Görümcemin eşimi aptal yerine koyması :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
farkındaysanız görümcem ile ilgili hep onu desteklediğimden bahsettim, bizi güvendirdikten sonra , ailesinin namaz vs saçma sapan meselelerine rağmen destek çıkıp arkasında duran insanları salak yerine koymak ne kadar etik? evet benimki hatalı ama o ne kadar doğru ? tek destekçileri ben ve abisi, daha fazla bu insalara değer vermesi gerekmez mi? daha da bir şey dememem konusunda haklısınız ona okeyim.
Bence bu durumda Eşinizi değil görümcenizi uyaracaksınız abini sana sonuna kadar güvendiği içinmi salak yerine koyuyorsunuz aferim siz çok akıllısınız diye ayrıca bende eşimin iyi niyetini suistimal edilip saf salak yerine konmasına sinir olurdum

Bana düştü çünkü kızın her şeyi yapmasına ben yardım etttiim neden anlamıyorsun
herşeyi yapmasına ben yardım ettim deyip sonra da bunca zaman ailesinin arkasından iş çevirdi diyemezsiniz o işi birlikte çevirdiniz. sonra da ben masumum ben iyiyim rolüne giriyorsunuz sizi çok iyi anladım apaçık niyetiniz ortada . yazılanları anlamayan sizsiniz

Siz niye böyle şeyler yapıyorsunuz peki, ne diye eşiniz dahil herkesi kandırıyor, ailenizin yanına gidiyormuş gibi yapıp sevgilisiyle tatil yapması kısmına ortak oluyorsunuz? Bunları tabi ki eşinize söyleyemezsiniz çünkü sizin de başınıza ağrırır.
Baştan hata yapmışsınız kendinizi görümcenin ilişkisinde yalancı çoban yaparak, hiç işin içine girmeyip karışmayacaktınız, sevgilisiyle nasıl buluşup bulunmadığından size ne? Başina bir iş gelse yengem biliyordu deyip sizi de atacak ortaya. Eşiniz kardeşine müdehale etmeye çalışsa yine aynısı olur.
Bundan sonra ne yalanlarına ortak olun ne de işine karısın. Sizi de normal bulmadım ben, dürüstlükten falan bahsetmeyin boşuna.
Dürüstlükten hiç bahsetmedim ben çok doğruyum demiyorum , benim zararım kendime ancak yardımcı olduğum insanlar hırsız çıktı bu dürüst olmamanın çok ötesinde hanımefendi . Emek gasp etmek bambaşka. Ben maksimum kendi yuvamı yıkmış olurum yani

Elimden geldiğince akıcı ve kısa yazmaya çalışacağım.. Haddim olmayan meselelere karıştım :KK43: 1 yıllık evliyim ve benden 3 yaş büyük görümcem var, aramız çok iyidir birbirimizi daima kollarız ve yardımlaşırız. O çalışıyor ben öğrenciyim bu yüzden bana bazen ev hediyeleri alır.. yani aramız iyi. Özel meselelrimizi de sıkça paylaşırız.
Konu şu ki görüştüğü biri var ve evlilik teklifi aldı ama kayınvalidemlerin gözü çocuğu pek tutmadı, içlerine sinmedi , zamanla analaşamayıp ayrılırlar diye saldırlar bunları ve memlekete gittiler. ama eşim kız kardeşine destek çıktı, sevgisine saygı duydu, çocukta eşime şöyle bir konuşma yaptı ' ben de bir abiyim , kendi kız kardeşime yapılmasını istemediğim şeyi bir başkasının kardeşine yapmam' bu cümle eşimde tabii güven oluşturdu ve bu yüzden görüşmelerine pek takılmıyor , nerde olduğunu bile arayıp sormuyor kız kardeşine. anne baba memlekete gidince bunlar daha da çok görüşmeye başladılar ve ben görümcemi sevdiğim için bunları idare ettim, zaten memlekette anne babasının telefonu çekmediği için arayıp kontrol etmiyorlar, eşim de kardeşine çok çok güvenir o da arayıp sormuyor, gece geç vakitlere kadar takılıyorlar . hatta tatile gittiler , tabiki kız arkadaşlarıyla gittiğini sanıyor eşim ve ailesi bu durumla asla sorunum yok , kimseye de söylemedim yalnız son 2 haftadır duyduğum 2 cümle yüzünden ben çok dolmaya başladım görümceme ve görüştüğü çocuğa karşı.

1. toplu oynadığımız bir oyunumuz var ve oyunda birbirimizi duyabiliyoruz. görümcem ve çocuk konuşurken aralarında yine tatil planı yaptılar ve nasıl ederiz vs derken çocuk şey dedi ' amaan abinin ruhu bile duymaz dert etme..' ben bunu duyunca çok üzüldüm, çünkü eşim onlara güvenerek pek sıkboğaz etmiyor ama onlar eşimin bu durumunu 'saflığa' yorumlıyorlar..

