Görümcem ve temizlik

görümcenizin evini temizlemeye gidermisiniz?

• evet giderim.

OY: 5 3,7%
  • hayır gitmem..

OY: 90 66,7%
  • aradada olsa giderim...

OY: 8 5,9%
  • canım isterse giderim,istemezse gitmem..

OY: 32 23,7%

• Ankete Katılan
    135
  • Anket Kapalı .
şimdi şöyle evlenirken eve çeyizler,eşyalar gelmeden önce görümcelerim,kayınvalidem falan gelmişti.Allah razı olsun diim.bir kerede doğalgaz döşenmişti eve heryer maf olmuştu.bide ozaman geldiler ama ben çağırmadım.onlar yardım edelım dediler.hani öyle normal temızlığe çağırsa gitmem.ama hanı bazı durumlar olur tek başına altından kalkamazsın ozaman çağırırsa giderim.ama herzaman çağırsa kusura bakma gelemem derim yanı keyfi olursa asla gitmem.ama başı sıkışır hasta olur,hamıle olur,çok sıkışmış tek başına yapamaz giderim.

bende sinirlendim ama ne çare..annemgile gidecektik özledim onları ama temizlik çıktı..eşim akşamda götürmez biliyorum...eşime sordum senmi dedim ü.de gelsin diye.yok valla ben demedim belki ablam istemez niye seni zorla davet ettireyim dedi...sinirimi anlatmam.görümcem buraya gelse bi işe aasla elini atmaz..evleneli 6 yıl oldu bi kez bile bulaşık yıkamadı bizde.yemeğini yer oturur..bide benim kaynanamgilde şu var gelin yapacak gibi bi düşünce var.bi kez kaynanamgilde bulaşık yıkayacaktık.benimle yaşıt görümcem var bekar olan diğer görümceme abla biz beraber yıkayalım dedi...ne demesini beklersiniz gelin burda duruken senin yıkaman olurmu..zaten ben yıkayacaktım..oraya gittiğimde bulaşık bırakmıyorum.bi kez bardakları yıkamayı unutup eve geldim hemen lafı yapıştırdılar..o yüzden en korktuğum şey lafları tabi eşimde destek verince her oray gitmemizde söylüyorlar.moralim bozuk şekilde eve geliyorum...yarın için gelmiyorum desem 1 yıl söylerler...:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

canim soylerlerse soylesinler, cok umurumdaydi sanki.
canim sen boyle dusunursen daha cok ezerler. biraz is bilmez olacaksin, bilsen de bilmemezden geleceksin. kirip dokeceksin ki bira daha cagiriyorlar mi? varsin sakar desinler, tembel desinler. inan hic umrumda olmaz ben kendimi bildikten sonra.
ayrica bu gelin kole anlayisina da kil oluyorum. ne alaka. bence sen kendini cok ezdirmissin. biraz topla. nasil olsa en ufak aciginda yapistiriveriyorlar, demiyorlar ki bu kizcagiz unutmustur, yapmadi oluyorsun. hakkaten yapma da hakkini ver dediklerinin.

Görümcem hastadır yada riskli bir hamilelik dönemi geçiriyordur o zaman zaten kimsenin söylemesine fırsat vermeden giderim ama hiçbir şeyi yokken ve kaynananız,görümceniz gidiyorken yardıma sizi de çağırması.Ben olsam gitmesdim yani ona hizmetçilik yapmak için evlenmediniz ki siz.

valla benim evime eşyalar gelecekti
gelin evi temizlenecek sonuçta bizde erkek tarafı yapar
ama hepsini kız tarafından birileriyle temizledik
Allah razı olsun kayınvalidem de geldi yardım etti yaşlı kadın
ama benim bir eltim bir de görümcem var
hiçbiri bakmaya bile gelmedi -ki aramızda hiç bir problem de yok-
küçük bebekleri var belki bu yüzdendir ama en azından arayıp kusura bakma denilebilir
ya da ben çok incelik bekliyorum
neyse uzun lafın kısası yaşadıklarımdan öğrendiğim birşey var
o da ben onların hiçbirşeylerine yardım etmem artık

Gelin dururken sen mi yıkayacaksın da ne demek:eek:klava: Canım arkadasım nasıl kirlenmişki ev hem kaynanangilin hemde senin gitmenle anca temizlenecek.. Napmış görümcen o eve.. Tamirat tadilat olur veya görümcen cok rahatsızdır anlarımda bana pekte böle bişey görünmedi acıkcası.. Biraz emirvakilik var gibifisfisfis Eşinde ilginctir nasıl birsey dıyemıyor,senınde evın barkın var..:uhm:

X