Görümceler...

Hayır abartmıyorsunuz ama bu olay eşinizin ök*zlüğü yüzünden olmuş ne olmuş yani bir akşam yemek hazırladıysan hazırlamak dediğimizde ısıtmak, haa çok karın yoruldu diye üzülüyorsan bir zahmet karını mutfağa sokma sen hazırla, karına üzülüyorsan ki bence sıvama çalışması annesine nasıl üzülmüyorsun? Nasıl bu akşam sen dınlen anne demiyorsun? Ah bu anneler her şeye koşunca etraf işi gibi görüyor az üstüne gitsen senin kızın derler ama anneniz onlara hizmet etmek zorunda değil keşke iftara kabul etmeseydiniz.

Ne kadar lüzumsuz varsa konuda maşallah, kadın ben sadece annemden yardım istedim diyor ki bu en doğal hakkı, yok kimse size yardım etmek zorunda değil, yok millete mi sordunuz da çoğaldınız, yok ben bebeğimi yanlız büyüttüm. Tövbe est.

Görümceden ütü beklemek normal yani?
Eve çullanıp 3 gün iftara kalıyordan bir zahmet kadının 50 yaşında ki annesi ütü yaparken sen de bir iş yap. Hadi onu yapmadın bari gelip hizmet bekleme. Yarın bunlar biz sana şöyle yardım ettik böyle yardım ettik de derler. Konu sahibi yardım istemediği halde.

dert o değil
kadıncağız annesini isteyebilir doğaldır bu
görümceler üzerine birde hizmet gördürmüşler 3 gün kadın onlara iftar hazırlamış

o yüzden tabağa çanağa ellerini sürmediler diye belirtiyor
annesi kızına bakmaya gelmiş onlara değil sonuçta

Ben sadece annemden destek benimlde ilgilemmesi konusunda istedim, sezeryan oldum dikiş ağrısı, uykusuz geceler vs. Baba çalışıyor, yardım etmesi pek mümkün değil.
işte hatanız burada
hepimizin eşi çalışıyor
bende ilk çocuğumda yaptım bu hatayı ikincisinde ikimiz baktık uykusuz da kalsa baktı çocuğa

bence annenizi de gönderin biran önce eşiniz görsün bir anyayı konyayı

Oyyyy premseeeessss doğum mu yapmııııışşşş...
Dünyada ilk ve tek doğuran sizmişsiniz gibi yedi sülaleyi eve toplarsanız bunları yaşamanız normaldir.

Ben sadece annemden destek benimlde ilgilemmesi konusunda istedim, sezeryan oldum dikiş ağrısı, uykusuz geceler vs. Baba çalışıyor, yardım etmesi pek mümkün değil.
K KIR PAPATYASII sende ya hamilelik öncesi ya da hamileyken böyle düşünüyordun. Senle bir konuda uzun uzun tartışmıştık.
Eşim geceleri baktı mı bebeğe?

Eve çullanmak mı? Aynı konuyu mu okuduk? Kızlar eve gelmek istememelerine hatta yorgunuz gelmek istemiyoruz demelerine rağmen abileri eve çağırıyor, gelmek istemiyoruz dediler diye yengeleri de laf söylemiş. Zaten 20 yaşında kız lohusa kadının evine neden gitmek istesin? Emin olun onlar da hiç meraklı değildir hiçbir işin ucundan tutmayan abileri, yeni doğum yapmış yengeleri ve yengenesinin annesiyle takılmaya.

Konuyu görümceler diyerek açmışsınız ama onların elle tutulur bir şeyini göremedim ben. Aksine eşiniz annenize hizmetçi muamelesi yapmış. Bir de sizi düşünen dinlenmenizi isteyen birisi suratını astığında annenize böyle davrandığında kötü etkileneceğinizi nasıl anlamıyor olabilir?

Aynı konuyu okumadık galiba çünkü benim okuduğum konuda 20 yaşında bekar kızın konu sahibine akıl vermesi ve 3 gün iftara gelmesi yazıyordu. Meraklı değillerse gelmesinler. Abileri yani koca kişisi zaten ayrı bir Cumhuriyet.

3 gün iftar yapma sebepleri konu sahibi ve kocasının kendilerinin çağırmış olması. Rahatsız oluyorlarsa çağırmasalardı. Nitekim gelmek istemiyoruz diye açık açık söyleyen insanları hala neden çağırıyorlar? Yetmiyor bir de neden gelmek istemediniz diye hesap soruyorlar. Üç tane yetişkin var evde iki tane görümceye daha ne gerek var?

İftar için arayıp çağırdıkları kısmı ben göremiyorum nedense.

Kocanizin şeyi altından herhalde herkese giydirmissiniz kocaya laf yok. Kimse de sizle ilgilenmek zorunda değil evde bir tabur kadın var sıkıntı çıkmasi normal ama sizin başınız daha çok ağrır bu kocayla.

Valla bende görümceyim bal gibiyim hemde. Yengemde öyle benden bişey beklemez. yaparım tabikii ama extra kalkıp benden iş görmemi beklemez cunku halk dılınde denılen tabırle asalak değil. kendi işini kendi halledıyor. Lohusaykende öyleydi. annemle biz ordaydık o haliyle her işini görmeye calısırdı bız kızardık yat uyu dinlen lohusasın diye. Hala bile yeğenim 6 yasında sen gel sadece yeğeninle oyna gerisini ben hallederim kafasında. Sizde öyle olabilirsiniz. Kaldı kı cocuga bakıp gecelerı uykusuz kalmışlar. Annede masaya +2 tabak daha koyuyor sonucta bısey olmaz buyutmeyın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…