Görümcem ve temizlik

görümcenizin evini temizlemeye gidermisiniz?

• evet giderim.

OY: 5 3,7%
  • hayır gitmem..

OY: 90 66,7%
  • aradada olsa giderim...

OY: 8 5,9%
  • canım isterse giderim,istemezse gitmem..

OY: 32 23,7%

• Ankete Katılan
    135
  • Anket Kapalı .
aman yok gelmesinler ben temizlerim evimi herşeye karışacaklar bu defa..

Bencede arkadasim!! Bende temizlik yaptigim vakit kimseyi istemem evimde, tek olucam takicam bir kaset baslicam isime gücüme....:dance:

Birsey sorucam, görümcen cok pasakli bir kadin galiba, 4 kisi temizlige gittignize görebenneyaptımki

Hiç zannetmiyorum o yorulmicak diye ben niye kendimi yorayım ki.
Az yesinde temizlikçi tutsun:pp

bende sinirlendim ama ne çare..annemgile gidecektik özledim onları ama temizlik çıktı..eşim akşamda götürmez biliyorum...eşime sordum senmi dedim ü.de gelsin diye.yok valla ben demedim belki ablam istemez niye seni zorla davet ettireyim dedi...sinirimi anlatmam.görümcem buraya gelse bi işe aasla elini atmaz..evleneli 6 yıl oldu bi kez bile bulaşık yıkamadı bizde.yemeğini yer oturur..bide benim kaynanamgilde şu var gelin yapacak gibi bi düşünce var.bi kez kaynanamgilde bulaşık yıkayacaktık.benimle yaşıt görümcem var bekar olan diğer görümceme abla biz beraber yıkayalım dedi...ne demesini beklersiniz gelin burda duruken senin yıkaman olurmu..zaten ben yıkayacaktım..oraya gittiğimde bulaşık bırakmıyorum.bi kez bardakları yıkamayı unutup eve geldim hemen lafı yapıştırdılar..o yüzden en korktuğum şey lafları tabi eşimde destek verince her oray gitmemizde söylüyorlar.moralim bozuk şekilde eve geliyorum...yarın için gelmiyorum desem 1 yıl söylerler...:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

ay bayılazaamm:bbo:
bu mantaliteden nefret ediyorum ha.
neden bazıları oğullarını nimetten sayarlar da gelinlerini köle gibi görürler?
ben kayınvalide olunca oğlumu mutlu etsin diye gölünü hoş tutmaya çalışıcam gelinimin.

buarada vicdansız merhametsiz Allah korkusu olmayan insanları Rabbime havale ediyorum

Kafam almıyor doğurmadığın ,emzirmediğin,büyütmediğin en ufak bir emek vermediğin bir insandan

nasıl olurda kendine, çocuklarına sonsuz hizmet etmesini beklersin .
canım kusura bakma evlendim evleneli bende uğraşıyorum bu problemle o nedenle biraz sertim bu kouda
Allah yardımcın olsun .

Son düzenleme:
Valla böyle emri vakilik mi olur?????????
Çok ayıp. Vallahi giderim ben temizliğe yardıma hiç sorun değil. Ama eşim yerine bana söyleyecek gelirmisin diye????
Çok sinir oldum görümcenize.......
Ben görümceme büyük temizlik yapıcağın zaman çağır dedim de çağırmadı bende çok bozulmuştum. Ben de bir deliyim o ayrı.....

Duruma göre değişir salında .
Hastalıkta ve önemli günlerinde olabilir ama normal bir tewmizlik için asla...

Görümcenin ellimi mi kirik arkadasim?:kızgın:
Görûmcemi çok sevdigim halde,(gerçi su an bekar ama) geçerli bir rahatsizligi yoksa, gitmem.....:nazar:
Benim temizligim hiç bitmiyor ki, baskasininkini yapayim.....

Kız sen bu görümcenden kayınvalidenden az çekmiyorsun...

Ne deyim geçen bir sıkıntında herşeyin eşinde biteceğini söylemiştim yine söylüyorum...

Gidilir bende giderim gocunmam ama kullanılıyorsam kılımı kıpırdatmam...

