Görümce sorunsalı

Konudaki en şanslı kişi enişte. Ne güzel, ailenin tüm fertleri içkisini alması kumarını oynaması için çalışıyor. Üstelik elinin altında kadın da var, cinsellik için sağa sola gitmesine de gerek yok. Çamaşırı temizliği yemesi içmesi... Kumarhane otellerinde kalan VIP gibi.
İçkici kumarcı adam karısını söğüşlüyor; karısı kardeşini söğüşlüyor, kardeşi de kendi karısını söğüşlüyor. Dünyanın en mükemmel adamıyla aşık olup evlensem de bu döngüde olmak istemem. Kocası bırakır gider, çocuklarıyla ortada kalır, hayatını düzenlemesine yardım edilir, iş kreş ev konuları halledilir, kadının ayakları üstünde durması sağlanır sonra herkes başının çaresine bakar.

Merhaba kadınlar kulübünün güzel kadınları. Bir görümce konusu da benden.Bilmiyorum arkadaşlar ben mi yanlış düşünüyorum lütfen akıl verin. Ne yapacağımı nasıl davranacağımı şaşırdım artık.

Konu şu görümcemin eşi işe yaramaz beş para etmez herifin teki. İçki kumar v.s aldatma hariç bütün kötülüklerin vücut bulmuş hali. Bu yüzden görümcemin bütün beklentileri eşimden. Çocuğunun saçını tıraş ettirmekten, muayeneye götürmeye, annesigili ziyarete götürmekten, dışarda gezdirmeye kadar. Adeta babası gibi ilgileniyor. Yeğeni bakın kesinlikle buna karşı çıkmıyorum ama benimde yeğenim var ve hep önce kendi evim dedim bu zamana kadar.

Mesela görümcem sürekli eşinin çocuğuna bir bez dahi almadığını söyler. Ve görümcem çalışmıyor bizim ve ailesinin verdikleriyle idare ediyor. Böyle kendimi enayi gibi hissediyorum. Boşanmış olsalar canımla beraber yardım ederim. Ama şu an ben gece gündüz çalışırken bir nevi onun eşinin içki parasını vermek zoruma gidiyor.

Sınava gireceği zaman babası evdeyken benim eşim baktı mesela çocuğa çünkü kendi eşi arkadaşlarıyla içmeye gidecekti. Ve şu an ikinci çocuğuna hamile ve sıkıntılar iki kat arttı.Hastane kontrollerine getirmek götürmek, o sırada çocuğa bakmak. Ve 7 kardeşler eşimler ama asla öbür kardeşlerden bir beklenti yok. Bilmiyorum ben mi abartıyorum kardeşler arasında ilişkinin normali bu mu.

Benimde abim var ama asla böyle bir beklentim olmadı hiç bir zaman. Zor durumda kalır tabii ki her zaman yardım ederim. Ama evdeki bir insanı şehrin öbür ucundan git kargomu al diye çağırmak bence bencillik .

Fikirlerinize açığım abartıyorsam normali buysada lütfen söyleyin ki kendi kendini yemiyim artık 🥺🤍
İlk önce arana mesafe koy senin eşinin çok iyi biri olduğunu nereden biliyor ? Sürekli iskelet etmesine izin verme aylık para miktarı belirle ve yollayın bu kadar yeğenleriyle de haftada bir görüşsün babaları ölmemiş sonucta

X