Geline kim bakmak(!) zorunda?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bilmediğim bir şey varsa ufkumu açayım?
Ben size yardımcı olayım bilmediğiniz şey başkasının işine karışmamak, başkasının derdiyle dertlenmemek kim başına bela ettiyse çeksin.
Not: gelinin yaptığı doğru mu asla değil ama bu sizi ilgilendirmediği gerçeğini değiştirmez

Ayyyy, iyi ki genelde sizin çevrenizde bu durumlar nasıl, diye sorduk. Birtakım arkadaşlar hep konuları manipüle ediyor nedense. O zaman buraya gelip "size ne" diyen insanların hiçbirinin burada işi yok. Çünkü hiçbiri sizin ilgilendirmiyor. Ne işiniz var burada? Hiçbiri sizin derdiniz değil. Ama yargı dağıtmayı seversiniz değil mi? Çevrenizde çok esamesi okunmayan karakterler olduğunu düşünüyorum bu tiplerin, burada dikkate alınmak istiyorlar canla başla. Neyse yaa, Mune Mune konumu kapatır mısınız?

Ben size yardımcı olayım bilmediğiniz şey başkasının işine karışmamak, başkasının derdiyle dertlenmemek kim başına bela ettiyse çeksin.
Not: gelinin yaptığı doğru mu asla değil ama bu sizi ilgilendirmediği gerçeğini değiştirmez
Sizi de ilgilendirmiyor konum, neden buradasınız ve çelişiyorsunuz kendinizle? Yargı dağıtmak hoşunuza mı gidiyor? Gerçek hayatta ciddiye alınmıyor musunuz?

Anam kız sen- ben olabilir misin acaba.
Yaşadıklarımız aynı biz herşeyi kendimiz yaptık kaynım hazır eve kondu. Adamın yaşı 40 ı geçti zeka yaşı 15.
Evlendi herşeyini dört dörtlük yaptılar.
Bize gelince siz akıllısınız karı koca yaparsınız dediler. Hiiiiç muatap olmuyorum bende artık kime değer veriyorlarsa ondan devam edecekler.
En iyisi aslında bende aynı kafadayim artık 😀 şimdi uzaktan izliyorum olup biteni ah vahlari bir güzel oluyor ki o herşeyi yaptıkları evlat hayır göstermeyecek onlara . Yine koşup esim gidecek arkalarına o zaman anlayacaklarda işte .

Merhaba güzel hanımlar.
Bizim şu anki derdimiz teyzemin geliniyle alakalı. Gelin 4 senelik fakülte mezunu. Güzel de bir mesleği var. Lakin birkaç ay çalışıp hamile kalıp "Ben artık çocuğuma bakmak istiyorum." diyerek işi bıraktı ve çocuk doğdu doğalı evde. Çocuk 3 yaşına geldi ve iş hayatına dönmeyi asla düşünmüyor. Kuzenim tek maaşla evi geçindirmeye çalışıyor. Bu arada okulda kalma kredi borçları filan hep evlilik içinde ödendi. Neyse gelgelelim yengemizin bence hastalıklı bir düşüncesi var: Eşim evin giderlerini karşılamak zorunda. Eğer eşim karşılayamıyorsa onun annesi ve babası bizi finanse etmek zorunda... Mesela evlendi evleneli kiralarını teyzem karşılıyor. Dün teyzem kirasının tamamını gönderememiş biraz sıkışık olduğu için. Gelinimiz teyzemi arayıp açmış ağzını yummuş gözünü "Tek başına eşim nasıl bizi geçindirecek, siz bizi hiç düşünmüyor musunuz? Benim çevremdeki bütün gelinleri kayinpederi finanse ediyor, siz de bakmak zorundasınız." minvalinde konuşmuş. Teyzemler de öyle cok varlıklı insanlar değiller ve evde başka çocuklar da var ama onlara para akıtılmıyor. Benim şimdi merak ettiğim şey şu: Bu üniversite mezunu çalışmayan gelinleri geçindiren çevre hangi çevre? O çevreyi siz hiç gördünüz mü? Bizim çevremiz mi sıkıntılı? Bilmediğim bir şey varsa ufkumu açayım? Bizde kadınların ayakları üstünde durması elzemdir. Gelinimizle birlikte hiç bilmediğimiz bir şeyle karşı karşıyayız. Teyzem sakinleştirici ile ayakta duruyor şu anda. Herkes çok gergin ailede. Bana bir şeyler söyleyin hanımlar.
Kusura bakmayın ama ben size de sinirlendim. Onlar o ailenin meselesi. Sizin meseleniz değil. Karşı tarafı da dinlemek lazım. Teyzen bir fikir istiyorsa gelininin kirasını ödemesin gel kızım madem ben sana bakarım evinin eşyalarını da benim evime getir ev üstünde yaşa sen bana ben sana bakarim desin. Gelin de illa bakılmak istiyorsa tıpış tıpış kaynanasının evine gitsin

O çevre benim çevrem😆 Benim annemin ailesinde kayınpeder evlenen oğluna mutlaka ev verir. Krediyle ev alındıysa borcu kayınpeder öder. Ev alınana kadar kirada oturacaklarsa da kirayı kayinpeder karşılar ve gelinler çalışmaz.
İzmir Manisa aydın uşak nerelisiniz

Suç gelinde değil teyzenizde. Evli insanlara zorunda mı yardım yapmak? Evlenen de düşünecek nasıl geçineceğini. Benim kuzen de böyle ama tek farkı borçları kendi anne babasına ödetiyor. Bir de bana soruyordu "cınım sen çocuk yapmıyor musun hala". Borç ödüyoruz dedim. Orada da suçluyu dayım olarak görüyorum kusura bakmasınlar.

Konum kapansın lütfen Mune Mune , sohbet ortamından çok uzaklaştı bazıları. Bunların temizlenmesi lazım siteden, yoksa insanlar soğuyor bu platformdan.
Ama haklılar yani teyzenizin akli melekeleri yokmuş elinden zorla alınıyormuş gibi konuşuyorsunuz. Yani teyzeniz gerizekalı mı da kendi halledemiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X