gülerek görümcenize sonra da çocuğa dönüp ekleseydiniz "müsait değiliz başka zaman kalırsın hem senin ödevlerin vardır evinde ödevlerini ders tekrarlarını yaparsın bizde kalınca pek çalışmıyorsun" diye . Ne münasebet yani size sormadan yada siz tabi kal demeden tamam diyor.
Her seferinde söyleyin aksi halde bu düzen böyle devam edecek.
Geri çevireceksiniz ısrarla.
Eşinize de söyleyin "ders çalışmıyor hic bizdeyken,bizimde durumumuz malum ev sobalı,ben kırmadan geri cevireceğim bundan sonra haberin olsun "diye.

Yatılı zaten kabul etmeyin, ailesiyle gelsin gitsin. Sorumluluk almak istemiyorum korkuyorum başında siz yokken deyin görümcenize.
Ahahah oyle desem gorumcem umursamaz ki cunku oglu heryerde kaliyoe bi tek bnde degil bide cok simarik cocuk oldugu icin bazen anasi arkdslarina yada gezmeye gidince bana birakir yada kv me birakir beymis orda uslu durmuyormuş. Ee benim coluk cocgum yok ztn az ddrddim var bide onun cocuguna bakacam

yapacak bişey yok hayır demekten başka
bu kadar kafa yormaya bile değmez
çocuk problemli bi çocuksa bu anasının babasının sorunu
ben sizi anlıyorum eski ilişkimde sevgilime kalmaya gittiğimde
bazen arkadaşları da oluyordu bazen geldiği zaman gitmek bilmeyen arkadaşları olurdu
onlardan bile aşırı rahatsız olurdum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…