Görümce

Eşinizden yüz bulamasa gelemez.
Hayır hadi geliyor diyelim niye kalıyor ?
Hadi kalıyor diyelim ne demeye bir hafta kalıyor?
Evli mi bekar mi görümce onu anlamadım.
Ama bekarsa tez zamanda birini bulursaniz kendi hayatına bakar belki.
24 yaşında işi gücü okulu filan yok mu bu kızın ?
Ben olsam açıkça söylerim canım senin evin var barkin var şehir dışında da yasamiyorsun bu kadar kalman normal mi sence diye ?
Abimin evi derse de yoo burası benim de evim diyebilirsiniz.

Bazı konu açanlar destan yazıyor, siz hiç detay vermemişsiniz. Diğer yorumlardan 20li yaşlarda olduğunu anladım bir tek.

Gelip ne yapıyor, nasıl vakit geçiriyor? Çalışmıyor mu? Siz yeni mi evlisiniz? Yani hoşlanmıyorsanız belli etmeniz lazım, orası sizin de eviniz eşinizin olduğu kadar.

Büyük ihtimalle abisini kıskanıyordur. Yaşı biraz büyüyüp hayatta meşguliyetleri olunca istese de gelemez. Yok o zamana kadar dayanamam derseniz en kesin çözüm taşınmak. Yok taşınamam derseniz soğuk nevale gibi davranmanız lazım.

Temel kabahat eşinizde bu arada. Oranın iki kişinin yuvası olduğunu idrak edememiş.

Eşinizden yüz bulamasa gelemez.
Hayır hadi geliyor diyelim niye kalıyor ?
Hadi kalıyor diyelim ne demeye bir hafta kalıyor?
Evli mi bekar mi görümce onu anlamadım.
Ama bekarsa tez zamanda birini bulursaniz kendi hayatına bakar belki.
24 yaşında işi gücü okulu filan yok mu bu kızın ?
Ben olsam açıkça söylerim canım senin evin var barkin var şehir dışında da yasamiyorsun bu kadar kalman normal mi sence diye ?
Abimin evi derse de yoo burası benim de evim diyebilirsiniz.
Abisinden yüz buluyor . Abisinin artık kız kardeşine ve annesine bağımlı bir erkek olduğunu fark ettim . Okul yok arkadaş yok iş yok . Gün boyu evde ailesiyle tartışıp bana geliyor . Abiside hiç bişey demiyor . Kabahat eşimde eşimle kavga ediyorum anlamıyor . Daha demin bana kabahatli olduğunu bildiği için beni dövecek gibi bakıyorsun sanki dedi diyecek sözşm yok böyle devam ederse boşanacağım

Ay olabilir eşimin ailesi deccalin türkiye şubesi çünkü . Ailedeki kadınlar olarak beylerin arkasına sığınmayı seviyorlar ben bir kadın olarak anlamıyorum . Varlıkları bir erkeğe bağlı . Kız aynı böyle davranıyor . Sevgilisi olduğunda abisine söyliyor abisi kızıyor falan dlsşfmsşgşsg allah korusun bazen ya ben tçvbe estağfurullah ensest bir işin içindemiyim diye işkilleniyorum
Neden işkillendiniz ne yapıyorlar ki?

Bazı konu açanlar destan yazıyor, siz hiç detay vermemişsiniz. Diğer yorumlardan 20li yaşlarda olduğunu anladım bir tek.

Gelip ne yapıyor, nasıl vakit geçiriyor? Çalışmıyor mu? Siz yeni mi evlisiniz? Yani hoşlanmıyorsanız belli etmeniz lazım, orası sizin de eviniz eşinizin olduğu kadar.

Büyük ihtimalle abisini kıskanıyordur. Yaşı biraz büyüyüp hayatta meşguliyetleri olunca istese de gelemez. Yok o zamana kadar dayanamam derseniz en kesin çözüm taşınmak. Yok taşınamam derseniz soğuk nevale gibi davranmanız lazım.

