Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar sizi rahatlatacak kadar olmasa da bir miktar hallettim işi.
Benim işlerim yoğun, geri kalan zamanlarda da çocuklarımla ilgilenmek istiyorum, neticede onlarında tek tatili var dedim.
Gelecekseniz şu tarihte 5,6 günlük müsaitliğimiz var dedim. Önce derin bir sessizlik oldu, sonra gelip gelmeyeceğimiz belli değile döndü iş.
Bu saatten sonra ne olur bilmiyorum ama hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu gücü sizlerden aldım :)
Hadi inşallah 😊

Benim işlerim yoğun, geri kalan zamanlarda da çocuklarımla ilgilenmek istiyorum, neticede onlarında tek tatili var dedim.
Gelecekseniz şu tarihte 5,6 günlük müsaitliğimiz var dedim. Önce derin bir sessizlik oldu, sonra gelip gelmeyeceğimiz belli değile döndü iş.
Bu saatten sonra ne olur bilmiyorum ama hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu gücü sizlerden aldım :)
Telefonda mı söylediniz
Ay detay verin de içimiz soğusun 😁😁

Telefonda mı söylediniz
Ay detay verin de içimiz soğusun 😁😁
Evet telefonda söyledim, bütün detay bu şekilde zaten. Gerisi hiçbir şey olmamış gibi sohbet muhabbet. Bozulduğunu belli etmemeye çalıştı. Ben de çok doğal bir şey söylemişim gibi davrandım. Bu işin burda kalacağını pek sanmıyorum ama muhtemelen olay çıkacak :)

Evet telefonda söyledim, bütün detay bu şekilde zaten. Gerisi hiçbir şey olmamış gibi sohbet muhabbet. Bozulduğunu belli etmemeye çalıştı. Ben de çok doğal bir şey söylemişim gibi davrandım. Bu işin burda kalacağını pek sanmıyorum ama muhtemelen olay çıkacak :)
Ay bırakın da çıksın o olay zaten. Dedem hep derdi küsenden ben razıyım, ne alış veriş diye hshhshsh olay tam olarak bu yani. Bu yüzsüzler kapım kapanmasın diye küsmez de çok beklersiniz.

Vallahi tebrik ediyorum çok sabırlısınız insan bazen değil misafire kendine bile tahammül edemiyor,tüm mesajları okuyamadım ama şunu çok merak ettim gelen eşinizin değil sizin kardeşiniz olsa ve 1 ay keyfi sizin evde kalsa eşiniz yine susarmıydı ?mecburi bir durum olur hastane işi vs anlarım ama tatil için kimsenin evinde 1 ay kalınmaz

5-6 gün diye gelir gitmezler. Yanlış yapmışsınız bence. Hiç açık kapı bırakmayacaktınız. Gelip gitmezse kolundan tutup dışarı atacak haliniz yok. Direkt bir aylık eşyalı ev tutun dicektiniz

Önceden sizin gibiydim eşimin aileside kalabalık gelince gitmek bilmezlerdi hizmet edicem memnun edicem diye canım çıkardı. Bikaç yıldır değiştim çok netim.Gelcez derler şu tarihler dışında müsait değilim derim, ki eş ailesini severim aramız iyidir.Çocuğum lgs öğrencisi şimdiden söyledim " bu sene yatılı misafir ağırlayamam,yoğunuz" . Size tavsiyem saygı sınırlarını içersinde net olun. "Bir ay çok zor oluyor çocuklarımla ilgilenemiyorum maksimum bir hafta ağırlayabilirim kusura bakma" yazın mesaj atın küsen küssün... anasıyla birlikte 5 kişiyi inanın en fazla bi hafta ağırlarım başm kaldırmaz benim...

Her aile yapısı farklıdır. Herkes herkeste de rahat etmez mesela benim 4 halam var ama biz hep tek halama gideriz az evvel aşağıda yorum yaptım uzunca anlattım. Kim beni rahat ettiriyorsa orda kalırım ama dolabina alışverişini koyarım bi ekmeğini alırım evini beraber süpürürüm dışarı çıkarım yemeğe götürürüm. Budur yani bence karşılıklı hele bila ki her sene 3 hafta kalıyorsam kapısı hep bana sonuna kadar aileme açıksa .. sadece bana babama anneme yapmaz abilerim evli çoluk çocuk ev curcuna oluyordu tam 3 aile 4 aile bir arada oluyordu ama bizler de değerini bilen insanlarız. O yüzden yakınan kimse yok tam tersine görünce duygulanıyorlar da artık herkes bi işin ucundan tutsa herkes bir gün eve ekmek getirse kimse kimseye böyle dolmaz
Ay kusura bakmayın ama toplama kampı gibi bu ne yahu? Çok istiyorsanız yakından ev tutun, iyi bişey yapıyor gibi anlatmışsınız. 3 hafta evimde 20 kişi ağırlamak zorunda mıyım?
Misafir seven biri olarak ben bile okurken bunaldım.

