Görümcem ve temizlik

görümcenizin evini temizlemeye gidermisiniz?

• evet giderim.

OY: 5 3,7%
  • hayır gitmem..

OY: 90 66,7%
  • aradada olsa giderim...

OY: 8 5,9%
  • canım isterse giderim,istemezse gitmem..

OY: 32 23,7%

• Ankete Katılan
    135
  • Anket Kapalı .
benim kücük görümcem bana yakin oturuyor( yarim saat mesafe var aramizda ) ayda bir misafirlige giderim...temizlik konusuna gelince öyle kalkipta bayram temizligiymis ben gercekten yapamam...benim zaten kendime göre ev isim oluyor oda bana yetiyor ve fazla bile geliyor....
tabii onun yanina gittigimde yemek hazirlanirken ve bulasik felan o zaman yardim ederim .....baskada eger Allah korusun hastalik durumunda tabiiki elimden gelen yardimi yapmaya calisirim....

hemde esim bana izin vermez, cünkü bazen evde bile diyor fazla is yapma .....

Ne münasebet ya
Temizliğe gitmek değil de bu şekilde emrivaki yapması ve bunu sana değil de eşine söylemesi rahatsız etti beni.
Benim 6 tane görümcem var.Allah razı olsun iyilerdir.
Bana geldiklerinde asla hizmet beklemezler,kalkar ne yapıyosam yardım ederler.
Ben de onlara gidince öyle.
Eğer sıkışırlar da yardıma çağırırlarsa giderim, ama beni kullanmadıklarını bilirim.
Ama şimdiye kadar öyle bir şey olmadı.
Kayınvalidem yazları köyde oturur, ve o gitmeden büyük temizlik yapılır.
Daha bir kere bile temizlik yapıyoruz gel diye çağırmadılar ki kendi evleri için çağırsınlar.
Herkesin eli ayağı tutuyor.
Ama taşınma olur, düğün olur herkes elele verir yaparız.Gelinimiz var o yapsın diye beklemezler.
Sen de kullandırma kendini rica etse yetişemese neyse ama bu şekilde aklım almıyor
.

ya canim ne sacmalik bir evinidemi temizleyemiyor hasta falanmi bu kadin eger hasta falansa tamam temizlenirde yani durduk yerede gorumcemin evi temizlencek hadi yardim edeyim olacak seymi onun eli armutmu topluyor kendi temizlesin evini.

bayram temızlıgı ıcın kesınlıkle gıtmem... ama gecen sene görümcem hamıleydı cok agır gecıyordu hamılelıgı dönusumlu olarak bekar gorumcemle ben yemegını yapar evını temızlerdık (ama benı kımse mecbur tutmamıstı ben kendım ısteyerek gıdıyordum)... sende ıstemıyorsn gıtme bır gıtmezsın laf soylerler ıkı gıtmezsın laf soylerler ucuncuye onlar cagırmaz zaten :jeyyar:

görümce ne yaa
bide evi temizlenicek
hadi kaynanan olur yaşlı olur falan tamam ama görümcenin evini temizlemek gereksizz :S

benim kendi evimi temizlemem lazım derdim.
kimseyede ne temizliğe giderim ne de evimi temizlettiririm.
insanın prensipleri olmalı.baştan taviz verme.

Eğer temizliğini kendisinin yapmasına mani bir durum varsa giderim.Yoksa hiç işim olmaz.Ne başkasının evini temizlemeyi severim,ne de başkasının benim evini temizlemesini.

walla kendı adıma konsuuorm ben giderim bugun onlara yarın bana derim asla da burun kırın etmem allahın rızasını alırım gerısı onemlı olmaz benım ıcın hıc bı zmanda demedım ben buna bunu yapmıstım da diede karsılk beklemem acıkcası

arkadaşlar akşam eşim bana ablam, seni çağırdı ü...yarın bize gelsin demiş.kaynanamgil görümcemin evini temizlemeye gideceklermiş yarın.benimde temizliğim var ben kimseyi çağırmıyorum..sinirimden çatlamak üzereyim..görümcemin bana hiç bi faydası yok ama beni her temizlikte kaynanamgil götürüyorlar..eşimde yok demez hiç...yarın annemgile gidecektik.2 haftadır gitmiyorum.eşim akşama götürürüm diyor ama işler akşama kadar bitmez moralim bozuldu ya...siz görümcenizin evini temizlemeye gidermisiniz..?

