Gerçekten çalışmak istiyor musunuz yoksa mecbur musunuz ?

Lojıstıkte calısıyorum ben, yurt ıcı satın alma sorumlusuyum Nasıl oldu dersenız 4 sene once yonetım degıstı baya karıstı buralar o sırada bende bu goreve getırıldım ve devam edıyorum hala. Isvec fırması ısımız, ustelık saglıkla ılgılı hayat kurtarmayla ılgılı cok detay vermek ıstemıyorum fabrıka yanı . Bazen toplantılarda hayatları kurtulan cocukların hayat hıkayelerını anlatıyorlar dayanamıyorum aglıyorum. Evet benım teknık olarak bır yararım yok ama ısın gıdısatında rolum var dıyorum.

Buarada bende senın gıbıyım her sene 20 gunum raporlu gectı dıyebılırım ama agır hastalıklar gecırdım amelıyatlar oldum, veya kanamalı gebelık onun harıcınde grıp oldum karnım agrıdı yattıgımı bılmem surune surune yapmaya devam ederım .

Önceden çok severek çalışırdım. Ancak son olaylarla gerçekten hayatımı sorgulamaya başladım. Bir çok kişinin hayalini kurduğu bir iş yapıyorum. Ancak acaba yarı zamanlı bir iş ile çok daha mutlu olabilirdim. Artık net eminim. Tamamen çalışmamanın çalışan kadınları mutsuz edeceğini düşünüyorum. Ve bir kadının, mecburiyetten değil isterse çalışması gerektiğini savunuyorum.

cute, ev asla sana gore olmayacaktir.
canim dedigin sevdigin ne varsa bir zaman sonra batmaya baslayacak.
kendimden biliyorum, simdi keske bir mucize olsa da is bulsam calissam.
sakin isten ayrilma.

Kardeş senin eşinin de iyi bir kazancı vardı galiba. Lise mezunu bir kadın için çok iyi aldigin para. Annen de yemeğini yapıyor. Haftalık yardımcı kadın da tutarsan ne gibi sıkıntın kalır?
Bence senin için sıkılmış. Üç vakte kadar geçer diyorum

Ben çalışmayı seviyorum ama iş ortamımı sevmiyorum yalnız başıma bi odada olsam ne iyi olurdu, çalışmasam evde kafayı yerdim
ben yanlız basıma bır odada calısıyorum :)
eskıden cok kalabalık bır fabrıkada yıne ofis ortamında calısırdım ama gelen gıden bıtmezdı
burası kendı ısyerımız kendıme ait odam var ama artık bu da sıktı, iki insan gelse gitmeyın dıye yalvarıyorum neredeyse:)
yanlızlıgı cok seven bır ınsanım ama ,8-9 saat bı odada oturup iş yapmak da baygınlık getırıyor:)

daha cok gençmıssınız
maaşınız da lise mezunu birisi için Türkiye şartlarında iyi.
ben sizin yerınızde olsam bir 10 yıl daha calısırdım

Ben çalışmayı seviyorum ama iş ortamımı sevmiyorum yalnız başıma bi odada olsam ne iyi olurdu, çalışmasam evde kafayı yerdim
aynen bende işi çok severek yapıyorum ama ortami hiç sevmiyorum ne bu sessiz ortam.. konumuyoruz herkes işine bakiyor...
malum akşam olunca cabuk geçiyor.. eşimle 3-4 saat zaman ayırabiliyorum az demi. oysa yetmiyo ki bide hamileyim.
devlet memuruyum.. özelde çalışsaydim hiç düşünmeden çikardim..
işimi birakmam mümkün degil. herkes böle işi bulamiyo. milyonlarca kişi kpssye giriyor yıllardan beri düşün.
ben bu kpssyi kendi emegimle kazandim. evlenmeden önce.. evlendim eşime işimi birakamam dedim rahat bir işim olduğumu biliyo.
bide borçlarimiz var 1500 u ev araba ödüyorum. ücretsiz izine çikmayı düşündüm ama elimizdeki yetinmiycek dedim
çocuk olucak masraflari olucak..
off çok gina geldi yazarken vallaa..
haftasonu geliyo 2 gün oda yetmiyo ya.. daha çok zamanim olsaa

Ben imkanım olmadığı için çalışıyorum...
Senin gibi 29 yaşındayım ve 6 yaşında oğlum var ..
Daha yeni ev aldık ve yüklü kredi borcuna girdik ..
İkinci çocuğu düşüneiyorum bile bu sebepten...
Okullar başladığında 10 gün izin aldım evde kalmak o kadar güzeldi ki hep keşke çalışmasam diyorum...Oğlumla rahatça ilgilendim rahatça işlerimi yaptım, kendime ayıracak vaktim kaldı..
Bu arada bende liseden çıktığımdan beri çalışıyorum...