Vallahi tebrik ediyorum çok sabırlısınız insan bazen değil misafire kendine bile tahammül edemiyor,tüm mesajları okuyamadım ama şunu çok merak ettim gelen eşinizin değil sizin kardeşiniz olsa ve 1 ay keyfi sizin evde kalsa eşiniz yine susarmıydı ?mecburi bir durum olur hastane işi vs anlarım ama tatil için kimsenin evinde 1 ay kalınmaz
Benim ailem asla öyle bir şey yapmayacağı için bunu öğrenme şansım yok malesef. Benim de gurbette ablam var. Gelir anneme 10 gün kalır, yalvarırız bir gece de bizde kal diye. Küçük çocuğu da yok üstelik, gelin burda görün der, kimsenin evine gitmez.
Eşim elbette kalsın der ama iş ciddiye binerse nasıl tepki verir bilmiyorum, çünkü bizden asla öyle bir talep gelmedi, gelmez de.

5-6 gün diye gelir gitmezler. Yanlış yapmışsınız bence. Hiç açık kapı bırakmayacaktınız. Gelip gitmezse kolundan tutup dışarı atacak haliniz yok. Direkt bir aylık eşyalı ev tutun dicektiniz
O da aklıma gelmedi değil, yapmaz diyemiyorum malesef. Ama bu kadar da emrivaki yaparlarsa ben de sabır taşı değilim neticede, ne yemek yaparım ne de eve uğrarım, giderim bir otelde çocuklarımla keyif yaparım.
Bunu yapabileceğimi biliyor eşim. O durumda istemese de müdahil olmak zorunda kalır. Müdahale edemiyorsa oturur evde kardeşiyle.

O da aklıma gelmedi değil, yapmaz diyemiyorum malesef. Ama bu kadar da emrivaki yaparlarsa ben de sabır taşı değilim neticede, ne yemek yaparım ne de eve uğrarım, giderim bir otelde çocuklarımla keyif yaparım.
Bunu yapabileceğimi biliyor eşim. O durumda istemese de müdahil olmak zorunda kalır. Müdahale edemiyorsa oturur evde kardeşiyle.
valla anlattığınız profil o eve gelir gitmez. Otele falan gidersiniz gitmezsiniz bilemem ama tatiliniz yine rezil olur. Net olun

Ama gerçekten çok doğal birsey söylemişsiniz. Tebrik ederim 😀 olay çıkarsa da haklı olan sizsiniz geri adım atmayın. Bazen böylelerine biraz diş göstermek gerekiyor

Inşallah gelmezler, gelirlerse de 2-3 gün kalıp kendilerine başka bir yer ayarlarlar Sourlife Sourlife . Benimde kardeşim Almanya'da yaşıyor, okullar açılmadan oğlumla gezmeye gideceğiz çünkü onlar bu yaz gelemeyecekler. Planım 3-4 gün Almanya, sonrasında 2-3 gün Hollandayi gezmek...kardeşime yakın bir yer tutmayı düşünüyorum, o şekilde söyledim en başında.

Evet kümesi daha iyi ama bu defa öteki görümcem arayıp yiyip bitirecek beni. Kardeşimi ağırlamadin vs. O da kusecekse olur :)
O kadar kolaysa kendi kardeşini kendisi ağırlasın 1 ay 🤦🏻‍♀️ bu insanlarda ki rahatlık beni çıldırtıyor 😤 birkaç gün neyse de 1 ay nedir ya kusura bakmayın aşırı yüzsüzlermiş hem çok uzun süre kalacaklar hemde hiçbir şey yapmayacaklar üstüne harcamaları da size kitleyecekler ne ala memleketmiş ya ! Açık açık ya siz ya eşiniz konuşsun gerçekten bazen net olmak gerekir hayır demeyi öğrenmeniz gerekiyor zor oluyor ama bşr kere demeye başladınız mı rahatlığı fark edeceksiniz bende önceden diyemezdim şimdi çatır çatır cevap veriyorum sizi seven halden anlıyor zaten kullananların işine gelmiyor tabi 😂 sen değiştin bilmem ne falan diyen çok olur

Zaten buna sinir oluyorum. İlla kırıp dökmek mi lazım? Kendisi nasıl böyle birşey teklif ediyor. Gerçekten bazı insanlar başka insanları kullanmak için var.
Direk şey diyin bu sene yazlık tutun hatta bizde size gelelim tatil yapmış oluruz deyin onun yaptığı gibi de ne iş yapın ne de evde durun alın çocuklarınızı gezin dinsizin hakkından imansız gelirmiş 😂 ödemede yapmayın yalnız bir daha tövbe eder tatile gelicem demeye

