Geline kim bakmak(!) zorunda?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim bildiğim bunun tam tersi olmuyor muydu adamlar anne, baba ve kardeşlerine para akıtırlar diye biliyorum ben çoğu insan da zaten kocasının sömürülmesinden şikayetçi olur. Evlenirken var olan evi vermek ya da düğün takılarını takmak dışında kira ödeyen anne baba duymadım görmedim. Yani ekonomik geliri çok yüksektir diğerleri zorluk çekmesin diye kendiliğinden öderler bu bir tercihtir ama zorunlu tutulan bir tanıdığım yok.

Hep böyleleri mutlu bizimkilerde agzımıza etsin.

Çen laf mı soktun kendi işine bakmayıp bakmayıp? Hiç orada değilim, lütfen alıntı yapıp durma, fasulye yap, güzel olur yanında.

Dedi ne geline ne de kuzenine birşey diyemeyip gelip burda millete kendini pofpoflatmaya çalışan GAYRETLİ FASULYE.

Kimse sizinle aynı düşünmek zorunda değil.
Bana ne yapacağımı söylemek yerine kendinize ne yapmayacağınızı söyleyin.

Ha bir de burun denilen şey nefes alıp vermek için vardır.
Başkalarının evliliği ile alakalı sorunlara sokmak için değil.

Amacınız geline sövüp saydırmak mı ?
Yoksa orta yolu bulmak mı ?
Konuyu anlatış şeklinizden üslupsuzluk akıyor.

Arkadaşım, hiç senin oralarda değilim diyorum. Tamam, lafını sok geç ya.

Akıllı olmak iyi deli mi ben anlamadim cidden bizde aynı durumdayız herseyimizi eşimle ikimiz yaptık küçük kayincik hop hazır eve kondu neymiş onlar yapamazmis biz tuttuğumuz koparirmisiz bla bla en son kayinpedere siz göçüp gidince ne halt edecek bu oğlan dedim 30 yaşında adama çocuk gibi davranıyorlar abisine güveniyorsaniz hiç güvenmeyin dedim ama sanmam benim koca sulalenin fikrisi .

Gelin belli ki pek vizyonsuz..

Teyzeniz dahil kimse hiçbir şeyini yapmak zorunda değil.

Baba evinde yiyemediklerini koca evinde mi yemek istiyor? Yaptığı çok görgüsüzce..

Aynı böyle kaç sene finanse edildi üni mezunu gelin ve kocası. Sonra tabi oda yetmedi hep daha fazlasını istediler, sonuç bir çocuk ve boşanma.
Aynen bizde de vardı böyle bir Gelin 28 sene tüm sülale tarafından finanse edildiler.. Sonuç boşanma..

Eninde sonunda evliliğin bu şekilde yürümeyeceğini acı bir şekilde öğreniyorlar.

Gelini geçtim de,teyzenizin oğlu koskoca yaşında hala anasından gelecek kira parasına mı güveniyor? Eşini karşısına alıp hanım bak biz geçinemiyoruz diyemiyor ise gelinin kaynanayı araması para sorması çok normal geldi bana. Bir anne olarak beni önce oğlum saymalı çünkü. Kendi anasına acımayan evladım varsa gelin beni sokağa da atar.

Teyzenin yerinde olsam oğlumu ararım,karısını geçindirmesini,geçindiremiyorsa da bir çare düşünmesini söylerim.

Yorumları ve yanıtları okumadım ilk mesaja ithafen yazıyorum. Anasına çemkirirken hatun kişi, er kişi ne halt ediyormuş acaba??? G.tünü kaldır da çalış bi zahmet yoksa anca bu kadar oluyor deyip kuzen gereğini yapmalı.. ay bazı erkek milleti gerçekten kadının apış arasından çıkıp gerçek dünyayla irtibat kuramıyor

Size ne ? Kocası düşünsün siz neden bu kadar dert ettiniz kendinize?

Helal olsun geline, keşke bi iletişime falan geçebilsek de az bi akıl verse.

Allhım boyle sesız kayınvalıdelere boyle cacaron gelın duser
Nerde yırtık kayınvalıde varsa da sessızı.
Bn olsam 5 kurus vermem. Geçinemıyorsa kendı bılır. Iyılıkten maraz dogar
Sorma bacım bizimkiler de sırtımıza binmiş hâlâ da sesimiz çıkmıyor nasıl bi dünya ya

Ben çocuklarıma bile baktırmadım çalıştıgım halde kimse kimsenin yükünü çekmek zorunda değil.
Sizin aynı gelin modeli teyzemin başında var malesef.
Kadın evlenince işi bıraktı,2 çocuk yaptı peşpeşe..Eşininde işi yok.
Hep teyzem yıl aylık veriyor.
Yİne onların verdiği parayla çocuklarını kreşe verdi.
En son teyzeme senin evin gereğinden fazla lüks.
Sat bana daire al dedi.
Sana ufak bir ev yeter demiş.

Midem bulandı bu gelin değil düşman .. yarıda okumayı kestim çok tanıdık geldi bu haller bana teyzen akıllı olsun tamamen kessin ipleri bu ne terbiyesizlik canım benim de kaynanam var ama beni geçindiriyor diğer gelinini torununu iyi doyuruyor. Umrumda değil ben kendi paramı kazanarak yiyorum bu bana keyif veriyor eşim bana destek ben eşime desteğim huzurumda yerinde çok şükür bu böyle olmalı hem mesleği olucak hemde evde kıcını devirip yatacak olucak iş değil.. utanma yok arlanma yok teyzen çok yüz vermiş kreş tutsun versin çocuğunu yada kaynanası baksın çalışsın çok zor değil aynısını yengem anneme yapardı böyle sözlü değil ama kendini acındırırdı iki çocuk var diye de yıllarca harçlık yollardı verirdi kredi kartına kadar öderdi annem ve 50 küsür yaşında hala çalışıyor ama bu genç insanlar çalışmıyor hiç utanç yok..

Bu durum daha çok teyzenizle onun oğlunu ilgilendiriyor ailedeki herkesi neden ilgilendiriyor anlamadım. Onun dışında size veya diğer insanlara pek laf düşmez teyzeniz sakinleştirici kullanmaya devam etmek istiyorsa kırayı ödeyecek eğer kullanmak istemiyorsa oğluyla konuşacak ve benden buraya kadar diyecek gelin hanım da çocuğunu kreşe verecek kendisi de işe gidecek çözüm bu kadar basitken burada neyi medetumdunuz?

Sizi ilgilendiren bir durum degil, kadin isterse calisir isterse calismaz gayet normal bir durum, haaa ailelerden beklentiye girme kismi dogru degil,yine de sizi degil onlari ilgilendirir.

Anam kız sen- ben olabilir misin acaba.
Yaşadıklarımız aynı biz herşeyi kendimiz yaptık kaynım hazır eve kondu. Adamın yaşı 40 ı geçti zeka yaşı 15.
Evlendi herşeyini dört dörtlük yaptılar.
Bize gelince siz akıllısınız karı koca yaparsınız dediler. Hiiiiç muatap olmuyorum bende artık kime değer veriyorlarsa ondan devam edecekler.

Bizim bir komşuda vardı . Kıza çalış dediler istemedi boşandılar . Sonra oğlan ikinciye evlendi , bir çocuğu oldu esi çalışıyor mutlular . Çocuk olmasaymış iyi olurmuş . Bence teyze yenge ile iletişimi kessin .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…