Geçmeyen vajinal yanma. Lütfen yardim!

Canim cok fazla antibiyotik kullanimi, yararli bakterileri öldürüyor, florasini bozuyor. probiyotik agirlikli besleneceksin ve sekerli gidalardan uzak duracaksin? Camasirlarini 90 derecede yikayacaksin ve utuleyeceksin.. Mumkun oldugunca orasi kuru kalicak cunku nemli kalirsa mantara davetiye. Gunde 2 kase yogurt ye,kefir iç. Oranada yogurt surersen yararli bakterileri artirirsin. Ve ev yapimi yogurt yersen, iyi olur.. İlaclar dahada zarar veriyor bilgin olsun

Merhaba, ilkokul çağında 2 yıla yakın aynı dert ile uğraştım. Daha sonra geçtiğimiz yıllarda 3 yıl kaşıntı sorunuyla cebelleştim. Şuan yüksek ihtimalle antibiyotiğe bağışıklık kazanmışsınızdır. Beni bu durumlardayken tek rahatlatan şey şu oldu; çok yanma olan dönemde idrarımı suyun altında yaptım, diğer zamanlarda da idrardan sonra hemen sıcağa yakın ılık suyla bölgeyi duşun altında yıkadım. Sonrasında mutlaka ilaçlı pudra sürdüm ve külodumun ağ kısmında nemi tutması için patiska bez koydum. Biraz yorucu ancak sizi rahatlatacaktır. Yanma için en iyi krem ise ultralanpomad gelmişti. Doktorunuza bir sorun isterseniz. Umarım en kısa sürede geçer, kronik hale gelmiş ancak zamanla mutlaka düzelecektir. Bol su içip idrarınızı seyreltmeyi unutmayın. Geçmiş olsun

Canım gectimi bilmiyorum ama bı ol su icmen gerekir idrarını bekletmeyip sık sık iç çamaşırını degistirmelisin günlük ped yanlış alım vs illaki yapiyo oraya sabun vs sürülmesi. Sirkeyi çok az su ile sulandırıp orayı silmelisin biraz yakiyo haliyle ama inan rahatlatiyo .

Benin de reglden sonra tekrarlayan akıntım var sarı bazen ip gibi oluyor bazen kücük kücük enfeksiyon var yani.kaç kez fitil kullandım geçmedi galiba flora bozulmus yara da var dedi doktor ben de napıcam bilmiyorum

Selam kizlar benimde vajina mantar sorunum var tedaviden sonra bi kac ay iyi ama sonrasinda tekrarliyor ve benim anlamadigim ve sinir oldugum şey iç çamaşirimin rengini degiştiriyor siyah olan ic çamaşirim kirmizi oluyor resmen asitli gibi birşey sanki doktora sormasim hic birazda cekindim acikcasi varmi benim gibi renk degiştiren

Canim camasirlari 90 da yikaman lazim. Ve utulemen gerek. Ben siyah camasir kullnmiyorum, dusuk isida yikandigi icin.

Ama yinede oluyorki mesela beyazlarda hafif pembemsi oluyor yikandiktan sonra o leke cikmiyor öyle kaliyor bide hep sol tarafta benim akintimmi asitli geliyor anlamadim doktora söylesemmiki

Kizlar merhaba yaklasik bir bucuk yildir idrarin bitimine yakin yanma basliyo idrar sonrasi yanma ve agri devam ediyo. İdrara cok sikisirsam idrar yaparken cok agrim olmuyo.fakat ufak bir ikinma dahi olsa yanmam ve agrilarim oluyo. Kulturlerim temiz.yanma tam idrar borusundan catal diye tabir edilen yere dogru oluyo. Gitmedigim doktor kullanmadigim antibiyotik kalmadi. Yorumlari okudum esimden gecen birsey olsa evliligin ikinci yilinda basladi bu olanlar ilk yilimda hic bir sikayetim yoktu.sistoskopi oldum meshanemi sisirdiler kanama olmadigini soylediler.ayrica gunluk tuvalete gitme sayimin 8 den fazla olmasi gerektigini soylediler insterstiyel sistit icin yani oda degilmis. Ozaman ne olabilir lutfen yardim simdiden allah razi olsun rabbim tum hastalara sifa nasip etsin.

Selam ,eğer antibiyotikli verdiyseniz kültürünüzü çıkmaz ayrıca hastanelerin laboratuvarından çok ,özel laboratuvarda 10 dk içinde ekim olması şartıyla yaptırın kültürünüzü ... ben pcr tarama yaptırdım bişey çıkmadı da iyi bir laboratuvarda neler neler Üredi...ayrıca ben vulvar vestibulit ameliyatı oldum ve yanmalarım devam ediyor sadece yüzde elli rahatlama oldu ,bu da bhartolin apsesinin bitmesinin verdiği rahatlık ... ben de pudendal sinir sıkışması olduğunu düşünüyorum kendimde benzer problemlerim var ,bugün iyi bi doktora gideceğim ... ayrıca çıkacak olan üreyen bakterinize antibiyogram da yaptırın çok önemli doğru antibiyotiği kullanmak ,doktorlar kafasına göre yazıyor ve bu yüzden direnç kazanıyor mikroplar

Şekeriniz varmış ama kronik mantarınız da olabilir şimdi gördüm

Sorununuz geçmediyse aynı problemleri ben de yaşadım Bilgi verebilirim

Hangi dr a gittiginizi merak ettim. Dr lar gelisiguzel ilac yaziyo zaten, araştiran kisi nadir.

Acaba bitkisel bir tedavi yontem sekli yokmu bunun?
Ben de burdan arkadaşların tavsiyesine uyarak ...İstanbul’dan kalkıp İzmir’de bir laboratuvara gittim .... 1 sene boyunca hiç bi yerde üremeyen bakteri Üredi ... e.coli vs ... kadın doğumlarla malesef bu işi çözmeniz çok zor ... anlayan dinleyen bi doktora ben 30 doktorda denk gelmedim ... gittiğim doktorlar 2 cildiye 3 ürolog diğerleri kadın doğumdu... bitkisel tedavi çok zor ... floranın düzenlenmesinden bahsediyolar fakat bu sadece hastalığa karşı koruyor... ama böyle bi durumunuz varsa ve basit fitillerle çözülmediyse mycoplazma ureaplazma e.coli klamidya vs probleminiz olabilir

Pudendal sinir sıkışması da olabilir

Izmirde hangi labara.gittiniz acaba

Lusi cok tesekkur ederim ilgilenip cevap yazmissin evet pudental sinir sikismasi bir doktorla gorustuk onumuzdeki gunlerde gorusucem insallah bu arada insterstiyel sistit ile cok karistirilan bir hastalik kizlar benim sorunlarimi yasayan arkadaslar sinir sıkısmasi uzerinde dursunlar lutfen. Lusi tekrardan cok tesekkur ederim

Ne demek ben teşekkür ederim ben de perşembe sinir blokajı olcam inşallah inşallah ikimizin de geçer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…