Gelinler arasında yapılan adaletsizlik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yok yok hayir asla burda bir tane uye vardi aslinda onu alinti yaptım baktim olmamış o yuzden sildim simdi tekrar alıntı yapıp ona yazacağım. Burda bir suru fikir veren uslubu duzgun nice insanlar yazdi cok da iyi geldi bazi seylerin daha iyi farkina vardım saglikli dusunemiyorum artık çünkü. Telefondan cok hizli olamiyorum bir de bir suredir girmiyordum unutmuşum kullanmayi bu sekilde anlaşılmak üzdü.

Eeee o zaman niye konu açtın ?
Yap gitsin madem ?
Ne alaka ya.
Hem şikayet et hem de akıl verenlere kalbiniz taşlanmış de.
Ne kafalar var ya

Yap gitsin madem ?
Ne alaka ya.
Ne kafalar var ya

Gelinler arasında yapılan adaletsizlik​

Okunmamış İlk Mesaja GitTakibi Bırak
•••
Hayvanseverdost

Hayvanseverdost

Guru​

Kayıtlı Üye
Yok arkadaslar asla ne evi ne arabasi. Sadece zamanında yaptığı bir kac iyilik var onlarin hatrina. aramizda gecen kavgalarda orta yolu bulmustu vs.baska da hic bir kazanimim yoktur bu işte. Kesinlikle katılıyorum ikinci söylediğinize. Cocugum kresi kabul etse çalışacağım bir sn düşünmem zaten lisans mezunuyum.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1259 gün geçti.
Alıntı Yorumla
Şikayet Et

[IMG alt="Thallosofili"]https://www.kadinlarkulubu.com/data/avatars/m/914/914004.jpg?1635689413[/IMG]

Thallosofili

Aktif Üye​

Kayıtlı Üye
O zaman daha cok sasirdim yasadiklariniza.. Cocugunuz kreşe alisir merak etmeyin.Lisans mezunu.olmaniz harika.Lütfen degerlendirin,lütfen.Iyi niyetli ,temiz kalpli insanlarin kullanilmasini görmeye katlanamiyorum artik...

Beğen Alıntı Yorumla
Şikayet Et
[IMG alt="CiRiLLA"]https://www.kadinlarkulubu.com/data/avatars/m/956/956230.jpg?1634479477[/IMG]

CiRiLLA

Doğa Severler Kulübü

Kayıtlı Üye
Eşinizde suç, yemek yaptiginiz yetmiyor bir de babasinin yemek tercihlerine gore yapmadiginizda kiziyormuş.
Siz yemek yapmak zorunda bile değilsiniz ama eşiniz de goreviniz gorup ustune kizma hakkini goruyor kendinde.

Kendi eşiniz bile size saygi duymuyorken ailesi adaletli olacak degil? Once eşiniz size saygi duysun, sonra siz kendinizi hizmetli gibi gormeyin. Anca oyle duzelir.

Beğen Alıntı Yorumla
Şikayet Et
Reactions:Led_BiR_Vele_DisTiri, SpamKutusu, Bertie Storyteller ve 1 üye daha

[IMG alt="ATTRAENTE"]https://www.kadinlarkulubu.com/data/avatars/m/95/95628.jpg?1400852501[/IMG]

ATTRAENTE

ACTA EST FABULA​

Pro Üye

Doğa Severler Kulübü
Eşin sana acımıyor, kimse bir şey yapamaz o sesini çıkarsa ama son cümlelerinize bakarak onun da pasif olduğunu düşünüyorum, çözemezsiniz gibi duruyor. Mesele gelinler değil mesele sizi düşünmeyen ailesine paspas eden eşiniz

