Görümce sorunsalı

Konu sahibi sen birde ne hakla gorumceye kiziyorsun ? Çocuk yaptı diye. Kocan parasını ailesine veriyor sende tüp bebek yapmaya çalışıyorsun . Sen çok aklı başında mi davraniyorsun . Iki gün sonra rezil edeceksin küçücük çocuğu. . yeğenlerinden kendisine fırsatı olmayacak bir baba . Sen görümcenden betersin .

Merhaba kadınlar kulübünün güzel kadınları. Bir görümce konusu da benden.Bilmiyorum arkadaşlar ben mi yanlış düşünüyorum lütfen akıl verin. Ne yapacağımı nasıl davranacağımı şaşırdım artık.

Konu şu görümcemin eşi işe yaramaz beş para etmez herifin teki. İçki kumar v.s aldatma hariç bütün kötülüklerin vücut bulmuş hali. Bu yüzden görümcemin bütün beklentileri eşimden. Çocuğunun saçını tıraş ettirmekten, muayeneye götürmeye, annesigili ziyarete götürmekten, dışarda gezdirmeye kadar. Adeta babası gibi ilgileniyor. Yeğeni bakın kesinlikle buna karşı çıkmıyorum ama benimde yeğenim var ve hep önce kendi evim dedim bu zamana kadar.

Mesela görümcem sürekli eşinin çocuğuna bir bez dahi almadığını söyler. Ve görümcem çalışmıyor bizim ve ailesinin verdikleriyle idare ediyor. Böyle kendimi enayi gibi hissediyorum. Boşanmış olsalar canımla beraber yardım ederim. Ama şu an ben gece gündüz çalışırken bir nevi onun eşinin içki parasını vermek zoruma gidiyor.

Sınava gireceği zaman babası evdeyken benim eşim baktı mesela çocuğa çünkü kendi eşi arkadaşlarıyla içmeye gidecekti. Ve şu an ikinci çocuğuna hamile ve sıkıntılar iki kat arttı.Hastane kontrollerine getirmek götürmek, o sırada çocuğa bakmak. Ve 7 kardeşler eşimler ama asla öbür kardeşlerden bir beklenti yok. Bilmiyorum ben mi abartıyorum kardeşler arasında ilişkinin normali bu mu.

Benimde abim var ama asla böyle bir beklentim olmadı hiç bir zaman. Zor durumda kalır tabii ki her zaman yardım ederim. Ama evdeki bir insanı şehrin öbür ucundan git kargomu al diye çağırmak bence bencillik .

Fikirlerinize açığım abartıyorsam normali buysada lütfen söyleyin ki kendi kendini yemiyim artık 🥺🤍
Haklısın ama erkek milleti yinede ailesini tutar

Kesinlikle bunu artık sorumsuzluk düşüncesizlik olarak görüyorum. Her şeyden önce bizi geçtim öbür çocuğun daha 1.5 yaşında oda çok küçük ona yazık değil mi.

Muhtemelen aç kalırız 😅. Hala düğün eşya borcu ödüyoruz kira artı tüp bebeğede çok masrafımız var. Eşimin maaşı onlara gidiyor ben evi geçindiriyorum gibi bir şey.Ve ben bu kadar kılı kırk yarıp çalışıp düşünürken onların ki bencillik geliyor.

Anne babası bir önceki çocuğu sonrakine emanet ede ede 7 tane doğurmuş yok gibi bir şeyler yani. Diyorum ya boşansa gerçekten bir nebze tolere ederim maddi manevi yardım için ama böyle eşinin keyfini yapıyoruz gibi geliyor.

Bu konuyu eşinle ciddi ciddi konuş. Eğer hâlâ önceki gibi cevaplar verirse " o zaman sen kendi maaşınla dilediğin kadar yardım et, benden bir kuruş isteme" de.

Ağlanacak halinize gülüyorsunuz farkında mısınız? Ben saatlerce çalışıp yorgun argın eve gelicem; kocam ablasının, yeğeninin + daha doğmamış bebeğin peşinde gezecek ha? Üstelik kumarcı içkici eş var ve bu eşe peş peşe çocuk yapılıyor. Çok mu arıyorsunuz böyle sünepe adamları? Ablası ağlıyormuş, peki ya siz? Demek ki aynı anda ağlasanız bile fayda etmeyecek, ablam o benim diyecek. Neyse seneye 3. ye hamile kalır, eşinizle siz de ek iş yaparsınız bakarsınız görümcenin ailesine. Kendinizi kullandırmayın ezdirmeyin yazsam ama kocamı seviyorum diyeceksiniz eminim.
Görümce ikinciyi de ağlayarak yapmış herhalde. Tövbe tövbe!

