Gelinler arasında yapılan adaletsizlik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kaynananın keyfi yerinde.yeni gelin akıllı çizgisini çekmiş. Siz bir kere elinizi kaptirmissiniz zaten bu parayla da alakalı belli. Ben olsam memur gelini ararım açık açık söylerim ya kayınbaba bir süreliğine gelsin oraya yada kaynanayı gönder lütfen. Yoksa torununa gidip bakması normal ,sizde çalışın sizinkinede baksın.

Bence öyle değil ya . Valla beklentiyi yukseltene kiriliyorlar. Birde eşle alakalı . Büyük ihtimal eşinden de çekindiği için yapıyor öyle temiz kalp ben iyi düşünüyorum falan ben inanmıyorum. Benim eltim de çok samimi aynı şehirdeler ona rağmen gidip evinde kalıyorlar o da durup durup bana sarıyor . Sözde bu üyemiz gibi iyi kalbinden falan yapıyor ama bence eşinin teokisinden çekindiği için . Peki hiç mi iradeleri yok dersen elbette vardır ama baştan bir sınır cizmeyince devamında herkes tepiniyo işte..
Biliyorlar ki yeni gelin fena hiç ogullarina ağızlarını acamazlar gelinden beklentileri yok . Bu genel aile portresi . Birinden faydalanırlar , birine yagdirirlar diğerine de dokunamazlar.

Gurur duymaya devam edin kendinizle. Eltinizin çocuğu 3 yaşına gelene kadar duyun. Kendinizle duyacağınız gurura çok ihtiyaçları var.

Papatyam yeni gelin fena değil ki, ne fenalık yapmış? Kurmuş yuvasını, kocasıyla başbaşa yiyor yemeğini, bu fenalık değil ki olması gereken
Kim ne derse desin o yüzden bu yüzden ben anlamam arkadaş yapıp yapıp şikayet edenlerden hoşlanmıyorum, e yapma o zaman ama kocam kızar e fırsat vermeden sen kız madem. Karakterleri oturmadan daha kendilerini bilmeden evlenip kim ne derse onu yapıyorlar sonra da ah vah.
Evde 3 yaşında çocuk var, çocukla ilgileneceği vakti onu bunu “kırmamaya” harcayan kadına ben ne diyeyim daha
Bak benimde kayınvalidemin babası rahmetli oldu, evde 3 kızı olmasına rağmen 10gün her gün yemeklerini yapıp kocamı çocuğumu alıp gittim, birlikte yedik bulaşıklarını yıkadım, çaylarını kahvelerini yaptım evlerini toplayıp döndüm. Aradan zaman geçti kayınvalidem şu gün misafirim gelecek nohut yapayım diye düşündüm senin nohutunda çok güzel oluyor minare filan demeye başladı anladım niyetini benim nohut köy nohutu ondan güzel oluyor dedim kocamla bir kilo pişmemiş nohut yolladım herkes gerekli mesajı aldı
Ekmeğimizi evde kendimiz yapıyoruz eşimle, kolumda sağlık sorunu var, ilk başta eşim yoğuruyor biraz hamur toparlanınca ben devralıyorum, eşim birgün dedi ki babam da bu ekmeği çok sever köy ekmeği gibi yapıyorsun bir daha yaptığında biraz fazla yapsan babama da götürsem olur mu dedim tabii olur yaptık yolladım, devamı yok bir rutine bindirmedik görevimiz gibi yüklenmedik
Kimse aptal değil kimi kullanabileceğini çok net görüyor insanlar, ben kullanana değil kendini kullandırana kızıyorum, sınırsız yaşanır mı ya, evladımıza bile sınır koyuyoruz elalem evladımızdan daha mı kıymetli, birine hayır demek onu kırmak değil ki

Memur gelinle çözülecek birşey değil ki bu, onunla ne ilgisi var? Kadın işe başlamış belki kendi dedi gel babaannesi torununa bak diye belki kayınvalide kendi istedi farketmez, onlar düzenlerini kurmuş, memur gelin etlisinin keyfine göre mi yaşayacak hayatını?
Konu sahibesi yapmayacak istemediği birşeyi bu kadar basit, kocasına yapmıyorum artık diyecek kavga mı çıkacak çıksın, kayınpederine baba çocuk ve iki evin yemeği beni yoruyor sen başının çaresine bak bundan sonra diyecek hepsi bu, çok istiyorsa arasın kayınvalidesine de söylesin de memur elti ne alaka

Aaaa çok katısınız hanımefendi, lütfen. Tahminen konu sahibinin banı yarın bu saatlerde çoktan açılmış olur, gururuna gurur ekler bu mesajı görünce.