Allah yardımcın olsun...

sağlık durumu buna engelse elbette yaparım...
ama bu her zaman olmamalı en azından temizlik işini yapan kadınlar var ve çok ta güzel yapıyorlar işlerini. bence onlardan destek alsınlar..

herkes kendi pisliginden sorumludur..
aksama kadar nasil kirletiyorsa temizlesin..
ama yok kendine kiyamiyorsa versin birine 50 100 lira temizletsin
kimse kimsenin emir eri deildir

ya arkadaşım kusura bakma da bu tür adetler bana çok acayip geliyor resmen ağzım açık kalıyor. Herkes kendi evini temizlesin bu ne ya. Benim eşime görümcem dese yarın eşin gelsin temizlik yapacağız yeminle bir daha görüşmez kardeşiyle. bana bile kalmaz reddetmek.

bizde eltimle birbirimize büyük temizliklerde gideriz hemde ikimizde çalışıyoruz ama o bana gelir ben ona giderim birbirimize canla başla iş yaparız eğer oda sana geliyorsa okey....tabii bunu sana söylemeli eşine değil...

arkadaşlar akşam eşim bana ablam, seni çağırdı ü...yarın bize gelsin demiş.kaynanamgil görümcemin evini temizlemeye gideceklermiş yarın.benimde temizliğim var ben kimseyi çağırmıyorum..sinirimden çatlamak üzereyim..görümcemin bana hiç bi faydası yok ama beni her temizlikte kaynanamgil götürüyorlar..eşimde yok demez hiç...yarın annemgile gidecektik.2 haftadır gitmiyorum.eşim akşama götürürüm diyor ama işler akşama kadar bitmez moralim bozuldu ya...siz görümcenizin evini temizlemeye gidermisiniz..?

yabanım bu ne anam:kızgın:
görümcenin eli ayagı tutuyo kendi temizliğini yapamıyormu...:nazar:
hadi yapamıyor diyelim bi kadın tutsun o zaman...
elmalı şekerim,ben olsam kimseye minnet etmezdim kendim yapardım temizliğimi...
bu zamana kadar hep kendim yaptım işimi...
ben görümcemin evini temizlemem...
iki bekar görümcem var bana gelip kaldıklarında ellerini bişeye atmazlar...
hep hizmet beklerler...
çaylarını yemeğini meyvelerini bile önlerine götüren benim valla...
böylelerine böyle yapmak gerekiyo anam...:mymeka:
ha bide yakında büyük görümcemin düğünü var evi temizlenecek gitmem...laelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelae

kaynanamın evini temizlemeye bile gitmiyorum ki börülcemin gideyim:dilcikar:
gelinsek hizmetçimiyiz canım Allah allaaah...:kızgın:
ben eşimi-dostumu-ablamı annemi bile karıştırmam temizliğime illaki kendim yapacam ki içime sinsin...:kahve:
valla bilmem nesine güvenmeyen mantar avına çıkmasın derler o hesap...:dilcikar:
madem kalkışmış temizliğe bal gibide kendi yapacak....
4 kişi bir evi temizliycek he...:1shok:
sanırsam konak senin börülcenin evi:nazar:

nasıl birşeydir bu!!!!!!?

Allah'ım inanamıyorum....

benim başıma doğulu kayınvalide görümce de geldi, karadenizli kayınvalide de geldi ben egeli ve marmaralıyım, ne böyle birşey ne yaşadım ne de işittim.

sinirden ne diyeceğimi bile bilemiyorum, sözün bittiği yerdeyim.

görümcemin evini neden temizliyeceekmişim o pisletiyo o temizlesin elalemin adamının evini hiç temizlemem zaten eşim asla izin vermez bana biraz saçma geldi doğrusu o benim evimi temizlemeye geliyomuki zaten gelse bile izin vermem ....

çok ağır misafiri varsa ve yetiştiremiyorsa ve ilişkilerimiz abisini yada kardeşini kıskanıyor yada beni çekemiyor diye laf atma ara bozma inat gitme boyutunda değilse, annesi yardım edemiyor kız kardeşi yoksa yada temizlikçi çağıracak parası yoksa hastaysa hamileyse gidebilirim belik tabi onda da bu yakınlı görür onunda ihtiyacım olduğunda bana geleceğine inanırsam
ama rutin herkesin yaptığı bayram temizliğine de gitmem
eşimi de bunu sürekli söylüyorsa uygun bir şekilde bundan vazgeçmesini sağlarım.

herkes kendi temizliğini kendi yapsın..ister normal temizlik olsun ister bayram..ne fark eder.sonuçta seninde bayram temizliği yapman lazım , ikramlıklar hazırlaman lazım..ne saçma

X