Gelinler arasında yapılan adaletsizlik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim eltim de çok samimi aynı şehirdeler ona rağmen gidip evinde kalıyorlar o da durup durup bana sarıyor

Eltilerimiz aşiri aynı. Bizim kv ve kpde ayni sehirde hatta ayni semtte olan eltime yatiya gidiyorlar.
Bazen eltim temizlige geliyor onlara ve biz bir araya gelince durduk yere ortada bir sey yokken bana surat yapiyor.

Neden tavrini koymuyosun ki? Esine ben artik ilgilenmiyroum de seni fazla saf buldular heralde rum sorumlulugu sana yikmislar ama sen ses cikarmazsan bu duzen degismez

Zamaninda yaptim ustlendim.tek gelinim.herkes ove ove bitiremiyordu herkesin dilindeydim yaptigim yenilirmis elim lezzetliymis bir hamaratmisimki tum sulale beni konusurmus evim tertemizmis. Bir geldilermi gitmek istemezlermis oyle huzur varmis evimde. Ben arkadasima ballandira ballandira anlattm nasil sevildigimi. Ne kadar salaksin sana vermisler gazi yallah hizini alamamissin baya baya sana yerlesmisler daha senin gibi enayisini nerden bulacaklar herslde overler dedi hakketen bir sene icinde dunya tersine dondu. Simdi kimse umrumda bile degil ne gelen var ne cagiran

Eltilerimiz aşiri aynı. Bizim kv ve kpde ayni sehirde hatta ayni semtte olan eltime yatiya gidiyorlar.
Bazen eltim temizlige geliyor onlara ve biz bir araya gelince durduk yere ortada bir sey yokken bana surat yapiyor.
Gerçekten takık ya hayır benimki surat yapmıyor çok seviyormuş gibi yapıp sürekli laf sokuyor gülerek ilk başlarda papatya da gelsin falan diyormuş e sende yapma zorla mı yaptiriyoruz

Aslında fena derken anlattığım hikayedeki fena kişi ben oluyorum onlara göre kötü ve fena geliniz . Gerçekten sınır koymak önemli ama sizin kayinaile anlayisliymis sınırdan anlıyorlar . Bizimki bir şeyi kabul etmesen hemen kırılıp küsüyorlar. Sadece çocuğu neden on yaşındaki çocuğun kucağına verdin anne dedim ve opulmesin dedim diye benimle konuşmuyor . Bebeğim daha bir buçuk aylıktı birde .ahhh minare ahhh

Yok be papatyam uslusu bize gelmez
Sen öyle sanıyorsun, Kandil sabahı sabahın köründe önce beni arayacaksınız ananı babanı değil ona göre ha deyip çat kapatmak mı istersin, Allah tan bakabiliyorsun bakmanı beğenmesem çocuğunu alıp ben bakacaktım demek mi istersin, oğlumu çaldın gözümün yaşı dinmiyor demek mi istersin, kendi oğlunun düğününe gelmemekle tehdit etmek mi istersin, rüyasında oğlan kardeşinin anasına bakmadığını görüp arayıp ciyak ciyak bağıra bağıra oğluuuuuum sen o yanındakine benzemeeee ben rüya gördüm mü istersin, oğlum kimin karısı kimin koynunda belli değil akıllı ol mu istersin……bu günlere sancısız gelmedik, adımı inada çıkardılar, baktılar ki sallayan yok elalemin gelinlerinden bahsetmeyi kendi gelinliklerinden bahsetmeyi kestiler, benim olayları bir bilsen dudağın uçuklar
Ama ben hep dik durdum, evime yuvama kendime kocamla ilişkime evladıma müdahale kabul eden biri değilim
Habersiz mi geldiler, müsait değiliz dedik inadına mı geldiler, ben size müsait değiliz demiştim kendi kendinize oturun deyip aldım kocamı çıktım akşam eve döneceksen gittim arkadaşımda kaldım, çat kapı mı geldiler inat yaptılar mutfak orda istediğinizi pişirin yiyin dedim, benim evime benden habersiz misafir mi çağırdılar giyindim süslendim çıktım kendi kendilerini yedikleriyle kaldılar, görümcem düğününü bana duyurmadı gitmeyecem dedim ele güne ne deriz kızım diye kapımda yattılar…..daha neleeeer neler
Negatif davranışlarına negatif karşılık aldılar ama zor günde en önce ben koştum, maddi-manevi destek oldum, çok iyiliğim geçti….
Şimdi benden iyisi yok, 4çocukları var en çok bana güvenirler, beni kaybetmemek için ki bir kalemde siler geçerim arkama da bakmam bir daha bunu bildiklerinden artık duracakları yeri biliyorlar
Kaynanamın sırdaşıyım biliyor musun, omzumda ağlıyor, kızlarına değil bana anlatıyor derdini, kocasını bile ben ikna ediyorum bir anlaşmazlıkları olduğunda
Ben dik durdukça sınırımı ihlal ettirmedikçe her davranışlarına kocamı araya sokmadan bir yetişkin olarak ben karşılık verdikçe aynı zamanda bir insan olarak evlatları gibi hep yanlarında oldukça neyin ne olduğunu anladılar, bana kaynanalık yaparsan ben de sana gelin olurum, aile olmak istiyorsan bana evladın gibi davran ki bende sana evlatlık yapayım dedim hep

