Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendi ağırlasın kardeşini madem öteki görümceniz. O niye ağırlamıyor?
Ben olsam açık açık ağırlayamam derdim.
Hem evi işgal edecekler yaz sıcağında koskoca 1 ay. Hem çoluğu çocuğu bırakıp evi savaş alanına çevirecek. Hem kredi kartı borcu ödüyoruz diyorsunuz. Yurt dışından gelip bir de elini cebine atmıyor demek ki.
Hiç kabul edilecek gibi değil valla. Siz 11 ay boşuna mı çalışıyorsunuz, yazık değil mi size?
Yazık gerçekten. Yazığı geçtim, enayi gibi hissediyorum kendimi. Bu histen kurtulmak için bile konuşmam gerekiyor.

Ku
Merhaba arkadaşlar,
Dert değil belki ama gerçekten beni bunaltan bir durum. Görümcem yurtdışında yaşıyor ve 4 çocuğuyla birlikte her yaz bize gelmek istiyor. Geldiğinde asla elini bir işe sürmüyor. Beni evde bulduğu an, çocuklarını bana bırakıp gezmeye, alışverişe vs.cikiyor.
Ben çalışıyorum, çocuklarımız deseniz anlaşamıyorlar. Ben işteyken çocuklarımı evde bırakırken bile tedirgin oluyorum. Onun çocukları yüzünden.
İki defa geleceğim dedi, ben tabi gelin demedim. Çalışıyorum dedim, tatil planımız var dedim vs.ama boş yere konuşuyorum tabi, geleceğine eminim. Planlarını çoktan yapmış, hatta 1 ay kalırım gibi planları var kafasında.
Gercekten bu rahatlık bana çok fazla geliyor, ben ablama 2 saatliğine giderken bile 10 defa müsait mısın diye soran bir tipim. Eşim deseniz iki arada bir derede kalmış. Bana hak veriyor ama gelmeyin diyemiyor tabi.
Yazımı 10 kişiye yemek yaparak ve onun çocuklarına bakıcılık yaparak geçirmek istemiyorum. Benim çocuklarım da yoruldu okul hayatından, yazın olan tüm vaktimi kendi çocuklarıma ayırmak istiyorum.
Ben ne yapacağım? Var mı bu konuda akıl verebilecek olan?
Küserse küssün. Otel yada bakım evimi bu ev. Misafirliginde bir adabı var. 4 çocukla gel birde calisan insanın başına bırak gez. Kimsede mi demiyor. Bence direk arayıp ben müsait değilim çalışıyorum gelmeyin de. Tepki vermezsen daha çok kullanıyorlar insani

direkt soyleyin direkt, utanmaza bak.
O utanmiyorsa siz hic utanmayin, burda yazdiginiz sebepleri siralayin, hic baska bahane bulmaya calismayin. Kuserse de küssün. Net olun, yakin köprüleri.
Esinize hic birakmadan arayip halledin.
Su gurbetciler bi bikmadi anasini satayim millete yük olmaktan.
Tatil anlayislari senede 1 ay millete yük olmak resmen, utanmazlar.

kesinlikle basarirsiniz, ben inaniyorum.
Pat pat pat butun dusuncelerinizi soyleyin ve asla kabul etmeyin.

E siz bu sene evi onlara bıraktınız, seneye yine gelcekler. Sonraki sene yine. Zaten yüzsüzlük yapıyormuş evden gitmeniz umrunda olmaz. Gelmeyi düşünüyoruz dediklerinde o tarihlerde biz müsait değiliz, size otel ya da sarı siteden esyali ev bakalim diyebilirsiniz. Diger gorumceniz kardesimi agirlayamadin dersede, onlar icin harcadiginiz ekstreyi göndermeyi teklif edin o odesin bakalim. Oklar kendine çevrildiğinde ağzını daha açıyor mu
Tarih vermiyor işte, bizden tarih bekliyor. Tarihler konusunda birşey diyemiyorum. Ben haber veririm desem ve sonra ölü taklidi yapsam?