Beğen Alıntı Yorumla
Şikayet Et
Hayvanseverdost

Hayvanseverdost

Guru​

Kayıtlı Üye
Bence siz de biraz fazla katısınız. Evet ben de sınırımı cizemedigim için hataliyim ama kac senelik yaşanmışlıklar var eşimin ailesidir diye bir hafta daha bir hafta daha derken sonra böyle bir hal aldı aslinda ben hep farkindaydim ama eşim bir türlü bunu kabullenemedi onlar benim ailem dedi durdu ben de az kaldi diye diye sabrettim ama bir turlu sonu gelmedi. Ben eltimin yerinde olsam asla boyle birseye musaade etmem kimsenin duzenini bozdurmam bana ters evet ben de zamaninda hayir diyemedigim icin hataliyim ama bunlarin tek sorumlusu ben degilim yuz verince astar isteyenlerdir sorumlular.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1259 gün geçti.
Alıntı Yorumla
Şikayet Et

Biscuits

Biscuits

Grace over grudges​

Kayıtlı Üye
Arkadaslar uyeye bosuna laf anlatmaya calismayin, az onceki mesajinda sizin kadar kotu kapli olmadigini, herkesi cat cat kirip kaba bir insan olmadigi icin kendisiyle gurur duydugunu yazdi. Kotu kapli insanlarsiniz, sizin gibi olmadigim icin gurur duyuyorum kendimle demis.

Gorenler gordu zaten uslubunu, silmis mesajini nokta koymus.

O mesaji yazan birisine akil vermeye gerek yokmus.

Beğen Alıntı Yorumla
Şikayet Et
Reactions:Led_BiR_Vele_DisTiri, SpamKutusu, kucukpisi ve 3 diğer üyeler
C

Camgulu

Popüler Üye​

Kayıtlı Üye
Önce eşiniz sonra ailesi ile konuşun. Eltiniz yakın bir yere taşınsın. Sabah bırakıp akşam alsınlar. KV evde eşiyle ilgilensin. aile fertleri birbirine yardımcı olur ama birbirini ezmez.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1737 gün geçti.
Beğen Alıntı Yorumla
Şikayet Et

[IMG alt="lilay5"]https://www.kadinlarkulubu.com/data/avatars/m/1017/1017897.jpg?1640986055[/IMG]

lilay5

Aktif Üye​

Doğa Severler Kulübü

Kayıtlı Üye
o zaman şikayet edecekte bir şey yok, iyi kalpli olmaya devam etsin ve kayınpederin sevdiği yemeği yapsın..

Beğen Alıntı Yorumla
Şikayet Et
Reactions:gunces ve Biscuits
Biscuits

Biscuits

Grace over grudges​

Kayıtlı Üye
o zaman şikayet edecekte bir şey yok, iyi kalpli olmaya devam etsin ve kayınpederin sevdiği yemeği yapsın..
Aynen oyle.
Hepinizin kalbi taslasmis, kendi yazdigi cumle bu. Daha da akil vermeye gerek oldugunu sanmiyorum.

Beğen Alıntı Yorumla
Şikayet Et
Reactions:Led_BiR_Vele_DisTiri, gunces ve lilay5

[IMG alt="kucukpisi"]https://www.kadinlarkulubu.com/data/avatars/m/319/319749.jpg?1411719795[/IMG]

kucukpisi

Hayata inat gülümse...​

Kayıtlı Üye
tek sorumlusu ben degilim yuz verince astar isteyenlerdir sorumlular.
insanlar ister.. yemeğim yapılsın ister. baksınlar ister... sevsinler ister. çocuğuma baksınlar ister... hayır diyemediğiniz sınırlarınınız çizemediğiniz için siz hatalısınız... istemiyorsanız hayır demeniz lazımdı... benim kendi öz kardeşim de il dışında çalıştı... annem başında gitti... babam yanlız kaldı. sık sık çağırdım... gel dedim yemek yiyelim. bazen geldi bazen gelmedi. o kendi kararıydı. ama çağıran bendim.. gelmesini isteyen bendim. gelse başımın üzerinde yeri vardı. beni kullanmış olmuyor. ben istedim... ki bende çalışıyordum.

