gohanın dert günlüğü

Sat eşyaları kocanla git. Bi de iki çocukla babaları uzakta zor olur. Ben göze alamam gibi :KK64:

dilini bilmediğim bir ülkede doğumu da göze alamıyorum ki, bir de eşim izin alamaz, annemler gelemez, doğumda sorun olursa diye risk alamıyorum.

bir de tabi doğum izninde 4 ay çalışmadan maaş alacağımı ve sigortamın ödeneceğini ekleyince...

eşim de bu arada orada düzen oturtur diye planlıyoruz...

misafir ağırlamayı severim, buyurun gelin :)
ama arkamdan goha da pasaklıymış demeyin :eek:

doğumdan sonra sağlık sorunu olmazsa umarım küçüğün pasaport ve hepimizin vize işlemlerini yaptırıp en kısa sürede kocişin yanına gideceğim.

Albüm acar kk ya sergilerim pasaklı goha diye :skandal::p

Canım sizin yurtdışına gitmekte ki asil amacınız ne?
Birikim değil sanıyorum. Çünkü sen küçük bebekle çalışamayacaksın. 2 yıl zorluk çekeceğiz diyorsun. Sonra rahata ereceksiniz ama değecek mi?
2 sene sonra bolluk içinde türkiye standartlarından daha iyi bir şekilde yaşayacak mısınız?

Gitme amacınız yurtdışında yaşamak mi. Hani çocuklar ve kültür açısından daha iyi koşullar mi arıyorsunuz.

Sen orada iş bulabilecek misin birde :)
Kafamda deli sorular var da buraya hepsini sıralayıp sıkmayayım. :ukala:

Benim bahsettigim B sehri Gebze oluyor :KK70:

ooo komşum bir şey lazımsa söyle lütfen, hallederik :)

yalnız gebzeden ya İstanbula ya İzmite gidip geliyorsundur, iki taraf da çekilecek çile değil.
taşınmakla iyisini yapmışsın, gerçi hamilelikte çok zor olmuştur bu şekilde elbette eşinden ayrı, ben de tadıcam bunu ama,
kısmet mi diyeceğiz, ne diyeceğiz, bir şekilde kabulleneceğiz.

Goha çok güzel bir ülkeye gidiyorsunuz dert etme bence eşyayı filan..sat gitsin. Eğer olursa geri dönerseniz yeniden alırsınız.sonuçta çöpe atmış olmayacaksın eline nakit geçecek. .
Bol şans diliyorum.bol bol da sabır selamet tabiki..:KK25:

ooo komşum bir şey lazımsa söyle lütfen, hallederik :)

yalnız gebzeden ya İstanbula ya İzmite gidip geliyorsundur, iki taraf da çekilecek çile değil.
taşınmakla iyisini yapmışsın, gerçi hamilelikte çok zor olmuştur bu şekilde elbette eşinden ayrı, ben de tadıcam bunu ama,
kısmet mi diyeceğiz, ne diyeceğiz, bir şekilde kabulleneceğiz.

A sehri Umraniye'ye yakin bir nokta oluyor. Normalde 40 km bir sey degil de yolculugumun bir kismi sehir ici trafigi, bir kismi tem trafigi son kismi da tirlarin kamyonlarin cirit attigi organize sanayi bolgesi olunca pek kolay olmuyor.

A sehri Umraniye'ye yakin bir nokta oluyor. Normalde 40 km bir sey degil de yolculugumun bir kismi sehir ici trafigi, bir kismi tem trafigi son kismi da tirlarin kamyonlarin cirit attigi organize sanayi bolgesi olunca pek kolay olmuyor.

biliyorum canım, bir dönem çekmeköyde de oturdum, oradan gebzeye gidip geldim ama servisle.
o zamanlar bu kadar trafik yoktu, sonra bir-iki yılda inanılmaz arttı.
umarım siz de ikinize de uyan bir çözüm yolu bulursunuz.
ama bu saatten sonra bana İstanbul trafiğini çekmek mantıklı gelmiyor.
sen eşini ikna et, gebzede başka bir firmaya girsin :)

Satarsan cok komik bir paraya gider. Bir teklif al, aklinda kalmasin. Bence arastir, soyle cocuklu, yokluk icinde yasayan bir aileye gonder. Hatta belediye ile gorusursen tasimayi da ayarlar diye dusunuyorum. Hayir dualarini alirsin. Yeni bir hayata baslarken iyi olur sanki.