2. çocuğun işi sigorta ve parasal sistemlerden iyi anlayan biri, insanların online cüzdanlarından para sızdırdığını söyledi görümcem , tabi bunu masumane şekilde söyledi ' bonuslarını alıyormuşş!' bonus da insanların parası değil mi sonuçta? Görümcem bu insanı bize dürüst ,ahlaklı diye tanıttı ve biz bu yüzden ona destek olduk. kayınvalidemlerin istememe sebebi çocuğun pek varlıklı veya prestijli olmaması, eşim ise yeterki ahlak olsun dedi ve sahip çıktı, çokta güzel yaptı ama hem çocuğun bu davranışı hem eşim hakkındaki düşüncesi aşırı kin duyama sebep oldu.

gelelim olayın patlamasına.. bugün yine dışardalardı , görümcem geç gelicem bugün dedi kapattı, eşim hiç sormadı tabiki abicim neredesin vs diye. Bende dedim ki , en azından bi ara neredesin abicim de tatlı bir dille, kendini hatırlat ki , kardeşini düşünen bir abisi olduğunu hatırlasın. ( şuana kadar hiçbir şeyden haberi yok çünkü eşimin, ben içimde bayağı biriktirdim) eşim de ne demeye çalışıyorsun , ben yetersiz bir abi miyim? dedi. bende para meselesinden bahsettim sadece, çocuğa güvenim kırıldı dedim, o da bu kız kardeşimi ilgilendirir kendi tercihi böyle biriyle evlenmek istemesi dedi. karışma bu işlere dedi bende dayanamadım , çocuk senin pasif bir kişiliğin olduğunu düşünüyor dedim.. bunu dememle aşırı sinirlendi , bana değil tabiki ama yarın görümcemle konuşursa çok mahcup olacağım. aşırı pişmanım , biliyorum haddim değil :KK43: ne yapmam lazım hiç bir fikrim yok.. ayrıca görümcem ailesi varken namaz kılan biri çünkü kayınvalidem evlenmesi için namazı şart koştu, onlar gittiğinden beri kılmıyor ki bu asssla beni ilgilendiren bir mesele değil, ama bu davranışı yüzünden eşim 'kız kardeşim namaz kılan bi kız el ele bile tutuşmuyorlardır ' diye düşünüyor ama onlar başbaşa tatildeler. bana da diyor ki kivili kendine gel benim kız kardeşim namazında niyazında kız, Allah onu kötülüklerden korur.. tabi orası öyle ama beni üzen eşimin bu güvenine rağmen aptal yerine konulması.. ayrıca çocuğun kurnaz ve hırsız tutumu.
hem ben sadece kardeşini arayıp kendini hatırlat dedim , asla ifşa etmedim veya eve giriş çıkışına dikkat et demedim ki demem de yani, ben mutluluğunu isterim kötülüğünü değil.
Ne kadar kötücül bir insansınız.
Ayrıca koskoca iş güç sahibi kadının özel hayatı ve kararları kimseyi ilgilendirmez , bir de aklınız sıra namus bekçisi kesilmişsiniz. Utanın bence de

Dürüstlükten hiç bahsetmedim ben çok doğruyum demiyorum , benim zararım kendime ancak yardımcı olduğum insanlar hırsız çıktı bu dürüst olmamanın çok ötesinde hanımefendi . Emek gasp etmek bambaşka. Ben maksimum kendi yuvamı yıkmış olurum yani
Sizin derdiniz hırsızlık değil kendisi için bu kadar yalan söylediğiniz görümce tarafından takılmamak.
Eşiniz için abin anlamaz lafına niye kızıyorsunuz, kocanızi kardeşin benimle diye kandırıp sevgilisiyle tatile gönderen aptal yerine koyan sizsiniz. Çok saf demek ki gerçekten kendisi, siz bile çekinmemişsiniz eşinizden.
Onlar söyleyince niye zorunuza gidiyor?

Ne kadar kötücül bir insansınız.
Ayrıca koskoca iş güç sahibi kadının özel hayatı ve kararları kimseyi ilgilendirmez , bir de aklınız sıra namus bekçisi kesilmişsiniz. Utanın bence de
Herşeyi yapmasına ben yardım ettim hanımefendi , ahlak bekçisi değilim. Tatile gitmesine yardım ettim aylarca görüşmelerini sağladım ve çocuk hırsız çıktı.

Sana mı düştü gerçekten de. Kadın insan yerine koymuş özelini paylaşmiş ilk fırsatta abisine fitlemişsin.
Ayrıca abisi de sahibi mi, kadının namusu abisinden mi soruluyor abisi çocuk gibi arayıp dursun otuz yaşında kadını. Ne sacma, ne ataerkil kafanız var. bir de kadın olacaksınız, okurken ben utandım gerçekten gencecik kadının hala bu kafada olmasına, aile - erkek kardeş tarafından koyun gibi güdülmesini savunmaniza.
İnşallah yarın abiniz bu bilgileri kimden aldığını söyler de gorumceniz koynundaki yılanı tanımış olur,daha dikkat eder

*Sevgilisinin şerefsiz olup olmamasi mesele değil, mesele sizin yapmış olduğunuz olay. Kendinizden utanıyormuşsunuz,utanın.
+1

Sizin derdiniz hırsızlık değil kendisi için bu kadar yalan söylediğiniz görümce tarafından takılmamak.
Eşiniz için abin anlamaz lafına niye kızıyorsunuz, kocanızi kardeşin benimle diye kandırıp sevgilisiyle tatile gönderen aptal yerine koyan sizsiniz. Çok saf demek ki gerçekten kendisi siz bile çekinmemişsiniz eşinizden.
Yazık adam saf değilde karısına ve kardeşine güveniyor belli ki . Eşim böyle birşey yapsa hadi kardeşimi affederim o sevgilisiyle gitmek için bizi kandırmış kendi hayatı da esime güvenemem bir daha sorgularim her yaptığını .

