Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar hepiniz gerildiğinize göre abartmıyormuşum, en azından bu konuda içim rahatladı. Ben "hayır" diyebilen bir insan değilim. Böyle kendi kendimi yer bitiririm genelde. Yani ben karşıdaki insanın bunları düşünebilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama düşünemiyor işte. Gelme diyemem malesef, o kısım beni aşar. Bazı arkadaşlar, sen dışarda ye, eve gitme filan yazmış. Aslında bunu yapmak geldi aklıma. Çocuklarımı da alıp çıkarım çeşitli bahanelerle diye. O şekilde de anlamazsa daha ne yapabilirim bilmiyorum.

Ciddiyim otele gidin. izin alın tatile gidin, annenize gidin. Uzunca bir süre uzaklaşırsanız eşiniz konuşmak zorunda kalır.
Konusamiyorsaniz yukarıdaki arkadaşın yazdığı kısmı mesaj atın. Ararsa falan açmayın, geri size saçma sapan mesaj atarsa cevap vermeyin engelleyin.

ÇÜNKÜ ASLA NORMAL DEĞİL.

Arkadaşlar hepiniz gerildiğinize göre abartmıyormuşum, en azından bu konuda içim rahatladı. Ben "hayır" diyebilen bir insan değilim. Böyle kendi kendimi yer bitiririm genelde. Yani ben karşıdaki insanın bunları düşünebilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama düşünemiyor işte. Gelme diyemem malesef, o kısım beni aşar. Bazı arkadaşlar, sen dışarda ye, eve gitme filan yazmış. Aslında bunu yapmak geldi aklıma. Çocuklarımı da alıp çıkarım çeşitli bahanelerle diye. O şekilde de anlamazsa daha ne yapabilirim bilmiyorum.

anlamak isteyene sivrisinek saz anlamak istemeyene davul zurna az. tatili falan söylemişsiniz anlamamış evde yapacağınız soğuk savaştan da anlamaz merak etmeyin. ayrıca kendi evinizde saklambaç mı oynayacaksınız gözükmemek için? huzurunuzu kaçırmayın. eşinize bırakın çözsün.

Bedavaya tatil yapacaklar evinizi de otel gibi kullanacaklar.
Eğer bana yardımcı olmayacak isen gelme benim evim otel değil diyebilirsiniz. Veya sizde gelince ne yemek ne temizlik yapın. Sizde çıkıp çıkıp dışarı gidin annenizde vs yemek yiyin. Bakalım ne yapacak..Bazı insanlar bedavaya tatil yapmaya alışmış. Sizi asla çağırmaz sürekli size gelirler.. yardım edecek isen gel yoksa gelme deyin ya da müsait değilim 1 ay için olmaz deyin.
Aaaa nerden bildiniz, 14 yıllık evliyim, daha evini bilmem görümcemin. Asla cagirmaz.
Bir de tabi böyle şeyler söylenmez ama bu kadar nüfus gelip, asla para da harcamiyor. Her gelip gittiklerinde kredi kartı borcu ödüyoruz. Cidden salak gibi hissediyorum kendimi :KK43:

Ne şekilde reddediyorsunuz? Yani gerçekten bı gelme demedigim kaldı. Onu dersem zaten ipler kopacak, küslük vs.
Küserse küser yani yaz tatilinde uzun bir müddet kimseyi oteldeymiş gibi ağırlayamam üstelik yemek yapmayacak çocukları bırakıp gidecek ee daha başka kendinize aktivite bulun tüm gün doluyuz ya da belim rahatsız doktor iş yapmayacaksın hep yatacaksın dedi gibi bahaneler uydurun.

Aaaa nerden bildiniz, 14 yıllık evliyim, daha evini bilmem görümcemin. Asla cagirmaz.
Bir de tabi böyle şeyler söylenmez ama bu kadar nüfus gelip, asla para da harcamiyor. Her gelip gittiklerinde kredi kartı borcu ödüyoruz. Cidden salak gibi hissediyorum kendimi :KK43:
Eşinizin iş sorunu çözüldü mü? Siz yıllarca sıkıntı yaşadınız zaten. Onu bile bile gelip, hic para harcamadan kendini, çocuklarını agirlatmasi da ağır düşüncesizlik, bencillik. 1 ay onları misafir edince, kendi çocuklarınızın hakkına gireceksiniz. Ne kadar artar mutfak, fatura masrafı 5 kişiyle. Çocuklarınız için sesiniz çıksın azıcık. Birde kendi evlerinde huzursuz olacaklar 1 ay.