Onlar fena gelin görmemiş, çiçek gibi papatya gibi hatunsun
Bırak konuşmasın kafanı dinle ya konuştuda bir hayrını mı gördün bu zamana kadar birazda konuşmasın

Canım kendi hayatını kurmaya ne dersin? Çocuğun kreş yaşında, gir bir işe, kendini geliştir çevre edin. Hayallerin hedeflerin olsun, eve gel yemeği bugün yapamam yorgunum kitap okuyacağım de otur kendini geliştir. Herkes sana çıkışsın, sizin kadar ben de çalışıyorum de. En kötü, maaşınla çocuğunu kreşe gönder eve yardımcı tut artanını da ya kenara at ya keyfine ayır.
Koca adamlara niye siz bakıyorsunuz? Diğer gelin ne güzel çalışıyor. Evde boş durursan sana kalır tabi her şey, kendine meşguliyet yarat

Ay canım sen taş atana gül atmışsın bu çok büyük bir erdem yani gercekten Allah rızasını gozetmissin belli ki .
Bende nasıl biliyor musun ben istemediğim halde o şeyi yaparım sonra uzak dururum. Mesafeyi açarım . Hiç ogullarina geri çekil demedim. Bir ihtiyaclari olduğunda eşim baska şehirden gider. Benim hamilleik sıkıntılı geçti arkadaşları karın yanlız mi kalacak gitme bayramda dediler benim ailem geldi esimi ben zorladım git diye o da bunalmisti. Geçen ogreniyorum ki ağzından kaçırdı yengesi aramış doldurmaya çalışıyor geldiklerinde işte çocukları doğru düzgün görmemiş ben istememişim. Onlar gelene kadar çocukla koştura koştura yemek hazırladım giderken kayinvalidenle konuştuk böyle dedim ya yengesine dönüp hakkıni helal et yardim ettin o kadar dedim yine arkamdan atmış tutmuş . Böyle olunca ben işte senin bu yaptığın iyilikleri yapamıyorum içim soğuyor. Sana söylediklerine baksana yani neden insanlar birbirini mutsuz etmek için bu kadar uğraşır . Zaten mücadeleyle geçiyor ömrümüz. Iş , yemek , okul , cocuk derken. Ben çok harika gelin olmadım hiçbir zaman ama hep vicdanlı ve saygılı davrandım . Şimdi vicdan yapasim gelmiyor

Bence en baş sorun eltinizin düşüncesizliği ! Kaynanaya güvenerek üremeseymiş o da ! Kimse üreyecek diye başka ailelerin düzenini bozmasın ya ! Üreteceksen doğum iznini uzat rapor al,istifa et çocuğunu bırakmıyorsan yabancıya vs! Kendi sorunu ! Eltinizin kendi annesi hayatta mı ! Sağ ise be gelmiyorsa bakmaya büyük haksızlık ! Arayın direkt eltinizi anlatın durumu kendi annesi kardeşi vs varsa gelsin baksın! Yuvam yıkılacak deyin yAni kim ki o sizden önemli mi nefret ederim böyle düşüncesiz insanlardan! Eltiniz sizi arayıp bi teşekkür etti mi bu süreç boyunca

Bende işe giricem deseniz olmazmı?

valla kaynanan cok zeki,cocuklarını kocasını size kitlemiş, memur geliniyle keyif çatıyor, ohh valla bebek de usluymuş, akşam laylaylom yapıyor. Para da veriyordur gelin ona, çocuğu için de baya güzel meyve sebzeler alıyordur eve, kaynana da yiyordur.

