Gitmeli mi gitmemeli mi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Fotoğraf olayınızın aynısı bende var ilk zamanlarda fotoğraf çekmekten sevmeye fırsatları olmuyordu. Foto yüzünden çok tartıştık çünkü ben ve eşim istemediği halde sosyal medyada paylaşıyordu kızımın resmini. En son bizi engelleyip öyle paylaşmış öğrenince yine bir tartışma çıktı. Sizin de paylaşım yapıyorsa uyarın buna hakkı yok çünkü. Diğer türlü çekmesinin de bir zararı yok.
Ayrıca tek fotoğraf yüzünden değildir bu durum mutlaka başka bir şeyler de vardır. Ama madem çocuğunuzu tek göndermek istemiyorsunuz sizde gidin. Sonuçta eşinizin ailesi arayı yumuşatmış olursunuz.

Benim kayınpederle ciddi anlamda aram bozuk. Küsüm. Kayınvalideme bayılmasam da eh severim. Ama torunları. İkinci dereceden akrabaları. Fotoğraf çekmek isterlerse çekerler. Söyleyeceğim bir şey yok. Baya bi abartıyorsunuz. Çocuğun yakın akrabalarıyla arasına böyle ufak tefek bir şey için mesafe koyamazsınız.
Koymamalısınız.
Size sormadan şeker verir, ekran açar tamam haklısınız ama fotoğraf çekmesine karışmanız sorun arıyor bahane arıyor gibi duruyor.
Sakinleşin gerçekten abartıyorsunuz saçmalıyorsunuz.

Arkadaşlar yazılacak herşeyi yazmış tekrar etmeye gerek yok. Sizinki en üst perdeden inatlaşma artık arada çocuğu kullanıyorsunuz.
Ya görmezden geliceksiniz rahat olucaksiniz kayınvalide de zamanla sizde ki değişimi görüp inatlasmayi bırakıcak. Yada sonuçlarını göze alıcaksıniz yok dediğiniz de çektiği an telefonu elinden alıp bı güzel fırlatıp parçalayacaksiniz. (Tabi bunun sonucu evliliğiniz için pek iyi olmaz)
bence görmezden gelin takmayın çünkü sizin asıl sıkıntınız içten içe eşinizle onun sizi yok sayması ,oturun güzelce konuşun belki anlar sizi

Haklısınız herkes çeker demiş bana inatlasmayin dediler keşke biri de ona dese ki dedi de eşim vaktinde anne bir iki çek bırak telefonu torununu sevmeye bak sen diye ama o inatlasmayi bırakmadi yinede hepinize cokk teşekkür ederim

Mesafe fotoğraf ile mi oluyor bir tek doya doya sevdi de ben mi mani oldum asla ve kata sadece fotoğraf konusunda katı idim onu da siz dahil herkes çeksin dedi ne diyim sevse ama fotoğraf konusunda sözümü gecirebilseydim keşke ama eşim dahil kaynana kişisine anlatamadım derdimi evet arkasında kötü bir şey yok ama sev ya sev otur torun sev bize geldiğinde bir iki de hatıra çek biz bir dahaki gidene kadar ki öyle uzak mesafede de değiliz iki haftada ayda bir giderdik o gelirdi kendi bu sebple soğuttu kendinden nediyim Allah bilsin

Herkese aynı cevabı yazdım size de yazayım görsün biz götürelim o gelsin görüntüli arasın geldiğinde yahut biz gittiğimizde bir iki hatıra çek çocuğun fotosunu köy telefonu kenara sev çocuğu doya doya ama bu durumda ben kotuysem peki ne diyim daha

Hala var hala var vallahi bizimkinin de hiç umru değil yeğenleri anca eleştirir.konumuza gelecek olursam cocuklariniza gosterdikleri ilgi çok güzel bence mümkün olduğunca görüştün,sonuçta halası ve babaannesi ama belli araliklar ve sizin müsaadenizle tabi ki.

İnsanların nasıl seveceğine karışamazsınız.
Demek ki o da arada açıp fotoğrafına bakıp sevmek istiyor. Kimi öper koklar sever, kimi temasla sevmez oyun oynar sever kimi sadece yedirip içirmeye sever öyle sever kimi de aynı toplar. Sizin sevgi tarzınıza göre sevmek zorunda değiller
Keza ben de çok fotoğraf çekerim. Torunum olursa onu da çok çeker akşamları bakarım.
Kayınvalidem de mesela illa her sene ekran fotoğrafını değiştirmek için benden güzel bir fotoğraf ister oğlumun. O daha öper koklar sever. Ben mesela öyle sevmiyorum. Bence fazla yapış yapış bir sevgi. Ama karışamam. Sevgi tarxına müdahale edemem özel bölgelerine yönelik bir şey yapmadığı sürecek, güvenliğine zarar vermediği sürece karışamazsınız

Neden kayınvalidenizin telefonunda sürekli gözünüz ne kadar ayıp :)

Kurcaladım demiyorsunuz da, telefonu açık unutmuş diyorsunuz. Sizin gibi yalancı üyelere cevap yazmak gelmiyor insanın içinden. Hadi Allah’ın işi. Telefon ekranı en fazla 30 saniyede kilitlenir. Eğer safın biri, “yhaaa ben tuvalete gideyim, telefonumu da gelinim kurcalasın” diye süresini uzatanmaıdysa. Benimki 20 saniyede kitlenir hatta. Bir gün gelinim olursa ve ben tuvalete gidince kurcalamaya kalkarsa kitlensin diye yaptım.

Evet yaptıkları şeyler can sıkıcı, ben de o kadar küçük bebeği oturtmalarını, benden izinsiz dışarı çıkarmalarını istemem ama belli, siz de telefon karıştıracak kadar düştüyseniz normal değilsiniz demektir. Tencere kapak olmuşsunuz kaynana ile

Şaka mısınız ya o resmini atmadığın çocuğun büyüdüğünde sana torununun resmine bile hasret bırakırsa hiç şaşırma ne olur sanki resim atsan videi atsan eline mi yapışır gidip ziyaret etsen veya evine cagirsan bu yeni gelinlerin çoğuna rahat batıyor valla

Niye yalan söyleyeyim inanın koltuğun üstüne burakip gitmiş zaten ben de mutfaktan gelince gördüm odada bile değildim tamda kızına gönderirken nasıl karıştırayim ki şifreli biliyorum elinden düşürmediği için her eline almada şifresinu girer belli oluyor yani yargilamayin yaftalamayin yalancı diye çünkü gerçekten fikir almak istedim çünkü geldiğinde bir iki fotoğraf çekip telefonunun kenara koyup çocuğu doya doya sevmek yerine al telefonu eline durup durup fotoğraf çek oh anneyi kızdırmak işi inada bindirmek ya mesele aralarda okudunuzmu bilmiyorum da gorumcenin eşini bile engellediler telefondan onların çocuğunu da paylaşıyor diye niye damat gelin haksız bir kaynana haklı vay bee

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…