gitme kardeşim gitme bak çok kızdım yahuu kötükedihüso ne bu beni temizlik şirketinden mi gönderttiler Çok üzgünüm çoook de kocana aaa ne mecburiyetin varmış allahımmm çook sinirlendim:eek:klava:

valla ben kayınvalide evini temizleye gideni duydumda görümceye gidenide ilk kez duyuyorum aranız çokmmu iyi diye sorucam samimiyetinizden ötürü ama gitmek istemediğine göre değil peki görümce ne yüzle çağırıyor seni ya ayıptır körmü sakatmı bu kadınki topluyo milleti evine anlamış değilim.. gitme kardeşim sen her gidişinde bir daha çağıracak aaa bu ne böle???

hasta,yatalak ve ağır bır hamılelık gecırıyorsa giderım.
ama bunuda alıskanlık halıne getırmem.
kımse benı kullanamaz.
ama bayram temızlıgı dıye cagırıyorsa
bayram sadece sanamı gelıyor.
bende temıslık yapıcam kusura bakma derdım.
zaten kendıleri 3 kişiymıs.
yalımı bu 4 kişi tesmıslesın.
allah allahh
ben calıstıgım halde kendı temıslıgımı kendım yapıyorum
bırılerı evde yayılıp temıslıgı benden beklemesınn cok kızarım hemde cokkkötükedihüsokötükedihüso:eek:klava:

kızlar ağır hasta yatalak falan olsa giderim demişsiniz ya
öyle bile olsa kimsenin böyle bir mecburiyeti olamaz
versin parasını tutsun bir kadın
kaçı kaç kuruş en fazla verecek 60 ytl ohhh pırıl pırıl olur evi
yok ben para mara vermem nasıl olsa(afedersin)var bir enayi derse eşin de sana söyler işte bölee

ya benım sınırlendıgım nokta gorumcenın kocana senın için temızlıge gelsın demesı :eek:klava:
ole emrı vakı yapar gıbı. senı arayıp rıca etse tamam hatırdır gıt derım ama o dırek esıne emır vakı yapmıs. san kı senın ole bır mecburıyetın varmıs gıbı.:eek:klava::eek:klava: sen çok yuz vermıssın bence arkadasım. zararın neresınden donsen kardır aaaa çok sınırlendım sımdı gıtme sakın gıtmee :dilcikar:

alsın kızını gitsin öbür kızının evine temizlesin sana ne ayol. Ayrıca daha önce gitmişsen alıştırmıssındır.Kocanda birtuhafmış kardeşinin hastalığı falan yokken karısını temizliğe gönderiyor.Bari dışarıya temizlige göndersin hiç olmassa para getirirsin. Akıllı ol kardeşim kendini ezdirme.:teselli:

canım sen benim gibi kendini kullandırmışsın alışmış onlar
ben eltime misafir geleceğinde bayram temizliğinde giderdim :kızgın:
aptal gibi tabiki malum eşim yüzünden 5 karış surat sallardı
gitmesem.seninkide öyle sanırım tavırlarını koyamıyorlar ailelerine
ama ne oldu biliyormusunuz eltim oğlunu evlendirdi gelin hanıma
tek bir iş yaptıramadılar bir havalar sormayın gitsin yemeği önüne geliyor
çayı önüne geliyor iyi yaptı aslında benimde gözüm açıldı
bende bunları gördükten sonra eşimin burnundan getirdim :mymeka:
getirsem ne olcak ben kendimi senelerce kulandırdım şimdi mümkün değil
yapmam ama iş işten geçti aptallığıma doymiyim :mymeka:

arkadaşlar hepinize çok teşekür ederim..malummu oldu ne beni çağırmadılar.anlamadım nasıl oldu hiç istemiyodum valla...ama dün moralimi bayabi bozmuşlardı...hepinize çok çok teşekür ederim tekrardan...

arkadaşlar hepinize çok teşekür ederim..malummu oldu ne beni çağırmadılar.anlamadım nasıl oldu hiç istemiyodum valla...ama dün moralimi bayabi bozmuşlardı...hepinize çok çok teşekür ederim tekrardan...

niye gelmedin ille çağırmamız mı gerekiyordu seni kötü gelin seniiiiii diyeceklerlaelaelaelaelae şimdide.
şimdiden ben aldırma boşveeer diyerek seni motive edeyim dedimkaydirigubbakcemile3

a.s. şaka yaptım sakın alınma

X