sınır çizmesi gereken sizsiniz. istemiyorsanız hayır demeniz lazım... ama sizin çıkarınıza dokunuyorsa devam etmeniz gerek. bu çıkar illa maddi şeyler değil. belki eline sağlık demeleri bile hoşunuza gidiyor olabilir.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2290 gün geçti.
Beğen Alıntı Yorumla
Şikayet Et
[IMG alt="choccywhoccydoodah"]https://www.kadinlarkulubu.com/data/avatars/m/531/531265.jpg?1439923843[/IMG]

choccywhoccydoodah

Guru​

Pro Üye

Anneler Kulübü
Eltiniz çalışıyor o sebeple biri bakacak illaki bu çocuğa,uslu da olsa işe götürülemez ki.
Diğer eltiniz de sınırını en baştan çizmis ki dogru olan bu zaten. Sizde en başında yapmalıydınız bunu .
Kayınpederiniz bakıma muhtaç mı ki siz hazırlayıp siz kaldırıyorsunuz önünden. Evine, ev işine falan girmemeniz gerekti en başından. Yemek yapıyorsunuz çağırırsınız yer gider yada ona da bırakırsınız ısıtır yer ama fazlası olmamalı. Sizinde kücük çocugunuz var. Yemek beğenilmemesi falan absürt yani.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1598 gün geçti.
Beğen Alıntı Yorumla
Şikayet Et

G gunces

G gunces

Guru​

Kayıtlı Üye
Aynen oyle.
Hepinizin kalbi taslasmis, kendi yazdigi cumle bu. Daha da akil vermeye gerek oldugunu sanmiyorum.
Belki bize iyi kalpli nasil olunur temali ders vermek icin konu acmistir

Beğen Alıntı Yorumla
Şikayet Et
[IMG alt="SpamKutusu"]https://www.kadinlarkulubu.com/data/avatars/m/934/934755.jpg?1666368575[/IMG]

SpamKutusu

Benim için yaş sadece bir rakkam​

Kayıtlı Üye
herkesi cat cat kirip kaba bir insan olmadigi icin kendisiyle gurur duydugunu yazdi.
Ee o zaman niye konu açmış ki? Kendisiyle gurur duymaya devam ederek 2 kayni ve yemek beğenmeyen kpsine istedigi yemekleri yapmaya devam etsin

Beğen Alıntı Yorumla
Şikayet Et
Reactions:Biscuits

Biscuits

Biscuits

Grace over grudges​

Kayıtlı Üye
Belki bize iyi kalpli nasil olunur temali ders vermek icin konu acmistir
Ulasti mi ki amacina?

Beğen Alıntı Yorumla
Şikayet Et
Biscuits

Biscuits

Grace over grudges​

Kayıtlı Üye
Ee o zaman niye konu açmış ki? Kendisiyle gurur duymaya devam ederek 2 kayni ve yemek beğenmeyen kpsine istedigi yemekleri yapmaya devam etsin
Yapacagi sey tam olarak o zaten.

Beğen Alıntı Yorumla
Şikayet Et

Led_BiR_Vele_DisTiri

Led_BiR_Vele_DisTiri

Amaaaan Zırt !​

Pro Üye

Anneler Kulübü

Doğa Severler Kulübü
Yap gitsin madem ?
Ne alaka ya.
Ne kafalar var ya

Beğen Alıntı Yorumla
Şikayet Et
Hayvanseverdost

Hayvanseverdost

Guru​

Kayıtlı Üye
Yok yok hayir asla burda bir tane uye vardi aslinda onu alinti yaptım baktim olmamış o yuzden sildim simdi tekrar alıntı yapıp ona yazacağım. Burda bir suru fikir veren uslubu duzgun nice insanlar yazdi cok da iyi geldi bazi seylerin daha iyi farkina vardım saglikli dusunemiyorum artık çünkü. Telefondan cok hizli olamiyorum bir de bir suredir girmiyordum unutmuşum kullanmayi

Ya gerçekten iciniz ne kadar kararmış sizin adınıza üzüldüm buraya zaten psikolojisi yerle bir olmus bir insana yapilacak bir yorum mu sizce bu ?ben neden yaranmaya çalışayım uslubunuzu begeniyor musunuz siz ? Insanlari kotuce insafsizca yargilamak ne kadar kolay olmus iyi polis kotu polisi oynamıyorum ben oyle olsa bu durumu hata olarak nitelendirmem. Oh ne iyi yapıyorum derim. İnsanları kiramayan yumusak bir yapim var belki En azindan sizin kadar kaba dusuncesizce yazan cizen bir karakterim olmadığı icin anlık bir gurur yaşattınız bana..