Satarsan cok komik bir paraya gider. Bir teklif al, aklinda kalmasin. Bence arastir, soyle cocuklu, yokluk icinde yasayan bir aileye gonder. Hatta belediye ile gorusursen tasimayi da ayarlar diye dusunuyorum. Hayir dualarini alirsin. Yeni bir hayata baslarken iyi olur sanki.

canım eski çevremde daha çok biliyordum ihtiyaç sahiplerini,
yeni evime taşınırken bazı eşyalarımı o şekilde dağıttım ve ben de çok mutlu oldum, alan kişinin de işine çok yaradı eminim.

ama yeni taşındığım burada ihtiyaç sahibi bulmak da zor, bazı kişiler sorunca darılıyorlar bile.
ama bir kurum aracılığıyla daha kolay olabilir sanki.
belediyeye de sorabilirim.

taşınabilir ürünleri de kendi akrabalarıma hediye ederim, herkesin gönlünü yaparım belki.

sanırım şuna karar verdim;

ha ha eşyaları yedekte tutmaktan vazgeçirdiniz beni :)

bu eve taşınınca aldığım eşyaları satıcam çünkü yepisyeniler,

diğer eşyalar için akrabaları haberdar edicem, diyeceğim ki, nakliyeyi karşılamak isterseniz istediğinizi buyurun alın.

almazlarsa veya kalan olursa da yaşadığım muhitte bir kurum yardımı ile ihtiyaç sahiplerine gönderilmesini rica edicem.

bu arada küçük ev aletlerini kendim de taşıyabilirim, hediye ederim kardeşlere falan.

canım eski çevremde daha çok biliyordum ihtiyaç sahiplerini,
yeni evime taşınırken bazı eşyalarımı o şekilde dağıttım ve ben de çok mutlu oldum, alan kişinin de işine çok yaradı eminim.

ama yeni taşındığım burada ihtiyaç sahibi bulmak da zor, bazı kişiler sorunca darılıyorlar bile.
ama bir kurum aracılığıyla daha kolay olabilir sanki.
belediyeye de sorabilirim.

taşınabilir ürünleri de kendi akrabalarıma hediye ederim, herkesin gönlünü yaparım belki.
Insallah yeni hayatinda cok mutlu olursun Goha. Umarim esin koseyi doner, siz de yanina gidersiniz. Ayri kalmayin fazla :KK39:

biliyorum canım, bir dönem çekmeköyde de oturdum, oradan gebzeye gidip geldim ama servisle.
o zamanlar bu kadar trafik yoktu, sonra bir-iki yılda inanılmaz arttı.
umarım siz de ikinize de uyan bir çözüm yolu bulursunuz.
ama bu saatten sonra bana İstanbul trafiğini çekmek mantıklı gelmiyor.
sen eşini ikna et, gebzede başka bir firmaya girsin :)

Esimin kendi isyerinden gayet memnun olmasi da baska bir kararsizlik sebebi... Neyse en azindan sen ne yapacagina karar verebilmissin.

Ne kadar güzel, tatlı bir dert. :KK51::KK73:
Maltayı görmedim ama ününü epeyce duydum. Gidip geri dönmeyin :spor:
Eşyalarıda paraya ihtiyacınız yok ise ihtiyacı olan birilerine verin bence. Mutluluklar :KK15:

Ay Goha ben yeni gördüm
Bahsettiğin yorumları da biliyorum katılırdım ama ne olur ne olmaz ben tekrarlamayayım ki başıma gelmesin :KK70:
Ama senin hayallerin varmış bende o da yok
Bi kez taşındım onda da sadece semt değiştim feleğim şaştı
Perde halı bi cacık uymadı :KK70: sen yine enerjiksin maşallah diyeyim

İnşallah herşey hayallerinizdeki gibi olur
Bence 2.ele sat internetten

Bir-Dost Bir-Dost

senin vasıtanla derdimin son halini ilgilenen arkadaşlarla paylaşayım :)

eşyaların büyük çoğunluğu ailelere gidecek, nakliyatı kendileri halledecekler, oğlumun odasının bir kısmını buradan ilana koydum, onların adresi belli.

bir kaç yeni eşyam vardı bu ev için aldığım, onları satabilirsem satacağım.

ha ha en acısı da kitapları dağıtmak oldu, çok sevdiğimiz bir kaç koli kitabı götürmek için ayırdık :KK70:,
kalanları şimdiden bir okula gönderdim.

Bir-Dost Bir-Dost

senin vasıtanla derdimin son halini ilgilenen arkadaşlarla paylaşayım :)

eşyaların büyük çoğunluğu ailelere gidecek, nakliyatı kendileri halledecekler, oğlumun odasının bir kısmını buradan ilana koydum, onların adresi belli.

bir kaç yeni eşyam vardı bu ev için aldığım, onları satabilirsem satacağım.

ha ha en acısı da kitapları dağıtmak oldu, çok sevdiğimiz bir kaç koli kitabı götürmek için ayırdık :KK70:,
kalanları şimdiden bir okula gönderdim.
Sağlık olsun : )

X