gohanın dert günlüğü

Çok imrendim size. Ey Allah'ım, beni de gör ve lütfen yurt dışında bana da fırsat yarat. :)

Ayni konu degil ama ben de buna benzer bir durum yasiyorum. Sonucta karar verememek, iki arada bir derede kalmislik...

Esim de ben de A ilinde calisiyorken ben o ara isten ayrildim. Sonra haber geldi ki esimin isyeri B iline tasinacak. Sonra bana B ilinden esimin de yeni isyerinin tasinacagi noktaya cok yakin bir yerden teklif geldi ve nasil olsa tasinacagiz diye o isi kabul ettim ve B iline nasil olsa kisa bir sure katlanirim deyip gidip gelmeye basladim. Ayrica annemler de B ilinde oturuyor ve bu ise herkes cok sevindi. Bu arada hamile kaldim ve hamilelikte reflekslerin azalacagindan ayrica sehirler arasi uzun yol gittigimden oturu araba kullanamamaya basladim ve annemde kaliyorum. Kendi evime sadece haftasonlari gidebiliyorum. Haftaici esimden uzagim. Ama dedim ya nasil olsa onun isyeri de tasinacak gecici bir sure neyse dedik. Daha dun haber geldi, isyeri tasinmaktan vazgecmis. Simdi ben napiyim, isten mi ayrilayim (ki isyerimi cok seviyorum ilk defa bir isyerinde bu kadar huzurluyum) esim mi gidip gelsin yoksa ben mi gidip gelmeye basliyim ki bebege annem bakacakti boyle olsa bakamaz, arti bakici parasi arti nasil guveneceksin...

Offf of...

Esyayi falan bilemem, ben olsam sanirim donup bakmam bile, aileme veririm ihtiyaci olani alsin herkes diye ortalikta birakirim:KK66:
Burdan gidecegin icin mutlu ol Alys Alys :KK66:

Ayni konu degil ama ben de buna benzer bir durum yasiyorum. Sonucta karar verememek, iki arada bir derede kalmislik...

Esim de ben de A ilinde calisiyorken ben o ara isten ayrildim. Sonra haber geldi ki esimin isyeri B iline tasinacak. Sonra bana B ilinden esimin de yeni isyerinin tasinacagi noktaya cok yakin bir yerden teklif geldi ve nasil olsa tasinacagiz diye o isi kabul ettim ve B iline nasil olsa kisa bir sure katlanirim deyip gidip gelmeye basladim. Ayrica annemler de B ilinde oturuyor ve bu ise herkes cok sevindi. Bu arada hamile kaldim ve hamilelikte reflekslerin azalacagindan ayrica sehirler arasi uzun yol gittigimden oturu araba kullanamamaya basladim ve annemde kaliyorum. Kendi evime sadece haftasonlari gidebiliyorum. Haftaici esimden uzagim. Ama dedim ya nasil olsa onun isyeri de tasinacak gecici bir sure neyse dedik. Daha dun haber geldi, isyeri tasinmaktan vazgecmis. Simdi ben napiyim, isten mi ayrilayim (ki isyerimi cok seviyorum ilk defa bir isyerinde bu kadar huzurluyum) esim mi gidip gelsin yoksa ben mi gidip gelmeye basliyim ki bebege annem bakacakti boyle olsa bakamaz, arti bakici parasi arti nasil guveneceksin...

Offf of...

ah sizin konunuz benim şu konuma benziyor;

http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/esime-kiyamiyorum-kendime-de.893594/

oradaki bir çok arkadaşın yorumu, annenin işine yakın ev tutulması yönündeydi,
eşiniz gidip gelse daha iyi olur hem anneniz bakacakmış.
bu da bulunmaz nimet özellikle çocuk küçükken bırakılacaksa.