Sanmiyorum hanimefendi. Hangi niyetle yazdiginizi tek kendiniz bilirsiniz ben goruneni soyluyorum.

Bir uyeyi ithafen yazdiginizi soyluyorsunuz fakat benim okudugum tek kisiye degil cogula ithafen sitem tarzindaydi.

Sanmiyorum tek bir kisiye bir sey soylerken, “Hepinizin kalbi taslanmis” diyesiniz.

Siz de yazdiginiz cumleleri gayet iyi biliyorsunuz, cevirmeye hic gerek yok.

Yanlis kişileri suçluyorsunuz. Eltiniz kayinvalidenize guvenerek cocuk yapmis. Kayinvalideniz kabul etmeyebilirdi. Benim kayinvalidem kocama bakmam lazim deyip asla pesinden ayrilmaz mesela. Peki kayinvalidenize bu güveni kim verdi dersiniz? Tabiiki esiniz. Ne olacak canim, bir tabak fazla yemek koyacagiz sofraya dedigine eminim. Butun bunlara itiraz etmediginiz icin ise siz suclusunuz.

Haftanin 2 3 gunu eve gelmeyen, geri kalan gunlerde ise gec gelen adam benim evde ne yemek yaptigima soylenemez. Aile hayatinizi zedeleyen kisi esiniz.

Siz yalnızca çocuğunuza yemek yapıp kayınpedere yemek yapmayınca kaynınıza paşa gönlüne göre yemek yapmayınca kırılıyor mu bu insanlar? Siz insanları kırmayı kırılmayı çok yanlış kodlamışsınız. Kırmayın madem devam edin niye şikayet ediyorsunuz, bu lafı okusalar da kırılırlar mesela size göre

Sizin kalbiniz bu kadar parlaktı madem niye yaptığınız iyilikler bu kadar zorunuza gidiyor. Tertemiz kalbinizle yapmaya devam edin madem.

Bi yere kadar kendi istegimle yaptım sonrasında eşimin isteğiyle. Simdi de içim almıyor bu kadar uzun süreceğini tahmin etmiyordum.
Eeee adaletsizlik nerde? Önce kendi isteğinle sonra koca isteğiyle şimdi de diğerlerinin isteğiyle….
Kendi seçimlerinizin faturasını kendi hayatını kendi şekillendiren elinize kendi seçimlerini yaşayan kayınvalidenize kendi isteğiyle yada koca isteğiyle karınlarını doyuran kayınpedere kesemezsiniz
Yapmasaydınız kardeşim bu kadar basit, kimse kimseye bana yemek yapmadı diye kırılmaz, kırılmasınlar diye besleyip durdum yalanına kendinizi inandırabilirsiniz de başkası inanmaz. Yeni evlenen yakında oturduğu halde kimseyi doyurmaya hayatını adamamış etliye kimse kırılmıyor, kadın bencil değil-düşüncesiz değil-kırıcı değil yalnızca duruşu var sınırları var kendi tercihleri var kendi hayatı var. Sizin elinizde ne var? Bence kocanızın da hiiiiiç kabahati yok, akıl balığ insansınız, anne olmuşsunuz ama dik durmayı bilmiyorsunuz, ne diye kocanızdan izin istiyorsunuz babana yemek yapmayayım olur mu diye, kendi yemeğinizi yapıp yiyin hani babamınki derse mutfak orada hayatım ben evladımdan ve kendimden sorumluyum babana yemek götürmek istiyorsan pişirebilirsin hatta mutfağa gitmişken bir de çay koyuver diyemeyecek acizliktesiniz ve bunun sebebi yalnızca sizsiniz, kocanız eltiniz kayınvalideniz kayınpederiniz kaynınız değil, insanları kırmama çabanız da değil

Suan en karli olan öbür elti
Kv ile konusun. Vaktinizi degerli cocugunuzla gecirin kp e cay kahve vs yapmak yerine. Onun size daha cok ihtiyaci var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…