Görümce-yeğen yüzünden eşimle yaşadığım tartışma

Sevmek zorunda değilsiniz, karşı tarafta sizi sevmek zorunda değil. İncir çekirdeği bı doldur mayacak konu. Uzatma yin. Dünya Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama Saygı duymak zorunda...

Siz soğuk olduğunuza sebep buluyorsunuz kendinize hak veriyorsunuz belki onlar da soğuk mizacli? Gereksiz yere kendinize arka çıkartıp sorun aramış siniz isteyen arar isteyen aramaz sormak nedir ya

Görüştüğüm akrabalarim kutladı tabiki, kendi kuzenim bile benden önce eşimi aradı. Hatali olabilirim ama eşime cok kırgınım. Bir süre sessiz kalacağım

Ben eşinizi çok kaba buldum. Bana değer vermeyene ( anlattıklarınızdan ben sizi soğuk bulmadım, hatta ailesine bayağı değer vermişsiniz) ben de değer vermem. Evime gelirse de gereken şekilde davranırım, zaten sonra kendisi bir daha gelmez. Eşinizin kendi yeğenini sizden önde tutması da aile bilincinin yerleşmemiş olduğunu gösterir.

Mesafeli.olan sizsiniz samimi olmayan sizsiniz, aramayan sormayan da normal zamanda muhtemelen sizsiniz görümceyi.ee hem soğuk olup hem bayram tebriği beklemek çok saçma değil mi. Eşiniz gayet nedenini.açıklamış aslında ortada sorun yokken sizin mesafeli olmanız.

Arada yiğenle çok yaş.farkınız bile yok 25 yaşında görümce sizden büyük demek ki peki siz neden aramadınız? Büyükler aranır. Ara sor niye beni aramamışlar demek aşırı gereksiz. Evine geleceklerini nerden çıkardınız ki belki hiç.gelmeyecekler

Beni anlaminiza mutlu oldum çünkü özür dile diyenler olmuş, neden özür dileyim ki küfür etmedim hakaret etmedim. Bu kadar sinirlenip eve giremez dememin sebebi zaten yeğenine değilde eşimin beklemediğim bu davranışına.. bana, haklısın hayatım ama bosver aramazsa aramasinlar sıkma canını dese inanin aramışlar aramamışlar umrumda olmayacak. Ama sadece sebebini sormusken "demekki sevilmiyorsun" diye cevap vermesi canimi acıttı. Tanıyamamışım eşimi

Esin con ayıp etmiş
Ben de olsam kırılirdım.

Burada özür dilemesi gereken eşiniz. Bir de utanmadan ailenizi koz olarak kullanmış "geçimsizsin ailen bile seni istemiyor" diyerek.

Cok kırgınım nasıl düzelecek hiç bilmiyorum, içimden birşeyler koptu gitti sanki. Eskisi gibi güvenemem artik gözüm kapalı sırtımı yaslayamam gibi
Evet haklısın bence. Ama eşinin gebel tavrı böyle değilse geçer, düzelir inşallah.
Eşinin bu tavrının altında ne yatıyor acaba? Sınırlı mıydı o an? Ya da konu çok mu uzadı? Bazen insan karşıdakini kırmak için kasıtlı da böyle konuşabiliyor. Ama bence de çok kırıcı. Ailen bile seni istemiyor demek çok üzücü.
Sen yineYine bir süre mesafe koyabilirsin ki tekrar yapmasin

Esiniz patavatsiz. Benzer bi sey yasasam sizinle ayni tepkiyi verirdim. Arayip sormayan selam dahi iletmeyende eve gelmesin bir zahmet

Hem soguk yapida olup hem insanlardan ilgi alaka beklemeniz sacma. Bayram kutlamasi mesaji cok abartiliyor size karsi saygisizligi yoksa bayram mesaji atmadi diye evime gelmez demeniz okadar sacma ki esiniz yanlis konusmus ama evime gelemez demenize verdigi tepkide hakli. Ne yapsin adam size mesaj atmayan arayip sormayan insanlari arayip hesapmi sorsun

Eşinizin son cümlesi hatalı. Hassas noktanızdan vurmuş sizi ama diğer konuda hata sizde. Karşılıklı birbirinize bayılmıyormuşsunuz zaten, bayramınızı kutlasalar ne olur kutlamasalar ne olur? Şart mı illa kutlamaları? Konuşulacak mesele değil benim gözümde.