Esyayi falan bilemem, ben olsam sanirim donup bakmam bile, aileme veririm ihtiyaci olani alsin herkes diye ortalikta birakirim:KK66:
Burdan gidecegin icin mutlu ol Alys Alys :KK66:

canım aileye vermek de kolay değil, farklı ilde yaşadıklarından taşıma masrafları bana kalacak.
bir de bizimkilere versem kv darılacak, ona versem bizimkiler laf edecek.

e eşyaları bölüp taşısam nakliyeden belim bükülecek.
o yüzden ilk aşamada birilerine vereceksem de spontane gelişsin o kısım istiyorum.
hani birinin evine bırakayım sonra o kişi kullansın olabilir mesela, ama ilk eşya dağıtırken sıkıntı olabilir.

kimse yardım etmez bu gibi durumlarda bizim çevrede ama birine fazla bir geçiş olursa darılmayı iyi bilirler...:KK12:

@FrKafka nın konusundan esinlenilmiştir :)

bilen bilir evimi taşıdım işime yakın olsun diye, sonra eski evimi kiraya verip kirada oturduğum eve göre eşyaları güncelledim.
Fazla gelen eşyaları dağıttım, eksik olanları tamamladım.

Sonra eşim istifa etti kendi işinden, ve her zaman hayalini kurduğumuz bir şekilde yurtdışından bir iş buldu, henüz TRde ama bir aya gidecek.

ben gidemiyorum çünkü doğum TRde olacak. bir de çalışıyorum diye haklarımı da bırakmak istemiyorum, hem de risk aldığımız için en azından doğum izni boyunca istifa etmem, olur da TR ye dönüş yaparsak işim hazır olur diye düşünüyorum.

ha ha klasik bir şekilde kınadığını yaşamadan ölmezsin olayını da yaşayacağım yani, bir çok konuya yazıyorum, özellikle tayin vs sebeplerle eşleri ile farklı şehirlerde yıllarca yaşayan arkadaşlara, "zor bir karar, ben sizin yerinizde olsam bu şekilde planlamazdım" diyerek :)

neyse 7 aylığa kadar çalışcam, sonrasında evi boşaltıp annemlere taşınıcam.

yeni evimi de çok sevmiştim halbuki.

peki eşyaları ne yapıcam?
düşünüyorum düşünüyorum çözüm bulamıyorum.

depoya kaldırmayı düşünüyorum, ama şöyle bir durum var, geri dönmeyeceğimize kesin karar verirsek eşyaları saklamaya da gerek yok, çünkü taşınacağımız yere onları taşımamız imkansız.

annemlerin köyde evi var oraya götüreyim diyorum, o zaman onların eski eşyalarını evden çıkarmak gerekiyor, e döndük TR ye diyelim, eşyalarımızı alıp onları dımdızlak mı bırakacağız.

kendi evime koysam kiracıyı çıkarmam gerek, 800 tl kira alıyorum, zaten bir yıllık kira gelirimle eşyalarımın çoğunu yenilerim.

eşyalar bu kadar önemli mi peki, önemli değil elbette, ama her şey bana kalacak bir süre sonra, ve ben onları taşıtacaksam da ben tutacağım nakliyat şirketini şunu bunu, ailem yardımcı olur elbette ama manevi olarak sadece.

maddiyat olarak kendimi seçeceğim yola şimdiden hazırlamam lazım, eşim gittiği ülkede yeni bir ev kuracağı için maddi olarak bana yardımcı olamaz.

arabamı da doğumdan sonra satıcam ama evimizin kredi borcu devam ediyor, onun için bankada bırakacağım o parayı.

falan filan, hiç istemediğim bir hayat tarzını (eşten uzak :KK43: ) hamilelikte yaşayacak olmak zaten en zoru olacak, bir de ilk doğanım var, o da babasına bağlı huysuzlanacak...

peki goha ve eşi neden bunu seçiyor, çünkü hayalleri vardı yurtdışında yaşamakla ilgili, ki hala heyecanlandırıyor. bu saydığım ihtimaller ürkütse bile kendimi mutlu hissediyorum.

bir de planlayabilsem yapılacakları iyi olacak.

neyse günlük gibi oldu, belki BDV den taşınır,
benim dertlere bir su dökseniz bu sürede fena olmaz :)
şittt güzel berjerlerin var mı? ben benimkileri begenmiyorum alabilirim :confused::confused::confused::confused: ucuz verirsin kanımca

ah sizin konunuz benim şu konuma benziyor;

http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/esime-kiyamiyorum-kendime-de.893594/

oradaki bir çok arkadaşın yorumu, annenin işine yakın ev tutulması yönündeydi,
eşiniz gidip gelse daha iyi olur hem anneniz bakacakmış.
bu da bulunmaz nimet özellikle çocuk küçükken bırakılacaksa.