Eşiniz için abin anlamaz lafına niye kızıyorsunuz, kocanızi kardeşin benimle diye kandırıp sevgilisiyle tatile gönderen aptal yerine koyan sizsiniz. Çok saf demek ki gerçekten kendisi, siz bile çekinmemişsiniz eşinizden.
Ailesini kandırdık biz ve hakediyorlardı eşime karşı idare etmeme gerek yok zaten eşim normal biri. Ailesi kocaman kızı sevgilisiyle buluşturmuyorsa kandırılmayı hakediyorlar kimse kusura bakmasın

görümce hediye almayı falan mı kesti ne yaptı birşeye sinirlenmişsiniz siz,benimle birlikte kocasının arkasından iş çeviren kadına saygı duymam şahsen, aman abimin eşi beni destekliyor dikkat edeyim demedi rahat davrandı size o mu zorunuza gitti ne oldu ? görümcem olsa abimin arkasından iş çeviricem beni idare et dese ben karışmam aksilik olur biri soru sorar doğrusu neyse söylerim derdim şahsen.yani tencere dibin kara seninki benden kara konusu tam.

Bu arada sevgili konu sahibi görümce ile ortak yalan söyleyerek asıl siz eşinizi aptal yerine koyuyorsunuz.

Mesela benim eşim bu yalanları öğrense evliliğimiz sarsılırdı, o söylese benim de güvenim sarsılır. Hatta aileler de aramız açılır.

görümce hediye almayı falan mı kesti ne yaptı birşeye sinirlenmişsiniz siz,benimle birlikte kocasının arkasından iş çeviren kadına saygı duymam şahsen, aman abimin eşi beni destekliyor dikkat edeyim demedi rahat davrandı size o mu zorunuza gitti ne oldu ? görümcem olsa abimin arkasından iş çeviricem beni idare et dese ben karışmam aksilik olur biri soru sorar doğrusu neyse söylerim derdim şahsen.yani tencere dibin kara seninki benden kara konusu tam.
Sevgilisi hırsız ve kabul etmiyor görümcem ? Okuduğunuzu sanırım anlayamıyorsunuz ne yazık… :KK43: ühüü

Bu arada sevgili konu sahibi görümce ile ortak yalan söyleyerek asıl siz eşinizi aptal yerine koyuyorsunuz.

Mesela benim eşim bu yalanları öğrense evliliğimiz sarsılırdı, o söylese benim de güvenim sarsılır. Hatta aileler de aramız açılır.
Ailesini aptal yerine koyduk , eşim kardeşini saçma sapan kontrol eden biri değil, ilişkisini destekleyen biri.. ailesi baskıcı ve hakediyor kandırılmayı. Kocaman kadını sevgilisiyle buluşturmamak ne demek ?

Sevgilisi hırsız ve kabul etmiyor görümcem ? Okuduğunuzu sanırım anlayamıyorsunuz ne yazık… :KK43: ühüü
Senin kendi kocanın arkasından çevirmediğin iş kalmamış, başkasının sevgilisinin derdi sana mı düştü? İsterse mahkumla birlikte olur isterse iş adamıyla. Koskoca kadın sanane? Olayın seni ilgilendiren kısmı yok esas anlamayan sensin

Hdhdhdhd eski konum kadınsal ve özgüven ile ilgiliydi , alkış falan beklemiyorum özgüvenimi geri kazandığım için ? Kendi kendimi alkışlamam yetiyor
Eski konunuz kadınsal ve özgüvenli ile ilgili değil, sizin ne kadar egolu olduğunuz ile ilgili. Kendiniz dev aynasında görüyorsunuz. Bu durumun sizden çok çevrenizdekilere zararı var. Keşke eşinizi görümcemin sevgilisi hırsız diye fitlemeden önce sevgilisi ile tatile girmelerine, akşamüstleri buluşmalarına, yalan söylemelerine ben yardımcı oldum deseydiniz.

Senin kendi kocanın arkasından çevirmediğin iş kalmamış, başkasının sevgilisinin derdi sana mı düştü? İsterse mahkumla birlikte olur isterse iş adamıyla. Koskoca kadın sanane? Olayın seni ilgilendiren kısmı yok esas anlamayan sensin
Kızın görüşebilmesini ben sağlıyorum ve eşime karşı idare etmiyorum ailesine karşı idare ediyorum. Bizi hırsız olması ilgilendirir çünkü bu çocuğa bu ilişkiye bu çifte kefiliz ? Anlama zorluğunuz var sanırım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X