Gonal F ile büyümeyen yumurta sorunu 🧐 Yardım kızlarr

Lilys

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2024
1.241
267
Arkadaşlar merhabaa.. Ben aşılama tedavisi görüyorum diğer konumdan bilenler konuştuklarımız vardır. Pcosum var, 1 femara 2 klomen 3 femara şeklinde 3 kez hap ile tedavi denedim. 3ünde de yumurta gelişimim ve aşılamam yapıldı. Bu ay Gonal f ile iğneli tedaviye başladık ama bugün 3.kontrolüme gitmeme rağmen hala gelişen hic bir yumurtam yok.
7 gün 62.5 doz
4 gün 75 doz iğne kullandım şimdi yeniden
3 gün 75 kullanip gelmemi söylediler. Hapla bile sonuç almış biri olarak şimdi iğne daha etkili denmesine rağmen hala bir yumurta gelişimi göremeyince açıkçası çok moralim bozuldu
Var mı başına böyle bir sey gelen ? Bilgisi olan arkadaşlarım bana bir fikir verin
Gittiğim hastane 2 kez iğneli aşılamadan sonra tüp bebek onayı veriyor. Bu ayki aşılamamın Iptal olma durumu olursa hic iğneli aşılama yaptırmamıs mı sayılacağım şimdi onca kullandığım iğneye rağmen kafam çok karıştı. Beni aydınlatın lütfennn

Son düzenleme:
Merhaba lilys hakkında hayırlısı olsun inşallah bu ay her şey daha güzel olur. Diğer topiğinde bende senin kadar heyecanla beklemiştim :)
Sorun hakkında bilgim yok ama ben bir şey sorayım bu kullandıklarından en iyi sonucu hangisiyle aldın klomen ? Femara ?

Söyle bende pcosum hapla azda olsa gelişen yumurtam aşılamaya başlayınca 75 vurmaya rağmen asla gelişmiyor 21 gjnde falan anca onda da 122 vurdurmuslardi bir kaç günde bunun nedeni birden kilo almamdi kilo pcosta sorun yumurtaları tembellestiriyor kilo aldinizmi bu donemde

Yaa canım çoook teşekkür ederim insallah güzel saglikli haberler alırız da bunca emeklerimiz bir sonuca ulaşır bu defa igneye vücudum direnc gosterdi sanirim alıştı tedaviye anlayamadim. Birde dozum düşük gibi geliyor. Ama dr ayarliyor ona da bisey diyemiyorum..

Klomende 2 yumurtam gelismisti ama sonra teke düşmüştü hissiyat olarak bana daha zatif yumurta büyüttü gibi gelmisti. Ama femara daha etkili bir ilac benim düşüncem. Yavas ama saglikli olgun yumurta büyüttü bende.

Yok hala ayni kilomdayim benim tahminim mayis haziran temmuz ayinda asilama ve ilac tedavisi gördüm, simdi de ağustos ayinda devam ediyorum yine tedaviye, hic ara vermeden sürekli ilac kullandigim icin galiba vücudum ilaca alıştı ve yumurtalar gec cevap vermeye basladi gibi geliyor. Aslinda bana da 100 lere cikmasi lazim diye düşünüyorum acikcasi. Daha once igne devam ederken bir arkadasa femara vermislerdi 5 gunde onu kullan gel demislerdi. Yani herkes farkli ilerliyor ya. Gercekten bugun 3.kez kontrole gitmeme ragmen koca bir hiç var elimde. Yumurta yok deyip yolluyorlar. Yahu klomen ile büyüyen yumurta igne ile nasil büyümez zaten zar zor vuruluyorum o igneleri gercekten cok zor..

Bu arada 21 günde igne vurmaya devam ediyor muydun ? Aşılamayı iptal etmediler mi ? Zaten ben o kadar devam edersem regl dönemim gelir kafamda deli sorulaaaar

Bunda da belki yavaş ama sağlıklı bol bol yumurtan olacak belli mi olur. Tedavidesin şuan stres yapma sakın iyi düşün iyi olsun

Bunda da belki yavaş ama sağlıklı bol bol yumurtan olacak belli mi olur. Tedavidesin şuan stres yapma sakın iyi düşün iyi olsun
Ay inşallah öyle olur stresi hayatimdan atamiyorum kii. Baksana bi igneye gectim onu vurmasi ayri sorun sonra büyümedi o stresle beklemesi ayri sorun. Ben anlamadim neden gecikti bu kadar yumurtlamam. Allah hepimizin yardimcisi olsun inşallah sen herhangi bir tedavi görüyor musun

Bu arada 21 günde igne vurmaya devam ediyor muydun ? Aşılamayı iptal etmediler mi ? Zaten ben o kadar devam edersem regl dönemim gelir kafamda deli sorulaaaar
Evet ilk aşılamaya 17 gün vurdum ikinci aşılamamda 21 gün vurdum 22 gün aşılama oldu benim reglim düzensiz oldugu için o konuda sorun olmadı hayır tedaviyi iptal etmediler büyüyene kadar 75 dozla vurdum en son günlerde 2 gün falan 122 vurmustum