Hani şu kocasından iyi bir dul maaşı kalan evi olan yaşlı teyzeler olur ya? Gençleşirler özgürleşirler sürekli gezerler evde keyif çatarlar, o konuma şimdiden erişmiş teyzeme selam olsun.

Sizi zaten eskiden de ailede kimse sallamıyormuş, kayınbaba yemek yapınca bi iyi davranmaya başlamış da bana biri yemek yapsa her gün ellerini öperim bence siz bana yemek gönderin daha minnettar olurum eşinizin ailesinden :)

Banınız kalkınca okuyun bunları kalbim kararmamış benim hem

özetle kim hizmetçilik yapıp da değer görmüş ki sen görecen konu sahibi. Hayvanseverdost sınırınızı çizin el ailesine yaranacam diye 3 yaşındaki çocuğunuzun zamanından çalmayın. sizi sevecek olan siz hiç bir şey yapmadan da sever zaten boşuna yıpranmayın

Yok valla hiç öyle değil, ben hiç ılımlı kötülük görsende iyilik yap tarzı bir insan değilim
Tam ifade edemedim ya, canımın istediğini yaparım istenileni değil ama insanlıktan ödün vermem, düşmanım darda olsa o bilmeden el uzatırım örneğin
Ailem kayınaile kendi ailem arkadaşlar dostlar komşular hep kara gün dostusun iyi günde araki bulasın der, yapacağımı yapar çekilirim kenara, daha fazlasını isteyene vermem
Kendimde sevdiğim tek şey merhametim ve adaletim başka da bir artım yok şu hayatta
İstemediğin şeyi yapma, ne kocan için ne anan baban için, tek istisna evladın, kendine yabancı olacağın yada sende eğrelti duran hiçbirşey yapma “bence”, kendini kimse için yorma senden kıymetlisi yok
Bence eşini de zorlama, iyi niyet göster samimi bir şekilde bir kez teklif et giderse gider gitmezse kendi tercihi, karın yüzünden gelmedin lafını duysun bırak, karım sizi düşündü beni düşündü teklif etti onun iyi niyetinin karşılığı bu mu diye aklında bir şimşek çaksın bırak da
Yenge kim canım ya, benim eşimin teyzesi de aynı kafada bir iki hamle yaptı şimdi eşim bayramda bile aramıyor
O yengeye ben iyilik yapmam zaten, ana değil baba değil bugün olmasa kimse yokluğundan etkilenmez varlığı bir anlam ifade etmez
Eşine boncuk gözlerle bakıp hayatım bu kadın seni arayıp benim için doldurmaya çalışma cürretini kimden alıyor, kaç yaşında kadına yakışıyor mu bunlar aramız bozulunca bebeğimiz üzülecek ben mutsuz olacam sen mutsuz olacaksın huzurla çocuğumuzu sevemeyecez peki bu kadın bundan ne kazanacak, neden yuvamıza zarar verecek hareketlere izin veriyorsun biz bunu mu hakediyoruz, çok büyük hayal kırıklığına uğrattın beni ben sevgine saygına korumacılığına çok güvenmiştim çok kırgınım sana, yengenin istediği oldu, bende saf saf helallik istedim yardımı geçti diye yazık de bakalım ne oluyor
Anlatmak doğru bir şekilde samimi ve dürüstçe kendini kaygını mutsuzluğunu mutluluğunu anlatmak paylaşmak çok önemli, siz kenetlendikçe göreceksin dışarıdan gelen her olumsuz müdahale sizi birbirinize o kadar bağlayacak ki, kale gibi sapasağlam olacak ilişkiniz
Hergün mükemmel olmaz elbette, her insanın gel gitleri olur, öyle durumlarda da yine dürüstlük samimiyet ve sakinlikle hırs yapmadan inat yapmadan iliteşime devam edip biraz alttan almak ama salak olmadığını kendi tercihinle alttan aldığını hissettirmek yeterli
Şükürler olsun Rabbim bir evlat vermiş, başınızda damınız giyecek kıyafetiniz yiyecek yemeğiniz var, evladınız siz sağlıklısınız, gencecik insanlarsınız, gerisi İnan boş, şu huzuru bozmaya değecek birşey var mı ya? Yok vallahi yok
İlişkinizin artılarını yuvanızın artılarını sık sık dile getir eşine, bu büyünün bozulmasından endişe duyduğunu paylaş, el ele birlikte koruyalım birbirimizi ailemizi de, emin ol anlıyorlar, en anacı babacı elalemci eş bile anlıyor
12 yıl sonunda eşimi ben dürtüyorum hadi ananlara gidelim diye, bir uğrayıp erkenden kalkalım diyor, sık sık bak bizim kendi ailemiz var kimseyi hiçbirşeyi kafana takma tek önemli olan ailemiz gerisini ittir et diyor
İşin sırrı sizin tek olmanızda bütün olmanızda
Ben hiç harika gelin olmadım, bana olmaz zaten alışmadık dötte durmaz o don, sadece merhametliyim adaletliyim
Yapma vicdan yapasın gelmiyorsa yapma demek bunu hakediyorlar ama kendine yakışanı yap

