Geline kim bakmak(!) zorunda?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Üst üste alıntı yapmak zorunda değilsiniz. "Size ne" benim dert ettiğim şeyden o halde?

yorumunun ağzını yirim

Bu kısımdaki vurgunuz,konuya giriş yeriniz takıldığınızı gösteriyor.Çalışıp çalışmaması sizi de kimseyi de alakadar etmez. Çalışsa da çalışmasa da evlilik sorumluluğun başkasına yüklenmesi demek değildir. Bu kısma sadece bu kısma odaklanın.Bana göre de eğitim almış,mesleği var ve mesleğini yapmalı.
Ama kendi tercihi bu yönde olmuş.Sizi ilgilendiren kısım teyzenize muamelesi ise -ki haklısınız- ama teyzeniz ve kuzeniniz alıştırmış derim. Fırsat versen herkes herkesi yolar bu devirde.

Şaşkınlık işinde okudum. Biz de kimseye yük olmayalım derdindeyiz. Allah iyilik versin gelininize. Biraz da akıl izan

Mecburen falan değil kimse kusura bakmasın. Erkek evi gecindiremiyorsa eşi de çalışacak. Çalışmıyorsa elindeki ile çekip çevirmeyi öğrenecek. Evlenmeyi bilen insanlar tek başına geçinmeyi de bilsin bir zahmet. Siz para vermezseniz mecbur daha önce ise başlayacaktı ya da kardeşiniz daha iyi bir işe bakacaktı vs vs

En baştan o kirayı odemeyecekti. Gerekirse surunsunler.

Onun çalışıp çalışmadığı bana dert olmadı, Onun teyzemi arayıp hakaret etmesi, konunun teyzemle alakalı olan kısmı rahatsiz etti daha çok ama anlayabileceginizi düşünmüyorum şu an.

E arayıp sende ağzına geleni saydın mı, aaa pardon yoksa gelip burada mı yaptın delikanlılığını

Benimde eşimin teyzesi aileye çok karışır herkese özellikle kv kp i yönetir benim evlilik sürecimde hiç bir şeye elini sürmediler ne eşya ne bişey kendimiz yaptık herşeyi siz akıllsınız eşyalarınızı aldınız düğününüzü yaptınız evde alırısınız araba da alırısınız deyip bir faydaları olmadı teyzesi de sağolsun kv me onu yapma bunu etme eski püskü şeyleri koymuşlar hep bohçama filan bunları teyzesi hazırladığı için söylüyorum.
Kendi oğlu evlenirken altlarındaki arabayı verdiler benim iki katım altın yapıldı pamuklara sarıldı yani tüm aile tatrafından oda çalışıyordu işten ayrıldı evlendiği ilk haftadan itibaren arayıp arayıp para istemeler vs.
Ama bi görseniz sanki bir tanrıça edası ile tapılıyor kendisine herşey onu memnun etmek için bizimkiler da dahil övmeler etmeler gözünün içine bakmalar.
bu kız geldikten sonra da teyzesiyle eniştesi sürekli benle uğraşmaya başladılar her karşılaştığımızda beni aşağı çekecek söylemler vs beni dışlamaya çalışmalar bi hareketler sebebi ne anlamıyorum.
velhasılkelam kendi yağında kavrulandansa böyle insanlar el üstünde tutuluyo.

O sessiz kalıyor, hır çıkarmıyor ama "Çocuğumuzu annesi büyütsün." diyor sadece. Bu da gelini destekler nitelikte...
Kendisi de evi geçindirsin o zaman. Sanki annesi zorla evlendirmiş de kirasını annesi ödeyecek. Kendi giderlerinden kısıp da geçinsinler.
Gelinin kredi borcunu da kendi ailesi ödesin. Eski borcundan damada ne?

Peki bunlardan size ne?

Öyle gelini ne ararım ne sorarım bok yesin ahırda yaşasın
Asli sorumlu kocadır lakin gelinin bu saygısızlığı onu benim için hedef tahtasına koyar
Herkes haddini hududunu bilecek, teyzen oğluna yardım etmek istiyorsa oğluyla muhatap olacak gelinle yüz göz olmayacak
Şu saatten sonra bu hadsizliğin cevabını vermezse ömrü boyu ezilir
Ezilmeyi bırak diğer çocuklarının hakkına giriyor, onlara haksızlık ediyor
Herkesin malı mülkü kendinedir, ben hayattayken kimseye düşmez hesaplamak, benden sonra evlatlarım var yine geline düşmez.
Kısaca şöyle diyeyim saçlarımı elime doladığım gibi kafasını duvara sürtüp kıvılcım çıkartırım kimse elimden alamaz bu ne saygısızlıktır yahu az edep arkadaş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…