Ben tedavideyken aşılamada bir gün gidip Birgün gitmiyordum kontrole aşılama gününe kadar öyle devam ediyordu ben devlet hastanesinde tedavi oldum ama özelde olduysan ona göre kontrole gitme şeyi değişebilir stres en büyük etken maalesef büyüyen yumurtayı bile buyutmuyor kafanı rahat bırakmaya çalış stres yapma pcosun en büyük düşmanı stres doktor bana öyle demişti kilo ve stres en büyük düşman diye bende de öyle oldu bekliyorum.gunlerce sürekli aktif yumurta yok diyorlardı kafayı yiyordum sonra birden dediler 16 mmre yumurta var ertesi günde 18 oluyordu sonra catlatma iğnesi veriyorlardı iki asilamamda da 16 mmre olana kada3 yumurta aktif yumurta var büyüyen yumurta var vs hiç demediler bende hiç büyüyen yumurta yok diye epey strese girmiştim ikisinde de meğersem 16 mmre olana kadar aktif sayılmiyormus söyleme gereksinimi duymuyorlar mis hatta 21 gün boyunca iğne vuruldum doktor son kontrolde 21 günde 18 mmre yumurta var ardından gelen büyüyen 4 yumurta daha var biri 10 mm biri 8 mm biri 12 mm biri yine 10 mmre demişti bi o doktor sagolsun demişti yani anliycan buyuyodur aslında yavaş yavaş ama doktor belki belli bir büyüklüğe tsm.gelmedigi için bisey demiyordur stres yapmadan bekle birde kaç gün oldu iğneleri vurunali

Bana çatlama iğnesi yapıldı bu ay. Normalde bende ve eşimde bi sorun yok ama bakalım

Gerçekten bikac kisiden iptal edilebilir diye duyunca modum düştü açıkçası ya iptal olursa bunca ilaci bosa mi vurdum vucuduma diye. Ama sevindim benzer hikayemiz varmis benimki de insallah ise yarar da büyür

O kadar iyi geldi ki bu yanıtın çok teşekkür ederim.. bende devlette yaptırıyorum tedavimi. Dedigin gibi stres etkiliyor da olabilir. Ister istemez igne olmak beni etkiledi. Bide igne korkum var halbuki asiri acımıyor ama o da elimde degil. Bide bunla 3.kez kontrol muayenem oldu büyümedi yumurta benim hepten kafam bulandı büyümeyecek mi acaba diye. Cok haklısın ya bu stresi benim atmam lazim kafamdan içimden... insallah benim de oyle olur yumurta gelisimim birden de olsa olur umarim benim gittigim drlar 9 10 mm bile olsa söylüyorlar 3 muayenede de hic olmadigini söylediler ondan üzüldüm bende daha çok.. saglik olsun napalim. Bazi aylar hic yumurtlama olmayabilir bazi aylar da 2 3 yumurtlama olabilir dedi zaten hemsire. Bakalim insallah sonraki kontrolumde büyür.. 11 gündür kullaniyorum bugun 12.kez vurcam igneyi canım. 7 gün 62.5 vurdum. 4 gün de 75 vurdum. Bi 3 gün daha 75 vur gel dedi.

en büyük yumurta ne kadar

Su an hic bir yumurtam olmadığını söyledi dr. Igneyi 11 gün vurdum 3 kez kontrole gittim hala olusan bir yumurta yokmus. Bende hic anlamadim ama öyleymiş. Klomenle bile büyümüştü oysaki
allah allah yeterince olmasa bile en büyük olanı söylüyor genelde diyorki yeterli değil ama en büyük olan 11 mm bu ayki yumurtamız bu olacak diyor bende öyleydi yani çatlatma yaptırdığım zaman

Su an hic bir yumurtam olmadığını söyledi dr. Igneyi 11 gün vurdum 3 kez kontrole gittim hala olusan bir yumurta yokmus. Bende hic anlamadim ama öyleymiş. Klomenle bile büyümüştü oysaki
çatlama ile olmazsa vucudunuzu bir süre dinlendirin arındırın ilaçların etkisi geçsin ondan sonra tüp bebek deneyin ben öyle yaptım ilk denemede tuttu

allah allah yeterince olmasa bile en büyük olanı söylüyor genelde diyorki yeterli değil ama en büyük olan 11 mm bu ayki yumurtamız bu olacak diyor bende öyleydi yani çatlatma yaptırdığım zaman
Evet benim gittigim de söylüyor öyle. 8 9 mm olmus gibi mesela. Ama bu ay yok dedi. Ya muayene eden göremiyor ya da gercekten yok.
çatlama ile olmazsa vucudunuzu bir süre dinlendirin arındırın ilaçların etkisi geçsin ondan sonra tüp bebek deneyin ben öyle yaptım ilk denemede tuttu
Bakalim catlatma ignesi vurma seviyesine gelecek bir yumurtam olursa bu ay bende eger tutmazsa dinlenmeyi planliyorum. Çünkü bedenim ilaca doydu resmen. Çok haklısınız bi arinmasi lazim. Ya çok sevindimm hamile misiniiz. Tebrik ediyorum. Saglikla gelsin inşallah. Bize de bolca dua edin olur mu ❤ igneli tedaviden sonra mi hamile kaldiniz

inşallah en kısa zamanda güzel haberi alırsınız allah kimsenin kucağını boş bırakmasın. sadece tavsiyem ben 2-3 ay hiç bir iilaç tedavi yapmadım kullanmadım düşünmedim eşimle tatile çıktık geldikten sonra bir merkeze başvurduk süreç içinde acele etmedim olursa olur kafasındaydım rabbim olsun dedi inşallah sizinde en kısa zamanda güzel haberlerinizi okuruzu burada

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…