Geline kim bakmak(!) zorunda?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu kadının kocası nerede? Oğluna diyemiyor mu neden kiranizi ben ödüyorum diye. Ya da gelin arayıp bağırırken oğlu nerede neden izin veriyor? Teyzenizin yapacağı şey, 'Bundan sonra benden kuruş yok, evlenirken bana mı güvendiniz' bitti. Kimse kimseyi finanse etmek zorunda değil.
Bence siz bu olayın dışında kalın yanan siz olursunuz.

Gelinin düşüncesi şuymuş: Kocanın evi olmak zorundaymış ki halihazırda 3 ev ve 3 çocuk var (birinde teyzem oturuyor). Yani eş kişisine "miras" olarak 1 ev düşme ihtimali var. Eeee o zaman o ev onların olmalıymış simdiden. Onların olmuyorsa kayinpederi oturdukları herhangi bir evin kirasini karşılamak zorundaymış. Bunlar 70 binlik bir eve otursa artık ne olacak bilmiyorum. Onu da eksiksiz teyzem karşılayacak bu durumda sanırım. Ölmeden aileden miras beklemek de bir garip geliyor bana. Ha yapan vardır, saygım var ama o adam belki evi barkı satıp savıp başka bir şekilde kullanacak öz varlığını. Baştan sona yanlışlar silsilesi var gibi geliyor bu işte bana.

Gelinin düşüncesi şuymuş: Kocanın evi olmak zorundaymış ki halihazırda 3 ev ve 3 çocuk var. Yani eş kişisine "miras" olarak 1 ev düşme ihtimali var. Eeee o zaman o ev onların olmalıymış simdiden. Onların olmuyorsa kayinpederi oturdukları herhangi bir evin kirasini karşılamak zorundaymış. Bunlar 70 binlik bir eve otursa artık ne olacak bilmiyorum. Onu da eksiksiz teyzem karşılayacak bu durumda sanırım. Ölmeden aileden miras beklemek de bir garip geliyor bana. Ha yapan vardır, saygım var ama o adam belki evi barkı satıp savıp başka bir şekilde kullanacak öz varlığını. Baştan sona yanlışlar silsilesi var gibi geliyor bu işte bana.
Bu nasıl bir yüzsüzlük. Şok içinde okudum. Belki teyzeniz ve eşi 3 evide ölmeden satıp çatır çatır yiyecek. Gelin için mi birikim yaptı bu insanlar. Gerçekten bu kadarınada pes.

Gelinin düşüncesi şuymuş: Kocanın evi olmak zorundaymış ki halihazırda 3 ev ve 3 çocuk var (birinde teyzem oturuyor). Yani eş kişisine "miras" olarak 1 ev düşme ihtimali var. Eeee o zaman o ev onların olmalıymış simdiden. Onların olmuyorsa kayinpederi oturdukları herhangi bir evin kirasini karşılamak zorundaymış. Bunlar 70 binlik bir eve otursa artık ne olacak bilmiyorum. Onu da eksiksiz teyzem karşılayacak bu durumda sanırım. Ölmeden aileden miras beklemek de bir garip geliyor bana. Ha yapan vardır, saygım var ama o adam belki evi barkı satıp savıp başka bir şekilde kullanacak öz varlığını. Baştan sona yanlışlar silsilesi var gibi geliyor bu işte bana.
Gelin hangi kraliyetin içinden geliyor acaba?

Gelinin düşüncesi şuymuş: Kocanın evi olmak zorundaymış ki halihazırda 3 ev ve 3 çocuk var. Yani eş kişisine "miras" olarak 1 ev düşme ihtimali var. Eeee o zaman o ev onların olmalıymış simdiden. Onların olmuyorsa kayinpederi oturdukları herhangi bir evin kirasini karşılamak zorundaymış. Bunlar 70 binlik bir eve otursa artık ne olacak bilmiyorum. Onu da eksiksiz teyzem karşılayacak bu durumda sanırım. Ölmeden aileden miras beklemek de bir garip geliyor bana. Ha yapan vardır, saygım var ama o adam belki evi barkı satıp savıp başka bir şekilde kullanacak öz varlığını. Baştan sona yanlışlar silsilesi var gibi geliyor bu işte bana.

Yanlış anlama hatta anla, bu konuyu gelini linç ettirmek için açmışsın. Ama hala hatalı olanın kuzenin ve teyzen olduğunu anlayamıyorsun. Bunları gelinin düşüncesi mi sanıyorsun, gayet kuzeninin düşüncesi. Anasının babasının parasını aile kurup baba olduğu halde yeme derdinde olan birisi var ortada. Kocası ölse bile geline tüm mal kalmayacak.

Evet sizin gelin iğrenç para yiyici bir kadın ama kuzenin teyzem çok harika insanlar, hele kuzenin hayırlı evlat.