Farkındaysanız memur olan eltinin çocuğu olduktan sonra düzen bozulmuş kaynanasıylada öyle anlaşmış ki kadın da gidip çocuğa bakıyor.iki evin yemeği dediğiniz bir kişinin yemeği sofraya konacak bir tabak . Eşi de zaten her akşam gelmiyormus eve.

Aaaa çok katısınız hanımefendi, lütfen. Tahminen konu sahibinin banı yarın bu saatlerde çoktan açılmış olur, gururuna gurur ekler bu mesajı görünce.

Eski konularina baktim: Esinde is yok. Kendini ailesine köle bellemis. Bu durumda esine de kölelik ettirir. Kadina zaten ailem o yapicaksin diyor

Ben doğurdum işe başladım kayınvalidem de çocuğuma bakmak için yanıma yerleşti, kayınpeder gelmedi evinde yaşıyor yemeğini de eltim yapıyor. Eltim arayıp beni diyor ki senin yüzünden kayınpederime yemek yapmak zorunda kalıyorum, bu düzeni değiştir ben yemek yapmak istemiyorum. Derim ki deli mi ne, bana ne, ben mi dedim sana kayınpedere yemek yap diye, yapma

Kayınvalidenin düşünmediği kocasını oğlullarının düşünmediği babalarını kendini düşünmeyen koskoca adamı konu sahibesi doyuruyor diye memur elti niye birşey yapmakla yükümlü olsun

Herkes farklı taraftan bakıyor. Siz kendince haklısınız biz kendimizce haklıyız.
Üfff bizene ya milletin derdinden . Kim ne yapıyorsa yapsın.

Muhtemelen o evlatlar arasında bir adaletsizlik vardır o da gelinlere yansıyordur.
Eşiniz fedakar herkese kol kanat geren bir tipse sizden de bunu bekliyorlardır.
Eşinize artık her gün ağırlamak istemediğinizi arada yemek göndereceğinizi her gün bu telaşın gerdiğinden bahsedin. Eğer sorumluluk ise herkesin sorumluluğu kendine.

Eski konularina baktim: Esinde is yok. Kendini ailesine köle bellemis. Bu durumda esine de kölelik ettirir. Kadina zaten ailem o yapicaksin diyor
Şimdiye kadar yumuşak yüzünden, kıramadığından dolayı yapıyormuş, KK sayesinde gururlana gururlana yapacak, sonuç olarak yapacak.

Şimdiye kadar yumuşak yüzünden, kıramadığından dolayı yapıyormuş, KK sayesinde gururlana gururlana yapacak, sonuç olarak yapacak.

O koca olduktan sonra ve asıl ona rest cekmedikten sonra yapacak mecbur. Yumsak yüzlü olmak iyi birsey aslinda, ama yalnis insanlarla karsi karsiya kalinca ezilmene sebep oluyor.

Sizin yaptığınız fedakarlıklar artık göreve dönüşmüş durumda.bu saatten sonra tavrinizi koydugunuz anda haketmediginiz halde en kotu siz olacaksınız bu bir
Eşiniz bile sizden durumu idare etmenizi bu zamana kadar nasıl dayandiysaniz artik buna devam etmenizi bekleyecek
Aile size tavır alacak
İkinci şık devam ederseniz psikolojiniz bozulacak tahammül seviyeniz diplerde,yorgun,depresif en ufak bir konuda hemen parlayan restleşen bıkkın mutsuz bir kadın olacaksınız ve eşiniz bundan da şikayet edecek...
Ele yaranilmaz derdi ananem çok haklıymış rahmetli
Kimse kızar üzer diye umursamayin derim sizin ruh sağlığınız hepsinden daha önemli
Bende yıllarca yiprattim kendimi ve asla değmedi şimdi en ufak birşeyde eşime dünyayı dar eder oldum tahammülüm kalmamış çünkü onu farkediyorum son birkaç aydır
18 yıldır evliyim 1 yıldır ise girdim hepsinden koptum şükür kafam rahat tabi bunun için kızımın büyümesini bekledim bakanım yoktu... oda ayrı
Simdi çalışıyorum hiçbirini görmüyorum yorgunum deyip kesip atıyorum
Huzur çalışmaktaymis gerçekten

Konudaki insanlar gerçekten bebeğe bakıcı yerine babanne/anneanne'nin kısa süreli bakmasını yargıladığı için mi beğenmedime tıkladı. İnsanın en doğal hakkı değil mi annesinden bunu istemek. Eğer anne de istiyorsa kabul ediyorsa elbette bakabilir. Burada sitem edilmesi gereken koca ve kayınbaba. Ama her zaman kadınları suçlamak daha kolay olmuştur. Konu sahibi dik dursa tüm sorumluluk onun üstüne kalmayacak zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…