Yazık gerçekten. Yazığı geçtim, enayi gibi hissediyorum kendimi. Bu histen kurtulmak için bile konuşmam gerekiyor.
Valla yukarıda bir arkadaş mis gibi bir paragraf döşemiş. :) Ben bunları yazardım yerinizde olsam.
Ki ben pek nazik biri değilim, dan diye gelme derdim. :)
Ben kendi çocuklarımla başa çıkamıyorum, senin 4 taneyle hele iyice fena olur, kafam kaldırmıyor kusura bakma der geçerim ben olsam. :)

Yaşadığı ülkede bırak 4 çocukla 1 ay kalmayı randevulaşmadan kimsenin evine kahve içmeye gidemez. Uyanık ve arsız. Eşim arada kalıyor, ben söyleyemiyorum diye bir şey yok. Biz mi söyleyelim? Hem çocuk bakıcılığı hem her şey dahil otel sistemi. Evet çocuklarınıza bunu yapma hakkınız yok. Sadece siz yaşamıyorsunuz o evde. Bu adamlardan niye bu kadar çekiniyorsunuz korkuyorsunuz? Ne eşini ne de çocuklarını düşünmeyen kıymet vermeyen adamlar defolsun gitsin. Çocuklarda kültür farkı var, kimse yok demesin. Farklı eğitim sistemi, farklı gelir gider-toplum seviyesi, var da var. Çok ezikliyorlar.

Valla yukarıda bir arkadaş mis gibi bir paragraf döşemiş. :) Ben bunları yazardım yerinizde olsam.
Ki ben pek nazik biri değilim, dan diye gelme derdim. :)
Ben kendi çocuklarımla başa çıkamıyorum, senin 4 taneyle hele iyice fena olur, kafam kaldırmıyor kusura bakma der geçerim ben olsam. :)
1 değil 2 değil 3 değil Hemi de 4 tane 😂

Bazı konulara hayret ediyorum cidden
Nasıl oluyorda susuyorsunuz, susmak zorunda kalıyorsunuz?
Bu şartlarda kimse benim evimde kalamaz, eşim bunu teklif dahi etmez. Kendi istemez zaten, kardeşi gezsin de ben onun 4 çocuğuyla evde kalayım.
Evimize çok da yatılı misafir gelmistir bu arada ama birkaç günlüktür bu anne baba harici. 1 ay, 4 çocukla kim kimde kalabilir, bunu aklından geçirebilir? Kendinize yazık edersiniz, kabul ederseniz.
Ya aslında ben konuşsam, eşim neden konuştun demez. Ama ayıp olur diye ben de konuşamıyorum. Yani daha doğrusu bi gelme demedigim kaldı ama anlamak istemiyor.

Ya aslında ben konuşsam, eşim neden konuştun demez. Ama ayıp olur diye ben de konuşamıyorum. Yani daha doğrusu bi gelme demedigim kaldı ama anlamak istemiyor.
Ayıp olursa ne olur mesela? Kurbağalar kısır mı kalır? :KK53: Gökten pamuk şeker mi yağar? Ne olur yani ayıp olursa?

Ayıp olursa ne olur mesela? Kurbağalar kısır mı kalır? :KK53: Gökten pamuk şeker mi yağar? Ne olur yani ayıp olursa?
Onlar ayıp ederken sorun yok ama.
Ayriyeten yaptığınız ayıp değil normal bir şey evinize kabul etmiyorsunuz. Yaşadığı ülkede bunun kurallarını iyi öğrenmiştir.

Tarih vermiyor işte, bizden tarih bekliyor. Tarihler konusunda birşey diyemiyorum. Ben haber veririm desem ve sonra ölü taklidi yapsam?
Ölü taklidi yaparsaniz rastgele bilet alıp gelme ihtimali var. Yukarıda biri çok güzel yazmış siz direk o mesaji gönderin. Normalde bu durumda eşinizin konuşup bu konuyu halletmesi lazım ama madem yapamıyor siz yapacaksınız. Size kimsenin birşey soylemeye de hakki yok. 1 ay gelip kalacak sıfır masraf, beleş ev ve çocuklara bakıcılık oh ne ala.

kisacik bir hayat sürüyoruz, istemediginiz hicbir seyi yapmayin, lutfen yapmayın.
Alinan alinsin, kusen küssün, tınnnnnnnnnn.

Yerinizde olsam yarin ilk isim arayip her seyi soylemek olur.

Kimse huzurumdan onemli değil vallahi, hiiiic cekemem.

Ariyorsunuz ve diyorsunuz ki, artik nasil hitap ediyorsaniz, nasilsin naparsin faslini geçtikten sonra;

" Şu tatil isini bi halledelim abla, icimde kalsın istemiyorum, sunca stresim icinde 1 ay boyunca bende kalmaniz beni cok yoruyor, sen kendine bir ev, hotel ya da pansiyon artik her neyse bir sey ayarla.

kirmak istemedigim icin sustum simdiye kadar ama, kusura bakma (baksin cok tin)
Dedigim gibi sen kendine bir yer ayarla, esimle de kötü olmak istemediğim icin kendim söylemek istedim "

konusmak istemiyorsan da mesaj at oldu bitti, defolsun gitsin yav.