Hayat şartları annenin çalışmasını gerektirmiyorsa bence çalışmamalı ama ne yazık ki tek maaşla ev sahibi olmak zor,kredi ödemek zor,çocuk yetiştirmek zor.
Biz zor olanı yapmaya çalışıyoruz düşünüyorum da çalışıyor olsaydım evladıma kendim bakamayacaktım birisine baktıracak karşılığında ücretini ödeyecektim hem evladımdan mahrum kalacaktım evladım benden uzak düşecekti, eğer 3500₺ gibi bi maaşta almıyorsam zaten eve gelen bakıcılar en az 1500₺ alıyor çalışmanın hiçbir alemi yok diye düşünüyorum.

Şöyle olsun isterdim maddi zorunluluk olmasın ve biz hatunlar çiçeklerimizi sulayalım bebeklerimizle oynayalım kitaplarımızı okuyalım işte öyle..

Herkesin kendi tercihi canim.
Ben evlenmeden once calisiyordum. Evlenince sehir degistirdigim icin oraya gidince bir kac ay dinlenip iş ararim diye dusundum. Evlendikten bir ay sonra hamile kaldigimi ogrendim.
Tabi o sekilde calismayi dusunmedim.
Esimin maasi sukur yetiyordu ev kirasi da odedik dugunde alamadigimiz esyalari aldik onlari da odedik o arada.
Sonra oglumla ilgilenirken ev hayati bana daha iyi geldi. Cocukla ilgilenmek evet zor ama iş hayatina gore cok daha iyiydi benim icin.
Maddi sıkıntı yasasaydim eger tabi ki calismak zorunda kalirdim calisirdim. Ama calismak demek hayatini tamamen calisarak gecirmek demek. Ayrica cocuk varsa bilemiyorum bana cok zor geliyor.
Birde şu var asiri lüx seven biri hic olmadim. Yani acikcasi icimden gelmiyor. Ev için para biriktiriyoruz. Eşimin işi de şükür iyi. Ama eşimle para durumu da şu şekilde. Eve müşteriden aldigi parayi getirir. Ben gerekli miktarla kira faturalari biriktiririm. Harcayacagimizi bi kenara koyar gerisini bankaya yatiririm. Eşime kiyafet vs alirken sormam tabi kredi kartim da var. Yani eşim o konuda rahat birakir beni. Eger hergun para ver deseydim yada birsey alirken isteseydim gücüme giderdi belki calisirdim.
Eşimin işlerinden dolayi zaten pek gezme imkanimiz yok en fazla 2 gün yani.
Oglumla vakit gecirmek ilk emekleme ilk yuruyus ilk dis cikarma birlikte yaşamak hastalandiginda surekli yaninda olup ilgilenmek paha bicilemez birsey. Ben de cocuguma cok bagliyim. Hasta oldugunda kreşe birakip gitsem aldigim paraya lanet ederdim yani cok zor durumda olmam gerek bunun için ki insallah o durumda olmam hicbir zaman.
Yani kendim bekarken calisan bir kadin olarak ben evlenince calismamayi sectim. Ama bu bana gore bu sekilde tabi ki yine tercih senin. Maddi durumun da kotu degil. Surekli calismak surekli ihtiyaci disinda para biriktirmek bana gore degil yani.
Biraz da rahat yaşamayi seviyorum ben. Sen yillarca da calismissin zaten. Kadinin calismasi zaten erkege gore daha zor. Ev temizligi cocukla ilgilenmek yemek vs derken yani bilemiyorum tabi yine kendi kararin.

iki haftadan sonra işe zorla geldim ayağım gelmedi resmen eve alışıncada işe adapte olamıyorum ama iyi karşılandım

CuteMom sana bişi diyim mi..
sen özeldesin ama maaşin benden fazlasin ben 2400 aliyorum. 3300 tlık maaşi müdür yardimicisi aliyor anca.
böle imkan nerdeee..
çalışma saatim iyi sadece. aza şükretmeyen kainat bulamaz ya çok şükür maaşim iyi.. eşimi de bende düşük maaşi 1600 aliyo mesailerle toplam 2bini buluyor. çok şükür herşey alabiliyoruz biz istanbulda degiliz. borçlarimiz var bide. onlari ödüyoruz işde.
evde oturmak daha iyi bence en çok ev hanimlara özeniyorum resmen.. ama olmuyor işte.
bence böle imkani bulamazsin işde 3300luk maaşı nerden bulcaksin ki..

Bayılarak işe gitmiyorum.
Hele hamilelikten sonra.

Duruşmalara girmek,milleti dinlemek istemiyorum.

Dün eşim istersen bırak işi zorlanıyorsun sanki dedi bel ağrısından uyuyamıyorum.

