Görümcem ve temizlik

görümcenizin evini temizlemeye gidermisiniz?

• evet giderim.

OY: 5 3,7%
  • hayır gitmem..

OY: 90 66,7%
  • aradada olsa giderim...

OY: 8 5,9%
  • canım isterse giderim,istemezse gitmem..

OY: 32 23,7%

• Ankete Katılan
    135
  • Anket Kapalı .
kesinlike gitmezdim
hasta, hamile bile olsa gitmezdim
tutsun bir kadın yaptırsın!
aceba kendisi görümcesine gidermiydi

düşünüyordumda benim görümcem yok ama kendim görümceyim ben şimdi abimin eşi için abime desemki gelsin evimi temizlesin beni havada parçalar, eşi değil abim yapar bunu. Sen benim karımı hizmetçimi sandın der vallah! Haklı.Öyle olmasıda gerekiyor, bence kabahata bitek görümcende değil suçun en büyüğü eşinde orada ağzının payını vermek yerine gelip sana iletmesi çok ayıp!

ne bu ya neden herkes ona yardıma gidiyor, anlamadığım olay kendi evini temizlemekten acizsa tuttsun bir kadın temizletsin ne bu herkes ona yardım etmek zorundamı ya madem ertesi günüde sana gelsinler yardıma kolaysa bakalım

kesinlike gitmezdim
hasta, hamile bile olsa gitmezdim
tutsun bir kadın yaptırsın!
aceba kendisi görümcesine gidermiydi

düşünüyordumda benim görümcem yok ama kendim görümceyim ben şimdi abimin eşi için abime desemki gelsin evimi temizlesin beni havada parçalar, eşi değil abim yapar bunu. Sen benim karımı hizmetçimi sandın der vallah! Haklı.Öyle olmasıda gerekiyor, bence kabahata bitek görümcende değil suçun en büyüğü eşinde orada ağzının payını vermek yerine gelip sana iletmesi çok ayıp!

Kesinlikle arkadaşıma katılıyorum. Bence eşinle bu konuyu konuş. Görümcenler çağırsalar bile eşinin seni göndermemesi gerekir. Benim de kayınpederin evi temizlenecekti haftasonu. Bayram için, ortanca görümcem gelmiş avcılardan ctesi. Bendepazar için kadın almıştım.Ctesi çamaşırları falan yıkıyordum. Evden aradılar. Eşim açtı. Demişki bengeldim, babamın evini temizliycez bayram temizliği ashemez de gelsin de hep beraber çabucak bitirelim. Eşim direk telefonda dedi. Ashemez yarına kadın aldı temizliğe. Bugün de çamaşır falan yıkanıyor. Ben de evdeyim, rahatsızım biraz. Gelemez dedi....
Daha önceden söyleseydin ona göre program yapardık dedi...
Valla ne yalan söyliyim hoşuma gitti. Gerçekten haftaiçi söylemiş olsa bende gelemiyceemi söylerdim bi kadın ayarlardık... Bengeldim oda gelsin diye emirvaki işlemedi yaniz bize....

aaa . biz valla güle oynaya gideriz... beni eşim pek yollamak istemez.. yorulursun kendileri yapsınlar der... ama benim içim gider.. görümcelerim allahtan iyiler.. birde eltim var.. hep berbaerr toplanırız.. şamata içindee yaparız valla.. bu hafta sonuda kayınvaliden taşındı hep berbaber bir aradaydık... valla temizlikmiydi.. bizim için eğlencemii belli değil yani.. ama ben kendi evime temizlik için sokmam.. kendi düzenimi kendim bilirim açıkcası... istemem öylee kimsedende yardım..

Ahhhh canın ahhhhh,kıyamammm....Nasıl terbiyesizliktir bu böyle,eşininki ne saflıktır,seni ailesine ezdiriyor.....Keşke arkanda dağ gibi duracak,bütün bunlara dur diyebilecek bir ailen ve seninde aslanlar gibi bunlarla mücadele edecek bir yüreğin olsaydı....Tırnağına dokunamazlardı....Senin hiç bir mecburiyetin yok ama almışlar birkere seni kıskaçlarına....
ÇARESİZSİNİZ....ÇARE SİZSİNİZ.....Ya herşeyi göze alır,bunlarla mücadele edersiniz,hepsini karşına alıp,eşinde dahil,hepsiyle çarpışırsınız...Kendinizi gücünüzü,yüreğinizi ortaya koyup artık YETER dersiniz yada bu böyle uzuuuuuun yıllar devam eder.....Huylu huyundan vazgeçmez,hiç bir zaman bu gelinde bi ana kuzusu,insan evladı demezler....Sabretmeyi seçersende ahirette sen karlısın,sen mazlumsun....
Sabrın sonu selamettir,hakkında hayırlısı olsun....