Kesinlikle bunu artık sorumsuzluk düşüncesizlik olarak görüyorum. Her şeyden önce bizi geçtim öbür çocuğun daha 1.5 yaşında oda çok küçük ona yazık değil mi.

Muhtemelen aç kalırız 😅. Hala düğün eşya borcu ödüyoruz kira artı tüp bebeğede çok masrafımız var. Eşimin maaşı onlara gidiyor ben evi geçindiriyorum gibi bir şey.Ve ben bu kadar kılı kırk yarıp çalışıp düşünürken onların ki bencillik geliyor.

Anne babası bir önceki çocuğu sonrakine emanet ede ede 7 tane doğurmuş yok gibi bir şeyler yani. Diyorum ya boşansa gerçekten bir nebze tolere ederim maddi manevi yardım için ama böyle eşinin keyfini yapıyoruz gibi geliyor.
Şu mesajınızı yeni gördüm.
Sizin böyle bir kocadan tüp bebek yapmak istemeniz normal mi peki?
Adam aile olamamış sizinle. Maaşını ablasına, eniştesine yediriyor. Siz bu adamı ne diye baba yapmak için uğraşıyorsunuz?
Aklınızı başınıza toplayın, eşinize resti cekin bir kuruş dahi ablasina, eniştesine verirse, gönderin yanlarına gitsin. Çocuk falan yapılmaz zaten böyle bir adamdan. Ben konunun başında ablaya bu kadar harcama yapılacağını düşünmemiştim.
Abla boşansa bile bir işe girip çalışmak zorunda. Eşiniz kimseye tüm maaşını veremez, o zaman evlenmeyecekti. Siz ne yaşadığınızı farkında değilsiniz sanırım.

Merhaba kadınlar kulübünün güzel kadınları. Bir görümce konusu da benden.Bilmiyorum arkadaşlar ben mi yanlış düşünüyorum lütfen akıl verin. Ne yapacağımı nasıl davranacağımı şaşırdım artık.

Konu şu görümcemin eşi işe yaramaz beş para etmez herifin teki. İçki kumar v.s aldatma hariç bütün kötülüklerin vücut bulmuş hali. Bu yüzden görümcemin bütün beklentileri eşimden. Çocuğunun saçını tıraş ettirmekten, muayeneye götürmeye, annesigili ziyarete götürmekten, dışarda gezdirmeye kadar. Adeta babası gibi ilgileniyor. Yeğeni bakın kesinlikle buna karşı çıkmıyorum ama benimde yeğenim var ve hep önce kendi evim dedim bu zamana kadar.

Mesela görümcem sürekli eşinin çocuğuna bir bez dahi almadığını söyler. Ve görümcem çalışmıyor bizim ve ailesinin verdikleriyle idare ediyor. Böyle kendimi enayi gibi hissediyorum. Boşanmış olsalar canımla beraber yardım ederim. Ama şu an ben gece gündüz çalışırken bir nevi onun eşinin içki parasını vermek zoruma gidiyor.

Sınava gireceği zaman babası evdeyken benim eşim baktı mesela çocuğa çünkü kendi eşi arkadaşlarıyla içmeye gidecekti. Ve şu an ikinci çocuğuna hamile ve sıkıntılar iki kat arttı.Hastane kontrollerine getirmek götürmek, o sırada çocuğa bakmak. Ve 7 kardeşler eşimler ama asla öbür kardeşlerden bir beklenti yok. Bilmiyorum ben mi abartıyorum kardeşler arasında ilişkinin normali bu mu.

Benimde abim var ama asla böyle bir beklentim olmadı hiç bir zaman. Zor durumda kalır tabii ki her zaman yardım ederim. Ama evdeki bir insanı şehrin öbür ucundan git kargomu al diye çağırmak bence bencillik .

Fikirlerinize açığım abartıyorsam normali buysada lütfen söyleyin ki kendi kendini yemiyim artık 🥺🤍
Asla abartmıyosun, bundan rahatsız olduğunu eşine de görümcene de belirt. Bide o adama 2. Çocuğu yapmış. Nice anneler var burda eşinden boşanıp tırnağıyla kazıyıp evladına bakan, görümcen bulmuş yağlı kapıyı rahat yaşıyo. Her zaman öncelik ailendir. Zorda kalır kardeştir yardım edersin ama bu iyi niyeti suistimal