Olay şimdi başlıyor, kıvırma geri vites yok. Küsen küssün bozulan bozulsun gelmeyen gelmesin. Hatta kocanıza mık diyecek fırsat bile vermeyin. Görümceniz gibiler ot gelmiş saman gideceklerden. Her yaz çoluğu çocuğu toplar akraba evine yığılır. Bir sene de başka yere gideyim, çocuğum değişik yerler değişik kültürler görsün, 3-5 müze gezelim demezler. Asla kıymazlar paraya çünkü gizliden ev parası biriktirirler. Siz 1 çocuğa zor yetersiniz ama onlar 4 çocukla gül gibi geçinir çünkü çocuk için para alırlar, devlet okulu ücretsizdir. Kurslar hobiler vs çocuk harçlığıyla bile öder o kadar ucuzdur.

Biri de gelmiş benim yoluma gül seriyorlar diyor. İnsanların hayır diyememesinden, ayıp olur diye çekinmesinden faydalanıyorum demiyor, arkamdan kim bilir neler sayıyorlar demiyor. Alış veriş yapıyormuş eve erzak alıyormuş. En küçüğünden en ucuzundan en kalitesizinden dolduruyorlar getiriyorlar. Kahvaltı ok ama akşam yemekleri benden, hiç uğraşma dışarıda yiyeceğiz demezler veya yardımcı tutalım her gün şöyle bir temizlesin süpürsün toplasın demezler. 3-4 günlük 1 haftalık bir otel pansiyon tutup akrabasını götürmezler. Hasret giderme sadece evlerine gelip yiyip içip yatmakla oluyor sadece. Yaşlısını geçtim genci bile arkadaşlarımla şu ülkeye gideyim şu şehirleri gezeyim demez. Bu sene ben gitmeyeyim uçak biletini alayım da ben davet edeyim diye bir kelime bir cümle yoktur lügatlarında. Size yemin ediyorum ya beni ne güzel ağırladılar seneye de ben davet edeyim demeyi bırak ülkeden ayrılırken daha uçakta biter akrabaları. 12 sene yaşadım, kaç kez aynı uçakla gittim trende vs konuşmalarına şahit oldum, gurbetçi tayfayı biliyorum.

Konu sahibi, kaç kez yazdım bunlar bırak 4 çocukla milletin evinde 1 ay kalmayı kahve içmeye gidemezler. Yok öyle bir dünya oralarda. Mahremiyet nedir çok iyi öğretir yabancılar. Onların mahremiyetine özel hayatlarına saygı var ama size yok. İnşallah bizi susturmak için konuştum söyledim yazmıyorsunudur. Tek olsanız ne haliniz varsa görün derim ama çocuklarınıza yazık. Ben annemin babamın evinde gidip çoluk çocuk 1 ay kalmıyorum. Kendi odam yatağım duruyor. Yine de anneme kıymıyorum, daha gelmeden tatil planı yapıyorum, araba kiralayorum gidiyoruz hep beraber. Kendi ailemi yolcu edip eşimin ailesini misafir ediyoruz. 1 sene oradan kısıp buradan kısıp bu hasret giderme için para biriktiriyorum.

Merhaba arkadaşlar,
Dert değil belki ama gerçekten beni bunaltan bir durum. Görümcem yurtdışında yaşıyor ve 4 çocuğuyla birlikte her yaz bize gelmek istiyor. Geldiğinde asla elini bir işe sürmüyor. Beni evde bulduğu an, çocuklarını bana bırakıp gezmeye, alışverişe vs.cikiyor.
Ben çalışıyorum, çocuklarımız deseniz anlaşamıyorlar. Ben işteyken çocuklarımı evde bırakırken bile tedirgin oluyorum. Onun çocukları yüzünden.
İki defa geleceğim dedi, ben tabi gelin demedim. Çalışıyorum dedim, tatil planımız var dedim vs.ama boş yere konuşuyorum tabi, geleceğine eminim. Planlarını çoktan yapmış, hatta 1 ay kalırım gibi planları var kafasında.
Gercekten bu rahatlık bana çok fazla geliyor, ben ablama 2 saatliğine giderken bile 10 defa müsait mısın diye soran bir tipim. Eşim deseniz iki arada bir derede kalmış. Bana hak veriyor ama gelmeyin diyemiyor tabi.
Yazımı 10 kişiye yemek yaparak ve onun çocuklarına bakıcılık yaparak geçirmek istemiyorum. Benim çocuklarım da yoruldu okul hayatından, yazın olan tüm vaktimi kendi çocuklarıma ayırmak istiyorum.
Ben ne yapacağım? Var mı bu konuda akıl verebilecek olan?
Sizi annesi sandı galiba. Hoş insan annesinde bu kadar dalmaz rahat etmez. Arayın deyin yahu git demek daha zor gelmeyin dersiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X