Valla bir düşündüm bıraksam diye ama yok eşimde olsa ona el açma durumum olsun istemiyorum

Sana gelince maaşın lise mezununa göre çok iyi.Bırakma bence

Organize sanayıde calısanlar varmıs bende serbest bolgedeyım, hapıshane gıbı . Daha once plazada calısıyordum tıkır tıkır gıdıp tıkır tıkır gelıyordum suanda ayagımda kosu ayakkabısı var varın sız dusunun :)
Yemek ıcmek sıgara efendım caklıt ısterse canınız alamazsınız yok cunku dedım ya hapıshanedesınız . Sımdı bana hersey batıyor halbukı ılk geldıgım zaman ay bu ne rahat ortam yahu bahce gıbı dıyordum ama beni basıyorlar burada. sırf ben arıza cıkardım dıye 2 senedır evımın onunden alınıyorum , hop buraya , sonra tekrar burdan evın onune . Halbukı daha ıslek bı yer olsaydı oglen cıkar magaza dolasırdım dıyorum .

cocukta okula gıdıyor onun derslerine onem verıyorum aksamları bır yere cıkmak hayal gıbı bısey benım ıcın bır komsuya gıtmekte oyle.

Dımı ya keske. Bahcelı evımız olsaydı ne olurdu sankı.
Bahcesıne camasırlarımızı asabılecegımız su ayse teyze reklamlarındakı gıbı.

Buarada calısırsam yanı kararımı verırsem sunu alacagız ama ne ote ne berı. Çook güzel oldugu tartışılmaz dimi

Buarada eve temızlıkcı suanda gelmıyor , yanı ben bu kadar kafam karısık oldugum ıcın dur o parayıda bırıktıreyım dıyorum. Sanırım 1 aydır bu gel gıtleyım

Ben calismasam bunalirim, meslegimi de cok seviyorum.

Lakin isyerindeki o..u cocugu insanlar beni bunaltiyor. Is ortaklarim arkamdan ne b.klar ceviriyorlar belli degil. Her sirkette o..u cocuklugu zirve seviyede, calisma hayatindan beni soguttular acikcasi.

ben suan mecburiyetten evdeyim.
ikinci bebegime hamilyim ve cocugumu emanet edecek kimse olmadigi icin yasadigim ulkenin maksimum annelik iznini kullandim yani 3 yil..simdi kizim yolda mebcuren 2 sene daha evde kalmak zorundayim cunku burda kresler 2 yastan once cocuk kabul etmiyor.
bnde evcimen bi tipim otutur cocuk bakatım diyordum ama inanın evde durmak çok can sıkıcı evdeki pozisyonu dahi düşürücü bişey..bende evde durmaktan bıktım diyebilirim.
iple çekiyorum işime dönmeyi..
maaşınız tr şartlarına göre gayet iyi..
mümkünse homeoffice yapın yada 4 gün çalışma imkanınız varsa 4 gün çalışın ama işinizi bırakmayın..
evde durmak ilk sene katlanılabilir bişey ama sonra işkenceye dönüyor hele ki kendi parasınıkazanan biri için sadece eşin maaşıyla geçinmek çok can sıkıcı

Ben onca okul okudum yetmedi üstüne doktora yaptım evde mi oturacagim diyenlerdenim. Bir de çalışmak özgürlük gerçekten de. Paramin hesabını kimseye vermiyorum harcıyorum kendim biriktiriyorum. Eşimle ikimizin maaşı 12 bin.
Ama bir noktada haksız buldum sizi. Ben eski eşimden ayrılsaydim çok kazanmaya rağmen boğazına sarılıp o nafakayi alırdım. Aldığım nafakanin tek kurusuna dokunmaz bireysel emeklilik hesaplari gibi uzun vadeli yatırım hesabı açardim ileride cocugumun okul masrafı olur evlilik olur vs. Kendisine sunardim.
Üstelik gazetelere cikacak kadar luks bir Otel düğünü yapmaya gücü yetecek bir adama cocugumun hakkını neden yedireyim.
Şimdiye kadar o nafaka olayını cozerdiniz gibime geliyor 6 yıl olmuş sonuçta.
Bir de kişisel seçiminiz ama çocuk ile babayı neden bir araya getirmiyorsunuz. Çocuğunuz biyolojik babadan haberdar mi merak ettim açıkçası.

Mecburuiyetim olmasa şuan çalıştığım yerde çalışmazdım. Çalışmaktan gocunmuyorum ama şuan ki ortamı sevmiyorum. Ve çalışmaya mecburum. Bekar olsam yine mecbur hissetmezdim ama evli olunca öyle olmuyor maalesef. İnsanların çıkarcı davranışları,yalakalıkları,adaletsizlik ve yaşanan çifte standartlar beni sinir ediyor.

Ev güzel güzel olmasına işte insan nefsi böyle bunu alırsın sonra başka bişey almak istersin onu alırsın sonra başka bişey çıkar bitmiyor Arzu,isteklerimiz ne yazık ki..
almak istediğin herşeyi aldığında sahip olduğunda mutlu olacaksan devam et çalışmaya iyi düşün maaşın gerçekten iyiymiş ama bebeğini de düşün zaman geçiyor o büyüyor bu zamanları geri gelmeyecek.
İyi hesapla giderlerini çok iyi düşün derim hakkınızda hayırlısı olsun :)
Bahçeyede çiçekler çok yakışır

Iste bu kaçınılmaz. Kamuda çalışıyorum ama aynı tür burda da var. Kamu olmasına rağmen nasıl bir rekabet güdüsu bu anlamam çok zor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…