Adam aile olamamış sizinle. Maaşını ablasına, eniştesine yediriyor. Siz bu adamı ne diye baba yapmak için uğraşıyorsunuz?
Aklınızı başınıza toplayın, eşinize resti cekin bir kuruş dahi ablasina, eniştesine verirse, gönderin yanlarına gitsin. Çocuk falan yapılmaz zaten böyle bir adamdan. Ben konunun başında ablaya bu kadar harcama yapılacağını düşünmemiştim.
Abla boşansa bile bir işe girip çalışmak zorunda. Eşiniz kimseye tüm maaşını veremez, o zaman evlenmeyecekti. Siz ne yaşadığınızı farkında değilsiniz sanırım.
Bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım. Eşimin maaşı onlara gidiyor derken kira borçlar masraflara gidiyor anlamında şahıs değil

Ben eşinin maaşı eşya, tüp bebek vs ye gidiyor, evi konu sahibi geçindiriyor diye anladım. Direkt ablaya değil yani ama yanlış mı anladım acaba? İnşallah öyle değildir. Cinnet geçirmelik.

Milyonlarım olsa da asla yardım etmezdim, ettirmezdim. En fazla başarılı bir çocuksa ya da okumaya çabası varsa eğitim masraflarını üstlenirdim. Verdiğiniz para, yardım görümceye koca tutmaya yarıyor.

Arkadaşlar konuda tabiki maddiyatta önemli ama beni asıl yıpratan manevi beklentisi. Diğer şeyler olmasaydı maddiyatı gözüm görmezdi bile. Hani aşırı afaki bir şey değil çünkü konumda da bahsettiğim para kısmı çok ufak olan kısım yoran kısım daha farklı.

Sizi yine borç, harc, tüp bebek tedavisi derken keyfinden o hayati yaşayan ablaya bir sey vermek zorunda değilsiniz. Eşinizin size de kıyamaması lazım.
Biraz duygu sömürüsünü gözyaşıylarıyla fazlasıyla kullanan bir insan. Ben de maalesef yapı gereği bu zamana kadar sen git ben hallederim. Ben yalnız da yaparım kafasındaydım. Şimdi maalesef
bu huyumu düzeltemiyorum. Daha sert davranmam lazım ikisine de.

O raddeyi beklemenize hiç gerek yok. Eşinizle yer değiştirin, görümceniz sizin kardeşiniz olsaydı eğer, eşiniz yine aynı şekilde destek de bulunurmuydu?
Bunun cevabı evet bulunurdu. Bunun benim kardeşimle de alakası yok. Yoldan geçen bir insan bir kaç kere ağlayıp söylese aynı yardımları ona da yapar kıyamaz. Ya artık buna saflık mı denir ne denir bilmiyorum ama çoğu zaman ben zapt ediyorum.

Iyyy bir de hamile mi kalmış bu adamdan. Kusura bakmayın da görümceniz size kuma olmuş resmen. Çocuğu alkolik,işe yaramaz eşinden yapıyor babalığını kardeşinden bekliyor. 7 kardeşi varken bu kadar sorumluluğu eşiniz üzerine alıyorsa bence boşanın eşiniz de gitsin acizlerevi açsın eniştesi,ablası,yiğenleri yiyip içip hayatinı yaşasın eşiniz de saf gibi çalışıp onlara para yedirsin. Görümceniz de çok kurnaz. Madem eşi böyle biri ne diye ikinci çocuğu yapıyor. Tabii erkek kardeşi babalık yapar ona güveniyor. Ne anlamsız hayatlar yaa. Bir duruşunuz olsun

Hiç sevmem böyle şeyleri aşırıya kaçmiş biraz mutsuzsa ayrılsın babasının evine dönsün.
Bir bebeğe mama bez almak birşey değil bir yoğurt alması da birşey değil kuş kadar yiyorlar zaten yedikleri içtikleri nedir ki. Yeğendir elbette ilgilensin.. ama aşırıya kaçmasın .. senin evinde durumlar nasıl yani maddi olarak aranız nasıl eşinle mesela haftada kaç kez güzel keyifli günler geçiriyorsunuz ? Hep böyle mi hergün mu bunları da gözden geçirin hani demek istediğim sizi boşluyor mu ? Aile dedin. Mi erkekler için akan sular duruyor benimde abilerim var ne arar ne sorarlar onların hali zaten ortada maddi olarak yok durum bide başka şehirdeler uzaktalar zaten bi durum olsa el atmazlar durumlardan dolayı.

Yani eşinden göremediği ilgiyi abiden beklemesin bu bencillik. Bunu net olarak kesinleştirmek lazım görümceniz çok cahil bir kadın sorumsuz bir erkekten neden insan 2. Çocuk yapar başına belayı alır anlamıyorum

X