Temel kabahat eşinizde bu arada. Oranın iki kişinin yuvası olduğunu idrak edememiş.
Birşey yapmıyor oturup ağabeyiyle sohbet ediyor . Bir yıldır evliyim abisi başından beri bunu yaptı böyle davrandı tartıştım yine olmadı yine yok benim eşim anlayışsız ve ailesine bağımlı biri . Bunu anladım ben bu işten . Eşimin bu tavırlarından da kendisinden de ailesinden de soğudum . Sizin dediğiniz gibi bu evin bizim yıvamız olduğunu kabul edememiş bir gün konuşsam ikinci fün yine aynı . Allah bana yardımcı olsun da kurtulayım diye bakıyorum artık

Neden işkillendiniz ne yapıyorlar ki?
Her yerde abisiyle beş tane daha abisi var diğer abiler de bekar ama birtek benim kocamın fotoğrafı var ekranında . Abisini durup durup öpüyor . Beni gezdir beni şöyle yap diyip duruyor . Her şekilde abisi tarafından şımartılmak istiyor . Ama diğer abilere böyle değil . Siz olsanız noluyo ya demez misiniz . Sevgilisi olumca abisi sevgilisi olmasına üzülüyor falan . Kendisi de abisini telkin ediyor abisi beğenmezse ayrışıyor çocuktan böyle iğrenç bir ilişki . Herkesin kardeşi var ama herkes böyle buldumcuk gibi davranıyo mu anlamış değilim

Her yerde abisiyle beş tane daha abisi var diğer abiler de bekar ama birtek benim kocamın fotoğrafı var ekranında . Abisini durup durup öpüyor . Beni gezdir beni şöyle yap diyip duruyor . Her şekilde abisi tarafından şımartılmak istiyor . Ama diğer abilere böyle değil . Siz olsanız noluyo ya demez misiniz . Sevgilisi olumca abisi sevgilisi olmasına üzülüyor falan . Kendisi de abisini telkin ediyor abisi beğenmezse ayrışıyor çocuktan böyle iğrenç bir ilişki . Herkesin kardeşi var ama herkes böyle buldumcuk gibi davranıyo mu anlamış değilim
Olabilir o abisiyle daha yakındır ama bir hissiyatınız varsa Allah korusun herşey olabilir.

Siz bu konuyu daha önce de acmadiniz mi?
Konuşacaksınız kendisiyle, kötü de olacaksınız muhtemelen ama komşu olacak kadar yakın aile evini bırakıp sürekli sizde kalmasından iyidir.

İşte onu nasıl yapacağım eşimin gözüne batmadan anlamadım
Onun ailesi batmış daha çok ama yinede siz bilirsiniz.
Pışpışlamayın eşinizi idare etmeyin bu konuda.
Mesafe koymanın binbir türlü yolu var bu konuda.
Müsait değilim,işim var,duymadım,görmedim en son raddede de açıkça bu kadar sık görüşmek istemiyorum gibi.

Gelince kapiyi acmayacaksin
Mesaj atip agda yapiyorum musait degilim diyeceksin
Bi digerinde dustayim diyeceksin
Sonra da gelmeden haber ver her an musait olmuyorum bazen de kafa dinlemek istiyorum diyeceksin
Esinle kavga ederek bir yere varamazsin

İşte onu nasıl yapacağım eşimin gözüne batmadan anlamadım
Kız yokmuş gibi rahat davranın, yemek var dolapta açsan mikrodalgada ısıt ye deyin mesela, misafir gibi davranmayın, zaten yaşı sizden küçükmüş ama sonuçta da yetişkin siz ona hizmet etmek zorunda değilsiniz hatta hizmet etmeniz saçma. Peki ne yapıyor kız size gelince sizi rahatsız edecek?

Seninle rekabete girmiş, onları takma kendi kendilerine takılsınlar, muhtemelen sana gicik gitmek için yapıyor

Eminim bu seferde bir ay kalmaya gelecek gözümüzün nuru biriciğimiz görümcem
Ay evet böyle çok dipdibe olmak da o kadar iyi değil ama çok uzak olmak daha kötü. Uzak olunca bu sefer gelip 1ay kalıyorlar. Hani yakın olsalar surat asarsınız git denmez ama git deseniz gidebilir ama uzaktan gelince git de diyemezsiniz çünkü gidemez.

Onun ailesi batmış daha çok ama yinede siz bilirsiniz.
Pışpışlamayın eşinizi idare etmeyin bu konuda.
Mesafe koymanın binbir türlü yolu var bu konuda.
Müsait değilim,işim var,duymadım,görmedim en son raddede de açıkça bu kadar sık görüşmek istemiyorum gibi.
Eve abi getiriyomuş ailesinin evinden.

X