Konu sahibi kayınbabasını besliyor diye elti niye teşekkür edecek?

Baştan konulmayan tepkiyi şimdi koyarsanız sizden kötüsü olmaz.Bence siz hastayim,halim yok elimden gelmiyorla duygu sömürüsü yapın.Yapacak bir şey yok bundan başka.Belki halden anlarlar

Çok teşekkür ederim Minare benim için uzun uzun yazmışsin hakkını helal et. Aslında eşim bana tek kelime etmedi diye annesi küstü ona da. Kendisi tepki koyup gelinini yolluyor . Çok degusik bir iliskileri var . Yengesini eşim ablası gibi görmüş başından beri beni istemedikleri için hep bu yenge aracılığıyla bir şeyler oluyordu . Benum her seyime karışmaya çalışınca tabi ben uzak durdum ordan anladı . E eşim de mesafe koydu . Bu zamana kadar ağzını acamiyordu . Hazır fırsatını bulunca yine yapıştırdı . Sözde iyilik istiyor . Eşimin annesi kirginmis araması için yapıyor ama sürekli beni kotulemis . Çok iyi sofra hazırladi sağolsun bizi ağırladı demiş arkasından olmayan şeyler ekliyor . Eşime de yine ben sordum . Normalde sormam da bu olayda açık açık yalan soylediler gerçekten kanıma dokundu .
Eşim ilk başta beni çok zorladı çok şükür şimdi tabi onun da gözü açıldı . Ama bilmiyorum tabi ki yine ailesiyle görüşeceğim çünkü ben kızımın onlardan ayrı büyümesini istemiyorum . O duyguyu tatsin . Ama bu kadına bu sefer açık açık konuşacağım yaptıklarından haberum var beni seviyormuş gibi davranma diye . Dört yıldır yapıyor hiç ağzımı açmadım kocası ilgisiz ailesinde sorun var demek ki psikolojisi iyi değil diye ama yok ben ona birşey yapmadığım halde düşman gibi davraniyor

Vay arkadaş.Bizde gurbette 2 çocuk büyüttük,bende çalışıyorum ne anne ne kv yi zahmete sokmadim.Bakicilarla kreslerle bin bir zorlukla büyüttüm.Ne güzel hayat yahu.Oh kv gelsin baksın.
rahatlığa bak.
kv ile konuşun,bı zahmet kendine bakıcı bulsun,kv ninde bir aile hayatı var.Yazik yahu tüm yük size kalmiş..Bazı insanlarda hiç düşünce yok hakikaten

Konu sahibi kayınbabasını besliyor diye elti niye teşekkür edecek?
Eltinin çocuğuna bakılacak diye kaynanası gitmiş peder başına kalmış. Eltinin bu durumdan zaten haberi vardır kaynanası söylüyordur. Sen de idare ediyorsun babamı diye teşekkür etmeli ben şahsen beklerim teşekkür ki eltinin etrafına pervane olmuş herkes ! Konu sahibinin üç yaşında zor bir çocuğu varmış o torun ise o da torun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…