Onlar ayıp ederken sorun yok ama.
Ayriyeten yaptığınız ayıp değil normal bir şey evinize kabul etmiyorsunuz. Yaşadığı ülkede bunun kurallarını iyi öğrenmiştir.
Koooskoca bir ay, 4 çocukla arkasında kredi borcu bırakarak kardeşinin evinde kalması ayıp zaten.
İnsanlar zar zor geçiniyor zaten. Herkesin evi, geliri artık kendine göre, ucu ucuna ancak yetiyor.
Neden yük oluyorsun ki her sene?
Konu sahibi, çocuğunun rızkını milletin tatiline gömme diyorum. O arkalarından ödediğin krediyi çocuklarına harcarsın ya. Yazık değil mi?

Okulu tatile girmiş, ödev ders yapmayacak, erken kalkmak zorunda kalmayacak çocuklarınıza ayıp değil mi? Küsen küssün ne bu korku ya? Almanya da aynı binadaki komşusunun kapısını çalamaz sebepsiz. Sınırı durmayı çok iyi biliyorlar ama enayi bulunca da affetmiyorlar. Çocuklarının refahını huzurunu mutluluğunu düşünmeyen anne iyi anne değildir kusura bakmayın. Kendi söyleyemiyorsa siz söylemek zorundasınız. Diğer görümcem arayıp kardeşimi ağırlamadın der diye bir de ondan korkuyorsunuz. Yazık çocuklarınıza.
Ben yapamam kocam yapamaz diyorsanız da 12 Ağustos'tan sonra gelin deyin. Okullar açılıyor mecbur o tarihte kalamazlar.

Eşten çekinme, birde onunla uğraşma durumu da yok. Ki bence kendisi de usulünce bunu söyleyebilir ama size bir şey demeyecek olması da iyi.
Yukarıda güzel bir mesaj vardı, onu kopyalayıp gönderin. Sonrası ne olacaksa olsun. Çocuklarınızın da düzeni bozulacak yazık. İleride bunun için size de kızarlar benden söylemesi.

Ölü taklidi yaparsaniz rastgele bilet alıp gelme ihtimali var. Yukarıda biri çok güzel yazmış siz direk o mesaji gönderin. Normalde bu durumda eşinizin konuşup bu konuyu halletmesi lazım ama madem yapamıyor siz yapacaksınız. Size kimsenin birşey soylemeye de hakki yok. 1 ay gelip kalacak sıfır masraf, beleş ev ve çocuklara bakıcılık oh ne ala.
Ya zaten gelse bile asla çocuklarına bir saat bile bakmayacağım. Bu konuyu konuştum eşimle. Sonra aramız bozulmasın, ben ne çocuk bakarım ne de bu kadar kişiye yemek yaparım. Mesaideyim deyip eve geç gelirim dedim.
Yani gelirse sabahtan çocuklarımla çıkıp akşam eve girmeyi planlıyorum.
Gelme diyemiyor olabilirim ama onlar için çocuklarımın keyfini asla kaçırmam.
Çünkü daha önce çocuklarına bakıp, her gün sofra çektiğim için yaşıyorum bunları.
Ama daha önce en fazla 1 hafta kalıp giderdi. Bu 1 ay muhabbeti yeni çıktı.

Ay bende senın gibiyim hayır dıyemıyorum bu yuzden baştan tahmın edıp eşimi tembihliyorum. Dıyorum böyle derlerse böyle söyle diye. Ortak yalan üretiyorum vs. Sizde öyle yapın dıcem ama tarıh vermemısler. Karşıdakı tipide hayal edıyorum her seyden kendıne pay cıkarıp küsüp ağlayabılcek bi tip. Ama tek çözüm sanırım arkadasların dedıgı eşinize diyinki ben bu sebeplerden istemıyorum sen demezsen ben dıcem . Sonra ablan senı arar ağlarsa bana gelme dıye. Ömrümüz sayılı yaşadıgımız yazlarda sayılı hıc gerek yok küssün gitsin. Zaten yurt dısında yuzyuzr gelmıyosunuz

Ya zaten gelse bile asla çocuklarına bir saat bile bakmayacağım. Bu konuyu konuştum eşimle. Sonra aramız bozulmasın, ben ne çocuk bakarım ne de bu kadar kişiye yemek yaparım. Mesaideyim deyip eve geç gelirim dedim.
Yani gelirse sabahtan çocuklarımla çıkıp akşam eve girmeyi planlıyorum.
Gelme diyemiyor olabilirim ama onlar için çocuklarımın keyfini asla kaçırmam.
Çünkü daha önce çocuklarına bakıp, her gün sofra çektiğim için yaşıyorum bunları.
Ama daha önce en fazla 1 hafta kalıp giderdi. Bu 1 ay muhabbeti yeni çıktı.
Sen at mesajı biz arkandayız knks

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X