Eşinizin iş sorunu çözüldü mü? Siz yıllarca sıkıntı yaşadınız zaten. Onu bile bile gelip, hic para harcamadan kendini, çocuklarını agirlatmasi da ağır düşüncesizlik, bencillik. 1 ay onları misafir edince, kendi çocuklarınızın hakkına gireceksiniz. Ne kadar artar mutfak, fatura masrafı 5 kişiyle. Çocuklarınız için sesiniz çıksın azıcık. Birde kendi evlerinde huzursuz olacaklar 1 ay.
Yani iş sorunu tam çözülmedi ama proje bazlı işler yapıyor, az çok kazanıyor eskisi gibi değil çok şükür. Evden çalışıyor eşim. En büyük sorun onun evde olması zaten. Yoksa evde kimse olmayacak.

Küserse küser yani yaz tatilinde uzun bir müddet kimseyi oteldeymiş gibi ağırlayamam üstelik yemek yapmayacak çocukları bırakıp gidecek ee daha başka kendinize aktivite bulun tüm gün doluyuz ya da belim rahatsız doktor iş yapmayacaksın hep yatacaksın dedi gibi bahaneler uydurun.
Evet gelirse, ki gelecek. Çocuklarımı da alıp annemde geç saatlere kadar oturmayı düşünüyorum. Aslında bu gelme demekten daha ayıp ama gelme diyemem, karakter meselesi ki bunu onlar da biliyor. Hep derler "sen kırmamak için herşeye susarsın" diye. Bunu kulaniyor madem ben de bu evi onlara bırakırım :)

Yani iş sorunu tam çözülmedi ama proje bazlı işler yapıyor, az çok kazanıyor eskisi gibi değil çok şükür. Evden çalışıyor eşim. En büyük sorun onun evde olması zaten. Yoksa evde kimse olmayacak.
Sınırlar eğitimi gibi eğitimler var. Bari bu eğitimi alın. Ayrıca çocuğum için ben kaplana falan dönüyorum. Eğer bu işten çocuklar mutlu olmuyorlarsa yine öyle olurum.
Pasif agresif tavırlar sergilemektense net olarak 3-4 günden fazlasını çalışan bir kadın olarak kaldıramıyorum diyin.

Gerçekten bazı konulara çok şaşırıyorum .
Nasıl “Hayır misafir kabul etmiyorum .” diyemiyorsunuz ?
Üstelik 3 gün değil 5 gün değil dile kolay bir ay misafirlik mi olur ?
Eşiniz neden susuyor ?
“Müsait değiliz , istersen sana uygun otel bakalım.” deyip geçebilir .
Şaka gibi gerçekten ..

anlamak isteyene sivrisinek saz anlamak istemeyene davul zurna az. tatili falan söylemişsiniz anlamamış evde yapacağınız soğuk savaştan da anlamaz merak etmeyin. ayrıca kendi evinizde saklambaç mı oynayacaksınız gözükmemek için? huzurunuzu kaçırmayın. eşinize bırakın çözsün.
Evet eve gelmesem de anlamaz, bu konuda çok haklısınız. Eşim çözemez. O da benim gibi, gelmemeleri gerektigini kendileri idrak etsin diye bekliyor. Yani bilemiyorum, bende böyle bir konu okusam aynen böyle yorumlar yapardım ama "gelme" demek çok zor.

Gece gece sinir oldum bu konuya. Görümce Almanyada yaşıyordu değil mi? Tutsun bir ev otel artık her neyse.
4 çocuklu para harcamadan bir ay kalmayı düşünmesi çok ayıp. İşin bu kısmı da mide bulandırıcı.
Siz de kari koca sesinizi çıkaramadığıniz için o kadar kalmayı düşünüyor zaten. Yoksa başka kimseye teklif dahi edemez yine söylüyorum. Ayrıca bu görümce siz evinize gitmeseniz de kalır, eşiniz evde ne de olsa.
Telefonda söylemezseniz mesaj atın. Onu da yapamıyorsanız geçmiş olsun demek kalıyor geriye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X