Sonuca bir sekilde karar veririz ama benim asil uzuldugum ha bugun ha yarin tasinilacak diye esimden ayri hamilelik gecirdim :KK43: Doya doya naz bile yapamadim...

şittt güzel berjerlerin var mı? ben benimkileri begenmiyorum alabilirim :confused::confused::confused::confused: ucuz verirsin kanımca

canım inanmazsın berjerlerim en yeni eşyalarım, eski evimden getirdiğim koltukların berjeri yoktu, yeni yaptırdım.
ciddi düşünürsen yaz, faturasını yeni teslim aldım hatta bellonadan.
ayarlarız bir şeyler.

ama taşıma dert işte bu işlerde :işsiz:

canım inanmazsın berjerlerim en yeni eşyalarım, eski evimden getirdiğim koltukların berjeri yoktu, yeni yaptırdım.
ciddi düşünürsen yaz, faturasını yeni teslim aldım hatta bellonadan.
ayarlarız bir şeyler.

ama taşıma dert işte bu işlerde :işsiz:
neredesin ben ankaradayım

ya 2. el eşya satmak bir tek bana mı zor geliyor.
nasıl olacak o işler?
mesela mobilyalar?
Esya satmak bana da zor gelirdi, gecen hafta basladim bi köşeden. 3+1 den 1+1 e gecince baya fazla gelmeye basladi esyalar. Yemek masamı sattım, zaten alacak kisi geliyor aliyor sen sadece basinda duruyorsun. Zor degil yani:eğlence: internete koydum ben, sen de oyle yap. Bence satmalisin esyalari. Yurtdisinda yasamak gibi bi hayalin varsa esyalara ihtiyacin yok ki zaten. Bi depoya koysan o da para.

Sat eşyaları kocanla git. Bi de iki çocukla babaları uzakta zor olur. Ben göze alamam gibi :KK64:

Hakkınızda hayırlısı olsun goha.
Dilerim bebeğini sağlıkla kucağına alirsın.
Eşyalarını dekopasaj,sahibinden gibi sitelere koyup satmalısın bence. Depo bulsan dahi bıraktığın gibi bulamayabilirsin döndüğünde,rutubet olur uzun zaman havasız kalırsa en basidinden,üzülürsün. Tuhaf geliyor demişsin ama bu sitelerde neler satıldığıni görsen aklın hayalin şaşar. En kötü ihtimalle 2.el eşya satan mağazalar diye arat google'dan çağır gelip fiyat verirler uğraşamam tek tek diyorsan, elinden çıkarmış olursun,kafan rahat olur. Dönünce zevkine göre alırsın dilediğini.

ya 2. el eşya satmak bir tek bana mı zor geliyor.
nasıl olacak o işler?
mesela mobilyalar?
Bir spotçuyu çağırırsanız zamanı gelince eve gelir hepsine bir değer biçer uygun gelirse gün verir dayar kamyonu mobilyasına kadar götürür hepsini :KK66:
Ama dikkat edin seçerken. Dükkanı görün güvenilir mi bakın. Bu işlerde de hep biri olsun yanında. Senin o evde tek kaldığını düşünmesinler. İyi araştırın çalıntı mal falan satana denk gelmeyin..

Bağışlayacaksan öğrencilere eşya sağlayan dernekler belediyeler var izmirde orada araştırırsan onlar da gelip evden alıyor.

İki türlü de koca evi tek tek dağıtman zor olur. Kafana yatarsa ikinci el eşya satan spotçu vs önceden gez yanında biriyle. Faturalı iş yapan güvenilir şirketler olmasına dikkat edersin zaten. Onların depoları da oluyor. Hasarlı eşyaları bile yenileyip satıyorlar ki senin ev de yeni sanırım. Tabi değerinin altında gider ama nakliyeye sayarsın onu.

Bence depoda çürütme eşyalarını bir de üstüne nakliye ve depo parası verip. Ama tabi sen bilirsin yine de :KK66:

X