walla kendı adıma konsuuorm ben giderim bugun onlara yarın bana derim asla da burun kırın etmem allahın rızasını alırım gerısı onemlı olmaz benım ıcın hıc bı zmanda demedım ben buna bunu yapmıstım da diede karsılk beklemem acıkcası

Sanirim bekarsin daha, simdi boyle konusmasi kolay ama gitsen bile bir gidersin iki gidersin sonra birdaha sende dersin bukadari da olmaz diye. Hem karsilik beklemem acikcasi yazmisin hem bugun onlara yarin bana diyorsun bundan ote karsilik var mi. Ayrica topic acan arkadasimiz anlatmis zaten onlar oturmaya geldiklerinde yerlerinden kipirdamiyorlarmis ve arkadasimiz kayinvalidesinin evine gittiginde orada oturan bekar gorumcesi bile yikamiyormus bulasigi gelin yikasin diye.

ah canım diyemiyorumki...desem heralde herzaman bunu yüzüme vururlar..görümcem ne hamile nede hasta...kaynanam var bide bekar görümcem var..evli olan görümcemle bende olunca 4 kişi olacaz..

sizin görümce şatodamı yaşıyo bacım..4 kişi yetmez o zamanşakkıdı

Arkadaşım; diyelim ki gitmedin.. İşim var,kendi temizliğim var,arkadaşım gelecek ya da ben arkadaşıma gidecem diye bahaneler koydun ve gitmedin..fisfisfis
Ne olur?:nazar:

Canım ben olsam kesinlikle gitmem.Ama sana gitme de diyemiyorum çünkü eşin nasıl biridir belki gitmiyorsun diye üstüne gelebilir.Kavga edebilirsiniz eşini en iyi sen tanıyorsun.Yerinde olsam eşimle konuşur derdimi anlatırdım.Onların ne dediğide umrumda olmazdı.Değil 1 sene isterlerse 2 sene konuşsunlar duyma.4 kişi triplex evmi temizleyecekler yada görümcen çok pasaklı.İnsan annesini evine temizliğe çağırırmı yaa.Bazen benim annem bende bel fıtığı var diye gelip yardım edeyim camlarını sileyim diyor da içim elvermiyor.Ben temizlikçi tutarım diyorum.Kıyamam anneme.Bence gitme senden artık resmen faydalanıyorlar belli yani.

Benim görümcem utanmadan ben hamileyken çağırmıştı temizliğe.Bende sana değil bana yardım gerek temizlik için sen bana yardıma gel diyip ağzını kapatmıştım.Herkes kendi evine yetişebiliyor canım gitmek zorunda değilsinki güzellikle söyle kendi evimde temizlik yapıcam diye.Yinede anlamazlarsa cadılığı ele al bence.

Arkadaşım; diyelim ki gitmedin.. İşim var,kendi temizliğim var,arkadaşım gelecek ya da ben arkadaşıma gidecem diye bahaneler koydun ve gitmedin..fisfisfis
Ne olur?:nazar:

canım onlar söyledilermi bahanen olamaz gidiceksin mecbur.yoksa onu her gün başıma kakarlar..eşimde gitme demez saolsun.zaten eşimin yüzünden ya böyleler..

ya arkadaşlar bunlar ne içli dışlı ilişkiler ya.kim evinin kirini başkası görsün isterki hadi gördü bir de temizleteceksin.ben bu kadar yakın ilişkilerden hoşlanmıyorum samimiyet adı altında laçkalıktan başka birşey değil bence.

henüz bir görümcem yok ama annemden biliyorum gelinken her dediklerini yaptı. babm sustu. ne oldu en kötü gelin o oldu. ben yapıpta kötü olacağıma yapmamayı öyle kötü olmayı tercih ederdim. öyle bir mecburiyetim yokki. allah allah kendine güvenmeyen evlenmesin bu devirde.

gorumcem yok olsa da gıtmem zaten, ben kendı evımın ısını sallıyorum gun gelıyor kı.. eger gıcık olmadıysam cagrılmadan hasta falansa mısafırı gelecekse o zaman gıderım. yardımı severım ama boyle degıl..

X