Aaaaa ben ölmeden malıma göz dikenin alnını karışlarım vallahi, kendi hür irademle vermek istesem veririm zaten. Başka bir konuda da yazmıştım işte tam da bu sebeple çocuklarıma hiçbir şey bırakmayı düşünmüyorum. Kendime oturacak bi ev alacağım Allah nasip ederse, yeterli. (Ha bu devirde fazlası da mümkün değil zaten de.) Sonra böyle saçmalıklar oluyor işte. Hadsiz kadın. Olayın suçlusu belli oldu, kuzeniniz. Böyle bir şey duysam eşimden sen kimsin hadsiz derim.

Yanlış anlama hatta anla, bu konuyu gelini linç ettirmek için açmışsın. Ama hala hatalı olanın kuzenin ve teyzen olduğunu anlayamıyorsun. Bunları gelinin düşüncesi mi sanıyorsun, gayet kuzeninin düşüncesi. Anasının babasının parasını aile kurup baba olduğu halde yeme derdinde olan birisi var ortada. Kocası ölse bile geline tüm mal kalmayacak.

Evet sizin gelin iğrenç para yiyici bir kadın ama kuzenin teyzem çok harika insanlar, hele kuzenin hayırlı evlat.
Kesinlikle kuzen yapıyor. Bu miras olayıyla iyice emin oldum. Evi alabilmek için böyle bi oyuna girmişler bence ikisi bir olup

Ya öyle mi dedik? Manipüle etmeye ne gerek var? Teyzeme hatalı olduğunu ve para göndermemesi gerektiğini söyledim ben ve aynı fikirde herkes. Her konuda şöyle biri çıkıyor muhakkak. Benim teyzemin haline gerçekten üzülmüş ve fikir alma düşüncem olduğu hiç ihtimal dahilinde değil değil mi?

Aaaaa ben ölmeden malıma göz dikenin alnını karışlarım vallahi, kendi hür irademle vermek istesem veririm zaten. Başka bir konuda da yazmıştım işte tam da bu sebeple çocuklarıma hiçbir şey bırakmayı düşünmüyorum. Kendime oturacak bi ev alacağım Allah nasip ederse, yeterli. (Ha bu devirde fazlası da mümkün değil zaten de.) Sonra böyle saçmalıklar oluyor işte. Hadsiz kadın. Olayın suçlusu belli oldu, kuzeniniz. Böyle bir şey duysam eşimden sen kimsin hadsiz derim.
Teyzem ve kuzenim hatalı bence de. Ama once teyzeme kızdım ben ve para yollamaması konusunda uyardım. "Eşek olursan semer vuran çok olur." demişler. Teyzem de dünya tatlısı biri, kendisine bunu yapmasına çok kızdım. Kuzen de sessiz ve sinsi öyle izliyor sadece. Gelin eşimin haberi yok şu kadar para yollayın, bu kadar eksiğim kaldı, diye para istemis birçok kez. Ben haberi gerçekten yok mu çok emin olamıyorum. Acaba danışıklı dövüş mü?

Ya öyle mi dedik? Manipüle etmeye ne gerek var? Teyzeme hatalı olduğunu ve para göndermemesi gerektiğini söyledim ben ve aynı fikirde herkes. Her konuda şöyle biri çıkıyor muhakkak. Benim teyzemin haline gerçekten üzülmüş ve fikir alma düşüncem olduğu hiç ihtimal dahilinde değil değil mi?

Senin kuzenin kocaman adam, aile kuracak kapasiteye gelmiş ama bir baltaya sap olamadığı için para için annesini hastanelik etmiş. Gelinin değil. Teyzenin üzülme nedeni oğlu.

Konuyu açtığından beri gelin kötü, gelin bunu düşünüyor, gelin para yiyor. Kocası nerde? Süs eşyası değil kocası.

Teyzem ve kuzenim hatalı bence de. Ama once teyzeme kızdım ben ve para yollamaması konusunda uyardım. "Eşek olursan semer vuran çok olur." demişler. Teyzem de dünya tatlısı biri, kendisine bunu yapmasına çok kızdım. Kuzen de sessiz ve sinsi öyle izliyor sadece.
Kuzen mirasın peşinde çünkü. Onu net anladım son mesajınızla

Üni mezunu dışında ne kadar amcamın oğlu ve şirrett karısını anlatmışsınız gibi. Teyzen para versede kötü olacak vermesede kötü olacak. En iyisi para vermemek. Vallahi vermesin bak hastalık hastası olur daha çok kadın. Yaşandı,tecrübe edildi…

Gelini evler konusunda fikir sahibi yapan kim olabilir sizce?
Belki de evlenmeden, ailemden bize ev kalacak dedi kuzeniniz.
Ben böyle bir hikaye biliyorum çünkü.
Ben burada asıl suçu kuzende buldum.
Benim annemin babamın eviyle ilgili esim yorum yapamaz, bende onun ailesinin malı mülküyle ilgili yorum yapmam. Ailelerle ilgli sınırı evlatlar çizer. Sizin kuzen bu konuda sınıfta kalmış. Karısı da dünden meraklı zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X