Yapı gereği soğuk olduğunuzu da kabul ediyorsunuz. Eşiniz olanı söylemiş dahası o ev sadece sizin değil. Siz görmek istemiyorsanız evde olmazsınız ama çiftlerin o evde birlikte yaşandığını, ortak evleri olduğunu unutmamaları gerektiğini düşünüyorum. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı göstermek zorunda. Kuzenimin eşini hiç sevmem kafa yapısı olarak farklıyız birbirimizden ama bir kere saygısızlık etmemişizdir birbirmize. Yürekten sevmek mecburiyetinde değilim evinde de gider kalırım. Orda kuzenim de yaşıyor sonuçta. Sevmediğimiz insanlarla kerelerce Yanyana geliyoruz. Gereksiz yere hem mesele çıkartmış hem uzatmışsınız bence.

Son düzenleme:
hem mesafeli olmayı sevip hem de aranmamaya alınmak bana tuhaf geldi açıkçası. eşinize de bir parça hak verdim, sizi yakın görmemişler ve arama gereği duymuyorlar.
mesafenizi samimiyetsizlik olarak da görüyor olabilirler.
eşinizin hatası ise patavatsızca kelimeler seçip bunu söylemesi. biraz daha düzügn ifade edebilirmiş.
bir de ben ilişkilerde bu şekilde özellikle karşı tarafın ailesini şikayet eder tarzı konuşmaları sevmiyorum.
30 yaşındasınız ve 4 yıldır o aile ilesiniz. bu hissettiklerinizi anlatıp sorabilecek kadar yakınlık olmuş olmalıydı bence.
mesafeli olucam derken gerçekten çok abartmış olabilir misiniz uzak durmayı ?

bu cevap ' demek ki sevilmiyosun' bana bu konunun yada daha dogrusu sizin hakkinizda konuduldugunu düsündürdü. esinizin bilgisi dahilinde kasitli bi sekilde aranmamissiniz eminim ki.

Ben de mesafeli bir insanım ve arayıp sormadığım kimsenin bana mesaj atmasını beklemem. 365 gün görüşmeyip bayramda neden aramadı demek saçma geliyor çünkü. Eşiniz de sanırım mesafenize bozulduğu için fırsat bu fırsat deyip dökülmüş.

Dört yılda eşini tanımamış olması diye bı durum söz konusu olamaz.
Kocasindan bu tepkiye hazırlıklı olmadığı için zaten şaşkınlıktan kırgın...
Tanimamayla taniyamamayla alakası bence kesinlikle yok bugün cicegim böceğim diyen adamlar yarın hoşt diyebiliyor sonuçta nesi ilginç neresi taniyamamak.

Kesinlikle öyle, kaldi ki cevremizdeki ablalar, teyzeler hep demezlermi eşimin 20 yıl sonra bile yeni huylarını görüyorum diye. Zaten bu şekilde tepki verecegini bilsem hic olayi buralara getirirmiyim, gerçekten şaşkınım kırgınım

bu cevap ' demek ki sevilmiyosun' bana bu konunun yada daha dogrusu sizin hakkinizda konuduldugunu düsündürdü. esinizin bilgisi dahilinde kasitli bi sekilde aranmamissiniz eminim ki.
Olabilir, onlar biraz fazla birbirlerine bağlı ve ben kendi isteğimle onların dışında kaldım. Cunku yapamam yapim oyle değil rahat olamam o sekilde. Söylediğiniz mantıklı, özellikle küçük ablasindan beni bu sekilde eşime şikayet etmesini beklerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…